Jump to content
Dogomania

ZKwP


moskit

Recommended Posts

[quote name='Axusia']No coż ... są tam tez normlani hodowcy .. w mniejszej ilosci ale są ;)[/quote]Gdybym jako byly hodowca i ciagle niebyly sedzia kynogiczny napisal co wiem, to jakie to mialoby znaczenie.
Kynologia to dzisiaj przemysl.
Pozdrawiam moderatorow
Komar

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']Oceniac innych mozna, krytykowac tez, ale trzeba patrzec na siebie i starac sie byc lepszym niz inni. No powiedzmy wyznaczac jakies standarty.[/quote]
Masz racje i..... jej nie masz.
Taka smiesznostka.
Jesli spojrzysz na materialy drukowane sprzek kilku lat bedziesz miala logo:
ZKwPRL
Dzis organizacja nazywa sie formalnie;
ZKwP
Nie mniej jednak wielu staaaarych czlonkow pisze o niej na forum:
ZKwPL
Niby nic ale wiele mowi. O ludziach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']Nie zrozumiałam ... moge prosic o wytłumaczenie ?
Takie jak dla debila :lol:

P.S. - ja wcale nie bronie ZK jakby co ;)[/quote]

to tak jak w twoim podpisie....
to charakter a nie wyglad :lol:

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że nie ma nic złego w podpisie, ale chodzi o samo przesłanie. Niby ZKwP a ZKwPL nie robi żadnej różnicy, jedynie niewielką w wyglądzie. Ale chodzi o sam "charakter" tej pisowni i jej nawiązanie. Mam nadzieję, że dobrze się wyraziłam. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

W mojej wypowiedzi nie ma to nic do rzeczy, chodzi o interpretację i podstawienie zamiast "owczarek" - "zk...". Dobra w tłumaczeniu to ja niestey nigdy nie byłam...

Ps. Poza tym Twój podpis mi się podoba. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Hehe, dzzieki za wytłumaczenie, juz kumam mniej wiecej :cool3: ;)

Powinnam chyba zmienic opis, bo teraz uznawana jestem za jakas heretyczke, bo dziś w PL eksterier ktory ma charakter, a nie wygląd to .. wiecej niz rzadkosc. :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Obiecałem poszukac genezy nazwy Związek Kynologiczny w Polsce. No i udało mi się znaleźc w książce wydanej z okazji 50 lecia ZkwP. Nazwa Związek Kynologiczny w Polsce została nadana tej organizacji ze względu na to, iż w czasach komunistycznych chciano podkreslic jej powszechnośc dla wszystkich mieszkańców PRL-u i nie chciano wchodzic w drogę komunistycznym władzom poprzez powrót do nazwy Polski Kenel Klub istniejącej przed 2 wojną światową. Poprzez powrót do przedwojennej nazwy nowo powstała organizacja niejako się odcięła od przedwojennych korzeni gdzie Klub kojarzył się z elitą i elitarnością. Poza tym, odcięła się również dlatego, iż stanowiła całkiem inną strukturę organizacyjną. Przedwojenny PKK był strukturą nowoczesną czyli federacyjną a ZkwP stanowił i nadal stanowi monolit sprzyjający jako struktura poprzedniej władzy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moskit']Ta organizacja powinna nosic nazwe IZBA PRZEMYSLOWA PRODUCENTOW SZCZENIAKOW.[/quote]

[quote name='moskit']Gdybym jako byly hodowca i ciagle niebyly sedzia kynogiczny napisal co wiem, to jakie to mialoby znaczenie.[/quote]

Coz, przydaloby sie konkretne uzasadnienie... Ja sie z Toba nie zgadzam i swoje argumenty mam... Chetnie sie nimi podziele... :cool1:
Nie mam tez ochoty byc nazywana producentem przez kogokolwiek tylko na zasadzie wrzucania wszystkich do jjednego worka...

Wiec pisz prosze co wiesz - podziel sie z nami swoja wiedza, ale juz bez takich ogolnikow.... :cool1:

[quote name='moskit']Kynologia to dzisiaj przemysl. [/quote]

Jasne... To sie zgadza... Produkcja karm i odzywek, weterynaria, hotele, salony i cala otoczka to GIGANTYCZNY BIZNES. I kazdy psiarz ma w tym swoj mniejszy lub wiekszy udzial....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...