Jump to content
Dogomania

schronisko Canis w Kruszewie- prawie 400 psów szuka domu-pomóż!


esperanza

Recommended Posts

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

no to trzeba jechać do schronu w przyszłym tygodniu :shake: Nie ma rady.
Mamy zapytania o psiaki a nie mamy informacji ani zdjęć...

esperanza czy w schronie jest coś w typie małego ( wielkości pekina) bardzo kudłatego psa ( koniecznie facet) poszukaj na fotkach będę wdzięczna. Oby nie szczeniak.
Dobkowi temat założę , trzeba mu pomóc :-(

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Sponsorowi i dwojce zaprzyjaznionych weterynarzy udalo sie juz w grudniu przeprowadzic w schronisku 11 sterylek, jutro kolejny etap - zobaczymy ile sie uda zrobic.
Na pewno powinna byc wysterylizowana Hera - wszystko wskazuje na to, ze dotarla do schronu zaciazona juz.

Link to comment
Share on other sites

Nie tylko nam ale i wszystkim dogomaniakom i znajomym którzy nam pomagają i chociażby napiszą ciepłe słowo albo podniosą watek. :Rose: Sami nic bysmy nie zrobili :shake:

Niestety jest nas stanowczo za mało i potrzebujemy pomocy :placz:

Jeśli ktoś może chociaż zakładać wątki, ogłaszać, jeździć do schroniska lub jakkolwiek pomóc będziemy bardzo wdzięczni :modla:

Link to comment
Share on other sites

[url=http://www.boz.org.pl/sch/mz.htm]Dane ze schronisk woj. mazowieckiego[/url]

Warto porównać dane ze schronisk.
Śmiertelność w 2007 roku wyniosła zaledwie 18% i schronisko nie jest na czarnej liście

Wbrew oczekiwaniom nie ma wielu zagryzień, bo z psami przez całą dobę ktoś jest i wszelkie bójki są natychmiast przerywane.
Chciałabym, by w każdym prywatnym schronisku okazywano tyle serca zwierzakom.

Link to comment
Share on other sites

Poogłaszasz na alegratce te psiaki z pierwszego posta?
Na wszystkich wątkach są zdjęcia i info. Jeśli coś będzie niejasne, to będziemy pisać oddzielne teksty.


A tymczasem banerek

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/360-psow-kilkanascie-kotow-schronisko-canis-w-kruszewie-117793/"][IMG]http://img149.imageshack.us/img149/2164/banersmutekpx7.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dawno mnie tu na forum nie było, a właśnie Rybka_39 podesłała mi link do tego wątku. Więc informuję, że moja szkoła też pomaga ile może :) . Pracuję w SP10 w Ostrołęce i wspólnie z dzieciakami udało się w tym roku zebrać trochę ponad 50kg karmy dla schroniska, którą pracownik odebrał przed feriami świątecznymi. Nie jest to może dużo, ale zawsze coś (2 lata temu mieliśmy rekord - około 180kg jedzenia), postaramy się jeszcze bardziej.
Niestety wszelkie zbiórki pieniędzy w szkołach nie mogą być oficjalnie przeprowadzane, przepisy ministerialne są tu niestety jednoznaczne i bezlitosne - musi np być zgoda ministerstwa, założona fundacja, konto w banku. Dlatego odpada chodzenie z puszką i kwestowanie. Natomiast wszelkie inicjatywy prywatne, typu zrzutka kilku osób na schronisko są ok, tu już nikt nie może niczego zabronić. Schronisku - z tego, co wiem od mojego weta, który się opiekuje tamtejszymi zwierzętami - można tez przekazywać koce, kołdry, słomę i wszystko to, co poprawi warunki bytowe.
Cały czas prowadzę w szkole akcje informacyjne i uświadamiające, głównie wśród dzieci, kilkoro nawet przygarnęło zwierzaki. Po feriach pomyślę z moim kółkiem nad plakatami informacyjnymi o zwierzętach do adopcji, bo w mieście mało sięen temat mówi, a takie informacje widziałam tylko u nas w lecznicy.
Pozdrawiam wszystkich miejscowych forumowiczów ;) i osoby pomagające zwierzakom.

Link to comment
Share on other sites

A u mnie PROMOCJA - kto pomoże wyadoptować moje tyczasy z Olkusza, od tego biorę następnego tymczasa

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/szczeniak-spinka-z-olkuskiego-schroniska-128944/#post11579149[/URL]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/mala-muszka-szuka-domu-serduszka-128943/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esperanza'][URL="http://www.boz.org.pl/sch/mz.htm"]Dane ze schronisk woj. mazowieckiego[/URL]

Warto porównać dane ze schronisk.
Śmiertelność w 2007 roku wyniosła zaledwie 18% i schronisko nie jest na czarnej liście

