Jump to content
Dogomania

Schronisko w Olsztynie- psy, koty do adopcji, wątki,zdj. ze spacerów...


Jagoda1

Recommended Posts

Dziewczyny, ja jeszcze raz Was bardzo proszę... mam tu całe przedsiębiorstwo ogłoszeniowe, nie mogę się w tym wszystkim pogubić... Jeśli psy idą do adopcji to proszę - piszcie, muszę przecież pozdejmować ich ogłoszenia.

Tyle razy pytam też o różne rzeczy - nawet mi nikt nie odpowiada :(

Proszę o fotki do ogłoszeń, muszę o to prosić, chociaż przecież chyba wszyscy chcemy, by psy były ogłaszane, nie tylko tylko ja...

Wiem, że gadacie o mnie, że nawet mylę psy i nie znam ich, bo nie bywam - jak Wy - w schronisku. Jednak robię dla nich coś innego i chyba to dobrze? Inaczej Wy oprócz wolontariatu miałybyście na głowie jeszcze ich ogłoszenia (albo nie byłyby ogłaszane). Obecnie ogłaszane są wszystkie, oprócz tych, których nie chcecie mi do ogłoszeń podać...

 

Współpraca moja z Wami strasznie się popsuła, nad czym ogromnie ubolewam... :( I dzieje się to ze szkodą dla psów.

Link to comment
Share on other sites

Beatko......Ani nie by ło w schronisku ponad miesiąc,Dominiki jeszcze dłużej....

o Bieliku moge powiedziec 2 zdania,gdyż jest moim podopiecznym od jakiegos czasu...trafił do schroniska w sierpniu.

Zostal wyrzucony z auta i dość dlugo koczowal na stacji  CPN.Pierwsze tyg.nie podchodzil do czlowieka,wycofywal się.W chwili obecnej nabiera oglady w chodzeniu na smyczy ,a człowiek jest dla Niego wszystkim.Radosci na spacerku nie ma końca...;) W boksie przebywał z Rexiem i Gają,Jest młodym,energicznym i tulaśnym psiakiem.

Link to comment
Share on other sites

Beatko......Ani nie by ło w schronisku ponad miesiąc,Dominiki jeszcze dłużej....

o Bieliku moge powiedziec 2 zdania,gdyż jest moim podopiecznym od jakiegos czasu...trafił do schroniska w sierpniu.

Zostal wyrzucony z auta i dość dlugo koczowal na stacji  CPN.Pierwsze tyg.nie podchodzil do czlowieka,wycofywal się.W chwili obecnej nabiera oglady w chodzeniu na smyczy ,a człowiek jest dla Niego wszystkim.Radosci na spacerku nie ma końca... ;) W boksie przebywał z Rexiem i Gają,Jest młodym,energicznym i tulaśnym psiakiem.

 

A ile może mieć lat (bo na stronie schroniska wieku nie podano)? Dziękuję, zapisałam sobie ten opis. Jednak nie mam zdjęć psiaka, żeby go ogłosić...

Czy coś się Dziewczynom stało? :(

Link to comment
Share on other sites

Cześć dziewczyny, porobiłam dzisiaj trochę zdjęć nowych psiaków, opisy ma mi wysłać Monia z biura. 

Z Dominiką nie wiem co się dzieje, Ania chyba ma jakieś problemy osobiste, nie wiem, nie chcę skłamać, w każdym razie póki co obie się nie pojawiają.

Spróbuję przejąć ich obowiązki, tylko jak to wszystko ma funkcjonować? Do tej pory robiłam tak, że wysyłam Ani link do picassy, tam mogła sobie pobierać zdjęcia, tworzyć opisy. Czy może to pozostać w takiej formie? W sensie będę podrzucać link do folderu z nowymi zdjęciami, przy pierwszym zdjęciu będzie opis zwierzaka do ogłoszeń (zrobiony prawdopodobnie przez Monikę). 

Niestety nie mam ani takiej wiedzy jak Ania, ani pamięci, mam nadzieję, że jakoś to pójdzie. Postaram się raz w tygodniu te zdjęcia przesyłać. 

Link to comment
Share on other sites

Witaj, Kochana :) Bardzo się cieszę :) Czekam niecierpliwie na fotki. Jeżeli nie możesz dawać zdjęć tu, na forum - to ja też poproszę takie linki do fotek, żebym mogła je wraz z opisem zabrać do ogłoszeń.

