Jump to content
Dogomania

jack i parson russel terriery (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Recommended Posts

[quote name='Flaire']
Według konsultowanych przeze mnie prawników, polska ustawa po prostu nie jest jasna i z tego powodu niestety nie wytrzymałaby próby w sądzie jeśli chodzi o psie ogony. Możnaby ją napisać w sposób bardziej przejrzysty, ale spotkałam się z opinią, że ten brak przejrzystości jest celowy (ma na celu dopuszczanie pewnych praktyk stosowanych przy hodowli [B]zwierząt na mięso[/B]). Tylko nie wiem, czy to prawda, czy wyłącznie czyjeś domniemania. :niewiem:[/quote] (pogrubienie moje) Gdzie są wszyscy obrońcy ogonów kiedy praca w rzeźniach idzie pełną parą? Dobra pieczeń,kotlecik ale cięcie ogonów nie?:diabloti:
Mi się podobają niekopiowan- np. staffik bez uszu wygląda jak by miał za dużą głowę, a rottek z ogonkiem jest słodki:p
Chyba lepiej o tym pisać, pokazywać metody ograniczające (lub eliminujace) ból niż zostać przy cięciu ogonów na pieńku,siekierą bo i tak się zdaża.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hmmmm staffikom uszu sie nie obcinalo ...........
Poza tym moje drogie na uszach ani na ogonie pies nie chodzi :razz: Takie jest moje zdanie. Trzeba miec troche wiecej wyobrazni przy ASTach jak maja nieobciete uszy ale ogony........ byleby byl dobrze osadzony.
Ja sie tylko boje ze wiekszosc hodowcow psow bedzie staralo sie uzyskac super ogon i zapomni o calej reszcie :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wrona']Jeżeli to jest groźba, to oczywiście nie bedę tu zaglądać. Jeżeli poczułaś się urażona to przepraszam. Zresztą nie tylko ja odbieram Twoja postawę jako dziwną, może do to Ci coś do myślenia.[/quote]
[B]Wrona[/B] nie opuszczaj nas! Bez Ciebie i Maxa byłoby smutno.:placz:
Postarajcie się wpaść w sobotę do Czaplinka :mad: , byłoby super.:cool1:

Do dyskusji niedołączam się, swoje powiedziałam już wyżej
- [COLOR=magenta]Fanklub rassellowo zakręconych ogonków[/COLOR].:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wrona'] Ogon sygnalizuje stan psychiczny psa, o czym piszą min. w ksiażkach o psach. Jak odbierają inne psy psiaka bez ogona. czy widzą w nim psa w postawie uległej z podkulonym ogonem, czy taki pies nie ma kompleksów, czy nie rodzi to w nim niepewności i postawy obrończej w tym agresji? Czy jego zmysł równowagi nie jest zaburzony w czasie biegania i nagłych szybkich zwrotów. [/quote]

Hmmm, to ja się zastanawiam jakim cudem istnieją jeszcze takie rasy jak entlebucher, czy aussie ? Z tego co piszesz rasy te nie miałyby racji bytu, bo zostałyby przez psie społeczeństwo eliminowane.

Miałam sznaucery olbrzymy i zapewniam, że brak ogona i cięte uszy nie wpłynęły na ich zachowania lub reakcje.

Link to comment
Share on other sites

Parsonkr ja niczego nie twierdzę tylko się "głośno zastanawiam" oczekując na opinie takich jak ty właścieli psów, którzy mają większe ode mnie doświadczenie w tej kwestii;) [COLOR=magenta]Fanklub rassellowo zakręconych ogonków[/COLOR].:eviltong:
Ziomalki jak patrzę na mapę, to do Czaplinka będę ponad 120 km, :shake:

Link to comment
Share on other sites

[B]Wrona [/B]kiedyś Zadziorny podał Marii fajne linki jak wstawiać zdjęcia na forum, przestudiuj. Prawie każdy z nas tak zaczynał.

