Jump to content
Dogomania

Beauceron


Recommended Posts

Spojrzcie na te zdjecia:

shiva2.jpg

IMG_1309.jpg

shiva5.jpg

IMG_1207.jpg

bijou02.JPG

IMG_1368.jpg

IMG_1364.jpg

Czy te psy nie sa do siebie podobne ? Na 1, 3, i 5 zdjeciu sa owczarki francuskie, a na 2, 4, 6, 7 jest moj kundelek Morda. Moze plynie w nim troche krwi Beauceronow ? :D

Link to comment
Share on other sites

beaucerony mają umaszczenie czarne podpalane lub arlekin.

Nie no, wiem, ze moj to jest kundelek, wiec trudno, zeby byl identyczny ze wzorcem. Chodzi mi tylko o to, czy mozliwe jest, ze w jego zylach plynie chociaz czesciowo krew beauceronow ? Zawsze wtedy moge chociaz w jakims wzgledzie kierowac sie opisem psychiki danej rasy przy wychowywaniu swojego psa, co byloby dla mnie pomocne, bo pacyfista to on nie jest :(. Do tej pory bylem przekonany, ze to miks ON'a z rottweilerem, ale znalazlem w internecie takie zdanie przy opisie beauceronow: "Prawdopodobnie mało kto będzie wiedział, że to beauceron a nie mieszanka ONa z rottem." :D

Link to comment
Share on other sites

A czy psisko ma lub miał wilczy pazur? to mogłoby być dobrym wyznacznikiem... :roll:

Szczerze mowiac to trudne pytanie mi zdalas, bo ja jestem laikiem. Zrobilem w kazdym razie zdjecie lapy psa (nawet nie wiem, czy z dobrej strony, oraz czy dobra lapa :D) - moze Ty ocenisz czy ma wilczy pazur.

IMG_1530_small.jpg

Wyczytalem w internecie, ze "wilczy pazur" to po prostu piaty pazur powyzej lapy. Na powyzszym zdjeciu widac fragment lapy pasujacy do opisu, ale moze ja sie nie znam i tak wyglada lapa kazdego psa :D. Szczegolnie, ze jest to zdjecie lapy przedniej, a gdzies wyczytalem, ze kazdy pies ma w przednich lapach piec pazurow (ten piaty wlasnie szczatkowy), a w tylnych cztery - przynajmniej moj tak wlasnie ma.

Link to comment
Share on other sites

tylnej

No tak :D. Czyli ten argument odpadl. Z drugiej strony jednak we wzorcu w opisie wad eliminujacych jest punkt: brak wilczego pazura na tylnej nodze - czyli moga sie rodzic beaucerony, z taka wada, a wiec moj pies jako, ze jest kundelkiem ewentualnie podobnym do tej rasy moze nie posiadac tego atrybutu. Zreszta jak poczytalem o tej rasie to chyba wole, zeby on byl zwyklym kundelkiem niz zeby mial charakter beaucerona :D.

Mysle, ze to zdjecie troche Ci pomoze.

dessin%20beauceron.jpg

Morda budowe ma bardzo zblizona do tej prezentowanej na rysunku. Musze mu kiedys zrobic zdjecie w pozycji stojacej, bo nie mam takich.

Natomiast gdy pierwszy raz zobaczylam glowe Twojego psa na emblemacie, myslalam ze jestes posiadaczem sympatycznego ca de bou.

Nie no - na to to bym nie wpadl :D

Link to comment
Share on other sites

W zależności od zdjęcia Morda jest mniej/bardziej podpalany i mniej/bardziej czarny, ale jak dla mnie to jest za mało czarny jak na beaucerona i buźka taka troszkę molosowata. Byłabym jednak bardziej za domieszką rotka. Zresztą każdy mix jest na tyle niepowtarzalny, że spekulacjom nie ma końca. Na temat pochodzenia mojego Leona wysnuto już tyle teorii, że książkę możnaby napisać (łącznie z taką, że uciekł z laboratorium, w którym opracowywano całkiem nową rasę). :wink:

Link to comment
Share on other sites

A ja jak zaczęłam oglądać to myślałam, że to ten podpalany ma przypominać tego ze zdjęć 2,4,6 i 7 ma taki dostojny i szlachetny wygląd.

Pomyślałam sobie że ten ( jak się potem okazało rasowiec) jest bardzo sympatyczny i nawet podobny ale jest bardziej kundelkowaty w potocznym rozumieniu tego słowa.

Serdecznie przepraszam właścicieli Beauceronów.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Sorry TM, że się wtrącam w Twój wątek, ale od razu skojarzyło mi się to z moim psem i tym, co wczoraj na jego temat usłyszałam od dystrybutorki Acany. Otóż twierdzi ona, że Emil wygląda jak owczarek belgijski "maliniak". I faktycznie, jak pooglądałam zdjęcia maliniaków w galerii, to Emil jest do nich wprost niesamowicie podobny - wkrótce będziecie mogli ocenić to sami, bo lada dzień powinnam mieć zdjęcia Emila. 8)

Mnie w schronisku powiedziano, że to najprawdopodobniej mieszaniec ONka z żółtym dogiem niemieckim. Niektórzy dopatrują się w nim też czegoś z charta (może dlatego, że Emil jest ciągle bardzo szczupły), ostatnio jeden pan na ulicy zapytał mnie nawet czy to jest saluki. :lol:

O maliniaku wcześniej nie słyszałam - tzn. wiedziałam, że jest taka rasa, ale nie miałam pojęcia, jak wyglądają te psy. No i po obejrzeniu tych zdjęć w galerii aż mnie zatkało. :o

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o wilcze pazury (tzw. ostrogi) to u beauceronów, powinny być podwójne na każdej łapie a brak moze być ew. jednego, czyli drugi jeszcze pozostaje :wink:

Mnie osobiście przypomina jego pyszczek rotka, a umaszczeniem wilczastego ON-ka, ale z pozy na zdjęciach to rzeczywiście przypomina beauce'a :wink: :lol:

Super dobrane zdjecia :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...