Jump to content
Dogomania

Zwierzęta cierpią, bo ludzie nie myślą... aktualizacja str. 1 i 2


Dea

Recommended Posts

  • Replies 556
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cytuje

Mam zgłoszenie młodej suczki benki, podobno źle traktowanej. Mieszka w bloku w Marklowicach. Byłam tam już dwa razy, ciągle nikogo nie ma. Sąsiedzi potwierdzają, że jest bardzo chuda, wychodzi na spacer co kilka dni. Jutro spróbuję znowu tam pojechać.



ktos to sprawdził jak moze chodzic pies na dwor co kilka dni
?????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANETTTA']cytuje

Mam zgłoszenie młodej suczki benki, podobno źle traktowanej. Mieszka w bloku w Marklowicach. Byłam tam już dwa razy, ciągle nikogo nie ma. Sąsiedzi potwierdzają, że jest bardzo chuda, wychodzi na spacer co kilka dni. Jutro spróbuję znowu tam pojechać.

ktos to sprawdził jak moze chodzic pies na dwor co kilka dni
?????[/quote]
Dea tam była i twierdzi ze jest wszystko ok. że mała szybko rosnie i dlatego taka chuda. jest tam jeszcze bernardyn.

Link to comment
Share on other sites

Benię sprawdziłam, na razie wszystko wygląda w porządku, z tymi spacerami to prawdopodobnie były tylko domysły sąsiadów. Suka jest podrostkiem, wygląda trochę pająkowato i niezdarnie człapią na wielkich łapach, ale na głodzoną mi nie wyglada. Jest wesoła, energiczna, ciekawska. Widziałam też zapas karmy. Ale oczywiście sunia będzie co jakiś czas sprawdzana, zwłaszcza, że taki pies na takie małe mieszkanko to jakieś nieporozumienie! Ale Ela skąd Ci się wziął jeszcze bernardyn? Jest tylko ta suczka bernardynka.
Agusiazet jasne, dzięki!:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dea']Benię sprawdziłam, na razie wszystko wygląda w porządku, z tymi spacerami to prawdopodobnie były tylko domysły sąsiadów. Suka jest podrostkiem, wygląda trochę pająkowato i niezdarnie człapią na wielkich łapach, ale na głodzoną mi nie wyglada. Jest wesoła, energiczna, ciekawska. Widziałam też zapas karmy. Ale oczywiście sunia będzie co jakiś czas sprawdzana, zwłaszcza, że taki pies na takie małe mieszkanko to jakieś nieporozumienie! Ale Ela skąd Ci się wziął jeszcze bernardyn? Jest tylko ta suczka bernardynka.
Agusiazet jasne, dzięki!:-)[/quote]bo pisałam dwa wątki o bernardynach na raz i mi się pokielbasiło. Uważam, że bernardyn wogóle w bloku to pomyłka. chyba że ktos nie pracuje i może sobie pół dnia poświęcić na spacery.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elżbietka_Cieszyn']Dea, nie pomysl, ze ponaglam, ale proszę, zaplanuj sobie jak już będziesz mogła , odwiedziny w mojej okolicy w sprawie tych psów na linie i w małych kojcach. ciagle tam jest policja, psy w odchodach siedzą i nie widzialam tej suni mlodej.[/quote]
Ja tam chyba z policją pojadę, bo innego wyjścia nie widzę, albo spróbuję Alę poprosić, może szybciej dałaby radę pojechać. Ja teraz muszę "grafik" przy młodym z moim TZ ustawiać i z luźnym planowaniem czasu popołudniami kiepsko.

Link to comment
Share on other sites

Dea ja doskonale wiem jak to wygląda jak juz jest dzieciątko. tym bardziej, ze sama jeszcze musisz wypoczywac i bardzo o siebie dbać. nie nalegam, ale Ala nie zrobi na nim wrażenia skoro jak juz pisałam inne słuzby go odwiedzaja regularnie. Ale może faktycznie niech Ala podjedzie, zobaczy tam dokładniej co i jak. powiedz o 3 psach - wilczór, maly czarny jak Nana i ta duza sunia koloru biszkopta.

Link to comment
Share on other sites

Dea, paczka wysłana. Oprócz ubrań, włożyłam dwie puszki karmy i nową obrożę ze smyczą, stara smycz,, szmaciany kaganiec i smycz bez zapięcia. Wykorzystaj to jak Wam potrzeba i co ja tutaj czytam, czy powiększyłą Ci się rodzina? Jeśli dobrze rozumiem, to gratulacje!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Powiększyła powiększyła, mój szkrab ma już dwa miesiące:lol: Dzięki Agusiazet! No i dzięki za paczki, wszystko się przyda!!!:loveu:
Milusia wyadoptowana, Snupi też (już parę miesięcy cieszy się nowym domem) za to przyjechała do nas z Sosnowca przeurocza suczka z 8 szczeniakami. Mają 4 tygodnie. Wkrótce fotki. Szczeniaki mają wątek, muszę namierzyć, BajkaB zakładała. Dam też na pierwszą stronę.

Jest problem z psami z Gumien (te trzy psy, gdzie opiekun trafił do DOS). Pan już na stałe jest w Domu Opieki, kobieta miała drugi wylew, jest w szpitalu. Psy...zniknęły. Podobno duży został uśpiony, jeden mały trafił do schronu, a drugi do kobiety, która pomagała ludziom. Sprawdzam to, ale małego w schronie nie ma na pewno, a co do dużego nikt w gminie mi nie potrafi powiedzieć na czyj koszt i jaki wet go usypiał. Trzeciego ludzie widywali na stacji benzynowej jak się błąkał. Od poniedziałku będę próbowała czegoś więcej się dowiedzieć, bo to tak nie może być, że trzy psy znikają i nikt nic nie wie, albo się nie chce przyznać!

