Jump to content
Dogomania

Chce kupic Beagla... pomóżcie mi "dobrze" kupic


indor

Recommended Posts

  • 8 months later...
  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hej,
kompletnie nie mam pojęcia o beaglach, więc zwracam się z prośbą. znajomi chcą kupić beagla i właśnie odwodzę ich od zamiaru kupna pieska bez rodowodu. nie mają zamiaru jeździć na wystawy, więc równie dobrze może to być pet. możecie mi powiedzieć jak kształtują się ceny w hodowlach?

Link to comment
Share on other sites

Mam beagla i naprwade to okropne jak wiele krzywdzących opinii i stereotypow krązy na temat tej rasy. Większosc sa to bzdury wyssane z palca. Fakt ze są to ogolnie ruchliwe psiaki, pełne energii ale naprawde nie demonizujmy! wszystko to kewstia wychowania psa! a co do zniszczen - to wiecej zniszczył mi w domu moj jamnik niz beagle!

A co najsmieszniejsze - moj Filon przychodzi na kazde zawołanie. Tak wiec naprawde trzeba wszystko to co sie słyszy na temat beagli - przepuscic przez bardzo grube sito!

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rogalik'].... tak się rozpisałam bo te sprawy stereotypów budzą we mnie emocje ....
Strasznie się nasłuchałam krytyki od swoich przyjaciół jak im oznajmiłam że się zdecydowałam na beagla. Wszyscy podjeli jeden lament że to fatalny pomysł i zaczeli mnożyć przedemną problemy. No ale ja już się "zakochałam" :)
Bardzo mi było przykro pamiętam, i był nawet taki moment kiedy się przestraszyłam że może faktycznie robię głupotę , jakoś nie umiałam racjonalnie zebrać i podsumować wszystkich wiadomości .... Trudno było nie dać się wybić z pewności co do swojego wyboru ciągle słysząc " o Boże czyś Ty oszalała, myśliwski pies w domu, one są głupie jak but ... itd itop , nie poradzisz sobie, potrzebny Ci pies zrównoważony a nie egoistyczny warjat, dlaczego nie Border Collie one są najmądrzejsza, a dlaczego nie Golden? A dlaczego akurat ten najgorszy ... a moi znajomi to mówili .. a moi znajomi to znaja takich co mają beagla i ...."
A jednak uparłam się, jak beagiel sięuparłam :) i proszę jak się teraz z moją beagielką świetnie dogadujemy :)

Chwila strachu była.
Ale nie żałuję ani troszkę :)

cmok[/quote]

Moj Boze, przeszłam dokładnie przez to samo!!!! Co ty robisz, na co ci to ...itd. A teraz? Teraz wszyscy mi zazdroszcza takiego wspaniałego psa i mają szczęki do samej ziemi!!! Nie dajcie sie zwariowac!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isidor1uk334s']Powiem tak - mam beagla z hodowli o której pisze Mokka (tej z pokazowym pokojem) - tyle, ze mój nie zniszczył nic - jedyna stratą był wazon stłuczony notabene przez mnie, kiedy ganiałam się z beaglem po domu[/quote]


Tata mojego Filona tez jest z tej hodowli!!! Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

u mnie beagle zagoscil 3 tygodnie temu

super rasa, ale powinna byc chowana z drugim psem, bo inaczej jest im smutno

beagle dolaczyl do moich 2 jamniczek, wiec nie nudza sie jak nas w domu nie ma a na spacerach za soba ganiaja i w domu tez:)

to jak wazne jest towarzystwo dla beagla zauwazylam, jak jamniczki wjechaly 3 dni temu z mezem i pies posmutnial, a zostawiony sam w domu na godzine zaczal plakac (z jamniczkami nigdy nie plakal)

szukalam na spacerach ludzi z psami, zeby go wymeczyc, ale to jednak nie to samo jak jego wlasne stado, ktore wraca za 2 godziny:)

ciekawa jestem ich powitania

Link to comment
Share on other sites

Oj tak beagle jest stworzeniem sforowym... zostawiany sam w domu na zbyt długo może to źle znosić... towarzystwo drugiego psa eliminuje ten problem...

