Jump to content
Dogomania

Czy to normalne?Nowy ząb rośnie, a stary jeszcze nie wypadł


Rocki

Recommended Posts

Rocki tak sie czesto zdarza ale lepiej "pomóc" psiakowi w pozbyciu się mleczaka (poprzez szarpanie np. szmatką), bo stały ząbek może wyrosnąć krzywo i wtedy twój psiak może mieć z nim problemy zdrowotne.

Mojemu tak dolne trójeczki rosły a mleczaki się mocno trzymały i teraz mój psiak ma troszkę poprzesuwane te ząbki i czasami na wystawach się przyczepiają.

Może też mieć problemy zdrowotne bo ścianki tych ząbków są za blisko i za małe są szczeliny międzyzębowe.

Link to comment
Share on other sites

Rocki, obserwuj uważnie czy wszystko jest ok, czy ząbek rośnie prosto, czy nowy nie zawadza za bardzo o stary... Które to zęby?

Mojej Kresce też tak rosły, kły górne, stare jeszcze trzymały się mocno, a tuż za nimi rosły nowe. Byłam nawet u weterynarza, żeby obejrzał, bo nowe były już całkiem duże, ale powiedział, żeby cierpliwie poczekać, aż urosną do końca, a potem jeszcze ze trzy, cztery tygodnie. Jeśli same nie wypadną to wyrwiemy.

Ale wypadły, już w kilka dni po wizycie ;)

Spokojnie. Uważaj, obserwuj, ale nie panikuj 8)

Link to comment
Share on other sites

hej, na pewno niedlugo same wypadna mleczaki. Sigmie prawie wszystkie same wypadly. niestety byl problem z gornymi klami. urosly jej stale a mleczne trzymaly sie strasznie mocno. jeden wet kazal poczekac az dostanie cieczke to troche oslabi kosciec i na pewno wypadna. ale Sigma miala operacje na kolano przed pierwsza cieczka, wiec jak juz byla pod narkoza to poprosilam weta ja operujacego zeby usunal jej te kly.

nie wiem czy wiesz ale zeby psom usuwa sie pod narkoza.

ale nie martw twoj dopiero ma 3 miechy wszystko bedzie ok.

dodam jeszcze, ze te kly mleczne nie zdeformowaly jej w jakis sposob zgryzu :)

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Trzy miesiace temu mialam ten sam problem u mojej bordozki.Stale kielki wyszly do polowy a mleczne nie chcialy wypasc.Balam sie rowniez,ze wychodzace przez to beda krzywe ale zasiegalam porad u weta i hodowcy,ktorzy stwierdzili ze nie ma sie czym martwic bo to zdarza sie czesto- czekac i podczas zabaw pomagac szybciej zabkom wypasc. Majka miala wtedy ok.4 miesiace, po miesiacu wszystkie wypadly.Szczeka jak najbardziej prosta wszystkie zeby rowne. :wink:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Psy czy tez koty sa z natury drapieznikami i nie moze byc tak ze przez jakis czas sa bez klów. To normalen ze jeden wychodzi a stary jeszcze siedzi, dopiero jak nowy osiagnie w miare przyzwoite rozmiary stary powinien sam wypasc. A nowy sam powinien sie wpasowac. Zeby tak jak u ludzi maja zdolnosc w pewnym obszarze do przemieszczania. Jakby byly dluższy czas razem i nowy juz nie róśł, wtedy warto podejsc do weterynarza. W zadnym wypadku wczesniej sami nie wyrywajcie zebow, a jak juz trzeba niech zrobi to fachowiec.

Link to comment
Share on other sites

Też miałam ten "problem". Przez pewien okres mój piesek miał 7 kłów. Jeden cholernik złamał mu się (mleczak) i taki kikut tkwił w dziąśle bardzo długo. Był wstrętny. Już nawet wet zastanawiał się, czy mu nie usunąć. Ale jak tylko to powiedział, to za godzinę kikut wypadł.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odpowiedzi

A w jaki ,,naturalny sposob" pomoc mu w wypadnieciu tych mleczakow?Pociagac sie z nim szmatka troche wiece?czy lepiej sie ,,niedotykac"?

Możesz przeciągać się z nim zabawkami, ale obstawiam, że tak czy siak, niedługo same wypadną ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam! Mam podobny problem z ząbkami mojej psiuni. Przeczytalam ten temat i tu jest gł. mowa o kłach. Mojej małej "z tyłu" rosna podwójne dwójki i jedynki-chodzi mi o zęby dolne. Niewiem czy to prawda, ale słyszalam że właśnie 1 i 2 wypadają najwczesniej. W takim razie moja ma już stale, gdyz już ma stałe trzonowe i przedtrzonowe. Górnyj jedynek i dwójek jeszcze nie posiada. Martwie się o nią :( .

Dodatkowo chciałam się jeszce zapytać czy psu mozna dawać mięso drobiowe. Moja wymiotowała po wędlince z drobiu a po gotowanym kurczaku nic jej nie było :roll: .

Link to comment
Share on other sites

Dodatkowo chciałam się jeszce zapytać czy psu mozna dawać mięso drobiowe. Moja wymiotowała po wędlince z drobiu a po gotowanym kurczaku nic jej nie było :roll: .

Oczywiście, że można dawać mięso drobiowe. Rzecz w tym, że wędlinka drobiowa to nie mięso, tylko konserwanty, przyprawy itp. 8)

A co do ząbków, jeśli się martwisz to najlepiej będzie jesli pójdziesz do weterynarza, żeby ząbki obejrzał. Jakoś trudno mi sobie z Twojego opisu wyobrazić o co z tymi ząbkami chodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...