Wbrew oczekiwaniom nie ma wielu zagryzień, bo z psami przez całą dobę ktoś jest i wszelkie bójki są natychmiast przerywane.
Chciałabym, by w każdym prywatnym schronisku okazywano tyle serca zwierzakom.[/quote]
Znam schronisko w którym praktycznie nie ma nikogo, jak chcesz wejść to musisz zadzwonić do kierownika i jak przyjedzie to z tobą wejdzie :angryy:
Mało tego jest ono blisko stolicy...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sybla1']Dawno mnie tu na forum nie było, a właśnie Rybka_39 podesłała mi link do tego wątku. Więc informuję, że moja szkoła też pomaga ile może :) . Pracuję w SP10 w Ostrołęce i wspólnie z dzieciakami udało się w tym roku zebrać trochę ponad 50kg karmy dla schroniska, którą pracownik odebrał przed feriami świątecznymi. Nie jest to może dużo, ale zawsze coś (2 lata temu mieliśmy rekord - około 180kg jedzenia), postaramy się jeszcze bardziej.
Niestety wszelkie zbiórki pieniędzy w szkołach nie mogą być oficjalnie przeprowadzane, przepisy ministerialne są tu niestety jednoznaczne i bezlitosne - musi np być zgoda ministerstwa, założona fundacja, konto w banku. Dlatego odpada chodzenie z puszką i kwestowanie. Natomiast wszelkie inicjatywy prywatne, typu zrzutka kilku osób na schronisko są ok, tu już nikt nie może niczego zabronić. Schronisku - z tego, co wiem od mojego weta, który się opiekuje tamtejszymi zwierzętami - można tez przekazywać koce, kołdry, słomę i wszystko to, co poprawi warunki bytowe.
Cały czas prowadzę w szkole akcje informacyjne i uświadamiające, głównie wśród dzieci, kilkoro nawet przygarnęło zwierzaki. Po feriach pomyślę z moim kółkiem nad plakatami informacyjnymi o zwierzętach do adopcji, bo w mieście mało sięen temat mówi, a takie informacje widziałam tylko u nas w lecznicy.
Pozdrawiam wszystkich miejscowych forumowiczów ;) i osoby pomagające zwierzakom.[/quote]
Patrz o tym myślałam, młodzież ma brak zajęć i dostają głupawki :shake:
Możesz mi napisać na pw jak to zorganizowałaś???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolek68']Patrz o tym myślałam, młodzież ma brak zajęć i dostają głupawki :shake:
Możesz mi napisać na pw jak to zorganizowałaś???[/quote]

Spokojnie możesz napisac tu , na wątku. Może ktos jeszcze przeczyta i się przyłaczy do organizowania takich akcji. :lol: byloby super :multi:

Link to comment
Share on other sites

OK już piszę :)
Ponieważ sama jestem zakręconym psiarzem, często rozmawiam z dziećmi na "psie" tematy i nawet 2 lata z rzędu prowadziłam koło "Cztery łapy", które teraz zostało bardziej klubem zrzeszającym zainteresowanych (teraz prowadzę koło techniczne, po prostu była potrzeba i przyznano środki, ale kynologię po trochu też przemycam). Na zajęciach koła rozmawialiśmy m. in. o schroniskach i to od dzieci wypłynął pomysł zbiórki funduszy. Po rozmowie z dyrekcją okazało się to niewykonalne (opis w poście wyżej), więc wpadliśmy na pomysł zbiórki rzeczowej, bo to już można. A żeby było ciekawiej, to odbywały się one jako loterie fantowe :D. Najpierw moje dziewczyny ogłaszały wśród znajomych, rodziny, uczniów i kogo się dało zbiórkę fantów. Przyjmowaliśmy wszystkie rzeczy w dobrym stanie - zabawki, przybory szkolne, gry planszowe, puzzle.... Potem było segregowanie i spisywanie fantów oraz robienie losów i numerków na fanty. Wszystko w ramach kółka, chociaz dzieci przychodziły też na przerwach popracować.
W międzyczasie zadzwoniłam do schroniska, do pani Rykowskiej, z pytaniem, co mamy zbierać. No i na plakatach i ulotkach - również robionych na zajęciach - napisaliśmy, że losy można kupić nie za pieniądze, tylko za żywność i inne potrzebne rzeczy.
Wymyśliliśmy sobie, że taka akcja najlepiej wypali przed Bożym Narodzeniem i tak powstała loteria mikołajkowa.
W tym roku trochę gorzej nam poszło, bo dziewczynki z kółka "psiego" już skończyły szkołe podstawową i teraz mam na zajęciach przeważnie nieco niedoświadczonych jeszcze czwartoklasistów, ale za rok znów ruszymy i postaramy się bardziej.

Gdyby była potrzeba, to służę wzorami ulotek i plakatów, tu nie będę wklejać, bo zajmują sporo miejsca.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/37736.html"]sybla1[/URL] :loveu: temat akcji przesłałam do Pani prof ze szkoły, uczy biologii i ma świetne podejście (tak myślę). Cieszę się że mi opisałaś co robisz, myślę że to pomoże i to dużo w kształtowaniu młodych charakterków, zaczną widzieć bezdomne i potrzebujące zwierzęta inaczej, lepiej.... Cieszę się że mogłam poznać taką osobę jak ty :thumbs:
[B]Owieczka[/B] masz rację, więcej takich akcji to zmieni się spojrzenie na wszystkie potrzebujące zwierzęta, zobaczymy czy mi się uda nakłonić chociaż jedną osobę...;)
A jak pieski, byłyście u nich???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...