Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Agata_Roki']Hej

Znacie jakiś sprawdzony sklep internetowy,w którym kupię osobno body i obiektyw na raty? Na allegro nie ma tego czego szukam,a nie bardzo wiem czy wszystkim,które wyskoczą mi na google można ufać :)[/QUOTE]
fotojoker? niektóre sprzęty mają taniej niż inne sklepy, niektóre dużo drożej, musiałabyś zobaczyć, no i nie wiem też czy sprzedają na raty... w rtv euro też mają znośne ceny

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='agaga21']bardzo proszę o opinię, co sądzicie o tym sprzęcie? a może ktoś taki ma/miał? [URL]http://allegro.pl/sigma-af-50mm-f1-4-ex-dg-hsm-do-nikon-wysylka-0zl-i3632870283.html[/URL][/QUOTE]

ma dobre oceny, z tym, że tak czy siak trzeba trafić na dobrą sztukę. ;) z tym, że ja i tak wolę Nikkora.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']ale nikkor jest zdaje się do nikona a ja szukam szkiełka do canona[/QUOTE]

Ja mam canona 50mm 1,8mm, większość zdjęć nim robię, ale dosyć często mydli, tylko czego chcieć od obiektywu za 400zł? :eviltong:
tutaj jakieś pstryczki właśnie z canona 450d i 50mm ;)
[url]https://lh4.googleusercontent.com/-tubyeOmUbX8/UjX1KWyvHBI/AAAAAAAAW2g/uXk-rbbmSYc/w640-h427-no/IMG_8423.jpg[/url]
[url]https://lh4.googleusercontent.com/-ofQTLy6FfAs/UXPfr_M7tCI/AAAAAAAAROM/rNewG8Kngus/w640-h427-no/IMG_1513.jpg[/url]
[url]https://lh3.googleusercontent.com/-L_WiFUSZq6I/UjR1PKSCniI/AAAAAAAAWu8/cQK1DBe5Iew/w427-h640-no/IMG_8553-2.jpg[/url]
[url]https://lh3.googleusercontent.com/-3I895JgK_HA/UhX7lzxMyMI/AAAAAAAAWCI/NVpiXLNEvLo/w640-h427-no/IMG_7138.jpg[/url]
[url]https://lh4.googleusercontent.com/-yCQH-t3urdo/Uev36QKDnaI/AAAAAAAAT0s/YLzMptTCla0/w427-h640-no/IMG_6256.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']ok, przepraszam ;) zasugerowałam się aukcją.[/QUOTE]

o kurcze...to ja przepraszam. nie doczytałam, że na aukcji jest akurat do nikona:evil_lol: w każdym razie do canona potrzebuję i ten obiektyw mnie zainteresował. a może ktoś poleci mi inny w podobnej cenie, do portretów i zdjęć z nie bardzo dużej odległości? chcę by był jasny przede wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

Okej dzięki , przejdę się do euro rtv/agd i zobaczę co tam oferują. Jeszcze tak zapytam - lepiej kupić używane body i nowy obiektyw czy odwrotnie? konkretnie chodzi mi o d5100 + 50mm 1.8 G, chciałabym od razu jeszcze coś długiego ale na 70-200 2.8 pewnie nigdy nie będzie mnie stać biorąc pod uwagę wydatki w niedalekiej przyszłości :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_Roki']Okej dzięki , przejdę się do euro rtv/agd i zobaczę co tam oferują. Jeszcze tak zapytam - lepiej kupić używane body i nowy obiektyw czy odwrotnie? konkretnie chodzi mi o d5100 + 50mm 1.8 G, chciałabym od razu jeszcze coś długiego ale na 70-200 2.8 pewnie nigdy nie będzie mnie stać biorąc pod uwagę wydatki w niedalekiej przyszłości :D[/QUOTE]

body nowe,, obiektyw używany
body też mają swój przebieg co jest bardzo ważne:)


ja mam 70-200, 2,8 sigme do sony, kupiłam za 600zł używane na allegro ;)
możesz wyczaić jakąś taką aukcje, rzadko są ale się zdarzają (:

