Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Vectra']Sigme 50-150 f/2.8
bardzo go sobie chwalę , na serio go lubie. Bo jest szybciutki (był zanim miał wypadki dwa) lekki dość i nie za duży.
Troszkę czasem krótki

ale serio miłe szkiełko

[URL]https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1395830_755247861168261_1989882418_n.jpg[/URL][/QUOTE]


i nie jest ci za krótko ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Iza.']i nie jest ci za krótko ?[/QUOTE]
czasem i owszem
szczególnie przy Klementynie , bo jak za blisko rzucam piłkę , to zanim cykne , to ona ma ją w kłach :evilbat:

mi to by się tak ze 300 przydało , no ale to już fortunę kosztuje takie jasne szkło , pozostaje w sferze westchnień ;)

Iza , pomyśl nad tą sigmą , jeśli nie potrzeba Ci dużej długości ;)

albo myślmy nad tamronami :cool3:
jak coś wyczytasz ciekawego , dawaj cynka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']co najmniej d90 : P


ja mam pytanie ;)
nie mogę się zdecydować na nikona ;)

moje wymagania... z AFem każdym sobie poradzę :evil_lol: potrzebuję body wygodnego do trzymania, czyli sporego, z silniczkiem, górnym wyświetlaczem, dwoma pokrętłami i poza zdjęciami ma też robić filmy ;) czyli wysoce wymagany AF podczas kręcenia

sprawa wygląda tak, że im mniej będę musiała zachomikować, tym szybciej będę miała nowy aparacik, a stary już ledwo dycha :grins: rozważam także używany. Budżet total max 3tys, wolałabym nie przekroczyć 2500, a najlepiej wydać 2000 :grins:

teraz następuje pytanie... czy d90 da się przeżyć jeżeli chodzi o kręcenie filmów, czy d5100 da się przeżyć jako małe zupełnie amatorskie body, bez sensownego i szybkiego systemu obsługi i nastawów, ale z fajną matrycą i filmikami, czy nic nie da się przeżyć i moje zupełne minimum to d7000...?[/QUOTE]

myślę, że d5100 to dla Ciebie regres. znaczy, pewnie w pierwszym momencie byś odczuła duży skok pomiędzy d70 a d5100, bo różnica jest, i to ogromna. ;) d7000 to moim zdaniem najlepszy wybór w Twoim wypadku... chyba, że zdecydujesz się na d7100, ten to chyba obecnie najlepsza nikonowa niepełna. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']myślę, że d5100 to dla Ciebie regres. znaczy, pewnie w pierwszym momencie byś odczuła duży skok pomiędzy d70 a d5100, bo różnica jest, i to ogromna. ;) d7000 to moim zdaniem najlepszy wybór w Twoim wypadku... chyba, że zdecydujesz się na d7100, ten to chyba obecnie najlepsza nikonowa niepełna. :)[/QUOTE]
właśnie, kurczę... niby zupełnie amatorskie lustro, ale to i tak będzie dużo więcej niż teraz mam. Waham się tylko przez brak silniczka i obudowę, brak pokrętełek, wyświetlacza...
d7100 jest bardzo za drogi dla mnie ;)
kojarzysz jakie są różnice między d7000 a d7100?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']właśnie, kurczę... niby zupełnie amatorskie lustro, ale to i tak będzie dużo więcej niż teraz mam. Waham się tylko przez brak silniczka i obudowę, brak pokrętełek, wyświetlacza...
d7100 jest bardzo za drogi dla mnie ;)
kojarzysz jakie są różnice między d7000 a d7100?[/QUOTE]

przede wszystkim większa matryca (24mpx w d7100, nie wiem jak w d7000), no i 51 punktowy AF, taki jak w D4. :grins: mnie jeszcze jara podwójne gniazdo na SD, bo zawsze tę drugą kartę gdzieś posieje.
szczerze mówiąc, to mam nadzieję, że już niedługo go będę mogła osobiście przetestować bo zamierzam wymienić mojego d5100 właśnie na d7100.

edit. no i jeszcze zapomniałam o ISO. podobno między d7100 i d7000 to niebo a ziemia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']przede wszystkim większa matryca (24mpx w d7100, nie wiem jak w d7000), no i 51 punktowy AF, taki jak w D4. :grins: mnie jeszcze jara podwójne gniazdo na SD, bo zawsze tę drugą kartę gdzieś posieje.
szczerze mówiąc, to mam nadzieję, że już niedługo go będę mogła osobiście przetestować bo zamierzam wymienić mojego d5100 właśnie na d7100.

