Jump to content
Dogomania

Kupno psa z rodowodem


Juszes

Recommended Posts

Od dłuższego czasu planuję kupno szpica miniaturowego. Szczeniaka szukam przede wszystkim śledząc ogłoszenia na portalach internetowych, informacje na stronach hodowli i dzwonieniu pod numery telefonów, zamieszczone na zkwp.pl Jednak zauważyłam, że wszyscy hodowcy, do których dzwonię mówią, że od dłuższego czasu nie mają już szczeniąt. Tak więc informacje zamieszczone na stronie Związku Kynologicznego są jakieś przestarzałe... W jaki sposób mogę więc zdobyć bardziej aktualne informacje na temat szczeniaków. Nie wszystkie hodowle mają w końcu strony www i nie ogłaszają się na żadnych portalach.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Juszes']Od dłuższego czasu planuję kupno szpica miniaturowego. Szczeniaka szukam przede wszystkim śledząc ogłoszenia na portalach internetowych, informacje na stronach hodowli i dzwonieniu pod numery telefonów, zamieszczone na zkwp.pl Jednak zauważyłam, że wszyscy hodowcy, do których dzwonię mówią, że od dłuższego czasu nie mają już szczeniąt. Tak więc informacje zamieszczone na stronie Związku Kynologicznego są jakieś przestarzałe... W jaki sposób mogę więc zdobyć bardziej aktualne informacje na temat szczeniaków. Nie wszystkie hodowle mają w końcu strony www i nie ogłaszają się na żadnych portalach.[/quote]

Jak jeszcze szukasz pomeska, odezwij się do mnie na prv. Podam Ci namiary na hodowlę, gdzie jest tego troszkę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']A szukałaś hodowców na Dogo? Pytałaś hodowców, do których dzwoniłaś o namiary na inne hodowle, które mogą mieć akurat szczyle? A może zadzwonić do ZK? Kto wie jak często aktualizują stronę :roll:[/quote]
Szukałam, założyłam specjalnie wątek w dziale pomeraniany, jednak większej pomocy nie uzyskałam. Wszystkich hodowców, do których dzwoniłam pytałam, czy się orientują, w jakiej hodowli mogą obecnie być szczeniaki, ale nikt nic nie wiedział, podawali mi jedynie b ardzo ogólne informacje typu "Koło warszawy coś powinno być", ale nie potrafili poidać numeru telefonu ani nazwy hodowli :< w ogóle ci hodowcy byli jacyś podejrzani- część z nich proponowała mi nawet możliwość kupna psa bez papierów, co wydało mi się całkowicie nieprofesjonalne!


"szukaj informacji bezposrednio na stronach oddzialow ZK bo te ogloszenia na stronie zarzadu glownego po pierwsze sa stare a po drugie niepelne - nie wszytkie oddzialy wysylaja info o szczeniakach do ZG"

Dzięki za radę, już zabieram się do roboty! :)

"Jak jeszcze szukasz pomeska, odezwij się do mnie na prv. Podam Ci namiary na hodowlę, gdzie jest tego troszkę :smile:"

PW już poszła, teraz czekam już tylko na odp

Dzięki wszystkim za pomoc, mam nadzieję, że uda mi się znaleźć tego wymarzonego szczeniaczka :-)

Link to comment
Share on other sites

Berdi, jeszcze raz dzięki :)

Elitesse, zrobiłam, jak powiedziałaś i jestem bogatsza o 18 nowych telefonów do hodowców, a w sumie 19, bo dostałam jeszcze namiary na jedną hodowlę od Berdi, Dziś wieczorem usiądziemy do telefonowania i z pewnością dam znać, czy coś z tego wynikło.

Dzięki za pomoc! (:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juszes']Berdi, jeszcze raz dzięki :)
(:[/quote]
Pozwoliłam sobie zadzwonić sama do tej hodowli, bo to dobrzy znajomi. Własnie urodziła się pomeranianka- ale tylko jedna suczka, i jest juz zamówiona:placz:. Są tam jeszcze szpice małe, może to Cię zainteresuje? Jesli nie, powodzenia w szukaniu życzę i trzymam kciuki, może uda się w innej hodowli?! Napisz tak czy innaczej,jak sprawy wyglądają i czy bedziesz niebawem włascicielką pomeska :)
Pozdrawiam!
Magda

Link to comment
Share on other sites

Wolałabym szpica miniaturowego jednak kto wie. Jeszcze nie dzwoniłam pod numery, ale za chwilkę idę się za to wziąć :)

Już jestem po telefonowaniu i do prawdy załamałam się! Wszystko już nieaktualne, każdy rozmówca mówił, że nie posiada już szczeniaków od dłuższego czasu. Nikt również nic nie wiedział na temat szczeniąt w innych hodowlach. W jaki sposób mam więc znaleźć szczeniaka? :<<<

Link to comment
Share on other sites

Tak wiem, codziennie przeglądam alegratkę, allegro itp. Śledzę również ogłoszenia w Moim Psie.

Sota36, jeszcze raz dzięki! Dzięki Tobie mam troszkę nowych numerów. Dzisiaj wszystkie obdzwonię i będę informować, czy coś z tego wynikło.

***
Niestety, okazało się, że pod wszystkie oprócz jednego z tych numerów już dzwoniłam, Pani która odebrała, powiedziała jednak, że miotu spodziewa się dopiero w listopadzie.

Link to comment
Share on other sites

Niestety czasem tak sie zdarza, że szczeniąt po prostu nie ma. Wyjścia są dwa - szukać za granicą, albo po prostu popytać się w hodowlach, kiedy planują następne krycie i poczekać. Na dobrego psa, bo ładnych rodzicach, czasem trzeba swoje postać ;) ale potem efekt jest zgodny z zamierzeniem.

Link to comment
Share on other sites

kurcze tak ciezko dostac takiego psa?:roll:No niezle:cool1:
Moze faktycznie warto poczekac na ten wymarzony miot w ktorym bedzie wymarzony psiaczek:loveu:
A na stronach internetowych hodowli nie ma ogloszeon o planowanych motach?
[url]http://www.pomeranian.pl/[/url] moze watro spytac w tej hodowli o szczeniaki,maja bardzo ladne psiaki;)
i tutaj
[url]http://www.polnemotyle.pl/pl/pomeranian/szczeniaki[/url]

Link to comment
Share on other sites

Cóż będzie to mój pierwszy pies, więc przede wszystkim ma być to pies do towarzystwa, na razie i tak nie mam czasu, aby w pełni poświęcić się wystawom itp. Oczywiście, sunia będzie czasem wystawiana, ale to nie będzie jej głównym przeznaczeniem... Bardziej rozważam nad możliwością uprawiania jakiegoś psiego sportu :)

Do hodowli Little Kings w dalszym ciągu się nie dodzwoniłam, wysłałam im meila i będę próbować dzwonić dalej wieczorem. Natomiast Panie, które zadeklarowały, że wyślą mi zdjęcia szczeniaczków w dalszym ciągu tego nie zrobiły :<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...