Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='BBeta']D90 to następca D80, więc prezentuje się zdecydowanie lepiej (mimo, że też ma już swoje lata) ;)

Nikkora 70-300mm f/4-5.6 VR miałam i polecam, fajne szkło :)[/QUOTE]

Warto w niego zainwestować i kupić nowy czy lepiej używany i taniej? Muszę się zmieścić w max 2,5 tys licząc jeszcze szkło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']Warto w niego zainwestować i kupić nowy czy lepiej używany i taniej? Muszę się zmieścić w max 2,5 tys licząc jeszcze szkło.[/QUOTE]
Jeżeli znajdziesz puszkę "z pewnej ręki" i z niedużym przebiegiem to spokojnie możesz kupić używaną ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Robi :eviltong: Jak puszka nie domaga to nawet najlepszy i najdroższy obiektyw nie pomoże ;)[/QUOTE]
a Rinusiowej niedomaga ? bo tego nie doczytałam.

Mój bodziak jak dychał ledwo , to miał spóźniony zapłon.
Pisałam gdy puszka działa i ma się dobrze :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']a Rinusiowej niedomaga ? bo tego nie doczytałam.

Mój bodziak jak dychał ledwo , to miał spóźniony zapłon.
Pisałam gdy puszka działa i ma się dobrze :diabloti:[/QUOTE]
mam wrażenie, że jest wolniejszy niż kiedyś, a to mi przeszkadza już bardzo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']a Rinusiowej niedomaga ? bo tego nie doczytałam.

Mój bodziak jak dychał ledwo , to miał spóźniony zapłon.
Pisałam gdy puszka działa i ma się dobrze :diabloti:[/QUOTE]

Pffy tobie by przy potworach jedynie coś takiego jak ja mam odpowiadało :diabloti: Tyle że to duże i ciężkie :eviltong:

Rinuś a czemu chcesz zmienić system?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']Pffy tobie by przy potworach jedynie coś takiego jak ja mam odpowiadało :diabloti: Tyle że to duże i ciężkie :eviltong:

Rinuś a czemu chcesz zmienić system?[/QUOTE]
zawsze możesz mi sprezentować :loveu:

ja jednak wybieram tego tamrona , niestety na 4.0 , przy ISO 1600 .. las wszystko zasłania :(
i to są chwile kiedy nie lubię lasu :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']przy moim szczęściu , na pewno trafię taki okaz ... że hohohoho :diabloti:

a droższych to tych canonów nie ma ? bo aktualnie , to nie mam takich drobnych :cooldevi:[/QUOTE]

Ej no taka tanioszka że wiesz, miocik strzelisz, sprzedaż i będziesz miała :eviltong: Przecież to taki dochodowy biznes :evil_lol:

Dlatego właśnie ja bym tamronka nie wzięła :diabloti:
w temacie: [url]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=622771241098050&set=a.138629782845534.17832.137954159579763&type=1&theater[/url]

Link to comment
Share on other sites

z pierwszego miotu , kupie Ci dekielek.i tak dojdziemy przy miocie Z , do całości

Cały czas , aż mnie już to nudzi - gryzę się , co tu kupić.
Czy nie targnąć się na sigme 70-200 , droższe dziadostwo , ale wiem że miłe , bo miałam przyjemność poczymać i poczykać :loveu:
Wyłazi ze mnie sknerostwo , ale jednak te 4 koła ponad , to tak nie w kij dmuchał ....

o tym tamronie , to ile ludzi tyle opinii i to mnie przeraża .. bo jednak wydać 2600 na coś , co będę bluzgać ?
to już wolę obecny obiektyw bluzgać .... na niego mam wytłumaczenie , że zamiera - ma prawo , dzielnie walczy od ponad 5 lat ... w trudnych warunkach.

to L jest fajne , no ale nie w tym lesie


i takie oto człowiek rysuje sobie problemy :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']To w końcu nie wiem...D90 i do tego ten nikkor 70-300? :)[/QUOTE]
co najmniej d90 : P


ja mam pytanie ;)
nie mogę się zdecydować na nikona ;)

moje wymagania... z AFem każdym sobie poradzę :evil_lol: potrzebuję body wygodnego do trzymania, czyli sporego, z silniczkiem, górnym wyświetlaczem, dwoma pokrętłami i poza zdjęciami ma też robić filmy ;) czyli wysoce wymagany AF podczas kręcenia

sprawa wygląda tak, że im mniej będę musiała zachomikować, tym szybciej będę miała nowy aparacik, a stary już ledwo dycha :grins: rozważam także używany. Budżet total max 3tys, wolałabym nie przekroczyć 2500, a najlepiej wydać 2000 :grins:

teraz następuje pytanie... czy d90 da się przeżyć jeżeli chodzi o kręcenie filmów, czy d5100 da się przeżyć jako małe zupełnie amatorskie body, bez sensownego i szybkiego systemu obsługi i nastawów, ale z fajną matrycą i filmikami, czy nic nie da się przeżyć i moje zupełne minimum to d7000...?