Obecnie na ogłoszenia czekają (o ile to, co jest na stronie schroniska jest aktualne, bo nie wiem czy i kto teraz ją aktualizuje):

 

Dżeki, Bielik, Saba, Lucky, Kruszynka, Negro, Jessi, Kacper, Torn, Ogryzek, Shaste, Mi, Irenka, Santor, Pegi, Czika, Pirat, Lisia

 

Pozostają jeszcze trzy sprawy:

- informacje o adopcjach - muszę mieć takie info, żeby wiedzieć, że ogłoszenia mam pozdejmować ze stron - im szybciej, tym lepiej

- martwię się, bo we wszystkich ogłoszeniach podaję telefon do Ani - czy Ona odbiera te telefony? Czy jak ludzie dzwonią w sprawie psów to do kogoś ich kieruje, jeśli sama nie może obecnie brać udziału? Jak to się odbywa?

- pilnie potrzebuję opisu czarnego Miśka :)

Link to comment
Share on other sites

Stroną zajmuje się Ania, zdjęcia, które zrobiłam dzisiaj:

https://picasaweb.google.com/112642832433711466327/18Listopada2014Psy?authuser=0&feat=directlink

 

Niestety z opisami za wiele nie pomogę, po prostu nie znam nowych psiaków, umówiłam się, że zrobi to Monika. Mam nadzieję, że sprawnie wypracujemy nowy schemat działania i wszystko będzie dobrze. Lub po prostu będę sporządzać notatki podczas robienia zdjęć :)

Dobrze, informacje o adopcjach też postaram się na bieżąco zamieszczać. Nie chcę zobowiązywać się, że będę to robić przy każdej adopcji, ale co najmniej raz w tygodniu. 

Z tego co mi wiadomo Ania telefony odbiera lub oddzwania. Gdy nie może udzielić informacji przekazuje kontakt do biura schroniska. Może po prostu prócz jej numeru dodać numer biurowy (Monia zna wszystkie psiaki, potrafi dobrze doradzić), z uwagą, że jest dostępny pon-pt 9-15, sb 10-14?  

 

Najprawdopodobniej do schroniska będę przyjeżdżać w piątki, to będę pytać o adopcje, robić zdjęcia i te opisy.

Obecnie piszę magisterkę, dużo muszę siedzieć nad badaniami w laboratorium, które jest otwarte tylko do 15, do tego zajęcia na co dzień, po prostu nie mam jak być częściej w schronisku :(

Link to comment
Share on other sites

Do adopcji w sobotę poszły :
Pegi, Irenka, Zuch i Wandzia 

Informacje o Miśku :
Misiek to ok 2 letni psiak oddany do schroniska przez właściciela z powodu choroby. Pies z mieszkania trafił do schroniskowego kojca, początkowo był bardzo nieufny do ludzi na każdą próbę kontaktu z człowiekiem reagował zębami, jednak teraz jest to zupełnie inny pies. Szalony, wszędzie go pełno, pragnący kontaktu z człowiekiem, przytulający się i rozdający dużo buziaków. Misiek zna podstawowe komendy gdyż uczestniczył w akcji '' Nie Tylko My ''. Misiek dobrze dogaduje się z innymi psami :)

Link to comment
Share on other sites

 Może po prostu prócz jej numeru dodać numer biurowy (Monia zna wszystkie psiaki, potrafi dobrze doradzić), z uwagą, że jest dostępny pon-pt 9-15, sb 10-14? 

 

 

No tak, ale nie zrobię tego w istniejących już ogłoszeniach 133 psów, każdy na 14 www... :(

Może w tej postaci to wszystko jakoś przetrwa do powrotu Ani...

