Jump to content
Dogomania

Spacerowe przygody


Aireedhelien

Recommended Posts

dzis na spacerze, rosi jak zwykle plywala. glupia bylam ze jej pozwolilam, bo ostatnio byly ulewne deszcze. poziom wody wzrosl, nurt stal sie bardziej porywisty. rosi byla niesiona z pradem. nie wiem czy nie mogla, czy nie chciala wracac do brzegu. wczesniej rzucialm jej kijek, ktory zatonal, moze to temu. w kadzym razie zblizala sie do progu na rzece. prerazona wskoczylam za nia. od razu do mnie podplynela, a ja ja pochwycilam i wyciaglam na brzeg. mala byla w 7 niebie. zaczela szalec, brykac, skakac. a ja przez kolejne 1,5h rzucalam jej patyki. dobrze ze choc woda nie byla taka zimna. ale cwaniara wiedziala jaki sobie moment wybrac - sam poczatek spaceru !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja na szczęście nie mam problemów z wyciągnięciem Kufla z wody, już kilka razy byliśmy na jeziorkiem i mój wniosek z tego : mój pies boji sie wody :o , tzn.wejdzie ale tylko do momętu gdy ma grunt pod łapami - jak już zaczyna tracić go to wpada w panikę :-? .

Nie wiem czy to dobrze czy też źle ale przynajmniej nie wypływa za daleko :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja na szczęście nie mam problemów z wyciągnięciem Kufla z wody, już kilka razy byliśmy na jeziorkiem i mój wniosek z tego : mój pies boji sie wody , tzn.wejdzie ale tylko do momętu gdy ma grunt pod łapami - jak już zaczyna tracić go to wpada w panikę .

U nas jest dokladnie to samo. :lol: Mejk tylko raz na 2 s poszedl na gleboka wode, ale zaraz jak sie zorientowal to wrocil :lol:

Ciekawa jestem czy kiedys mu sie to odwidzi i zacznie wchodzic bez obaw do wody :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jak nauczyc (zachecic) boksera do plywania?

Moja rada: najlatwiej jesli piesek ma pasje do aportowania (nie koniecznie od razu musi wciskac kijek w rece pani :wink: ), nalezy rzucac patyk do wody, najpierw bardzo, bardzo plytkiej - 100 razy, potem bardzo plytkiej - 100 razy, potem plytkiej - 100 razy, i tak dalej - az dojdziemy do momentu, ze bokser unosi sie jak rusalka, wtedy idziemy krok dalej i rzucamy tak by musial troszke podplynac, chociaz pol metra, po jednym takim rzucie od razu rzucamy do plytkiej wody. Stale zwiekszamy dystans i stale wracamy do poczatku. Az bokser pokocha plywanie, tak jak na przyklad Bazyli, ktory dzis wrocil z weekendu nad jeziorem baaaaaaaaaardzo zadowolony :D . Choc Bazylemu duzo do labradora to i tak jest niezle :wink: .

Zycze powodzenia uczniom i nauczycielom :D .

Link to comment
Share on other sites

Lazy uwielbia wode!!!

I to jest dziwne, bo jak była malutka to wariatka wskoczyla do rzeki (w styczniu!!!). Moj pan musial ja wyciagac za obroze bo ona z murka skoczyla...

Oczywiscie jak dorosla to nie chciala plywac, ale udalo sie ja nauczyc (na kijaszki oczywiscie). Teraz jak widzi wode to nie ma mocnych zeby ja utrzyamc, wlatuje...chlpaie sie i uwielbia plywac za kijami, a jak wrzucic jej kamien to po niego nurkuje :o

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Na wieczornym spacerku zobaczylam kota ,wiec betine na smycz hm ona go tez ujrzala szarpnela mna a to ze było mokro ,błoto i slisko wiec jak długa wyladowalam w tym błocie :evil: ale betke utrzymalam :lol:

Ja w zimie mialam podobna sytuacje...

Tylko ze Lazy wrzeszczala na jakiegos psa...9jej ulubionego)...ja musialam sie zlapac slupa zeby przestac jechac na butach, a facet od tego drugego psa wlasnie cos kupowal w kiosku i ojezdzal od okienka tak eten jego go ciagnal...to byl ubaw... :lol:

Link to comment
Share on other sites

ja zime wspominam fatalnie jednego dnia Szpila dwa razy mnie wywrocila w srodku parku raz pociagnela a raz perfidnie wslizgiem istnie pilkarskim wjechala mi w nogi. to male piwo ze narobila mi obciachu pzred tlumami. za pierwszym razem sama wstalam poslalm wiachy i byla zgoda. za drugim raem bylam ze znajomymi i kolega chcial mi pomoc wiec moja szpilka dogonila go wskoczyla mi na klatke i zaczela tym wielkim ozorem lizac mnie po twarzy. nie dosc ze ubrana jak balwan, to jescze na glebie z psem na klacie ktory z uwielbieniem oblizuje twarz przy -15 stopniach. za to wlasnie kocham boksery..........

