Jump to content
Dogomania

"Farba znaczy krew"


sleepingbyday

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

[B]TVP2 dziś (11.12.08) godz. 23:55 Grzechy po polsku [/B]- Współcześni drapieżcy Tematem będzie myślistwo - polowanie - myśliwy. Goście: Ewa Banaszkiewicz - dokumentalistka, autorka filmów przyrodniczych, Zenon Kruczyński - wieloletni myśliwy, dziś obrońca praw zwierząt,, dr Grzegorz Russak - weterynarz, myśliwy, kucharz specjalizujący się w dziczyźnie, autor książki kucharskiej, Adam Wajrak - dziennikarz, popularyzator przyrody.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']o dzięki. kurcze,nie mma tiwi. da sie to nagrac jakoś albo na necie obejrzeć? jakieś rady? weź moze wstaw pościk wdziale media z ta informacja, dobrze?[/quote]

Ja to nagrałem na DVD,ale nic ciekawego: myśliwy tłumaczył się,że poluje żeby kultywować kuchnię łowiecką - i tak też,wyglądał - na niekorzyść zaskoczył mnie pan Wajrak - mówił,min.że to dobrze,że myśliwi strzelają do psów i kotów i ogólnie sprawiał wrażenie zafascynowanego bronią i zabijaniem.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zofia&sasza']Ja Adama trochę znam. Na pewno nie jest zafascynowany zabijaniem. A co do odstrzału wałęsających się po lesie psów - wiem, temat kontrowersyjny - ale czy widzieliście ciało zagryzionej przez takie psy sarny czy innego dzikiego stworzaka? Adam pewnie wiele razy. To chyba coś tam tłumaczy...[/quote]

Pan Wajrak wydał mi się osobą trochę ... zimną i beznamiętną - nie wiem,może to tylko złudzenie,ale mało w nim było ciepła,współczucia - oczywiście myśliwi uważają,że to te uczucia nas wypaczają - pan Wajrak mówi,że ciągle zabija setki kurcząt dla swoich bocianów,że wiele razy zabijał zwierzęta i uważa to za normalne,zwyczajne zjawisko - ale pomiędzy zabijaniu w celu nakarmienia innych zwierząt ( czego bym jednak nie zrobił ),a zabijaniem dla przyjemności,jest pewna różnica,nieprawdaż?.

Co do tej sarenki - myśliwy w programie i pan Wajrak też przytaczali przykład biednego zajączka,że pies jest gorszy od myśliwego - ale psem kieruje jednak instynkt,także łowiecki i polowanie jest częścią ich natury - oczywiście,na co dzień nie muszą polować ale gdy znajdą się w obcym środowisku i w nagłej potrzebie,instynkt daje znać o sobie.

A co do zajączka i sarenki,to im wolno je zabijać i to już nie jest " bee ".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']Cała audycja nagrana jest tu.
[URL="http://www.tvp.pl/publicystyka/tematyka-spoleczna/grzechy-po-polsku"]Grzechy po polsku - TVP Telewizja Polska SA[/URL]

Moim zdaniem rzecz jest skrajnie kontrowersyjna :shake:.[/quote]

Właśnie miałem to wkleić - kontrowersyjny jest temat,czy przebieg audycji?.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lis']Właśnie miałem to wkleić - kontrowersyjny jest temat,czy przebieg audycji?.[/quote]
Jak dla mnie, jedno z drugim się bardzo łączy.
Tak to już jest, że hipokryzja jest naszą stałą cechą i nie dotyczy tylko zabijania. Weź kynologię. Obcinanie psom ogonów, uszu :shake:.
Ballada w moim podpisie też jest na ten temat...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

oh czytałam!

bardzo łatwa, przystepna
szybko się czyta

mi się bardzo podobał rozdział "dlaczego zabijamy" fajny wywiad z psychologiem

duzo stron patrzenia na problem - to fajne
samokrytyka autora, taka spowiedz
czasem troche dla mnie za tkliwe, ale w sumie temat straszny więc musi

to nie jest opowiastka typu "poszliśmy do lasu, zabiliśmy i było mi przykro"
facet serio stara sie dowiedzieć, dlaczego to robił i czemu go to tak kręciło?

kupiłam wysyłkowo. znaczy zamówiłam w merlinie, potem nie mogłam się doczekać. a jak odebrałam to bałam się zacząć :)
ale bać się nie ma co. książka jest straszna, ale czego się spodziewać? to trzeba wiedzieć i at least o tym czytać


rzeczowe, podobało mi sie

warte uwagi

bo coś, co może sie wydawać "normalne" niektórym
nagle staje się w naszych oczach tym, czym jest czyli chorobą. uzależnieniem. i to już wtedy nie tylko o cierpienie zwierzaków idzie.

polecam, taki must-read jak ktoś ratuje świat ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...