Link to comment
Share on other sites

Do adopcji w sobotę poszły :
Pegi, Irenka, Zuch i Wandzia 

Informacje o Miśku :
Misiek to ok 2 letni psiak oddany do schroniska przez właściciela z powodu choroby. Pies z mieszkania trafił do schroniskowego kojca, początkowo był bardzo nieufny do ludzi na każdą próbę kontaktu z człowiekiem reagował zębami, jednak teraz jest to zupełnie inny pies. Szalony, wszędzie go pełno, pragnący kontaktu z człowiekiem, przytulający się i rozdający dużo buziaków. Misiek zna podstawowe komendy gdyż uczestniczył w akcji '' Nie Tylko My ''. Misiek dobrze dogaduje się z innymi psami :)

 

Dzięki :) Zuch! Ale faaajnie :)

Link to comment
Share on other sites

[url=http://olx.pl/oferta/misio-mlody-maly-czarnulek-czeka-na-domek-CID103-ID7SBtH.html]MISIEK[/URL]

[url=http://olx.pl/oferta/sliczna-bianka-pieciomiesieczna-dziewczynka-CID103-ID7SBxn.html]BIANKA[/URL]

 

na: 

olx.pl, alegratka.pl, zwierzaki.nasza-lista.com, oglaszamy24.pl, lento.pl, zwierzaki.a4z.pl, przygarnijzwierzaka.pl, adopcje.org, morusek.pl, e-zwierzak.pl, naszemiasto.pl, ogloszenia.wp.pl, doadopcji.pl, pethome.com, zoomia.pl, gumtree.pl

Link to comment
Share on other sites

Bianka to młoda ok 5 miesięczna sunia. Początkowo jest nieufna jednak po krótkim czasie spędzonym z człowiekiem kocha go jak tylko się da. Sunia jest grzeczna i bardzo kochana, jest ona małym wulkanem energii który uwielbia się przytulać.Bianka świetnie dogaduję się z innymi czworonogami.

Link to comment
Share on other sites

opisy psinek:

DSC_0051.JPG do DSC_0062.JPG

JESSICA NR 447/2014  WIEK- ok. 1,5 r.

Została znaleziona na jednej z olsztyńskich ulic. Bardzo płochliwa, boi się każdego gwałtownego i nagłego ruchu. Nieufna wobec ludzi, w boksie ucieka, odstrasza warcząc i szczekając, jednak kiedy po chwili uda się ją namówić na spacer, ukazuje się inny pies. Na pewno obecnie nie będziemy mogli zobaczyć jaka jest naprawdę, gdyż w większości sytuacji paraliżuje ją strach. Kiedy czasem na chwilę się zapomni widać, że to zagubiona młoda sunieczka potrzebująca spokoju, poczucia bezpieczeństwa i miłości, kiedy to otrzymuje zamienia się w świetnego zwierzaka, chętnego do zabawy głaskania. Obecnie, największą zmorą Jessi jest boks i zamknięcie... Jessika na pewno będzie doskonałym kompanem i wiernym przyjacielem, trzeba jej tylko dać szansę...

DSC_0064.JPG do DSC_0072.JPG

BIANKA NR 470/2014 WIEK 5m-cy.

Także trafiła w drodze interwencji. Początkowo bardzo nieufna, wycofana, wolała unikać człowieka. Jednak kiedy zamieszkała w boksie z innymi bardzo kontaktowymi zwierzakami, przekonała się, że warto podejść do ludzkiej ręki. Od tej pory sunia jest niezwykle radosna, przyjacielska i garnie się do człowieka. Lubi inne zwierzęta i zabawy, czy aktywne spędzanie czasu. To istna iskierka, na pewno wprowadzi w nowym domu samą radość :-)

DSC_0075.JPG do DSC_0093.JPG

LISIA nr 476/2014 WIEK - 12 lat

Lisia to maleńka, starsza - około 12 letnia sunia, która jest panicznie przerażona tym co ją spotkało. Szczekające dookoła psy, wszystkie większe od niej, otaczające ją zapachy i brak domu, do którego na pewno była bardzo przywiązana, spowodowały, że całe jej dotychczasowe poczucie bezpieczeństwa zaginęło zastąpione strachem i ogromnym żalem. Po wejściu do boksu maleństwo ucieka, chowa się, jednak kiedy poświęci się jej chwilkę czasu i cierpliwości, podejdzie, powącha i spojrzy swoimi cudnymi oczkami pełnymi smutku. Woli branie na ręce, niż chodzenie na smyczy, widać czuje się pewniej na ludzkich rękach i na większej wysokości. Koniecznie musi znaleźć dom, gaśnie z dnia na dzień oczekując powrotu starego życia, które raczej nie powróci... Nikt najwyraźniej nie szuka tego szkraba, pozwolono jej odejść nie martwiąc się o jej przyszłość.

