Jump to content
Dogomania

Wpis w rodowód od strony technicznej?


Nor(a)

Recommended Posts

Czy ktoś wie może czy istnieje gdzieś zapis odnośnie przesyłania do uprawnionego radiologa zdjęcia RTG mającego posłużyć do wpisu w rodowód? Zdjęcie można zrobić gdziekolwiek, ale kto wysyła do wpisu? Weterynarz wykonujący zdjęcie czy może to zrobić wlaściel?
Zamierzamy niedługo zrobić wpis zarówno tu w Polsce jak i wpis angielski (BVA)...to ostatnie obwarowane jest szczególowymi wytycznymi - począwszy od zrobienia samego zdjęcia, procedurą wysyłki itd.. A jak jest u nas jeśli robi się zdjęcie w innym mieście niż wpis?

Link to comment
Share on other sites

Wysyła lekarz, który robił zdjęcie rtg, razem z rodowodem. I odpowiada za to, żeby rodowód i zdjęcie były tego samego psa. Lecznice, które robią zdjęcia w kierunku dysplazji, mają z reguły umowę z konkretnym lekarzem uprawnionym do wpisu, niekoniecznie nawet z tego samego miasta. W Warszawie jest dwóch lekarzy uprawnionych do wpisu, ale niektóre warszawskie lecznice wysyłają zdjęcia do Wrocławia do doktora Siembiedy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Wysyła lekarz, który robił zdjęcie rtg, razem z rodowodem. I odpowiada za to, żeby rodowód i zdjęcie były tego samego psa. Lecznice, które robią zdjęcia w kierunku dysplazji, mają z reguły umowę z konkretnym lekarzem uprawnionym do wpisu, niekoniecznie nawet z tego samego miasta. W Warszawie jest dwóch lekarzy uprawnionych do wpisu, ale niektóre warszawskie lecznice wysyłają zdjęcia do Wrocławia do doktora Siembiedy.[/QUOTE]


Czyli nie powinien mieć miejsca wpis gdy zdjęcie nie jest nadesłane przez weta? To zwyczajowe czy zapisane gdzieś? Pytam bo dowiedzialam się bezpośrednio od wet. uprawnionego, że jak najbardziej mogę wysłać to [B]sama[/B]:roll:..więc gdzie tu będzie wiarygodność takiego wpisu??. :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

witajcie,

podepnę się pod wątek i zadam pytanie jeśli nikt nie ma nic przeciwko :)

zrobiłam zdjęcie bioder u weta, zostało ono wysłanie do lekarza uprawnionego do wpisu do rodowodu.

i teraz zastanawia mnie, co dalej?
przyjdzie to do mnie do domu na skrzynkę i co?
ZKwP zostanie przez tego lekarza poinformowany o wyniku i o wpisie?
czy muszę osobiście iść do związku i poinformować o tym?

pozdrawiam,
Asia

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Są 3 znane mi możliwości
1. Prześwietlenie jak i wpis dokonuje ten sam lekarz - z uprawnieniami, na miejscu. Jest to wersja najszybsza, ale niestety nie wszędzie możliwa do wykonania.
2. Zdjęcie wykonuje jeden lekarz (nie ma uprawnień do wpisu), a wpisu dokonuje inny wet - z uprawnieniami - Ten pierwszy wet przesyła wszystkie dokumenty drugiemu.
3. Właściwie podobna do wersji 2, ale z tą różnicą, że sami możemy wysłać dokumenty wetowi przez nas wybranemu.

Ja testowałam wersję 1 i 3.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='panbazyl']Są 3 znane mi możliwości
1. Prześwietlenie jak i wpis dokonuje ten sam lekarz - z uprawnieniami, na miejscu. Jest to wersja najszybsza, ale niestety nie wszędzie możliwa do wykonania.
2. Zdjęcie wykonuje jeden lekarz (nie ma uprawnień do wpisu), a wpisu dokonuje inny wet - z uprawnieniami - Ten pierwszy wet przesyła wszystkie dokumenty drugiemu.
3. Właściwie podobna do wersji 2, ale z tą różnicą, że sami możemy wysłać dokumenty wetowi przez nas wybranemu.

Ja testowałam wersję 1 i 3.[/QUOTE]
czy cos sie zmieniło w przeciągu roku?
Głównie interesuje mnie punkt 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...