A w schronie przynajmniej ze trzy onki staruszki i chora bernardynka wymagają szybkiego wyciągnięcia na tymczas:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dwa małe są przygarnięte tymczasowo przez jedną panią z Ogrodzonej. Postaramy się jej pomóc z karmą i szczepieniami, to może tam zostaną. Duży został uśpiony, sprawdziłam u weterynarza które wykonywał eutanazję.
Z rodzinki szczeniaków na tymczasie jedna sunia poszła do adopcji, zostało 7 maluchów i ich mama. Mama strasznie kochana jest, ale bidulka taka, w budzie nie nauczona mieszkać, siedzi na deszczu albo pod drzwiami. Pilnie szukamy jej domu! Niestety mimo, że mieszkała w mieszkaniu nie jest nauczona czystości, będzie potrzebowała opiekuna, który ją tego nauczy.
Zobaczcie jaka ładna jest Diana
[IMG]http://img59.imageshack.us/img59/8149/tn1254864202tnsiorysfor.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Dea'][CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=3][B][COLOR=blue]LUDZKA BEZMYŚLNOŚĆ! SKOCZÓW[/COLOR][/B] [/SIZE][/FONT][/CENTER]


[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Typowy przykład ludzkiej bezmyślności... W tym domu mieszka dwoje starszych ludzi – on, około 75 lat, ona około 70. W domu bez wody, gazu, prądu. Warunki higieniczne żadne, tym ludziom to odpowiada. Ich sprawa, niech żyją jak chcą. Jednak poza nimi w tym domu jest jeszcze około 12 psów i 6 kotów. Są zwierzęta gospodarskie, w ich sprawie interweniowaliśmy u powiatowego lekarza weterynarii i na policji. W wyniku interwencji i groźby odbioru zwierząt ich byt się poprawił. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Psy i koty nie są głodzone czy bite, ale...[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- nie wiemy dokładnie ile ich jest, bo przecież one rozmnażają się między sobą[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- co chwilę pojawiają się nowe, przyprowadzane nie wiadomo skąd[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- biegają luzem po okolicy, w grupie, ludzie zaczynają się bać, mogą im zrobić krzywdę, mogą zostać potrącone przez samochód[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- nie mają szczepień, nie są odrobaczane, odpchlane, leczone[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- nowo narodzone szczeniaki tak jak to kiedyś robiono prawdopodobnie są topione, a pozostawiany jest jeden z miotu.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Policja i straż miejska są bezsilne. Psy są bardzo przywiązane do swoich właścicieli, a jedyną alternatywą dla nich byłoby już i tak przepełnione schronisko... Do tych ludzi nic nie przemawia, są także trochę ograniczeni umysłowo. Sterylizacje, kastracje, pomoc weterynaryjna, to chyba jedyna możliwość rozwiązania problemu. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Część z tych psów ludzie oddaliby do adopcji![/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][B]Więcej informacji i zdjęć z tej sprawy od strony 6 od postu 56[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue][URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=116932&page=6[/URL][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[IMG]http://img90.imageshack.us/img90/7831/tnp1010993qi0.jpg[/IMG]

[IMG]http://img127.imageshack.us/img127/9929/tnp1010994le7.jpg[/IMG]

[IMG]http://img174.imageshack.us/img174/1571/tndscf3154jv7.jpg[/IMG]

[B]WYDATKI:[/B]
FRONTLINE na pchły dla wszystkich psów:[B] 55 złotych [/B](rozliczone [B]54[/B] złote z wpływów z bazarku "różne różności")
Kastracja kucyka:[B] 300 złotych[/B]
[/QUOTE]

[B]PAMIĘTACIE TĄ SPRAWĘ?[/B]
[B]Dzisiaj była eksmisja lokatorów do mieszkania socjalnego.[/B] Zostało po nich [COLOR=red]8 psów[/COLOR] (nie wiem gdzie reszta), [COLOR=red]12 szczeniaków[/COLOR], [COLOR=red]kilka kotów[/COLOR], [COLOR=red]małe kocięta[/COLOR] schowane gdzieś pod deskami, [COLOR=red]2 krowy[/COLOR], [COLOR=red]świnka[/COLOR], [COLOR=red]kucyk[/COLOR]. Poznikały barany, kozy, drób, chyba Ci ludzie je pozabijali wcześniej.
5 psów i szczeniaki pojechały do schroniska. Trzy psy nie dały się złapać. Nie ma gdzie dać kotów, zostały. Tak samo będzie problem z krowami, świnką i kucykiem, nie mają czipów, paszportów, nie są przebadane, zgodnie z prawem powinny zostać poddane eutanazji i utylizacji:-( Czuję się trochę bazsilna, mam nadzieję, że uratujemy chociaż kucyka, prowadzimy rozmowy. Nie wiem co z kotami, wszystkie DT już tak zakocone, że nawet maluchów nie ma gdzie upchnąć...

Link to comment
Share on other sites

Boże... najbardziej mnie martwią te zwierzęta gospodarskie bo koty i psy jeszcze jakoś się rozejdą :( Kucyka na pewno ktoś przygarnie tylko trzeba więcej danych - wiek, płeć, stan zdrowia i zdjęcia koniecznie !
Krowy i świnki szkoda strasznie :(
Tego kuca to od biedy bym mogła nawet do dziadka upchnąć na tymczas jeśli sprawa by była pilna, dziadek ma gospodarstwo kiedyś miał krowę ale na krowę to się już na pewno nie zgodzi ani na świnie. Niestety mnie już na drugiego konika w pensjonacie nie stać, a szkoda :/
Z kociakami to pomyślę ale musiałyby być zdrowe, zaszczepione bo moje koty są nieszczepione...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...