Jump to content
Dogomania

PUDEL- nie taki straszny....+ off


Sonya-Nero

Recommended Posts

oj no to nieciekawie z tym włosem :( Myślisz że nie warto w takim razie interesować się srebrnymi?? Bardzo mi się podoba ta maść. W ogóle jestem Ci bardzo wdzięczna za informacje, nigdzie bym tego znalazła. Z tym grzbietem- no to podobny byłby srebrny do mioch bab, tylko że u nich z kolei płaska linia górna jest wadą ;) A ja jednak po takim czasie oczekiwania na pudla będę chciała pojeździć z nim na wystawy...

a tą stronę oglądam regularnie od dawna, faktycznie świetna. "wyłowiłam" tam trochę zdjęć fryzurki która mnie zaciekawiła (na polskich stronach znalazłam ją pod nazwą szynszyl lub karakuł, różnie, więc nie wiem czy obie nazwy są prawidłowe)

widziałaś stronę www.dogterminal.com ? świetnie zrobiona baza, jest też tam trochę pudli :) no i można dodać swojego psa.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ależ warto się zainteresować nimi :D , choć są trudniejsze w pielęgnacji niż np. czarnuchy.

Stronka jest super, przeglądłam ją przed chwilą pobieżnie i... już wzbogaciłam moje archiwum o kolejne zdjęcie ciotki mojego psa, to Salina Westen Prima Ballerina (na tej stronie wpisana jako Westen Prima Ballerina), nie mówiąc już o "przyrodnicch" wujkach i ciotkach.

Widze że są tam również srebrne pudle z hodowli Manifique D'Argeant i podany jest tam nowy adres strony internetowej, w ogóle dużo tam rosyjskich pudli, a i wersja rosyjska strony też jest.

Link to comment
Share on other sites

Sony-Nero

Na stronie http://www.karusek.com.pl/index.php?cat=154&page=1

pojawiły się szczotki firmy KW, która z nich będzie odpowiednia dla pudla: ta o numerze 3224 czy 3226?

Pozdrawiam korzystających z uroków urlopu. :bigcool:

A jeszcze bardziej tych, którzy na wypoczynek muszą jeszcze trochę poczekać.

I&A&I

PS

Niestety jeszcze przykra informacja:

nieżyje Elena Klokova (rosjanka), mistrzyni świata z 2001 r w agility (III miejsce na mistrzostwach w 2003 r.) biegająca z pudlem. http://www.sportdog.ru/personalities/klokova/

Bardzo mnie to uderzyło. :cry:

Jescze niedawno oglądałam video z jej przebiegu w Lievin (Francja 2003) http://www.agiliteiros.net/imagens/videos/2003mundial/lievinvideos.htm

Myślałam, że może uda mi się nawiązać z nią kontakt. Niestety nie zdąrzyłam.

Link to comment
Share on other sites

Witaj Ireno,

myślałam, że wszyscy pudlarze wyjechali na wakacje :wink:

Różnica między tymi szczotkami sprowadza się do długości szpilek: dłuższe i krótsze.

Wszystko zależy od rodzaju fryzurki i długości włosa jaki będziesz chciała mieć u swojej pudelki.

Jeżeli będzie to "federał" to szczotka z krótszymi szpilkami, jeżeli "puppy clip" to z dłuższymi.

Długimi szpilkami łatwiej jest przeczesać długą sierść, aż do samej skóry.

Szczotki z prostymi szpilkami używamy do codziennej pielęgnacji sierści.

Do kompletu potrzebne ci będą jeszcze:

-szczotka typu "slicker" rodzaj "soft"(z zakrzywionymi ząbkami): optymalny zestaw to dwie szczotki: rzadsza i gęsta (do rozczesywania na wystawy)

-metalowy grzebień (do wyboru dwa typy: typowy dla pudla lub rozplątujacy dla psów o długiej sierści)

-platikowy grzebień ze szpikulcem.

Skład kosmetyków Pet Silk Texture Line Phase 3 prześlę ci w przyszłym tygodniu (A. C.) nie ma w tej chwili dostępu do internetu).

Elena Klokova - to bardzo przykra wiadomość...

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie wszyscy mają to szczęście.

Dziękuję za szybką informację na temat sprzętu. Za info na temat składu będę wdzięczna. Przymierzam się do ich zamówienia ale tak bliżej września. Na razie czytam, czytam, czytam....

Mam pytanko: miałaś dostęp do czasopisma "W świecie psa" które ukazywało się w latach 1997-1999. Były tam chyba artykuły o pielęgnacji pudla. Wiesz coś na ten temat ?

