Jump to content
Dogomania

WYKIEŁKOWAŁY - Potrzebuje pozyczyć klatkę z homologacją dla Doga!


KORONA

Recommended Posts

Mam ogromna prośbę... Potrzebuje pozyczyć klatkę z homologacją dla Doga niemieckiego (suka). Nie jestem w stanie jej kupić a potrzebna jest mi ona zaledwie na kilka dni.

Popytajcie proszę znajomych, moze ktoś będzie w stanie mi pomóc... Bardzo mi na tym zależy.

Chętnie zapłacę za wypożyczenie.

Pozdrawiam Monika

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Korona mam klatkę o wymiarach 106*71*81

Tylko nie mam bladego pojęcia czy twoje maleństwo w to wejdzie?

Napisz jakie powinna mieć wymiary ,może ktoś ze znajomych będzia taką miał

A najlepiej zadzwoń do mnie - telefon jest na stronie Szanty.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Kochana Szantinka pożyczyła mi klatkę...Ale niestety, po rozmowie z producentem okazało sie że klatka jest bez homologacji :(

Agi, a czy Twoja coś takiego posiada??

Niestety bez homologacji nie moge przewieść psa samolotem :(

Link to comment
Share on other sites

Napisalam sie..napisalam i mnie wylogowalo :-(

To teraz jeszcze raz w skrocie. Wez klatke i psa i pojedz na lotnisko do osoby ktora robi odprawe i przyjmuje zwierzeta do transportu i niech Ci powie czy klatka moze byc czy nie.

Mysmy ostatnio wysylali psa i tez nam ktos nagadal o homologacji itp.a ze nic takiego nie moglismy dostac to piesek polecial w zwyklej klatce i nie bylo zadnych problemow. Klatka musiala spelniac wymogi:

-Dno zabezpieczone przed nabrudzeniem

-zamkniecie

-uchwyty do przeniesienia klatki (jak jest druciana klatka to nawet tego nie trzeba )

-pies ma mic mozliwosc swobodnej zmiany pozycji w klatce.

I tyle. Takie byly wymagania. Odprawa nastapila dwa dni przed odlotem. Najpierw pracownik Cargo - musial sam zmierzyc i zwazyc klatke i psa, oraz sprawdzic czy moze przyjac psa do transportu w takiej klatce (przewoznik jest za to odpowiedzialny) .Wiec klatka nie moze byc za mala i musi spelniac w/w warunki. I to bylo tyle. :-)

Link to comment
Share on other sites

Korona napisala :

Uświadom mnie jeszcze... Odprawa psa nie łączy sie chyba z pozostawieniem go na cargo dwa dni przed odlotem ??

Nie... :lol:

U nas to wyglodalo tak ze Pan z Cargo kazal przyjechac dwa dni (minimum) przed planowanym lotem. On musial sobie obejrzec klateczke (czy spelnia normy ) zwazyc i zmierzyc -bo wiesz jak sie za to placi....

Chcial wiedziec wczesniej ile to bedzie miejsca zajmowalo czy cus :roll:

No i wypisanie tych wszystkich papierow , rezerwacja troche tez trwa.

Po tych przymiarkach do domciu z psem, a Pan do nas chyba zadzwonil albo jeszcze w tym dniu odprawy (nie pamietam ) powiedzial kiedy dokladnie bedzie lot.

A w dniu kiedy byl lot, bylismy 2 godziny wczesniej z psiakiem a wszystko odbywalo sie z w zwariowanym tempie , i praktycznie w ostatniej chwili psa zaladowali .......

Ale pewnie co lotnisko to inne zwyczaje.

Najlepiej zadzwon albo podjedz na Cargo i porozmawiaj z osoba ktora sie tym zajmuje.Nie zadna Pania z informacji bo one to co chwile inne zdanie maja. Z konkretna osoba ktora jest odpowiedzialna za wysylanie zwierzat, i ktora bedzie robic odprawe i tylko z nia sie kontaktowac az do wylotu.

Link to comment
Share on other sites

Korona podalam Ci namiary na siebie na prv!!!

A jesli chodzi o klatke to jest to klatka Kennel (niewiem czy taka sie nadaje, jest cala z prentow ale nieposiada niestety zabezpieczenia dna )

Ale jesli sie nadaje to jak najbardziej sluze pomoca :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie Wam wszystkim za rady i pomoc!!!

Sprawa ma sie tak... Didu na klatkę bardzo krzywo patrzy, i raczej ma ją w nosie.

Sprawa z samolotem wyglada nastepująco, rzeczywiście każda panienka w informacji mówi coś innego, na cargo ludzie sa chyba mądrzejsi :roll: i mozna sie z nimi dogadać, ale co z tego jeśli wszystkie bilety tanich lini wykupywane sa na tydzień przed wylotem. A jeśli nawet jakiś bilet zostaje robi sie nagle dwa razy droższy.

Rezerwować bilet moge najwcześniej dwa dni przed odlotem, kiedy mam wyniki progeseronu suki.

Więc postanowiliśmy jechac sobie samochodem, wyjeżdzamy prawdopodobnie jutro... Trzymajcie za nas kciuki :)

Agi nie mogłam nawet do Ciebie zadzwonić tak jak sie umówiłyśmy, miałam takie zamieszanie z szykowaniem do wyjazdu, że kiedy przypominałam sobie o telefonie była juz noc... :(

Link to comment
Share on other sites

No pewnie, ze sie działo :roll: I to ile sie działo... :) Italia piękna, upał niemiłosierny, Włosi bardzo niscy :roll: Ale temperamentni jak cholera. Do łazienki człowiek sam nie mógł iść 8) :roll:

Ogólnie wyjazd bardzo udany, wróciliśmy przeokropnie padnieci ale warto było.

Psa nie byłam pewna do momentu kiedy go zobaczyłam. Wcześniej widziałam go tylko na zdjęciach, a one przecież nie do końca oddają rzeczywistość. Plan miałam taki, ze jeśli mi sie nie spodoba to odwróce sie na pięcie i powiem CIAO. Ale na szczęście nie trzeba było, bo okazał sie na prawdę ekstra samcem. Tyle, ze kryć jeszcze nie potrafi. Więc wróciłam do domu z jakimiś dziwnymi siniakami i zadrapaniami.

Ale wszystko poszło tak jak pójść miało, teraz czekam tylko na efekty... Mam nadzieje, ze suczce coś tam w brzuszku kiełkuje. :)

Szantinka, klatkę zwrócę Ci w najbliższyc dniach. Dobrze?

Link to comment
Share on other sites

KORONA - nie martw się, czasami z tych ''zielonych''psich panów wychodzą piękne maleństwa - za co bardzo mocno trzymamy kciuki i łapki.

Jak będziesz wybierała się do mnie daj wcześniej znać- moja biała ''ciężarówka'' coraz częściej wyprowadza mnie na spacer :wink:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

:cry: - ze wzruszeniaa Moja Diuduleczka bedzie miala male Didusie :cry: :angel:

Tyle, ze kryć jeszcze nie potrafi. Więc wróciłam do domu z jakimiś dziwnymi siniakami i zadrapaniami.

:klacz:

Za dzielna Korone :drinking: ktora da sobie rade w kazdej sytuacji :evilbat: :drinking: i oczywiscie za male Didulki :drinking:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...