Link to comment
Share on other sites

No dobra to ja znowu tutaj wracam :evil_lol: Bo już serio muszę wymienić sprzęt na taki, który zacznie mi się przydawać w życiu i chcę to zrobić przez zimę, bo zimą mniej stukam fotek więc nie będe załowała, że nie będę miała chwilowo sprzętu.
Chcę sprzedać swój Canon EOS 400D - nie mam pojęcia jaki przebieg bo trzeba mieć chyba jakiś specjalny program do tego? Do tego mam Nową, na gwarancji 50mm 1.8.
W zamian za to chcę kupić jakiegoś Nikona nie za drogiego, wyczaiłam tego D80 co ma Mineralna z obiektywem [SIZE=2]Nikkor 70-300mm f/4-5.6 G [/SIZE], potrzebuję czegoś do fot w ruchu, ale widzę że ten aparat nie ma stabilizacji obrazu, czy to będzie bardzo uciążliwe? Co polecicie do max 2 tys body ze szkłem i żeby dawało radę w ruchu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']No dobra to ja znowu tutaj wracam :evil_lol: Bo już serio muszę wymienić sprzęt na taki, który zacznie mi się przydawać w życiu i chcę to zrobić przez zimę, bo zimą mniej stukam fotek więc nie będe załowała, że nie będę miała chwilowo sprzętu.
Chcę sprzedać swój Canon EOS 400D - nie mam pojęcia jaki przebieg bo trzeba mieć chyba jakiś specjalny program do tego? Do tego mam Nową, na gwarancji 50mm 1.8.
W zamian za to chcę kupić jakiegoś Nikona nie za drogiego, wyczaiłam tego D80 co ma Mineralna z obiektywem [SIZE=2]Nikkor 70-300mm f/4-5.6 G [/SIZE], potrzebuję czegoś do fot w ruchu, ale widzę że ten aparat nie ma stabilizacji obrazu, czy to będzie bardzo uciążliwe? Co polecicie do max 2 tys body ze szkłem i żeby dawało radę w ruchu?[/QUOTE]

wydaje mi się, że żaden Nikon nie ma stablizacji w puszce... chyba, że się mylę to proszę mnie poprawić. ;) ten obiektyw, który podałaś N 70-300mm f/4-5.6 G to inaczej 70-300 f/4-5.6 VR czyli, tzn że ma stabilizację.
co do D80 to nie jest chyba najlepszy wybór - stosunkowo stara konstrukcja, duże szumy, taki sobie AF. może warto pomyśleć o d7000? teraz zdecydowanie staniał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']No dobra to ja znowu tutaj wracam :evil_lol: Bo już serio muszę wymienić sprzęt na taki, który zacznie mi się przydawać w życiu i chcę to zrobić przez zimę, bo zimą mniej stukam fotek więc nie będe załowała, że nie będę miała chwilowo sprzętu.
Chcę sprzedać swój Canon EOS 400D - nie mam pojęcia jaki przebieg bo trzeba mieć chyba jakiś specjalny program do tego? Do tego mam Nową, na gwarancji 50mm 1.8.
W zamian za to chcę kupić jakiegoś Nikona nie za drogiego, wyczaiłam tego D80 co ma Mineralna z obiektywem [SIZE=2]Nikkor 70-300mm f/4-5.6 G [/SIZE], potrzebuję czegoś do fot w ruchu, ale widzę że ten aparat nie ma stabilizacji obrazu, czy to będzie bardzo uciążliwe? Co polecicie do max 2 tys body ze szkłem i żeby dawało radę w ruchu?[/QUOTE]
samego obiektywu nie chcesz się pozbyć :grins: ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']wydaje mi się, że żaden Nikon nie ma stablizacji w puszce... chyba, że się mylę to proszę mnie poprawić. ;) ten obiektyw, który podałaś N 70-300mm f/4-5.6 G to inaczej 70-300 f/4-5.6 VR czyli, tzn że ma stabilizację.
co do D80 to nie jest chyba najlepszy wybór - stosunkowo stara konstrukcja, duże szumy, taki sobie AF. może warto pomyśleć o d7000? teraz zdecydowanie staniał.[/QUOTE]
kurczę,ale widzę że najtaniej na allegro to ok 2700zł... chyba nie będzie mnie stać na takie, a jeszcze trzeba dokupić szkło jakieś...
[quote name='BBeta']D80 to bardzo stary model, według mnie nie warto w niego inwestować ;)[/QUOTE]
A D90?
[quote name='Angi']samego obiektywu nie chcesz się pozbyć :grins: ?[/QUOTE]
Być może będę sprzedawała osobno obiektyw, ale to jak się zdecyduję co chcę kupić :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...