Ale chowanie samego beagielka też jest możliwe! Potrzebuje on dużo ruchu i zainteresowania właściciela. Uwielbia się bawić, można go wiele nauczyć (za smakołyki wszystko! :lol: )
Bardzo ważne jest żeby od małego uczyć przychodzenia na komendę! Jak nie wbije się tego do małej główki to już nigdy... beagle jest psem samodzielnym... i nie uczony przychodzenia od wieku szczenięcego... będzie przychodził kiedy sam uzna to za stosowne :roll: (tu warto jest zwrócić uwagę na tzw. "okres ucieczek" w życiu młodego psa, patrz książka "Okiem psa" i nie dopuścić żeby się rozszalał w tym okresie!)

Trochę cierpliwości i można nauczyć się aportowania, świetna zabawa jest na torze przeszkód...

Z beagle trzeba pamiętać, że jest to mały pies, wielki żywioł. Przylepa w łóżku, bardzo samodzielny na spacerach... Bardzo inteligentny, na szarym końcu listy inteligencji użytkowej...
Beagle jest wspaniałym towarzyszem ale trzeba poświęcić mu czas... wymaga konsekwencji w wychowaniu, bo inaczej potrafi wejść na głowę!

To cudowne stworzenia, z którymi nigdy nie jest nudno. Świetnie sprawdzają się w łóżku, na fotelu podczas oglądania TV, podczas zabaw (świetny dla dzieci), spacerów, dogadają się z każdym stworzeniem... do szczęścia potrzebują miłości i potrafią ją odwzajemnić...

Link to comment
Share on other sites

u mnie beagle do lozka jest brany nad ranem, jamniki okupuja lozko dzien caly. Fender jeszcze nie potrafi wskakiwac na lozko (podobno to kwestia bolacych stawow)

ale nauczyl sie juz polecenia "na miejsce" i jakie to niesamowicie zarte jest, dla jedzenia odda sie caly:)

Link to comment
Share on other sites

No tak..co do spania z beaglem w łozku to jest istny cyrk! wyganiamy go na swoje posłanie, on tam spi z miną niewiniątka, ale ta bestia nasłuchuje chyba kiedy spimy najgłębszym snem i zawsze wtedy wskakuje! Tak czy inaczej rano zawsze budzimy sie z Filonem w łozku :lol:

Link to comment
Share on other sites

spanie w łóżku 8) nasza jamniczka od pierwszego dnia jak się u nas pojawiła to za swoje legowisko wybrała wyłącznie łóżko i tak juz 11 lat :) . Na dodatek koniecznie musi być przykryta. A od dwóch lat to samo czyni jej najlepszy przyjaciel chart angielski greyhound :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='matrix.....']spanie w łóżku 8) nasza jamniczka od pierwszego dnia jak się u nas pojawiła to za swoje legowisko wybrała wyłącznie łóżko i tak juz 11 lat :) . Na dodatek koniecznie musi być przykryta. A od dwóch lat to samo czyni jej najlepszy przyjaciel chart angielski greyhound :wink:[/quote]
No to widze ze macie wesoło w tym łozku! hihi :D i tłoczno! Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Ja swoją Pasję staram się oduczyć wskakiwania do łóżka od 3 dnia jak ją przyniosłam:) pierwsze 2 ze mną spała i to był największy błąd jaki zrobiłam bo teraz żadna siła jej nie powstrzyma.Ostatnio wyjechałam i też z łózka nie zrezygnowała, tyle ze nie ze mną spała tylko z rodzicami:) (moj tata nie tolerował psów w łózku ciekawa jestem do tej pory jak go przekonała) :-)

Link to comment
Share on other sites

Jak kogoś nie ma 8h dziennie w domu to bym sie raczej radzila zastanowic nad kupnem tego psa. Beagle bardzo szybko sie nudzą a i jak sa same to sa bardzo smutne dlatego lepiej jest miec wiecej niz jednego psa. Poza tym musi duzo biegac bo potrzebują ruchu. Ja z moim psem wychodze minimum raz dziennie na 1h poza tym ma podwórko a i to jest czasami za mało. Z reszta zaden pies nie lubi sam siedziec w domu. Co do szkód to moja sunia wychowuje sie z dwoma kotami i zaczela mi chodzic po stole (nie moge jej tego oduczyc) i lubi buty. Bardzooo. Poza tym to najukochanszy pies pod słoncem. Wiadomo że kazdy szczeniak psoci, jeden wiecej drugi mniej. Ogolnie potrzebują duzo uwagi. Mozna wejsc rowniez na strone internetową [url]www.beagle.pl[/url] gdzie jest duzo informacji o charakterze,pielegnacji itp tych psów. Ja się z niej duzo dowiedziałam. :)

