Jump to content
Dogomania

STERYLIZACJA


Dag

Recommended Posts

Moja sunia ma prawie 12 miesiecy i po pierwszej cieczce chcialam ja wysterylizowac. Pierwszej cieczki jeszcze nie miala - chyba ze przebiegala bezobjawowo i jakims cudem ja przegapilam - ale to chyba malo prawdopodobne.

Czy ktos moze mi polecic jakiegos veta w Warszawie, ktory profesjonalnie przeprowadzilby taki zabieg?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pati bardzo dobrze wyraża się o lecznicy SGGW, gdzie sterylizowała 2 suczki. Ja psa kastrowałam w Elwecie w Al. Niepodległości - tam takie zabiegi wykonuje chirurg, a psa odbierasz w 100% wybudzonego i na własnych nogach.

Link to comment
Share on other sites

Ja w Elwecie "sterylizowałam" sukę przedwczoraj. Możecie o tym przeczytać tutaj. Suka-kuterłapa chodziła już tego samego dnia, a następnego chodziła już normalnie. Narkoza wziewna, szew malutki, choć w jej przypadku był drugi, długi, bo miała usuwane guzy sutków. Pomimo to, czuje się super.

Operację wykonał dr Galanty, który tam operuje tylko raz na tydzień. Ich normalnym chirurgiem jest dr Mikow, który jednakże w tej chwili jest na urlopie.

Link to comment
Share on other sites

ze sterylizacją w tej chwili będzie problem, bo właśnie zaczęłyśmy szkolenie, które potrwa do końca czerwca - ale jeżeli do tego czasu nie dostanie cieczki to bierzemy się za robotę

zależy mi na jej wysterylizowaniu bo nie zamierzam uszcześliwiać się gromadką szczeniaczkami (miałam już kiedyś ten problem z małymi kotkami i mało brakowało że nikt by ich ode mnie nie wziął) a poza tym Somy mamusia bardzo cierpiała z powodu zaburzeń hormonalnych i teraz pojawiło się jej sporo guzków - więc chiałabym też tego Somie oszczędzić

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście radziłabym zabrać się zaraz i tak sterylizację umówić, żeby opuścić jak najmniej. Wydaje mi się, na pewno nie musisz opuścić więcej jak jeden tydzień zajęć, pewnie mniej! Natomiast zalety zdrowotne wczesniejszej sterylizacji będą trwać przez całe życie suki!

Link to comment
Share on other sites

Teraz podjęcie tej decyzji z dnia na dzień niestety nie jest możliwe. Bo wiąże się to z wzięciem tygodniowego urlopu z pracy a poza tym w tej chwili nie jestem na to przygotowana finansowo.

Ale rozważając pośpiech który działałby na naszą korzyść to zastanawiam się nad ostatnim tygodniem kwietnia, bo i tak przez kilka dni mam przymusowy urlop ze względu na Forum Ekonomiczne które odbywa się w Warszawie więc 2 dodatkowe dni urlopu i mogę siedzieć z psem na okrągło przez 8 dni

A wtedy opuściłabym 3 zajęcia na szkoleniu.

Link to comment
Share on other sites

Tylko muszę sie wybrać do weterynarza i dowiedzieć sie przez ile dni musiałabym być pod stałą kontrolą lekarza. Bo gdyby to było możliwe to na dni rekonwalescencji pojechałabym na działkę i tam Somie byłoby przyjemniej wracać do zdrowia niż obolała schodzić z 5 piętra na spacerek.

Moja pani weterynarz, która radziła wykonać sterylizację po pierwszej cieczce poleciła nam wykonać zabieg u dr Wyparta pod asystą jego żony która jest anestezjologiem. A teraz widzę że dr Wypart jest współautorem VetSerwisu promującego sterylizację przed pierwszą cieczką. I teraz to już zgłupiałam.

Ale chyba najlepsze wyjście to iść prosto do wyżej wspomnianego doktora i z nim wszystko omówić.

Link to comment
Share on other sites

Moja pani weterynarz, która radziła wykonać sterylizację po pierwszej cieczce poleciła nam wykonać zabieg u dr Wyparta pod asystą jego żony która jest anestezjologiem. A teraz widzę że dr Wypart jest współautorem VetSerwisu promującego sterylizację przed pierwszą cieczką. I teraz to już zgłupiałam.
Nie głupiej. W Polsce mit, że należy czekać jest wyraźnie bardzo głęboko zakorzeniony i nie tylko Twoja jedna pani wet tak doradza. Ale o ile mi wiadomo, jest to mit znany tylko w Polsce. W każdym razie nie jest znany w USA ani w Europie zachodniej. (Oczywiście w Polsce w ogóle sterylizacji nie lubią, ale to już inna sprawa).

Więc zadowol swoją panią wet i idź do dra Wyparta ;-), a on Ci poradzi przed pierwszą cieczką i wszystko będzie super!

Teraz tylko trzymajmy kciuki, żeby sunia nie dostała cieczki w czasie naszej długiej dyskusji! :lol:

Link to comment
Share on other sites

No dobra przekonalićie mnie w 100% do zabiegu.

Niestety muszę poruszyć kwestję finansowš, moja sunia jest mala (40-45cm 10-15kg) ile może kosztować mnie zabieg?

A gdzie mieszkasz?

Bo wygląda na to, że wkażdym mieście ceny wyglądają inaczej.

Link to comment
Share on other sites

Po przeczytnaiu tych wszystkich wypowiedzi jestem już zdecydowana na 100%

To czym prędzej dzwoń do kliniki. Bo ja na konsultację do dra Wyparta umówiłam się wczoraj na... 22 kwietnia.

Pozdrowienia

A do której kliniki dzwoniłaś? Do tej całodobowej na Żoliborzu? A mogłabyś podac numer pod jaki dzwoniłaś?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

bbbuuuuuuuuuuuuu a ja nie wiem co robic, chcialam Hage wysterylizowac przed pierwsz cieczka, ale u nas weci sa temu przeciwni buuuuuuu a ja mam w glowie mentlik :cry:

Pozdr

Monika z kastratka Cortina i Haga jeszcze w calosci

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...