Jump to content
Dogomania

rozetki, kotyliony, floo...


moon_light

Recommended Posts

[quote name='jefta']słabiutka jakość :shake:[/quote]

Niezupełnie się z tym zgodzę. Zależy z jakich chce się materiałów. Głównie mam tu na myśli wstążkę. Kupując potrzebowałam większej ilości (dla kazdego wystawcy) więc cena była dla mnie wazna. Po prostu poszłam na ilość.
A wracając do rękodzieła: Jak rozwiązujecie problem zawieszek?
Ja ciągle nie wiem czy tasiemka czy zaczep. Co lepsze?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Niezupełnie się z tym zgodzę. Zależy z jakich chce się materiałów. Głównie mam tu na myśli wstążkę. Kupując potrzebowałam większej ilości (dla kazdego wystawcy) więc cena była dla mnie wazna. Po prostu poszłam na ilość.
[/quote]
mam tych rozetek kilkadziesiąt, bo mieszkam w okolicy i wszystkie okoliczne kluby jeździeckie u nich zamawiają. Są lepszej i gorszej jakości ale dużo słabsze niż innych wytwórców.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']w fotoshopie jest funkcja "wydziel" -obrysowujesz sobie kształt na dużym powiększeniu i on go wycina.[/quote]
ja w photoshopie nic nie umiem zrobić i jeszcze do tego mam po angielsku więc już wogólę dostaję wścieklizny, ja chciałam żeby było na jednolitym tle więc musiałam wyciąć i metoda kombinatorską wyciełam, potem wstawiłam do worda żeby literki dać,potem to wydrukuję a na końdu nadam kształt - wiem,że to można prosto i łatwo na pewno jakoś zrobić ale ja nie umiem:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Niezupełnie się z tym zgodzę. Zależy z jakich chce się materiałów. Głównie mam tu na myśli wstążkę. Kupując potrzebowałam większej ilości (dla kazdego wystawcy) więc cena była dla mnie wazna. Po prostu poszłam na ilość.
A wracając do rękodzieła: Jak rozwiązujecie problem zawieszek?
Ja ciągle nie wiem czy tasiemka czy zaczep. Co lepsze?[/quote]

Ja korzystam z takich klipsów jak są na wizytownikach, ale wczesniej próbowałam kawałkiem wstążeczki + agrafka
[IMG]http://img237.imageshack.us/img237/4585/klipsylv2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

A ja robię wieszadełko bo i tak nikt z tym po wystawach nie biega a raczej one gdzieś tam komuś mają wisieć wśród medali i pucharów :cool3:

[quote name='McDzik']Ja korzystam z takich klipsów jak są na wizytownikach, ale wczesniej próbowałam kawałkiem wstążeczki + agrafka
[/quote]
W mojej szkole to się nazywa oprawka na identyfikator :eviltong:

To cudo jest też fajne jako trzymadełko na numer startowy. Swój zazwyczaj drukuję i wkładam do tej oprawki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']A ja robię wieszadełko bo i tak nikt z tym po wystawach nie biega a raczej one gdzieś tam komuś mają wisieć wśród medali i pucharów :cool3:[/quote]

To ja będę pierwsza i będę z tym po wystawie biegać jak głupia :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Ha!! Ja za to mimo że mam kilo teczek, wstążki jak stąd do nieba to mam klasyfikację w szkole i zero czasu na dzierganie rozet a na Kraków miały być dla pudli i Malamutów. Malamutom to jeszcze klub Malamuta w osobie Tanany pewnie udzierga a co z pudliszonami? I moją słodziaszną tybetanką Tingri?? Chyba zacznę dziergać po nocach...
Spróbuję zrobić kopię takiej rozety... Tak w większości się zaczyna najpierw foto potem kombinatorstwo..
[url]http://images34.fotosik.pl/275/71a3db27affd1ba4.jpg[/url][/quote]
Jezooooooo:crazyeye::crazyeye::crazyeye:Jaki cudoooooo, można by było na klubówkę na wrzesien takie zamówic??? Pleeeeseeee!
Poprosze o info i cene na PW.