edit. no i jeszcze zapomniałam o ISO. podobno między d7100 i d7000 to niebo a ziemia.[/QUOTE]
kurde :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']Rinusiowa starą puszkę chcesz kupować? zwariowałaś :evil_lol: sprzedam ci moją d80 :eviltong:[/QUOTE]
hahaha nie wrobisz mnie :diabloti: nie stać mnie na te najnowsze, one się zaczynają od 3 tys...chyba że jst jakiś model o którym nie wiem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']Tylko, że ja jeszcze w tych 3 tys muszę się zmieścić ze szkłem :diabloti: a Ty szkła już masz :eviltong:[/QUOTE]
no to kupujesz puszkę i nikkora 35mm za 800zł : P a wtedy już masz d90, i te d5coś
[quote name='Fauka']Po cholerę przestawiasz się na inny system? Canon eos 60D jest super, jest do 3 tysiaków, szkła jakieś masz więc po prostu zmień puche i tyle :) Nikon d80 to staroć, d90 również.[/QUOTE]
no dokładnie ;)


wiadomo, że nikony lepsze :evil_lol: ale są niezaprzeczalnie droższe

Link to comment
Share on other sites

Łee tam nikony, różnica między nikonem a canonem to logo i tyle. Jak rok temu wybierałąm lustro i robiłam zestawienia to obie marki szły łeb w łeb, zadecydowł interfejs i wygląd ogólny, canon ładniej w łapie leżał mi i tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Łee tam nikony, różnica między nikonem a canonem to logo i tyle. Jak rok temu wybierałąm lustro i robiłam zestawienia to obie marki szły łeb w łeb, zadecydowł interfejs i wygląd ogólny, canon ładniej w łapie leżał mi i tyle.[/QUOTE]
nie :) odwzorowanie kolorów jest totalnie różne i to jest dla mnie duży punkt przewagi w stronę nikona

Link to comment
Share on other sites

Tu już zależy co kto robi ;) focę w rawach czyli format jest całkowicie surowy, kolory robię sama i są takie jakie sobie wymyślę więc mi obojętne jakie wyjdą bo nigdy nie wrzucam zdjęć prosto z puchy. W zasadzie to był mój pierwszy szok - kolory w formacie raw, a teraz jestem zakochana w możliwościach jakie mi to daje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Po cholerę przestawiasz się na inny system? Canon eos 60D jest super, jest do 3 tysiaków, szkła jakieś masz więc po prostu zmień puche i tyle :) Nikon d80 to staroć, d90 również.[/QUOTE]

hmmm w sumie to sprawa firmy jeszcze jest otwarta...do Canona mam tylko 50mm 1.8 a chcę coś do focenia w ruchu, ta 50mm średnio się nadaje, chyba, że sama puszka będzie gonić? Jeszcze lezy Sigma, która przestała ostrzyć...może przejdę się z nią do serwisu zobaczyć czy da się ją uratować?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Tu już zależy co kto robi ;) focę w rawach czyli format jest całkowicie surowy, kolory robię sama i są takie jakie sobie wymyślę więc mi obojętne jakie wyjdą bo nigdy nie wrzucam zdjęć prosto z puchy. W zasadzie to był mój pierwszy szok - kolory w formacie raw, a teraz jestem zakochana w możliwościach jakie mi to daje.[/QUOTE]
ja też robię w rawach, ale kolory to też inna plastyka zdjęcia, i to już niekoniecznie rolę odgrywa obiektyw : P
nie wiem, dla mnie kolory z nikona są takie.. bardziej miękkie ;) nie są takie agresywne, nawet, jak się walnie max kontrast w fotoszopie to jednak te kolory będą inne. Nie wszystko da się zrobić : P
[quote name='Rinuś']hmmm w sumie to sprawa firmy jeszcze jest otwarta...do Canona mam tylko 50mm 1.8 a chcę coś do focenia w ruchu, ta 50mm średnio się nadaje, chyba, że sama puszka będzie gonić? Jeszcze lezy Sigma, która przestała ostrzyć...może przejdę się z nią do serwisu zobaczyć czy da się ją uratować?[/QUOTE]
bierz do serwisu i spytaj o wycenę ;)
ja focę wszystko moją 35mm i umarłym aparatem :diabloti: też się da coś fajnego zrobić, szczególnie jak się nie foci chartów, tylo labradory :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Rinuś, coś za coś. Możesz kupić słabego Nikona i taki se obiektyw, albo dobrą puszkę canona i uzbierać jeszcze na jakiś inny obiektyw. Ja focę 50 tką i nie narzekam, mam w planach jaieś dłuższe szkło ale póki co jakoś daję radę :) Moim zdaniem Canon ma bardziej bajkowe kolory, i porówywałam bokeh w obiektywach, canon wygrał :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Rinuś, coś za coś. Możesz kupić słabego Nikona i taki se obiektyw, albo dobrą puszkę canona i uzbierać jeszcze na jakiś inny obiektyw. Ja focę 50 tką i nie narzekam, mam w planach jaieś dłuższe szkło ale póki co jakoś daję radę :) Moim zdaniem Canon ma bardziej bajkowe kolory, i porówywałam bokeh w obiektywach, canon wygrał :diabloti:[/QUOTE]

[quote name='Olson']Rinuś jeśli jesteś zdecydowana jednak na Nikona to bierz używanego d5100 albo d90 i do tego Tamron 70-300 VC. ;) będziesz zadowolona[/QUOTE]
Mieszacie w głowie babki :diabloti:
pomyślę jeszcze nad tym canonem 60D, ale wyczytałam gdzieś ,że w porównaniu z 50D jest słabszy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...