Jump to content
Dogomania

EKG - jak to wygląda u psa?


Asti

Recommended Posts

[quote name='Asti']Dziękki, Mokka ;)

A nie wiesz ile to mniej więcej trwa?[/quote]

[FONT=Arial Black]Mój Faficzek ekg ma co pół roku jest to bezbolesne badanie tylko ten zel jak jest pies kródkowłosy to jest dobrze a jak długowłosy to tragedia fafciu jest długowłosy:roll:pies nie moze byc zmeczony bo wtedy wynik moze byc niewiarygodny:shake:Badanie trfa ok 10 minut :-o i psiak musi lezec na jednym poku i do łapek bedzie miał podłoczone 2 klamerki (mozna tak powiedzieć)tak jak ludzie i nie moze miec nic metalowego i obrużke trzeba ściagnąć;)Badanie nie jest straszne.....Bedzie dobrze[/FONT]

[FONT=Arial Black][SIZE=1]Pozdrawiam Julita i fafik - hawańczyk[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

O Boże, jak ja niezmęczonego Nexiora przytrzymam na 10 minut, jednocześnie z nim nie walcząc:shake: No nic, zobaczymy. Nie wiem w jakim ona będzie stanie po ponad godzinnej podróży przy jej chorobie lokomocyjnej. Dzień pełen wrażeń...

Dzięki, Julita :)

Link to comment
Share on other sites

Mój pies już też kilka razy miał robione EKG, ale nie musiał leżeć. Zawsze był w wygodnej dla siebie pozycji (pozycja waruj, na stojąco), chociaż i tak się stresował. Będzie dobrze, przeżyjecie to badanie! Życzę powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

No więc najpierw wet osłuchał Nex - wszystko ok, żadnych szumów. Potem było EKG - u nas było tak, że Nexior mogła być w wygodnej dla siebie pozycji, ale nie za bardzo mogła się ruszać, bo potem były zakłócenia. I trwało to tylko 3 minuty. Wynik - pies ogólnie zdrowy, nie ma wady serca, rytm zatokowy, przewodzący i, hmm, niemiarowy. Nie wynika to z oddychania, weterynarz powiedział, że może to być spowodowane tym, że Nex trenuje sporty, ale nie jest to żadna patologia. Za pół roku mamy powtórzyć badania, zrobię też wtedy RTG i może USG. Bardzo się cieszę, że wszystko jest ok, bo było podjerzenie wrodzonej wady serca :(

Marta - z Czesią czy z Astro? :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asti']W Dabrowie Górniczej, Legionów Polskich 79. Było darmowe EKG w ramach Tygodnia Kardiologicznego (normalnie kosztuje 50zł) + za wizytę 30zł. Bardzo miły i fajny weterynarz ;)[/quote]

My też tam się leczymy.

To może kiedyś na wspólny spacer się wybierzemy?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a moje psy zawsze mialy ekg robione na stojąco , na szczescie wet zawsze pomaga mi wtaszczyc na stol bydlątka moje bez mala 40 kg , zawsze powtarza zeby przytrzymac psa jak najbardziej nieruchomo , nie dotykac go jakos za bardzo w sensie zeby sie pies o mnie nie opieral calym cielskiem, no i zeby glowe mial nieruchomo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mch']a moje psy zawsze mialy ekg robione na stojąco , na szczescie wet zawsze pomaga mi wtaszczyc na stol bydlątka moje bez mala 40 kg [/QUOTE]


40kg na stół? podziwiam. W dwóch łódzkich przychodniach, z których najczęściej korzystamy badania typu EKG czy USG robione są zawsze bez wsadzania na stół (przy wadze psa 26kg). Komfortowo dla psa..nieco mniej dla weta:p

Link to comment
Share on other sites

no ja nawet nie wiedzialam ze mozna jak tu niektórzy pisza na leżąco psu wykonac takie badanie , zawsze u jednego weta to robimy , i niezaleznie od gabinetu pakujemy psa na gore . w sumie niech ma raz na jakis czas kundel swiadomosc ze cos takiego trza też zniesc :)

Link to comment
Share on other sites

ja robiłam EKG i USG serducha moich suczek na wrocławskich klinikach. Na strole na stojąco i w bardzo miłej atmoswerze. Wiecie, że EKG raczej nie daje bardzo wiarygodnych wyników. U różnych ras odczyty są różne i wet musi się na prawdę znać, żeby dobrze ocenić .No i budowa serca to w dużej mierze osobnicza cecha. Może wyjść całkiem nieprawidłowe EKG, bo np impulsy są inaczej przewodzone w sercu. Dopiero na USG mozna stwierdzić czy serce jest prawidłowo zbudowane. Tak miałam z moją suczką. W EKG wyszedł skrajny lewogram i cośtam jeszcze a USG pokazoło, żę serce jest w porządku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='michau']Echo serca.

Piesek stoi, ma podłączone chyba 4 'spinacze' jak przy EKG, a wet jeździ rączką aparatu usg z użyciem żelu po klatce piersiowej psiaka.

Pełen luzik i spokój[/quote]
A czy wie gdzie robi sie te badanie w województwie zachodniopomarskim(kołobrzeg,koszalin,moze szczecin)????:roll:
I ile kosztuje takie badanie??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']A czy wie gdzie robi sie te badanie w województwie zachodniopomarskim(kołobrzeg,koszalin,moze szczecin)????:roll:
I ile kosztuje takie badanie??[/quote]

Michau nie wie...

A wet który kierował Cię na to badanie nie polecał jakieś kliniki?

Możesz zadzwonić też do dr.a Niziołka - wziętego weta kardiologa. Przyjmuje w wawie, ale co jakiś czas wyjeżdza w inny rejony PL więc może w Twoich stronach będzie niebawem? A jeśli nie to może przynajmniej kogoś Ci poleci?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...