Link to comment
Share on other sites

Ja lece do pasmanterii i tez biore sie za produkcje rozetek :cool3:
Tylko dalej nie mieści mi sie w glowie jak wy to przyczepiacie (kolejne warstwy) , jedna do drugiegiej? Wszystko do tego kartonika? Nic nie odpada? Klejem? :oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Niezupełnie się z tym zgodzę. Zależy z jakich chce się materiałów. Głównie mam tu na myśli wstążkę. Kupując potrzebowałam większej ilości (dla kazdego wystawcy) więc cena była dla mnie wazna. Po prostu poszłam na ilość.
A wracając do rękodzieła: Jak rozwiązujecie problem zawieszek?
Ja ciągle nie wiem czy tasiemka czy zaczep. Co lepsze?[/quote]
A co do ilości - robilismy rozety na zawody agility i mimo dużych ilości to staraliśmy się żeby były chociaż "eleganckie", a takich jak te dostałam reklamówkę ze słowami - może uda Ci się to przerobić na coś ładnego...:roll:
Ja robię z białej cienkiej tasiemki wieszadełko, robię rozety najczęściej dla buldożków więc są za długie by psiak z nimi paradował ( BF mają ok 30-35 w kłebie ) A rozety które robie mają długie "ogony" - taki mój bzik.

[quote name='Bura']A ja robię wieszadełko bo i tak nikt z tym po wystawach nie biega a raczej one gdzieś tam komuś mają wisieć wśród medali i pucharów :cool3:[/quote]Dokładnie tak.


Talagia - ja przyszywam tasiemki do tekturki od razu, w sensie nie marszczę najpierw tylko przyszywając.
A klejem po prostu "pomagam" sobie wykończyć rozetkę. Ale podstawa to szycie.

I też się zgadzam że ręczna robota przede wszystkim. Wkłada się serducho w powstanie takiej rozetki.

A co do środków - ja robię w jakiś 2 programach graficznych.

A to moje na Lublin :
[IMG]http://img77.imageshack.us/img77/2788/rozetylublinvm4.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

OOOO wow :O:O !!! To ja się z moimi badziewiakami chowam..

A i w ogóle... pomyślałam, że lepiej będzie, jak to co zarobie dam na schronisko 'Kundelek' w Rzeszowie, a nie na nowe rozety. Chyba tak będzie lepiej, dla głodnych psiaków grosz bardziej się liczy niż dla ucznia ^^

Link to comment
Share on other sites

cieszę się,że się podoba i mam nadzieję,że nic się nie stanie jak będę chciała w Lublinie dać żeby dali najlepszej suce a jak coś to będę prosiła ciebie o McDzik o podanie bo ty oficjalnie dajesz rozetki, nie będzie ci to przeszkadzać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ilka21']cieszę się,że się podoba i mam nadzieję,że nic się nie stanie jak będę chciała w Lublinie dać żeby dali najlepszej suce a jak coś to będę prosiła ciebie o McDzik o podanie bo ty oficjalnie dajesz rozetki, nie będzie ci to przeszkadzać?[/quote]

A nie będzie problemu :) Jak coś to powiesz, że wysłałaś im jakiś list czy coś i nie doszło przez te strajki, ale myślę, że nie będzie problemu. Po prostu podejdziesz przed ocenami do stolika i im przekażesz.
A u mnie zmiana - z moich rozetek cała zebrana kasa nie idzie na produkcje nowych rozetek, tylko w całości na schronisko 'Kundelek' w Rzeszowie, choćby nawet kilka złotych miało się uzbierać- zawsze coś!

Link to comment
Share on other sites

nie już nie na Lublin zastanawiam się może Kraków albo Wawa zrobię
a ta bez wklejki i zmieiłam ta ciemną wstążkę wiszącą na róż,tj na dole
[IMG]http://images33.fotosik.pl/278/1a70980956d6e157.jpg[/IMG]
[IMG]http://images34.fotosik.pl/278/b7f4929f06c9a269.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

ee tam pewnie lepsze już nie będą ale kolory inne na pewno bo na razie tylko takie kolory wstążek mam, bo myślałam,że dużo więcej wychodzi tego na jedną rozetkę a jestem mile zaskoczona,że nie a na razie takie kolory będą bo mnie talent morduje:evil_lol: jak bym miała jeszcze inne kolory to bym chyba całą noc nie spała tylko dziergała, brakowało mi takiej twórczej roboty bo lubię coś manualnego porobić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Na dziobate schodzi w sumie niewiele wstążki, najwięcej na te falbaniaste.[/quote]
no niby tak tylko te falbaniaste szybciej się robi

Aniu zastanowie sie ale mam tylko takie kolory i nie wiem czy zdążę pójść jutro zalaminować a poza tym to masz bardzo duże szanse na zgarnięcie rozetki od Viris więc rozetkę pewnie mieć będziesz;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...