Jump to content
Dogomania

Chudzielec


BlackSheWolf

Recommended Posts

mam do was pytanko. Osko bardzo szybko rosl i teraz zgubil juz ta szczenieca siersc i jest taki bardzo chudy... nie wiem czy to normalne ? taki chudzielec sie z niego zrobil. JEsc je, ale nie z jakims wielkim apetytem. Czy moze jakies witaminy mam mu kupic i do jedzenia dokladac ? prosze o pomoc :) bo jesli to sie nie zmieni to pewnie u weta wyladujemy.. ale on nie za bardzo lubi takie wizyty wiec licze na wasza pomoc na poczatek :)

Link to comment
Share on other sites

A może za często karmisz, albo miska stoi z żarciem dostępna 24h na dobę?
Bo może lepiej rzadziej (regularnie) karmić, ale żeby pies wyczekiwał pory karmienia i wtedy zjadał całość?
Oczywiście najpierw faktycznie upewnić się, że jest zdrowy, a nie niejadkiem.

Link to comment
Share on other sites

dostaje o jednej porze... a miski nie ma caly czas. jak zje to jest chowana.
Moze ja panikuje a jeszcze jest czas, zeby nabral masy ? on ma rok i 4 miesiace...

a dajecie swoim psiakom jakies witaminy do jedzenia ? uzupelniajace jesli nie dostaje tych lepszych karm jak royal itp?

Link to comment
Share on other sites

Przedewszystkim ile ma w kłębie i jaka waga
Mierzenie sztywną miarą,bo mogą cuda wyjść:lol:
Jak jest chudy to się ciesz,te psy bardzo długo się rozwijają.
Mój za szybko rósł i mimo że był trzymany jak modelka to nadgarstki i tak siadły,a dostawał wspomagacze.Kościec nie nadążał.Masy nabiera pow 2 roku i im później tym lepiej i zdrowiej.
Po fotach widzę że łapa OK bez skłonności do niedźwiedziej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lisica']Przedewszystkim ile ma w kłębie i jaka waga
Mierzenie sztywną miarą,bo mogą cuda wyjść:lol:
Jak jest chudy to się ciesz,te psy bardzo długo się rozwijają.
Mój za szybko rósł i mimo że był trzymany jak modelka to nadgarstki i tak siadły,a dostawał wspomagacze.Kościec nie nadążał.Masy nabiera pow 2 roku i im później tym lepiej i zdrowiej.
Po fotach widzę że łapa OK bez skłonności do niedźwiedziej[/quote]
dziekuje :)
a jakies witaminy zebym dodawala mu jedzenia na kosciec dobre ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

też mam ten problem :(
Mam onkę 11-miesięczną,od małego dawałam jej jedzonko domowe(na karmy typu RC mnie nie stać),do niedawna było wszystko dobrze,ale sunia nagle schudła :( byłam na koloniach,ale mama nie karmiła jej źle-tylko był problem bo nie chciała jeść :( chyba z tęsknoty za mną:loveu: kiedy wróciłam,jadła normalnie,ale nie przybierała na wadze :placz:odrobaczyłam ją...daje jej jeść dwa razy dziennie - rano micha pełna,a wieczorem sucha karma(słabej jakości),kości...doradzcie mi jak ją karmić żeby przytyła? tak strasznie wychudniała :( odrobaczyłam ją-bo myślałam że to robaki...ale to chyba nie to.Jak mam ją przywrócić do normalnej wagi?

a witaminy?hm...ja daje swojej wapno...i witaminy na wzmocnienie kości-pójdź do weterynarza-on ci coś doradzi :*

a dodam że do jedzenia daje jej :
Kaszę jęczmienną-z mięskiem,czasami z mięsem z puszki,czasem ser żółty,czasem twaróg biały...tak jej urozmaicam to jedzenie.
Kości-wieprzowe,obecnie wołowe.
Przełyki wieprzowe,czasem surowe czasem gotowane.

Może mam jej zwiększyć dawke albo dodawać jej jakieś witaminy????
Doradźcie!!!prosze...

Link to comment
Share on other sites

Kredka ..wieprzowina absolutnie nie dla psa:shake:..Ja też Fiśce gotuję..różne sa poglądy na temat żywienia, moją dietę zaakceptował wet, a zwierzak zdrowy , więc....podstawa to mięso wołowe, drób ( najlepiej indyk ale jak kurczaki nie uczulają jej to też , oczywiście kaczka i tp też tylko BEZ KOŚCI), ryby morskie ( uważaj na ości). Jarzyny: marchew, z dodatkiem selera, pietruszki, czasem burak. Wypełniacz to płatki ( bo ułatwiam sobie) jęczmienne, owsiane ( tu niektórzy kręcą nosem że nie ale wet zaakceptował), ryżowe i gryczane( te Figa lubi najbardziej). Weź to w różnych wariantach i urozmaicenie jest. jako zieleninka : nać pietruszki, liście rzodkiewki. Sera żółtego nie dawaj za dużo , raczej jako zakazany ( bo obciąża organizm) przysmaczek od czasu do czasu. Ale jogurt w rozsądnych ilościach i biały serek ( raczej chudy lub półtłusty)jak najbardziej. Jajeczko gotowane tak jedno na tydzień....Do tego jako przysmaki żwacze i biszkopty. Jeśli taki chudzielec to makaron jej podawaj jako wypełniacz ..na zmianę z tymi płatkami ...ale ....chciałabym mieć kłopoty z wagą Twojego piesia:diabloti:...może więcej biega po prostu? A badania jeśli ten spadek wagi jest niepokojący to rzecz jasna warto zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Kredka odezwij się po badaniach czy wszystko ok. Bo z drugiej strony 11 miesięczny pies to już tak na wadze nie przybiera szybko jak młodszy szczenior. W sumie to jak kiedyś powiedział mi doświadczony wet najlepszym sprawdzianem zdrowia psa jest jego humor......jak zwierzak wesoły , ma apetyt to może taką urodę .....chudzinkową ma ...pozazdrośćić:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy u Veta,stwierdził że nie trzeba robić badań,bo pies nie jest osowiały...ok. dostała tylko dwie tabletki jakieś...i teraz jest lepiej :) zwiększyłam dawke jedzenia dopóki nie podskoczy na wadze a potem zmniejsze bo owczarek nie może być jak beczka :) mama twierdzi że ociupinke przytyła :) ale ja tam nic nie widze :P

Link to comment
Share on other sites

owczarkowe żebra powinny być wyczuwalne. Jeżeli pies nie jest osowiały to jest ok. Niech dużo pije aby się nie odwodnił.
Co do karmy (ja swojej kiedyś tez gotowałam) to ryż + warzywa + jakieś serduszka drobiowe ( mięsko) ser biały jogurty itd.
Ostatnio jestem na suchej. I powiem ci warto zapłacić więcej na karmę ( najlepiej kupić w sklepie inte internetowym) .Więc powodzenia

Link to comment
Share on other sites

hej,chciałam wszystkich poinformować że wszystko wraca do normy :) żebra są już tylko troszke wyczuwalne,boki nie są takie zapadnięte :) duuuża poprawa...apetyt ma i wcina jak świnka :) ale to b.dobrze :) tylko nie chcemy jej przedobrzyć z jedzeniem żeby potem nie była bardzo gruba... :)

dziękujemy za wszystkie rady,które nam pomogły :*

wszyscy macie buziaki od mojej Abrusi :*

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...