[quote name='zadziorny'][B]Malcharek Maria[/B] wszystko o wstawianiu zdjęć na forum znajdziesz [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=6259"][COLOR=deepskyblue]tutaj[/COLOR][/URL], a wszystko o korzystaniu z serwera ImageShack® [URL="http://pageperso.aol.fr/Ewelinea/images/Dogo/schema.gif"][COLOR=deepskyblue]tutaj[/COLOR][/URL][/quote]

Ja robię to tak: zmniejszam zdjęcia poniżej 500x500 pikseli w dowolnym programie foto np.fotoOffice.
Zarejestrowałam się w ImageShack- [URL="http://imageshack.us/"]http://imageshack.us/[/URL] trzeba potem wchodzić przez link, króry podadzą maliem. Najlepiej wpisać ten link w ulubionych, żeby zawsze był pod ręką. Następnie klikasz w zakładkę pierwszą z lewej ImageShack lub w żabę i po kolei pojedynczo wgrywasz zdjęcia ze swego kompa, po załadowaniu każdego (trwa to chwilę) ponownie klikasz żabę i wrzucasz następne.
Teraz wchodzisz w zakładkę u góry My Images , no i masz wszystkie zdjęcia. Przy każdym są linki (adresy). Ja zwykle wybieram link [IMG]......[/IMG] i w całości go kopiuję i wklejam w posta na dogo , potem enter, lepiej dwa i następne zdjęcie wklejam.
Jak będziesz miała problem w którymś momencie to wal śmiało.:mad: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']zadziorny, WŁADCZYNI, na tamtej stronie jest gdzieś wyjaśnione, na czym to polega, więc odeślę Was tam, bo tutaj za samo przetłumaczenie tekstu ktoś mnie może nazwać sadystką ;-).[/quote]

To ja będę żyć w nieświadomości, bo niestety nie znam angielskiego:cool1: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wrona']Parsonkr ja niczego nie twierdzę tylko się "głośno zastanawiam" oczekując na opinie takich jak ty właścieli psów, którzy mają większe ode mnie doświadczenie w tej kwestii;) [COLOR=magenta]Fanklub rassellowo zakręconych ogonków[/COLOR].:eviltong:
Ziomalki jak patrzę na mapę, to do Czaplinka będę ponad 120 km, :shake:[/quote]

Toż to "żabi skok";)
[B]Wrona -[/B] [B]czekam na zdjęcia:razz:[/B]
Co do ogonków - wcześniej nie wyobrażałam sobie teriera z długim ogonem, teraz jest dla mnie to normalne. Kwestia przyzwyczajenia:lol:

Link to comment
Share on other sites

MMWysłałam i nie doszły, :placz: próbuję ponownie;) . Żabi skok ale ja nie Będę zmotoryzowana. Nie mówię nie:loveu:
Ziomalka próbuję i "próbóbje":comp26: ale uparta jestem:angryy: ostatnio miałam za dużą rozdzielczość:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wrona']Parsonkr ja niczego nie twierdzę tylko się "głośno zastanawiam" oczekując na opinie takich jak ty właścieli psów, którzy mają większe ode mnie doświadczenie w tej kwestii[/quote]
To mogę cię zapewnić, że psy radzą sobie równie dobrze z ogonkami, jak bez nich.;)

Link to comment
Share on other sites

No to mnie uspokoiłaś, bo z literatury wynika, że ogon jest ważny w psim życiu uczuciowym, a poza tym ty jesteś świetnym znawcą psów i każdego psa przekonasz , że może się czuć przy Tobie bezpiecznie. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mowiac to wyglad wielu psow ucierpial na tym zakazie, ale moze zyskalo samopoczucie ;) To pewnie w duzej mierze jest kwestia przywyczajenia sie - ale nie da sie ukryc ze zakrecony ogon nie jest u terriera szczytem urody;) I tak macie lepiej bo wiele russeli i tak ma ladny, prosty a silki wszystkie maja zakrecone. U russeli pewnie da sie "wyhodowac" ladny ogon i bez ciecia a u silkow takiego krotkiego to nie ma szans ;)

