Jump to content
Dogomania

Wzrost DONa


Recommended Posts

Witam,
Posiadam 6 miesięcznego owczarka niemieckiego długowłosego, samca. Na jego wiek wydaje mi się strasznie wielki. Ludzie, których spotykam, też się dziwią, że jest młody, gdyż wygląda na więcej.
Gdy go kupiłam (nieszczęśliwie od handlarzy), był zagłodzony, miał robaki, etc. Prawie miesiąc zajęło jego leczenie i doprowadzanie do zdrowia.W takim stanie to nawet w schronisku psów nie widziałam. Wtedy miał lekko ponad 2 miesiące i ważył niecałe 6kg, kulał na jedną łapę.
Obecnie jest OGROMNY, ma ok.63cm wzrostu w kłębie, a obwód klatki piersiowej to ok.77cm. Waży ponad 30kg, a ma tylko 6 miesięcy!
Czy to tak powinno być? Czy nie jest zbyt duży? Ponieważ nie wydaje mi się, by to było zbyt mało...
Proszę o jakąś odpowiedź.
Pozdrawiam,
Bolesna

Link to comment
Share on other sites

:crazyeye: No troszku duży pewnie bedzie, jeśli teraz ma tyle w klębie to pewnie osiągnie wzrost ok 72-74 cm , bywaja takie Donki , ale przewaznie po klaczakach i to solidnych , skoro pies jest bez papierow to nie wiadomo jeszcze czy nie odzywają się geny jakichś innych ras np kaukaza , gdyż slyszalem ze w co niektorych hodowlach bezpapierowych dolewają ich krwi dla zwiększenia masy :shake:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem... Właśnie go mierzyłam, więc podałam takie miary. A wygląda po zdjęciach jak typowy DON. To miał być 100% DON, lecz... Nie wiem.
Na kaukaza też nie wygląda.

Galeryjka tutaj, jakby co: [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10650708#post10650708[/url]

A to nawet nie była hodowla, jak się potem okazało, tylko handlarze psów, którzy skupują i sprzedają w stanie bardzo kiepskim. Około 20 ras! Ogłaszają się wszędzie w Katowicach i odrębie. Niestety nie ma nic na nich, ponieważ przedstawiają się jako przedstawiciele jakiejś hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo, o lekach nie wiedziałam.
Pies wiele nie biega, sam jest leniwy... Jak właścicielka. Na spacerze raczej idzie koło mnie, lub truchtem podbiegnie. Raczej szybciej nie biega.
Chudy jest, wiele nie je. Jedną pełną miskę dziennie dostaje, choć czasem nie zawsze ją całą zjada. Czasem mniej czasem trochę więcej.
Jeszcze raz dziękuję za radę z lekami. Weterynarz nic mi takiego nie polecał ani nie wspominał.

Link to comment
Share on other sites

Do ukonczenia 18 miesiaca młode ONki i DONki powinny dostawac leki wspomagajace ich szybki wzrost.
Są rozne dostepne na rynku. Poszukaj w necie czegos na stawy, zasada jest jedna, ze to co kosztuje powyzej 80 zł z reguły jst bardzo dobre - sprawdziłam, choc nie wszystkie, ale mysle, ze jak widzisz lek na stawy ponizej 15 zł to mozesz odrazu zrezygnowac.
Czym karmisz psiaka ?

Link to comment
Share on other sites

Ok, witaminki dostaje. Nie wiem, czy to są na szybki wzrost czy zwykłe. Weterynarz powiedziała, że to witaminy. Ale jak tylko przyjadę do domu, to zmieniam weterynarza. Tabletki są wielkości kciuka, bordowe.
A karmię go Eukanubą dla wielkich ras. To coś na stawy kupię. ^_^

Link to comment
Share on other sites

No właśnie nie wiem. Weterynarz dała mi je w woreczku takim szczelnie zamykanym. Ale i tak, to był najbliższy weterynarz (nie mam auta), a jak pies był mały i ważył 15kg potem, to siły nie miałam iść z nim 5km czy więcej do innego. Teraz jak wrócę, to pójdę do innego.
Mieszkam obecnie w Opolu, woj.opolskie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam.
Z tym wzrostem to bym się nie martwił mój don po don'ach ma 60cm w kłębie a ma dopiero 5 miesięcy z tym że mój przy twoim to chudzinka, chociaż też wcale nie biega. Co do tej wagi to czytałem ze nie powinno się przekarmiac tych piesków bo to źle wpływa na ich stawy i tak obciążone genetycznie i lepiej żeby dopiero jak już bedzie w pełni rozwinięty zaczął nabierać masy.

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Wracając do Twojego postu jak tam Twój "maluch":multi:. Moje szczęście ma prawie 6 m-cy i waży 31 kg. To jakieś cuda, ponieważ ma chroniczną biegunkę, wet twierdzi, że ten typ tak może mieć - ciekawe jak by wyglądał gdyby z jego brzuchem było wszystko ok.
Najciekawsze jest to, że w zeszłą sobotę byłam zerknąć na klubową wystawę ON w krakowie. Krótkowłose szczeniaki wyglądały w porównaniu z naszymi jakoś takoś mizernie:shake:

Link to comment
Share on other sites

Nuzycy nie możesz lekceważyć - nie leczona może się pogłębić i sa przypadki, gdzie leczyli to po kilka lat. Trzeba od razu działać.

A co do samego wzrostu. Mój DONek ma ok 75-77cm w kłębie (3latek). Wazy za dużo, ale nie na dlugo bo jest na diecie. Oczywiście ebz rodowodu więc nie wiadomo czy nie miał jakiejś domieszki.

Link to comment
Share on other sites

Na szczęście "laluś" jest leczony na nużycę od 3 dnia pojawienia się 1 łysego placka (myślałam, że to efekt walki z patyczkiem wielkości jego samego) ale diagnoza na szczęście była szybka i sądzę, że obejdzie się bez większych komplikacji.
Co do wzrostu to ojciec młodego był wzorcowy jak i jego matka. Ciekawe jakie duże szczęście z niego wyrośnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...