W jedynym numerze, którym posiadam jest ciekawy art. o lanolinie, którą testuję obecnie na swoich psach.

I&A&I

Link to comment
Share on other sites

Hej! Ja mam pudla sredniego srebnego z niemieckiej hodowli ( tutaj troche srebnikow jest).Nie mam problemow z wlosem- jesli sa skrecone najbardziej to pod brzuchem- duzej musze rozczesywac. Nie strzyge sama bo bym chyba "zwariowala" a Askoo wygladal by jak "pudel-idiota"sorry ale zostawiam te czynnosc specjalistom :wink: czy szorstkosc maja wszystkie srebniaki czy tylko niektore??

Link to comment
Share on other sites

Maruscha

nie wszystkie sreberka mają tą sztywną sierść, ale u niektórych właśnie spotyka sie ją na karku i na końcu ogona, oczywiście pozostawionego w naturalnej długości.

A w Niemczech w ogóle jest bardzo dużo hodowli pudli i widać, że pudle są lubiane... nie tylko przez wystawców, ale sa cenione jako zwykłe psy do towarzystwa.

Link to comment
Share on other sites

a ja akurat w Sopocie na wystawie teraz w sobote "rozłozona" byłam ze swoja grzywaczka zaraz koło pudli :) nawet zdjęc mam troszke :D podziwiam ,bo to piekne psy i bardzo mądre ,jedno mi sie tylko nie podoba - strzyżenie :-? jak jest obciety "normalnie" - ale to tylko moje okreslenie i nie chce nikogo urazić absolutnie ) tak jak ten duzy pudel czarny był tylko jeden :) to całkiem inaczej wygląda ,bo takie wycięcia na "zadzie " psa np dwa "kółka" na lędzwiach to juz nie koniecznie mi sie podoba bo jak dla mnie "burzy" całokształt i za bardzo przyciago uwagę zamiast na psa bo piekne to zwierzę jest bardzo niesamowita harmonia, a juz w ruchu to dla mnie piękność po prostu jesli chodzi o pudle :angel:

i mysle ze własnie dlatego tak jest ze ludzie własnie czasami tak a nie inaczej reagują na pudle (- mam na mysli wysmianie czasami takiego psa, co mnie złosci strasznie)

no ale o gustach sie nie dyskutuje , pewnie tak ma byc (chociaz watpie ze to jest wymóg rasy :wink: takie wymyslne fryzury , aczkolwiek jak dla mnie to dzieło sztuki po prostu :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Onka za miłe słowa o pudlach :D

Niestety ta "normalna" fryzura u pudla jest najtrudniejsza do zrobienia, w Sopocie były trzy pudle prezentowane w tej fryzurze: duży, średni i minatura i tylko miniatura miała prawidlowo zrobioną.

Również nie jest to "ceniona" fryzura przez sędziów.

A oto wyniki z ringu pudli:

pudel duży biały, brązowy, czarny

BOB: EVERLASTING LOVE Minaret

BOS: ENERGY GIRL Minaret

pudel miniaturowy aprikot, srebrny

BOS: pies - ale niestety nie wiem który

BOB: JEKATERINA z Jantarowej Fugi

pudel miniaturowy biały, brązowy, czarny

BOB: KRASAVCHIK od Madam Sarmont

BOS: Canmoy's CHIC A-S TRICK

pudel średni aprikot, srebrny

BOB: ALMA

pudel średni biały, brązowy, czarny

BOB: SHERE KHAN Ebeneus

BOS: TATIANA NERO Sabadiana FCI

pudel toy

BOB: BONI Herbu Bobrowy Kamień

III Najlepsza Para Hodowlana:

EVERLASTING LOVE Minaret

ENERGY GIRL Minaret

III BOG IX

EVERLASTING LOVE Minaret

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wyniki z Sopotu i gratulacje.

A kto sędziował pudle?.

Chwilowo strona z ZK w Gdańsku gdzie był zamieszczony katalog niestety nie działa.

Mam pytanko: co oznacz skrót BOS. Wciąż mi się mylą oznaczenia i nie mogę tego ustrojstwa zapamiętać.

Co do fryzur: zanim stała się właścicielką pudla też miałam o nich zadnie jak większość, a o fryzurach jeszcze gorsze. Pierwszy pudel (biała sunia ze zdjęcia) pojawiła się u mnie przypadkowo. Pudel był ostanie na liście psów którego chciałabym mieć. Chyba mnie pokarało bo w momencie gdy byłam w ostrej desperacji - albo jakiś pies w domu albo oszaleję - pojawiło się ogłoszenie o pudlach. Niestety nie mogłam mieć nic więszego bo babcia pogoniłaby mnie z domu (wcześniej miałam doga niemieckiego -moja pierwsza ukochana rasa). Teraz gdy charakter pudla już znam fryzury mi nie przeszkadzją a wręcz przeciwnie stwierdzam, że włosem pudla można się poprostu bawić ,kombinować itp. za każdym razem można mieć trochę innego psa. I to też jest u pudla fajne.