DSC_0094.JPG do DSC_0116.JPG

MILUŚ WIEK - 4,5 r.

Miluś ma niestety na sobie bagaż złych doświadczeń. Został on odebrany właścicielowi ze względu na złe traktowanie. W jego życiu dotychczas panował strach, bicie i krzyk. Był przerażony kiedy trafił do schroniska. Odstraszał wszystkich przechodzących obok jego boksu głośno szczekając i warcząc. Skąd miał wiedzieć, że ten akurat człowiek da mu coś innego niż dotychczasowy właściciel, nie znał miłości i zaufania. Jednak dwa tygodnie spędzone w schronisku przekonały go troszkę do tych realiów. Obecnie wychodzi na spacery z wolontariuszami, rano wita się z pracownikami  merdając radośnie ogonem. Ani razu nie zachował się wobec ludzi agresywnie. W boksie mieszka z suczką, z którą świetnie się dogadał. To raczej ten typ psa, który marzy o tym, aby wymazać z pamięci dotychczasowe życie, zaś te wspomnienia zastąpiłby nowe doświadczenia, pozbawione zła i wyrządzania mu krzywdy. Lubi aportowanie, zabawki, bieganie i inne aktywności. Warto dać mu szansę, pokazać prawdziwe - dobre oblicze ludzi.

DSC_0117.JPG do DSC_0134.JPG

SHASTE WIEK - ok. 7,5 r.

Kolejna smutna psia historia. Shaste wraz z suczką Miki zostały porzucone przez swoich właścicieli. Spędziły przynajmniej kilka tygodni same w mieszkaniu, czasem ktoś je wyprowadził, czasem dano im coś do jedzenia. Dopiero po czasie zdecydowano się zgłosić sprawę do odpowiednich organów. Wówczas schronisko wraz z patrolem Straży Miejskiej interweniowało, zabierając z opuszczonego mieszkania dwa psy. Shaste to piękny duży psiak w typie Alaskan Malamut. Z informacji przekazanych przez osoby mające dotychczas jakąkolwiek stycznośc ze zwierzakami, wynika, iż Shaste dobrze znosi jazdę samochodem. Raz podjęto próbę znalezienia mu domu, trafił do gospodarstwa znajdującego się kilkadziesiąt kilometrów od Olsztyna, trasę zniósł świetnie. Jednak podczas miesięcznego pobytu zdominował właściciela posesji, doszło do kilku ataków zarówno na niego jak i na odwiedzające posesję dziecko dlatego ponownie zdecydowano się na zabranie go tam skąd pochodzi (zamiast od razu przewieźć do schroniska....)
Obecnie w schronisku to obraz rozpaczy. Psiak intensywnie wyje, wręcz płacze, wołając do siebie człowieka. Jest silny, jak to husky, chętnie wybiegałby się na dużym terenie, zaś tu ograniczają go kraty. Lubi kontakt z człowiekiem, jak  na razie nie wykazywał agresji. Stara się dominować inne psy, dlatego w nowym domu raczej mógłby mieć problemy z zaakceptowaniem innego czworonoga. Także kontakt z dziećmi lepiej, aby był ograniczony, chociażby przez spore gabaryty psa.

DSC_0135.JPG do DSC_0154.JPG

SUŁTAN / SZNAPS nr 437/2014 WIEK ok. 6 lat

Dużo energii w dużym ciele :) Ten cudak trafił do nas z interwencji. Jest bardzo aktywny, uwielbia ruch i zabawę, jednak niezbyt przepada za innymi psiakami, chce dominować pokazać kto tu rządzi. W trakcie wykonywania zdjęć nie mógł ustać w miejscu, chciał być w stu miejscach na raz :-) Fajny charakterny psiak, dla ludzi z doświadczeniem, potrafiących wprowadzić twarde zasady.

