Jump to content
Dogomania

PUDEL- nie taki straszny....+ off


Sonya-Nero

Recommended Posts

  • Replies 9.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:( ...moj pudel umarl!!! tydzien temu dostal wymiotow( notabene bylismy na spotkaniu w psiej szkole) i doktor stwierdzil zapalenie watroby- zatrucie (pewnie jakims "czyms"z ziemi) pare dni temu odbyla sie operacja niestety Askoo nie umial po niej dojsc do siebie i bez kroplowki nie dal by rady sam zyc....teraz ja mam problem aby dojsc do siebie, nie wiem co bym zrobila gdyby nie bylo ze mna najblizszych- kiedys tu zajrze ale wpierw musze dojsc do siebie.

http://www.hundund.de/rassen/foto.php?img=14855&r=347

to ostatnie foto przed odejsciem

Link to comment
Share on other sites

No, ochłonęłam troszeczkę, ale jestem strasznie szczęśliwa z powodu takiego wyróżnienia, zwłaszcza, że Tatiana to moja produkcja :wink: .

Niestety , wiadomo, że nasze uczestnictwo w tej wystawie nie dojdzie do skutku, ze względu na kwaranntannę i koszty takiej wyprawy :cry: .

Ale miło mi będzie zawsze pomyśleć i powspominać , że Tatiana była pierwszym "polskim" pudlem którego w ten sposób wyróżniono i doceniono... :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Prawie wszystkie te pudle,które zostały wcześniej wymienione znałam osobiście.Sama w latacj 1982-1990 wystawiałam pudla średniego czarnego.Ach te wspomnienia....Było faktycznie sporo konkurencji w ringu,ale też nie było żadnego porównania jeżeli chodzi o możliwości pielęgnacji sierści przedtem i teraz.

Tosce i Koke znałam osobiście,dozyły długich i szczęsliwych lat u swojej włascicielki.

Tytuł Zw,Świata w Izraelu pamiętam jak dziś....

Link to comment
Share on other sites

JustynaJK

Tytuł Zw,Świata w Izraelu pamiętam jak dziś....

Sama w latacj 1982-1990 wystawiałam pudla średniego czarnego

..........no to teraz ci nie podaruję...musisz nam opowiedzieć.

Ciekawi mnie wszystko o średniakach, zwłaszcza czarnych i brązach.

Było ich tak dużo i nie przetrwała żadna linia męska i żeńska.

Ostatnini z rodu "czarnych" , z tych poznańskich linii - są moje Tatiana i Tamaris Sabadiana FCI.

Średnie brązy wróciły częściowo do Polski w rodowodzie czarnej jak smoła miniatury - Lucky'ego z Altheyrosei.

To teraz wiesz dlaczego mam taki sentyment do tamtych pudli.....

Link to comment
Share on other sites

Ale jak będziesz, to podejdź do namiotu w granatowo-białe paski, tam znajdziesz więkdzość pudlarzy. :D

LUCKY ma w rodowodzie trzy "polskie" pudle:

Int. Ch. Athos Melisa (brąz) i Rakija Bursztynowy Kłos (brąz?), oraz ich syna Bols Perła Mazur (brąz).

Czy pamiętasz może te psy?, te hodowle?

Link to comment
Share on other sites

Oj Atos mały nie był, pamiętam go jak był jeszcze wystawiany 1991 roku (debiut Panthery) i zrobił na mnie wrażenie, jako jeden z nielicznych pudli lezał sobie spokojnie na stole czekając na wejście na ring.

Był już posiwiały ale nie w stylu kawa z mlekiem tylko czekolada z siwizną, wtedy szedł już w honorowej albo w championach ale w podeszłym wieku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...