Jump to content
Dogomania

Amstaf W Poniedziałek Będzie Uśpiony !?! Proszę O Pomoc !?!


orzemek75

Recommended Posts

[CENTER][COLOR=DarkGreen]Amstaf z powodu agresji w poniedziałek zostanie uśpiony. Jest to na moje oko młody pies, zadbany.
Do schroniska w Tczewie trafił ok. 2 tygodnie temu. Został przywiązany do płotu okalającego schronisko.
Jak dowiedziałem się od kierowniczki schroniska amstaf zaatakował pracownika schroniska. Pracownik przebywający w kojcu u amstafa " sprzątanie kojca "chciał wyjść z tego kojca na co amstaf mu nie chciał pozwolić. Złapał pracownika za rękaw kurtki i rozerwał.
Wiem ze to nie wygląda zbyt dobrze ale warto dać mu szansę. Dla tego potrzebny jest [/COLOR][SIZE=4][COLOR=DarkGreen][COLOR=Red]behawiorysta[/COLOR] [/COLOR][/SIZE][COLOR=DarkGreen] z okolic Tczewa, Gdańska który oceniłby charakter i zachowanie amstafa i wypowiedział się czy uśpienie jest adekwatną działaniem do popełnionego czynu. Może nie jest to konieczne. Czasu jest mało.
Ja byłem wczoraj w schronisku w Tczewie i udało mi sie pogłaskać amstafa przez kratę kojca. Był spokojny ale smutny. :-( Tak jakby przeczuwał co mu grozi.
Moim zdaniem warto dać mu szansę. Bo to nie jego wina że został tak wychowany.
Chcę zaznaczyc że kierownictwo schroniska w Tczewie nic nie wie o mojej prośbie. Robie to na własna rękę. Jestem przeciwnikiem usypiania zwierząt " chyba ze cierpią " i ma to ukrócić ich cierpienie.
Chce także zaznaczy że psy w schronisku w Tczewie są dobrze traktowane i nie dzieje im się tam krzywda. Zresztą zapraszam do schroniska w Tczewie.
[IMG]http://www.marienburg.pl/files/asia_136_794.jpg[/IMG]
[/COLOR][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='orzemek75'][CENTER][COLOR=DarkGreen]
Jak dowiedziałem się od kierowniczki schroniska amstaf zaatakował pracownika schroniska. Pracownik przebywający w kojcu u amstafa " sprzątanie kojca "chciał wyjść z tego kojca na co amstaf mu nie chciał pozwolić. Złapał pracownika za rękaw kurtki i rozerwał.
Wiem ze to nie wygląda zbyt dobrze ale warto dać mu szansę. [/QUOTE]
Nie wygląda zbyt dobrze? Człowieku gdyby ,był bez kurtki to rozerwał by mu ręke ! Ja uważam że bardzo agresywne psy tak jak i te najciężej chore muszą być usypiane. Za duże ryzyko, bo może np zagryźć dziecko.

Link to comment
Share on other sites

ciesze sie, ze tu trafiliscie, mzoe znajdzie sie tu tkos jeszcze z okolic, kto zna sie na rasie czy zna jakiegos behawioryste, ktory ocenilby zachowanie psiaka? ja mam dostep do jednego z okolic olsztyna, ktory takie psy w schronie ogladal , ale to daleko, teraz jest dlugi weekend, a zostalo juz neiwiele czasu

Link to comment
Share on other sites

szkoda że nie wiem jak ten amstaf ma na imię.
ale wiem że nie jest taki zły jak ludziom sie wydaje.

powiedzcie mi dla czego tak łatwo jest nam podjąć decyzję o uśpieniu psa którego my ludzie uważamy że jest agresywny choć tak na prawdę jeszcze nikomu krzywdy nie zrobił. mówi się też ze jest potencjalnym mordercą.
zobaczcie..
skazujemy psy za małe przewinienia na śmierć.
nie dajemy im szansy obrony bo decydujemy za nie.
nie pomagamy im wyjść z tego tylko od razu skazujemy.

Link to comment
Share on other sites

A ja w poniedziałek rano zadzwonie do p.Asi kierowniczki z prośbą o odroczenie wyroku !
Moja jedna wyrocznia w sprawie astów mi odpisała , ze Krzyczki zabrały im wszystkie mozliwości pomocy innym psom. Wierze jej bo tam byłam i widzialam to pieklo. Druga osoba jeszcze mi nie odpowiedziala.
Mam jedno marzenie , gdy rzozbuduje swoje Przytulisko tak jak planujemy , zrobie boks dla takich przypadkow jak ten. W stowarzyszeniu mamy behawioryste !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia0607']A ja w poniedziałek rano zadzwonie do p.Asi kierowniczki z prośbą o odroczenie wyroku !
Moja jedna wyrocznia w sprawie astów mi odpisała , ze Krzyczki zabrały im wszystkie mozliwości pomocy innym psom. Wierze jej bo tam byłam i widzialam to pieklo. Druga osoba jeszcze mi nie odpowiedziala.
Mam jedno marzenie , gdy rzozbuduje swoje Przytulisko tak jak planujemy , zrobie boks dla takich przypadkow jak ten. W stowarzyszeniu mamy behawioryste ![/quote]

Basia, jak tak sobie pomyslalam wlasnie o Panie Jurku, moze on by pomogl, o ile czas i dystans nie stanowilyby przeszkody

Link to comment
Share on other sites

[quote name='patch75']Basia, jak tak sobie pomyslalam wlasnie o Panie Jurku, moze on by pomogl, o ile czas i dystans nie stanowilyby przeszkody[/quote]

Jurek napewno by sie tego podjął ale pies musiał by tarfić do nas.
W chwili obecnej mamy materiał na polowę boksów tzn. jeden 50 metrowy, podzielony na mniejsze sektory. Dalej szukamy sponsorów. Do budy na łańcuch psa nie wezmę bo tam jest dziecko, które podchodzi do wszystkich psow bo są łagodne.

Link to comment
Share on other sites

przykre to ale prawdziwe, coraz wiecej psiakow w typie bull jest agresynych i to nie tylko do zwierzat ale rowniez do ludzi, wystarczy poczytac na forum zeby zobaczyc jak wiele z nich zostalo juz uspionych, jak wiele z nich mimo pomocy nie udalo sie uratowac :(

pomoc nie moge bo jestem za daleko, na tymczas nie mam warunkow (mam psa ktory nie toleruje innych psow), ale powiem wam dziewczyny jedno wazne jest spotkanie z behawiorysta, psiak w schronie nie zachowuje sie naturalnie, czesto jest wystraszony i przerazony zaistniala sytuacja. Psy bullowate sa bardzo oddane czlowiekowi i nie rozumieja dlaczego nagle traca swojego przywodce stada. Po drugie nigdy nie wiadomo co takiemu psiakowi przydarzylo sie w zyciu dlatego mysle ze czas do poniedzialki to zdecydowanie zbyt malo zeby mu pomoc. Nikt nie wezmie na DT psa ktory moze byc agresywny, ci ktorzy maja na tyle wiedzy zeby sobie z takim psem poradzic czesto maja juz wiele sierot pod swoja opieka. Dzieki ostatnim pogryzienia adopcje stanely w miejscu a amstaffow nagle zaczelo przybywac ....

jedyna szansa to zabrac go tylko co dalej :( inne schronisko moze w Gdynii ? sama nie wiem ale trzymam mocno kciuki aby dla niego byla jeszcze szansa :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...