Link to comment
Share on other sites

Jak kogoś nie ma 8h dziennie w domu to bym sie raczej radzila zastanowic nad kupnem tego psa. Beagle bardzo szybko sie nudzą a i jak sa same to sa bardzo smutne dlatego lepiej jest miec wiecej niz jednego psa. Poza tym musi duzo biegac bo potrzebują ruchu. Ja z moim psem wychodze minimum raz dziennie na 1h poza tym ma podwórko a i to jest czasami za mało. Z reszta zaden pies nie lubi sam siedziec w domu. Co do szkód to moja sunia wychowuje sie z dwoma kotami i zaczela mi chodzic po stole (nie moge jej tego oduczyc) i lubi buty. Bardzooo. Poza tym to najukochanszy pies pod słoncem. Wiadomo że kazdy szczeniak psoci, jeden wiecej drugi mniej. Ogolnie potrzebują duzo uwagi. Mozna wejsc rowniez na strone internetową [url]www.beagle.pl[/url] gdzie jest duzo informacji o charakterze,pielegnacji itp tych psów. Ja się z niej duzo dowiedziałam. :)

Link to comment
Share on other sites

Beagle i bez kotów po stole będzie chodzić :lol: JEDZONKO!
Co byście powiedzieli gdyby tak w trakcie obiadu... hop! na stół pomiędzy talerze 8) ? Znam beagla, który tego dokonał :roll:

Beagle uwielbiają wyglądać przez okna! Jeśli będzie jakaś możliwość wejścia na parapet to wejdą. Warto tak przestawić kwiatki, żeby nie zrzucił doniczek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szaraduszka']Beagle i bez kotów po stole będzie chodzić :lol: JEDZONKO!
Co byście powiedzieli gdyby tak w trakcie obiadu... hop! na stół pomiędzy talerze 8) ? Znam beagla, który tego dokonał :roll:

Beagle uwielbiają wyglądać przez okna! Jeśli będzie jakaś możliwość wejścia na parapet to wejdą. Warto tak przestawić kwiatki, żeby nie zrzucił doniczek.[/quote]


Hahaha, mój młody wskakuje na stół i wcale go nie nuczyły tego kotki... :lol: A co do patrzenia przez okna to fakt. Mój ma prawdziwe obserwatorium na balkonie. Kiedys stała tam długa doniczka z kwiatami, Filon wszystkie wyrwał swoimi zębiskami a to co zostało zgniótł swoim szanownym tyłeczkiem, zrobił sobie w tej doniczce legowisko i ma teraz tam obserwatorium. Kładzie się na tym ściernisku w ziemi po kwiatkach (ostatnio położyłam mu tam kawałek kocyka) i spogląda sobie na świat.Wygląda to naprawdę komicznie jak leży w tej powyginanej juz na boki doniczce. :lol:
Kiedys moze wkleje zdjęcie( jak się nauczę to robic....)

Link to comment
Share on other sites

witam, nie byłam przekonana co do tego fora(?)
ale po przeczytaniu tego wątku postanowiłam się zarejestrować ;)

Mam beagle'a od nie dawna 5.06 :)
ma teraz nie całe pięć miesięcy
uwielbia brykać i zjadac śmieci

co do wątku chciałam pogratulować wypowiedzi ;)
wreszcie cos prawdziwego <z serducha>

ja teraz zauważyłam jak moja psinka uwielbia brykać, choc nie moge jej za dużo na to pozwolić gdyz ma złamany palec i spacery są ograniczane do 15 min. :( w domu cały czas się z nią bawie <dobrze, ze są wakacje>

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaliS']no czytalam to forum. Nawet jestem tam zalogowana :D ale to jest rzeczywiscie beaglowa rodzina i trudno wciąć się w temat :) ale dzieki za zaproszenie :D[/quote]

No własnie , ja to samo. Też czytam od czasu do czasu to forum. Nawet probowałam sie tam zalogowac...ale mi cos nie wyszło....Poza tym trudno tam chyba zacząc od nowa. :D jesteście bardzo zżyci i znacie sie juz bardzo dobrze...! Trudno zagadac nowej osobie :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...