A co do dogów niemieckich - nadal mam do nich duży sentyment ale nie mogłabym mieć już takiego psa po pudlach - wbijająca się wszędzie sierść i gluty od sufitu po podłogę brrrrr.

Pudle to naprawdę komfortowa rasa.

Jake jest ogólne pojęcie o pudlu w społeczeństwie niech świadczy poniższy fakt:

ostanio na spacerze w parku zaczepiła mnie Pani pytając:

to białe to pudel a to rude to mieszanka pudla z czym? :-?

Tak mnie zaskoczyła tym pytaniem, że na moment odjęło mi mowę. :lol:

Białe- sunia bez rodowodu, z krótnim ogonkiem, na ten moment równo ostrzyżona na całym ciele (nawet nie na federała)

Ruda- pudel apricot z obojga rodziców, z długim ogonem, fryzura puppy clip.

Wesołe pozdrowionka z Wrocławia

I&A-pudel&I-mieszanka pudla z......

Link to comment
Share on other sites

Jake jest ogólne pojęcie o pudlu w społeczeństwie niech świadczy poniższy fakt:

ostanio na spacerze w parku zaczepiła mnie Pani pytając:

to białe to pudel a to rude to mieszanka pudla z czym? :-?

Tak mnie zaskoczyła tym pytaniem, że na moment odjęło mi mowę. :lol:

......

Masz rację.

Większość ludzi nie wie,że mój pies to grzywacz chiński nagi - i to rozumiem. Sama dowiedziałam się o istnieniu takiej rasy niedawno.

Ale jak słyszę pytania, albo wręcz autorytatywne stwierdzenia,że mój pies to ogolony pudel, to ręce opadają.

Link to comment
Share on other sites

Teraz gdy charakter pudla już znam fryzury mi nie przeszkadzją a wręcz przeciwnie stwierdzam, że włosem pudla można się poprostu bawić ,kombinować itp. za każdym razem można mieć trochę innego psa. I to też jest u pudla fajne.

No właśnie, i to jest fajne w pudlach, pudel może być ostrzyżony na różne sposoby, od fryzur z "bombkami" po fryzurę naturalną tak jak u PONa :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Mam do Ciebie prośbę o podanie stron (w miarę możliwości) na jakich znalazły się artykuły o pudlaw w czasopiśmie "W Świecie Psa".

Chciałabym zamówić sobie ksero w bibliotece a niestety nie będę miała wglądu do zawartości.

W momencie ukazywania się czasopisma nie byłam zainteresowana zagadnieniem i mam tylko jeden numer tego pisma.

Będę wdzięczna za info :D

I&A&I

Link to comment
Share on other sites

"W świecie psa":

nr 1 listopad-grudzień 1997: str. 12-13 foto - golenia pyska i łapek pudla (Katarzyna Szrzydlewska)

nr 1 styczeń-luty 1998 rok: str. 33-34

nr 2 marzec-kwiecień 1998 rok: str. 30

nr 3 maj-czerwiec 1998 rok: str.26, 29

nr 4 lipiec-sierpień 1998rok:

nr 5 wrzesień-październik 1998 rok: str.35

nr 6 listopad-grudzień 1998 rok: str. 31-32

nr 1 styczeń-marzec 1999 rok: str. 32, 35

nr 2 marzec-kwiecień 1999 rok: nie było artykułu

nr 3 maj-czerwiec 1999 rok: str. 29-30

nr 4 lipiec-sierpien 1999 rok: str. 31-32

nr 5 wrzesień-październik 199 rok: str. 9-11

nr 6 listopad-grudzień 1999 rok: str. 12

Postaram się odszukać nr 4/98 który mi w tajemniczych :evil: okolicznościach zaginął.

Nie zdawałam sobie sprawy, że to było tak dawno, prawie pięć lat temu.

Od tego czasu trochę mi sie zmieniły poglądy na temat pielęgnacji sierści, np. jeżeli już szczotkuję pudla to nie używam żadnych sprayów do czesania, bo odpowiednio dobrane szampony i odżywki powodują, że włos jest śliski i nie elektryzuje się, a suchy włos lepiej się czesze niż wilgotny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...