DSC_0157.JPG do DSC_0180.JPG

PIRAT 471/2014  WIEK - 10 LAT

Psiak został znaleziony w Kortowie, niestety nie znana jest jego przeszłość. Guz, który miał na oczku wymagał natychmiastowego zabiegu, obecnie powoli rana się goi, jednak pod względem walorów estetycznych nie wygląda to zbyt dobrze... Jednak należy odłożyć na bok względy wizualne i poświęcić mu choć trochę czasu, a psiak zaczaruje od ręki. To przytulak, bardzo stonowany i dostojny. Ciekawy świata, wącha i sprawdza wszystko co dla niego nowe. Na smyczy stara się być blisko człowieka, czuje się wówczas pewniej. Do zwierząt raczej nie wykazuje agresji, jednak obecnie zważywszy na stan oczka wolimy go odseparować. Warto go pokochać, strasznie tęskni za człowiekiem....

DSC_0181.JPG do DSC_0216.JPG

GROS 478/2014 WIEK - 6 lat

Cudne psisko, które błąkało się po terenie Olsztyna i co dziwne, nikt go nie poszukuje... Ładny, zadbany pies, co prawda ogromnie szalony i aktywny, ale
To chyba nie powód, żeby skazywać go na schroniskowe kratki? Psiak ma problemy z chodzeniem na smyczy, możliwe, że nigdy nikt od niego tego nie wymagał ;) Odnośnie kontaktu z innymi psami, jest on raczej niewskazany.

Link to comment
Share on other sites

[URL=http://olx.pl/oferta/gros-owczarek-niemiecko-belgijski-cuuudne-psisko-CID103-ID7Tn8P.html]GROS[/URL]

[URL=http://olx.pl/oferta/imponujacy-sultan-w-typie-rasy-landseer-CID103-ID7Tngw.html]SUŁTAN[/URL]

[URL=http://olx.pl/oferta/malenka-lisia-nikt-jej-nie-szuka-CID103-ID7Tnkr.html]LISIA[/URL]

 

na:

olx.pl, alegratka.pl, zwierzaki.nasza-lista.com, oglaszamy24.pl, lento.pl, zwierzaki.a4z.pl, przygarnijzwierzaka.pl, adopcje.org, morusek.pl, e-zwierzak.pl, naszemiasto.pl, ogloszenia.wp.pl, doadopcji.pl, pethome.com, zoomia.pl, gumtree.pl

 

Gros dodatkowo na "Owczarek w potrzebie"

Link to comment
Share on other sites

[url=http://olx.pl/oferta/jessi-zagubiona-mloda-sunka-bardzo-potrzebuje-domu-CID103-ID7TPFJ.html]JESSI[/URL]

[url=http://olx.pl/oferta/pirat-strrrrasznie-teskni-za-czlowiekiem-CID103-ID7TPLn.html]PIRAT[/URL]

[url=http://olx.pl/oferta/milus-pelen-nadziei-na-nowe-dobre-zycie-CID103-ID7TPQh.html]MILUŚ[/URL]

[url=http://olx.pl/oferta/shaste-piekny-duzy-pies-w-typie-alaskana-CID103-ID7TPUD.html]SHASTE[/URL]

 

na olx.pl,

jutro na: alegratka.pl, zwierzaki.nasza-lista.com, oglaszamy24.pl, lento.pl, zwierzaki.a4z.pl, przygarnijzwierzaka.pl, adopcje.org, morusek.pl, e-zwierzak.pl, naszemiasto.pl, ogloszenia.wp.pl, doadopcji.pl, pethome.com, zoomia.pl, gumtree.pl

 

Pirat dodatkowo na "Owczarek w potrzebie"

Link to comment
Share on other sites

Wg strony www schroniska ogłoszeń nie mają jeszcze: Dżeki, Bielik, Saba, Kruszynka, Negro, Kacper, Torn, Ogryzek, Mi, Santor, Czika

 

Bielikowi zrobię dziś ogłoszenia (trudno - z jednym zdjęciem, szkoda czasu).

Co się stało z malutkim czarnym pieskiem o imieniu Lucky? Był na stronie "Do adopcji" a teraz nie ma go nigdzie - ani w adoptowanych, ani w tymczasowych domach ani za TM...

Link to comment
Share on other sites

 

Co się stało z malutkim czarnym pieskiem o imieniu Lucky? Był na stronie "Do adopcji" a teraz nie ma go nigdzie - ani w adoptowanych, ani w tymczasowych domach ani za TM...

Lucky nadal jest do adopcji, jego zdjęcie widnieje również na stronie schroniska, w zakładce '' do adopcji '' znajduje się ono pomiędzy zdjęciami Rino a Kruszynki :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...