Link to comment
Share on other sites

Az sie boje zimy :lol: ,od ostatniego zdarzenia wzielam sie ostoro za szkolenie Betiny,hahah nie wiem czy to coś da bo dzis zrobila to samo ale nie bylo juz slisko wiec utrzymalam ja.Ona ma dopiero 8,5 miesiaca i taka sile a co dopiero jak wydorosleje.ale to cale boksie :D

Link to comment
Share on other sites

:-? ja też nie lubie zimy, ale mój Tekila jeszcze bardziej . Owszem jego najlepsza zabawa to jak rzucam w niego sniezkami i pogoń za sznieżkami ale pare razy to juz bym prawie upadła na orła :) . Najbadziej mnie śmieszy że w zimie Tekila nigdy nie usiadzie na śniegu a jak to ma uczynić na komende to dupka jest raczej w powietrzu niz na sniegu :lol: A jak postoi na zimnie w bezruchu na mrozie to trzęsie się jak osika. :wink: Wtedy jak przychodzi do domu wpada pod koc i tam siedzi .

Myśle że jego najlepsza pora roku to wiosna , tak jak moja :)

Link to comment
Share on other sites

Sylwai to calkiem inaczej niz moja sunia...ona to snieg i zime uwielbia..biega za sniezkami...kladzie sie w sniegu, zjada go i ma wielka radoche jak moze porozwalac zbudowane balawany...z komendami nie ma problemu..ona zrobi wszystko aby jej sniezke rzucic... :lol:

Link to comment
Share on other sites

kurczaki moja tej zimy to jescze dziecko bylo. i nie chciala wychodzic na zimno mimo ze zabawy w sniegu sie podobaly. to ja nie wiele sie przejmujac zrobilam z moja mama kochana sweterk z prawdziwego zdarzenia. sweterek ma GOLF i obramowki na rekawach no i ma podszyty drugi swetr jest na rzepy i generalnie to moj pies wygladal jak dresiarz tylko zlota jej brakowalo. ale tylko dupevzka sie krecila jak chodzila. a najlepsze to to ze mojSzpilek prawie sama ie w to ubierala i bez sweterka wychodzic nie chciala. kiedys wpadla miedzy swoje kolezanki to nawet sie same rozebraly a sweterek caly zostal tak sie nosi. musze zrobic jego zdjecie

Link to comment
Share on other sites

moje malenstwo tez byla zime obchodzila w sweterku ,widok wydaje mi sie ze normalny ,zwracano mi uwage owszem ,czasem byly glupie usmieszki ,ale wcale sie tym nie przejmowalam ,wazne ze jej bylo cieplo :D a glupie usmieszki z zasady to robili ludzie ktorzy nie posiadaja psiaczkow

Link to comment
Share on other sites

Koniecznie prosimy o zdjecie sweterka :lol:

Ja też planuje suni załatwić cos na zime.Ja duzo spaceruję z córeczka i psiem :wink: A w zimie to sie nieraz dłuzej w miejscu stoi jak dzeci sie bawią.Bede sie starała aby sunia była w ruchu.Ale musi mieć ubranko :lol: Ale myślałam o takim nieprzemakalnym-czy wystarczy sam sweterek??

Co do kąpieli to jeżdzimy nad zalew i Gothi wchodzi po paszki :wink: i narazie nic jej nie przekona aby weszła głebiej :lol: Ale z czasem napewno polubi pływanko.

Link to comment
Share on other sites

bedziecie musieli troche poczekac bo bede musiala ublagac chlopaka zeby z przcy cyfrowe przyniosl i wtedy pstrykne i przesle slowo. dobry welniany powinien wystarczyc, ale nieprzemakalny to klasa. nasza biegala w zwyklym i tez bylo oki

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witajcie,odświerzam stary temat :D

Wczoraj byłysmy na wieczornym spacerku.Przechodziłysmy w parku obok kościoła.Gotka biegała luzem.I normalnie zawał przezyłam.Ona jak zobaczyła tyle ludzi pomachała ogonem i siup do koscioła :roll: .Nikt jej nie zatrzymał.Przepychałam się przez tłum.A ona dumna i zadowolona prosto pod ołtaż.Msza trwała,ksiadz nie przerwał kazania.A ja za nią pod ołtaz.Myślałam,ze ze wstydu umrę :oops: .Ale ksiadz nic mi nie powiedział 8) .I na szczeście to była msza dla studentów.Wszyscy sie smiali.Gorzj by było gdyby tam sami staruszkowie byli(bez urazy).Nigdy sie jej to wcześniej nie zdazyło.

Ach,przychodzą chłodniejsze dni,niedługo zima.Kto myśli sprawić ubranko dla swojego piecha??Czy to nie rozdelikaci psa?No i czy ktoś moze wkleić swojego piecha w ubranku?(dbsst?? :D )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...