Jump to content
Dogomania

Plaże z psem (Polska i inne kraje)


FrodkowaMama

Recommended Posts

Na półwyspie Helskim są specjalnie wyznaczone miejsca na plaży dla ludzi z psami.

Na pewno są takie plaża gdzieś między Władysławowem a Jastarnią, są dobrze oznakowane nawet przy drodze...więc widać je jak się jedzie samochodem...

Link to comment
Share on other sites

W Chorwacji sa tez plaze gdzie mozesz wejsc z psiakiem ,ja byla na wyspie Mali Losinj i usadowilismy sie z boku, a pies nikomu nie przeszkadzal, a poza tym bardzo duzo miejscowych psow latalo sie tez kapac i nikt ich nie przeganial

Pozdrowienia Isa

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Aby spędzić z psem wakacje nad Bałtykiem polecam Wam Białogórę i Lubiatowo ( leżą między Dębkami a Łebą). To takie psie miejscowości, w sezonie naprawdę duuużo ludzi z psami. My jeździmy do Białogóry od pięciu lat, na plaży nie ma żadnych problemów. Nie korzystamy tylko z głównego zejścia na plaże, tylko z dwóch znajdujących się bardziej na wschód - tam plażuje znacznie mniej osób, więc pies ma więcej swobody i nikomu nie przeszkadza. Atutem jest szeroka plaża, minusem dla niektórych może być odległość do plaży około 1000 m (dla mnie to plus, bo mój kołtun zdązy wszystkie swoje sprawy załatwić w lesie, po drodze). Białogóra ogólnie jest przyjazna psom i właścicielom - prawie w każdej knajpce czeka miska z wodą, no i raczej nie ma problemu z noclegiem z psem. My śpimy w pensjonacie Gabryś u Pani Gabrieli Koziróg - na parterze są dwa pokoje z oddzielnym wejściem i linoleum - specjalnie przygotowane dla psomaniaków. Właścicielka sympatyczna i niekonfliktowa ( mam briarda, więc zdarza się wraca mokry z plaży a i głos ma donośny). W tym roku jedziemy już z dwoma psami. Polecam :D

Link to comment
Share on other sites

w dębkach też dużo ludzi z psami i jest ok :P
a co do włoch, to pamiętam że w Policoro (obok Tarentu) też ludzie z psami wchodzili i nikt nie protestował (może poza samymi psami, bo upał był niemiłosierny i ja osobiście bym swoich nie wzieła :roll: )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rysiczka']Ja z psami uwielbiam jezdzic do Katow Rybackich lub Krynicy Morskiej kilka km za Katami.Malo ludzi duze plaze bardzo spokojnie i duzo lasow gdzie moza pochodzic z psami.[/quote]

Ale w tych Kątach to podobno od dzików się roi :wink: Joanna Ch,ielewska tak pisała :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dużo mówiliście o półwyspie helskim. Byłam tam dzisiaj z moją suńką, a dokładnie "wystartowałyśmy" we Władysławowie. Co do miasteczka to koszmarne (i dla ludzi i dla psów- pełno wczasowiczów, tandety, jarmarków itp), przy wszystkich zejściach na plażę w tym mieście stoi tabliczka z zakazem wprowadzania psów no i dodatkowo tłum wczasowiczów na plaży.
Jednak jak się idzie w kierunku Jastrzębiej Góry i przylądka Rozewie, stopniowo plaża staje się dziksza i tam są wspaniałe miejsca dla psiaka. Chodząc z moją Maxi mijałyśmy bardzo dużo ludzi z psami. Łącznie przeszłyśmy z Władysławowa, przez przylądek Rozewie aż do Jastrzębiej góry, czyli jakieś 15 km i naprawdę polecam tą plażę :) .

Link to comment
Share on other sites

Ja Ci szczerze odradzam Lebe, zarowno w sezonie jak i po, zarowno z psem jak i bez.
Mnostwo dresiarstwa, panienek na szpilkach i lysych glow w BM-kach z przyciemnionymi szybami. Na plaze trzeba wystartowac gdzies kolo 5 rano, wtedy jest szansa na miejsce 8)
Aaaaa! I te snoby z warszawki bleee :evilbat:

A teraz ja mam pytanie:

MUSZE wyjechac nad morze. MIalam to zrobic w ten weekend z siostra, ale sie poklocilysmy o psa (nie pozwolila mi zabrac Kenii, bo sie bala, ze jej dzieciarnie zje :o ), wiec:
szukam czegos na ksztalt Debek, zeby bylo spokojnie i milutko. No i zeby mozna bylo ze psem...
Dawajcie jakies konkretne namiary.

Link to comment
Share on other sites

My właśnie wróciliśmy z Dźwirzyna i jestem mile zaskoczona. Pełno ludzi z psami. Zakaz wprowadzania widnieje tylko przy dwóch miejscach strzeżonych, ale nie zdarzyło mi się, żeby mnie ktoś upomniał. Z noclegiem też nie miałam najmniejszego problemu, tam gdzie byłam pies był bardzo miłym gościem. Zdecydowanie polecam, mimo, że jest trochę "jarmarku" :) , ale gdzie go nie ma w sezonie......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...