Jump to content
Dogomania

WYKIEŁKOWAŁY - Potrzebuje pozyczyć klatkę z homologacją dla Doga!


KORONA

Recommended Posts

  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

KORONA moze to nie od niej sie trzeslo tylko od Ciebie...i psa chcesz wrobic!!!!!

A w ząbki kcesz?? :boom:

Na USG już byłyśmy, ale tylko po to aby potwierdzić ciążę... Nie da sie dokładnie odczytać z obrazu ile jest szczeniąt ponieważ nakładaja sie na siebie i można się bardzo oszukać... Jest paru wetów którzy twierdzą, ze potrafią policzyć, ale z nimi wolałabym nie mieć nic wspólnego...

Jak Didi będzie już słusznych rozmiarów to wstawie fotkę :)

ciężarna kobyłka

Malawaszka, a Ty kcesz tysz w ząbecki?? :wink: Ja Ci dam kobyłe :evil:

Anetta dzieki za kciuki, przydały się :)

Miga, wiele osób mieszka z dogami w bloku, a osoba która twierdzi że Dog wtedy się męczy wykazuje się ogromną nieznajomością rasy. Te psy kochają przebywać obok swojego właściciela. Chętnie poszaleją po ogrodzie, ale najczęściej tylko wtedy kiedy i Ty na tym ogrodzie będziesz. Tak było u mnie kiedy mieszkałam w domku z ogródkiem.

Kiedy upierałam sie, zeby psy były na zewnątrz, to stawały pod oknem i podglądały co się w domu dzieje. Więc nie było wyjścia i trzeba było albo do nich wychodzić, albo wpuszczać je do środka.

Dog stworzony jest do towarzystwa człowiekowi, a jego wielkość jest dla niego bardzo często zgubna. Kupują je ludzie, aby swoja posturą odstraszały potencjalnych złodzieji no i oczywiscie to całodzienne przebywanie na ogrodzie (no bo podobno potrzebują :roll: ) A psy wykorzystają wtedy każdą okazję, aby wemknąć sie do domu i potowarzyszyć panu/pani.

Jest fajne powiedzenie które obrazuje charakter doga "choćby miał 4 ha do biegania i tak najchętniej położy się na kanapie obok swego Pana"

Mnie sie bardzo dogi podobają, ale przeraża mnie fakt, że często chorują (np. dysplazja, czy skręt żołądka ). Czy w "praktyce" też jest tak mrocznie?

Dożki sa niestety rasą delikatną. Do dysplazji i skrętu można by jeszcze dorzucić dość słabe serce :(

Jeśli chodzi o dysplazję, to na pewno wiele o niej wiesz... Kiedyś uważano, że 70% to geny, a 30% warunki środowiskowe. Teraz szacunki zmieniły się, aż do odwrotności. Tak wiec nalezy szukać szczenięcia po zdrowych przodkach i dbać o szczenie... A moment wzrostu jest dla doga bardzo istotny, zarówno pod względem żywieniowym jak i ruchu. Nie wolno szczeniatka forsować!!

Skręt... Trzeba zawsze zachowywać pewne środki ostrożności, które z czasem wchodzą już w krew zarówno właścicielowi jak i psu.

Należy dzielić dawkę dzienną najlepiej na dwie porcje i nie wychodzić z psem ok godzinę po jedzeniu, nie pozwalając mu również chodzić po schodach... Moje dziewczyny, po jedzeniu najczęściej idą sobie spać.

Serce... Hmmmm tu nie mogę wiele powiedzieć bo nigdy nie miałam z chorym sercem do czynienia (i oby tak dalej!!) Ostatnio profilaktycznie starszej suce robiłam EKG serca i wszystko jest ok :)

Czasem zdarza sie że starszy Dog odchodzi szybko we śnie, później okazuje sie że to serce :(

MAtka mojej starszej suki nie wybudziła sie z narkozy :( Teraz trudno powiedzieć czy to wina serca czy źle odmierzonej narkozy. Gdyż operacje przeprowadzał jakiś wiejski weterynarz :(

Są jeszcze nowotwory. Ale to choraba "naszych czasów"...Niestety :(

Podsumowując... Dog jest psem wymagającym, ale robienie z niego kaleki (co ostatnio często sie zdarza) jest raczej nie na miejscu. Moje suki, ganiają przy rowerze, nie chorują i nawet nie kichają...

Zarówno Negra jak i Didi nie mają dysplazji, nie miały też nigdy skrętu. Na dwa mioty urodzone po tych sukach żaden pies nie ma dysplazji, żaden sie nie "skręcił", nie wiem tez nic o nowotworach i innych chorobach.

Zakup Doga powinien być przemyślany, zarówno pod kątem hodowli z której pochodzi jak i własnych możliwości. Ale na szczęście Tobie nie musze o tym mówić :) Jesteś DOGOMANIAKEM :)

Link to comment
Share on other sites

Didi zrobiła się przeokropnie niedopieszczonym dogiem :) Zamęcza wszystkich, włazi na kolana, szturcha, kładzie łape, głowę. a najczęściej całą siebie na potencjalnej "ofiarze"

Najlepiej atakuje jej sie gości bo wie, że oni jej nie odmówią...

Mała Didi przechodzi burzę hormonalną :D

Na czułości jej się zbiera... jakie to słodkie... :D

Dożek na kolankach.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Korona, wklejanie takich przepięknych zdjęć powinno być zabronione.... :wink: , najpierw zakochałam się w twoich suniach, potem jeszcze w maleństwie z emblematu a teraz jeszcze ten przystojniak.... i teraz już bardzo chcę żeby drugi nasz dog był żółty (ale na to jeszcze poczekamy ze dwa lata buuu)

gratulacje i buziki dla mamy oczekiwanych dożątek

kasia i grzesio

Link to comment
Share on other sites

Didu zachowuje sie jak słoń w składzie porcelany, tak właściwie nic sobie nie robi z tego że ktoś moze wcale nie mieć ochoty jej głaskać... Wychodzi z założenia że skoro tu przyszedłeś/przyszłaś to głaszcz!!

Gdybyście widziały wyraz twarzy ludzi którzy psiarzami nie są :D

Nie bardzo wiedzą jak mają sie zachować... Czy można odmówić psu wielkości konia?? a jak odmówię to czy mnie zje czy sobie pójdzie?? hahahhaha

Ja to obserwuje i śmieje sie w duchu.

Najczęściej jest tak, że nawet jeśli ktoś stanowczo powie NIE, to Didu odchodzi, ale wraca po jakiejś minucie z jeszcze bardziej żałosnym wyrazem mordki i "atakuje" z innej strony :D

Dożka KasiK widziałam tylko raz, ale jest na prawdę śliczny...mniam :eating:

Link to comment
Share on other sites

Kasiak - zdjęcia są zabezpieczone:

Zdjęcie pochodzi z albumu

'cairo'

który jest albumem prywatnym i został zabezpieczony przez autora hasłem.

Jeśli znasz hasło do albumu podaj je teraz lub wyślij wiadomość do autora albumu

z zapytaniem o możliwość oglądania tego albumu.

a szkoda :(

BTW - co się stało, że strona "się rozjechała" ?

Link to comment
Share on other sites

powolutku...... :P

zakładam album na onet

a jeszcze tu wkleić ..... to troszkę potrwa z moimi zdolnościami

debiutuję w tej kwestii no nie ? :lol:

pisałaś, że zakładasz na onecie, a założyłaś na album.com.pl - z onetu bez problemu wklejam foty i wiele innych osób też www.foto.onet.pl

aga1215 - to jest album Kasika :wink: a Cairo to Jej dog 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...