Jump to content
Dogomania

Ekipa DellBenQ - 24 corgowe łapy.


Frytela

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Frytela']Jakoś nie chce mi się wchodzić na forum, zaglądam głownie na wystawy, porodówke i temat progesteronu.
Niestety ale chyba głownym brakiem mojej aktywności tutaj jest głównie brak jakichkolwiek nowych zdjęć psów... dawno nie zabierałam aparatu gdziekolwiek...
Chilli ma termin na 9 marca- jej urodziny 4. Zobaczymy, wstępnie już umówiłam ją na cesarkę, nie chcę ryzykować że się powtórzy to co ostatnio....
brzuch ma wielki... nie wiem ile ich tam jest...[/QUOTE]
To nie robiłaś USG...?
A może będziesz robiła RTG?

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']To nie robiłaś USG...?
A może będziesz robiła RTG?

Pzdr.[/QUOTE]

Nie chcę jej męczyć wyjazdami na USG czy też na RTG, ona tego nienawidzi, tak czy siak jest umówiona na cesarkę, więc w tym przypadku informacja o ilości nie ma znaczenia... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&S']No faktycznie grubasek;):)[/QUOTE]

Eeee tam, balonik połkneła :diabloti:

Przedstawiam tatusia:
Naturalnie krótkoogoniasty Andy - Haywire's Don't Say A Word
Dużo ma tytułów ale nie chce mi się znowu pisać :diabloti:
[IMG]http://i41.tinypic.com/141r4va.gif[/IMG]

[IMG]http://i076.radikal.ru/1107/c2/9520301ff7d8.jpg[/IMG]

[IMG]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/397100_370398412973897_100000112233624_1605598_1914278631_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FredziaFredzia']Ale fajny ten tatuś! :)[/QUOTE]
Fajny fajny :)
A to jeszcze gnojek, 2 msc starszy od mojego poprzedniego miotu, więc jeszcze nie ma pełnej masy taki dzidziu :))

[quote name='M&S']Przystojniak;)

witamy się niedzielnie:)[/QUOTE]

Witamy witamy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']A gdzie wypatrzyłaś tak pieknego Tatusia?

pzdr.[/QUOTE]

Tatuś to rodowity Fin :) Pies o pięknym, swobodnym, lekkim ruchu. Bardzo dobrze zbudowany, o przemiłym typowo pembroczym charakterze.
Na swoim koncie ma:
Młodzieżowe Zw Świata
Zwycięzca Nordycki
Zwycięzca Szwecji
Zwycięzca Finlandii
Młodzieżowy Zwycięzca Łotwy
MULTI BIS, BIG, BIS Puppy itp itd...

Rodowód z fotkami:
[url]http://www.pedigreedatabase.com/pembroke_welsh_corgi/dog.html?id=1315947[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FredziaFredzia']A czy cardigany i corgi mocno różnią się charakterem?[/QUOTE]

Obie rasy to corgi :) Welsh Corgi Cardigan i Welsh Corgi Pembroke.
Cardigany są psami mniej konfliktowymi, są otwarte do kontaktów z ludzmi, do osób które dobrze znają są bardzo wylewne, niestety zdarzają się psy agresywne czy też bojące się wszystkiego co dla mnie jest karygodne. Do osób obcych mogą być nieufne bądź wylewne, zależy od przypadku :)
pembroki są bardziej wylewne do obcych jednak są większymi zadziorami niż cardi. Czasami moje pembroki są bardziej opanowane niż cardi, pemki przychodzą, przytulają się itp a cardigany w tym czasie urządzają szalone gonitwy.
U pembroków bardzo często na wystawach spotyka się psy agresywne, co gorsza wygrywają, dlatego bardzo ważne jest aby przy wyborze szczeniaka obesrować rodziców o ile to możliwe na wystawach, sytuacjach stresujących i w domu.
Niestety w moim stadzie większymi zadziorami są cardigany, bronka próbuje podejść Chilli i ją sprowokować do agresji, jednak Chilli z racji iż ma stabilny mocny charakter olewa ją, raz się zdarzyło że ją do ziemi przyparła i pół godziny nad nią stała. Bronka i grappa znowu pastwią się nad Wódka...
Zarówno jedne jak i drugie są chętne do pracy, łatwo się uczą i szybko się nudzą, ćwiczenia z corgi musza być urozmaicone.
Jak się nudzą to coś znajdą, moje ostatnio np. kradną nagminnie drewno z kotlowni i rozkładają na czynniki pierwsze....
Jak wiadomo są wyjątki od reguł, najlepiej osobiście spotkać corgi żeby je poznać :)
Ot co :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FredziaFredzia']Oczywiście chodziło mi o pembroki i cardigany, myślę o jednym piszę drugie. :lol:
Nie wiedziałam, że mają tak różne charaktery. ;)[/QUOTE]

Są są, trzeba trochę je poobserwować żeby je zauważyć, wiadomo że co osobnik to jakaś różnica, często charaktery odbiegają pozytywnie czy też negatywnie od tego "wzorcowego" :))

Chilli gruba... na + ponad 2,5 kg. Ciężko jej już strasznie a zostało aż 16 dni... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frytela']Tatuś to rodowity Fin :) Pies o pięknym, swobodnym, lekkim ruchu. Bardzo dobrze zbudowany, o przemiłym typowo pembroczym charakterze.
Na swoim koncie ma:
Młodzieżowe Zw Świata
Zwycięzca Nordycki
Zwycięzca Szwecji
Zwycięzca Finlandii
Młodzieżowy Zwycięzca Łotwy
MULTI BIS, BIG, BIS Puppy itp itd...

Rodowód z fotkami:
[url]http://www.pedigreedatabase.com/pembroke_welsh_corgi/dog.html?id=1315947[/url][/QUOTE]
Dzięki za info. No to tatus super-hiper:)
Zaciskam kciuki za chilli:)

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Avaloth']Jejku, jaka ona wielka! W tej sytuacji jest możliwość, że będzie musiała rodzić wcześniej, czy ze względu na zdrowie szczeniaków to odpada? Nie znam się kompletnie na psich ciążach, także wybacz jeśli o jakąś głupotę pytam[/QUOTE]
W teorii szczenięta mogą przeżyc nawet od 57 dnia a co z praktyką?
Jeśli ta ciąża będzie jej zagrażać otworzę ją wcześniej bez wahania, nie narażę jej na utratę zdrowia czy też życia..

Nie wiem czy ją kiedykolwiek jeszcze pokryję...
Całą noc nie spałam, ona też. Spać już nie może, leżeć nie może... Serce mnie boli że mogłam jej to zrobić :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...