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img200.imageshack.us/img200/7701/maxnace9us.jpg[/IMG]


YES YES YES .:comp26: Ziomalka masz u mnie duże dobre Piwo.:drink1: Okazało się, że ja zalogowana nie byłam:bigok: , zdjęcia musiałam zmniejszać:bad-word:
podziękowania dla MM może jeszcze tym razem uda Ci się wkleić jakieś zdjątko. mam nadzieje że poczta doszła. Bo ja już na dziś mam dosyć wrażeń.:grab:

Link to comment
Share on other sites

Nooo, [B]Wrona [/B]pierwsze koty za płoty:lol: . Gratuluję!:multi: Teraz nareszcie zobaczymy Maxa w większej ilości. Super! :multi: A jaka to satysfakcja jak się samemu coś zrobi i nie trzeba chłopów prosić o pomoc :eviltong: .

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img415.imageshack.us/img415/9439/wegetarianie4ve.jpg[/IMG]

Tak,. tak:multi: , chłopy nie potrzebne. Nie mogłam się oprzeć, żeby potwierdzić swoje nowo nabyte - dzięki Tobie umiejętności. Oto dwa ogony na wegetariańskiej uczcie-Pasiemy się:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wrona']P.S> W ksiażce "Karmazyny i żuliki" aut. Jerzy Strzemię Janowski opisuje, że w początkach XXwieku w jego majatku w Strutynie, chłopcy stajenni foxom po prostu obgryzali ogonki.:crazyeye: A jego sąsiad dokonywał "egzekucji" chartów, które nie sprawdzały się na polowaniach i były "do niczego" wieszając je gwoli przykładu na oczach całej psiarni:shake: Książkę polecam wiele opowiastek o zwierzakach z początku poprzedniego stulecia.[/QUOTE]
Opowiadał mi o tym mój śp. ojciec. odgryzali bo wtedy łatwiej było wyczuć wargami przerwy między kregami

Link to comment
Share on other sites

[B]Wrona - [/B]wielkie gratulacje za zdobyte umiejętności. Na priv wysłałam Ci informacje jak ja wklejam zdjęcia, ale Ziomalka podała Ci chyba lepszy sposób. Powklejaj zdjęcia Maxa i suni - chętnie je obejrzymy.

Link to comment
Share on other sites

Przekopiwane z portalu łowieckiego:

[FONT=Courier New]KONKURS
teriery:
1. Gang Staff WISH ME LUCK - jrt 100 dyplom I st. - wygn. 33''
2. CERA z Lipowego Kojca - ntm - 100 dyplom I st. - wygn. 50''
3. OLIMPIA z Turzycowych Kniej - tw - 94 dyplom I st. - chwyt 2'39''
4. MALINKA z Turzycowych Kniej - tw - 92 dyplom I st. - wygn. 1'17''
5. BUDRYS ze Wzgórz Strzelińskich - ntm 87 dyplom I st. - wygn. 40''
6. CARIOCA z Turzycowych Kniej - tw 76 dyplom III st. - oszczekiwacz[/FONT]

[FONT=Courier New]a ciekawostką jest, że jack rusel zwycięzca konkursu znajduje się w rękach niemyśliwego nb młodej kobiety.
Życzymy Jej dalszych sukcesów[/FONT]
[FONT=Courier New][/FONT]
[FONT=Courier New]Konkurs odbył się w Pszczynie. Gratulacje dla p. A.Kalicińskiej[/FONT]
[FONT=Courier New][/FONT]
[FONT=Courier New][/FONT]
[FONT=Courier New][/FONT]
[FONT=Courier New][/FONT]
[FONT=Courier New][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...