Link to comment
Share on other sites

z tymi filmikami , to jest taki jeden klops - przynajmniej w moim body i pewno w innych też. Że AF ustawia się ręcznie :(
co jest do luftu jak chcę sobie kręcić , będąc z dala od aparatu. Ile mi filmików poszło do śmieci przez to :(

Iza , żeby to kosztowało tysiaka - to by nie było dylematów. A tak to jest taki pieniążek dość spory , a w sumie do zabawy tylko potrzebne.Stąd ta kropka.
Co inne może , gdyby nie wciąż jakieś nowe wydatki i tak się te chciejstwo upycha na dalszy tor. Ale przynajmniej , w ramach walki z nudą ;) człowiek ma fajny problem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
Iza , żeby to kosztowało tysiaka - to by nie było dylematów. A tak to jest taki pieniążek dość spory , a w sumie do zabawy tylko potrzebne.Stąd ta kropka.
Co inne może , gdyby nie wciąż jakieś nowe wydatki i tak się te chciejstwo upycha na dalszy tor. Ale przynajmniej , w ramach walki z nudą ;) człowiek ma fajny problem.[/QUOTE]

no niestety kasa nie jest mała i to największy minus całej tej zabawy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iza.']no niestety kasa nie jest mała i to największy minus całej tej zabawy :evil_lol:[/QUOTE]
nooo , kilka klopsów by poleżeć w lesie i pocelować w piłkę , temu człowiek myśli i myśli :diabloti:

w których sklepach oglądałaś ? jak cenowo.
Bo ja to w sumie w euro , jakoś tak najwygodniej mi , bo do domu przywiozą szybko i jest kogo blisko lać w razie coś ;)

u mnie kompromis wygląda tak - canon za ciemny , sigma za droga .... więc tamron , no ale te niektóre opinie.
Kurcze nie mam od kogo złapać w rączkę by się tym chwile pobawić.
Sigme i canona miałam możliwość , wiem że fajne zabaweczki. Ale przysłonę 4.0 będę bluzgać , wiem bo bawię się teraz na takich ustawieniach i wychodzi dno.
U mnie tak 3.2 , 3.5 na ISO 800 jest najlepiej ....

pomijam czarne psy , bo tu zabawa jeszcze inna.

Tinka , to nie wiedziałam.

Może kiedyś trzeba będzie się spiąć i przesiąść na inny system.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']nooo , kilka klopsów by poleżeć w lesie i pocelować w piłkę , temu człowiek myśli i myśli :diabloti:

w których sklepach oglądałaś ? jak cenowo.
Bo ja to w sumie w euro , jakoś tak najwygodniej mi , bo do domu przywiozą szybko i jest kogo blisko lać w razie coś ;)

u mnie kompromis wygląda tak - canon za ciemny , sigma za droga .... więc tamron , no ale te niektóre opinie.
Kurcze nie mam od kogo złapać w rączkę by się tym chwile pobawić.
Sigme i canona miałam możliwość , wiem że fajne zabaweczki. Ale przysłonę 4.0 będę bluzgać , wiem bo bawię się teraz na takich ustawieniach i wychodzi dno.
U mnie tak 3.2 , 3.5 na ISO 800 jest najlepiej ....

pomijam czarne psy , bo tu zabawa jeszcze inna.
[/QUOTE]

przejrzałam na prawdę sporo już tych sklepów i ceny zazwyczaj są porównywalne, jakiś wielkich różnic nie widziałam.

Ja byłam najbardziej za Canonem, bo wiadomo szkoło systemowe, ale sporo się naczytałam o świetle i zwątpiłam.
Sigmę ma moja znajoma i jest bardzo zadowolona, ale z tego co czytałam więcej w necie to jednak zdarza się, że są problemy z ostrzeniem w punkt i tak naprawdę fajnie się nią foci o 4.0. I tu pojawił się mój dylemat, bo 4.0 to ja miałabym w Canonie.

Teraz powiedziałaś mi jeszcze tego tamrona, więc siedze i czytam ;)

A jaki masz teraz aktualnie obiektyw ?

Link to comment
Share on other sites

Sigme 50-150 f/2.8
bardzo go sobie chwalę , na serio go lubie. Bo jest szybciutki (był zanim miał wypadki dwa) lekki dość i nie za duży.
Troszkę czasem krótki

ale serio miłe szkiełko

[url]https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1395830_755247861168261_1989882418_n.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...