Jump to content
Dogomania

Brać go czy nie??


sheltomaniak

Recommended Posts

Witam!

Mam pewniem problem...otóz od mojej mamy znajmej urodzily sie szczeniaki -jamiczki miniatury. Rzecz jasna bez jakichkolwiek papierów...Wiem że tej kobicie zależy tylko na pieniążkach z tych psiaków..bo chce już jest sprzedawać w wieku 6 tygodni-a ja to bym poczekala gdzies do 7!! :o Moja mama jest wielka miłośniczka jamników.Ale wiem że ta pani może nam nawet dać za darmo jamnika- no i właśnie dylemat-wziasc go czy nie??? Mamy juz jednego rasowego pieska-bo ja jestem zwolenniczka tego zeby pies mial swoja przeszlosc i korzenie-ale tez ze nie ma zadnych chorob dziedzicznych...no a taki jamniczek. Powiedzialam mamie że ja sie muszę z ta kobitą spotkać i dorzucić swoje 3 grosze....moja mama też wie że mam racje co do rasowych psów...i wie że kupować od takich pseudohodowców nie można-no a wziąść za darmo??????

Link to comment
Share on other sites

Wiesz z jednej strony napedzasz handel pseudochodowców, ale z drugiej strony piesek będzie miał dobrych właścicieli , a nie wiadomo jak to by było jakby trafił do innych włascicieli ?

Jeżeli jesteście przygotowani na przyjęcie drugiego pieska za symboliczna złotówke- to chyba bym wzieła- ale to moje zdanie

Jeżeli ta pani jest nastawiona na zysk, przynajmniej pozbawisz ją dochodu z jednego pieska , chociaż tu jest jeden plusik. Ciekawa jestem co powie jak się z nią spotkasz?

Link to comment
Share on other sites

Sprawa się rozwiąze pod koniec tego tygodnia:) Tylko gorzej z tatą-ale on nie jest taki że nie lubi psów-bo psy uwielbia-jego odpowiedz byla taka"To będziecie sobie same z psami chodzic" To jest jego standardowa odpowiedz:)Jak mielismy kupić obecnego pieska to też tak było a wkońcu sam zaproponował nam wtedy zebysmy jechali do hodowli i kupił mi go :) My jesteśmy przygotowani na psiaka-mieszmay w domu jednorodzinnym i mieliśmy już kiedyś jamnika-umarł nam 1,5 roku temu.W środe mam iśc spotkać się z ta pania od jamniczków bo moja mama jej powiedziała ze ma ze mna rozmawiac:)Odezwe się znowu na ten teamt tutaj w srode jak po tej rozmowie z tą panią:)

Link to comment
Share on other sites

Czy wazny jest dla was pies, czy jego cena??

Za darmo tak, a za pieniadze nie??

Ja wolalabym rasowego psa za odpowiednia cene niz takiego jamniczka za darmo. Polecam pieska ze schroniska, niedrogi, czekajacy na pomoc, a moze nawet jamniczek sie trafi :D .

Link to comment
Share on other sites

Czy wazny jest dla was pies, czy jego cena??

Za darmo tak, a za pieniadze nie??

Ja wolalabym rasowego psa za odpowiednia cene niz takiego jamniczka za darmo. Polecam pieska ze schroniska, niedrogi, czekajacy na pomoc, a moze nawet jamniczek sie trafi :D .

Nie chce ze schroniska ,ponieważ oststanio moja sąsiadka wzieła pieska i miał nosówke!!!!A jak wiadomo nosówka jest zarazliwą chorobą-wiec moge sie założyć że większość psów tam była chora :( Tylko było wiele płaczu,nerwów i pieniędzy stracili po klinikach wterynaryjnych.Na szczescie odratowali pieska!! Gdybym miała kupić jamnika to oczywiscie ze bym nie kierowała sie do pseudohodowli (i tym samych nie dala bym im nakrecac dalej interesu)tylko do hodowli zarejestrowanej z ZK-nawet oststanio pisałam tutaj posty jakie mi mozecie polecic hodowle jamników. A jeśli jest za darmo to my chętnie jamniczka weźmiemy....przynajmniej jest pewnośc że nikt go nie wyśle poczta :evil: Jamniczki urodziły sie dwa-piesek i suczka.Suczka już komuś jest do oddania a piesek ma być dla nas.

Link to comment
Share on other sites

Tylko było wiele płaczu,nerwów i pieniędzy stracili po klinikach wterynaryjnych

:o :o

chyba nie tylko, bo:

Na szczescie odratowali pieska!!

Cos mi sie wydaje, ze sama nie wiesz, czego chcesz. Kolejny pies to kolejny obowiazek, a szczeniak tym bardziej. Skoro juz na starcie okazuje sie, ze powstaje problem, to chyba w ogole powinnas sobie dac spokoj :evil:

A to:

Nie chce ze schroniska ,ponieważ oststanio moja sąsiadka wzieła pieska i miał nosówke!!!!A jak wiadomo nosówka jest zarazliwą chorobą-wiec moge sie założyć że większość psów tam była chora

pozostawie bez komentarza...

Link to comment
Share on other sites

Wiem że szczeniak to obowiązek...sama wychowałam obecnego psiaka i wiem co to znaczy wychować szczeniaka. A to że jedziemy na wystawe to już nie moja wina...Wystawa była już dawno planowana.Oczywiście moglibyśmy go wziąść ze sobą tutaj nie ma z tym problemu ale coż z tego jak na wystawe nas nie wpuszcza jeszcze z jamnikiem.Dla nas to wielka wyprawa bo mieszkamy na południu i jedziemy na drugi koniec Polski.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym brała - jeśli za darmo :P (jak mówisz, że nie chcesz psa ze schroniska bo obawiasz się choroby - rozumiem, bo masz w domu psa wystawowego :wink: ) - jak chcą oddać Wam za darmo - tzn że to nie pseudo hodowla bo nie chcą zarabiać na tym (of course, te szceniaki nie powinny się były pojawić na świecie, ale już są), inna sprawa jakby chcieli kasę - wtedy kategoryczne NIE dla takich ludzi i ich procederowi 0X

Link to comment
Share on other sites

No i chyba nic z tego :cry: Tak chcieliśmy jamniczka ehhh....ale jednak ten Sopot pokżyżował plany no i musimy się wstrzymać :( Ale wierze w to że znajdzie ta pani mu też takiw spaniały dom jaki miałby u nas!!Już mu nawet imię wymyśliłam no i kapa :( Ale trudno no świat mi sie nie zawali przez to!!Ale całe szczęscie że jeszcze go nie widziałam bo wtedy było by mi jeszcze ciężej!!

Link to comment
Share on other sites

A dzisiaj się dowiedziałam , że JEDNAK szczeniaki nie za darmo tylko że ona chce za niego a raczej nia-bo to wkońcu SUCZKA :o 150 zł!!!Wkurzyłam sie jak nie wiem :-? Dobrze że przemyślalam to wczesniej bo by było rozczarowanie :x Ale ludzie zmienni są no nie??? :) Szczaniaczek nawet nie zaszczepiony...a wydawało mi się że jak pseudohowla to chociaż szczepią szczeniaki :o

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Daruj sobie - psa sie chce miec albo nie! A zastanawialas sie jak zaakceptuje go Twoj "stary" pies??/

A tak a propos - nie lubie i nie podobaja mi sie hasla typu, ze 'bez papierow" ,a bez tego czy tamtego, a kolor nie ten i itd - w takiej sytuacji przypomina mi sie biedny Froda.... Przepraszam, ale musialam to napisac....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...