Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='katja9991']bardzo dobre szkło pod cropa!- zakresem odpowiadający sigmie 70-200/2.8 na pełnej klatce i prawie połowe lżejszy

[URL="http://www.pbase.com/cameras/sigma/apo_50_150_28_ii_ex_dc_hsm"]sample[/URL][/QUOTE]


a [h=1]Sigma 18-50 f/2.8 EX DC MACRO Sigma[/h]?

Interesują właśnie mnie te dwa obiektywy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przy oczach i nosie dziwnie ostrość zgubiona. Ale bokeh śliczny.

Producent mojego aparatu zastrzega sobie, że jak podepnę szkło z innego systemu, albo jakiś obcy filtr, to może mi się aparat zepsuć. Zauważyłam, że mało kto się ogranicza do jednego producenta pryz foceniu i ma różne obiektywy. Myślicie, że mogę bez problemu kupić szkło z mocowaniem np. do Canona i po prostu dokupić przelotkę?

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=4][COLOR=#A52A2A]Sandomierskie Przytulisko dla Psiaków zagrożone!
Wczoraj Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt otrzymało oficjalne pismo w sprawie wywozu prawie 40 psów do schroniska w Białogardzie!
Bardzo prosimy o wsparcie!

Wydarzenie na facebook'u:
[URL]https://www.facebook.com/events/407688752596815/408008682564822/?ref=notif&notif_t=plan_mall_activity[/URL]


Wątek sandomierskich psiaków:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/194061-Sandomierz[/URL][/COLOR][/SIZE][/B]



[B]Bardzo przepraszam za spam ale to bardzo pilne[/B] :oops:

.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']Moim zdaniem te mlecza rażą aż za bardzo. Nie możesz minimalnie zmniejszyć ISO albo pobawić się balansem bieli?[/QUOTE]

pewnie że mogę, chciałam się tylko dowiedzieć, czy bardzo to przeszkadza, następnym razem trochę inaczej pokombinuję ;)

Link to comment
Share on other sites

Hej:)
Mam pytanie:D
W niedzielę idę na komunię i zostałam poproszona o robienie zdjęć. Zastanawiam się tylko jaki obiektyw będzie najpraktyczniejszy i wyjdą nim najlepsze zdjęcia?
posiadam takie:
- KIT (Sony 18-70mm f3.5-5.6)
- Tamron 55-200 f4-5.6
- Sony 50mm f1.8
- Minolta 35-70mm f4

Myślałam, że mogę jeszcze zabrać lampę błyskową, bo nie wiem jak jasno tam będzie.
Ale który z tych obiektywów najbardziej nadaje sie do fotografowania na jakiś uroczystościach?? :) Może ktoś z was się na tym zna?
Z góry dziękuję za pomoc ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']Przy oczach i nosie dziwnie ostrość zgubiona. Ale bokeh śliczny.

Producent mojego aparatu zastrzega sobie, że jak podepnę szkło z innego systemu, albo jakiś obcy filtr, to może mi się aparat zepsuć. Zauważyłam, że mało kto się ogranicza do jednego producenta pryz foceniu i ma różne obiektywy. Myślicie, że mogę bez problemu kupić szkło z mocowaniem np. do Canona i po prostu dokupić przelotkę?[/QUOTE]
nie będzie ci działała automatyka, chyba że kupisz przejściówkę z przenoszeniem napędu, ale to już niezłe koszta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sweet']Hej:)
Mam pytanie:D
W niedzielę idę na komunię i zostałam poproszona o robienie zdjęć. Zastanawiam się tylko jaki obiektyw będzie najpraktyczniejszy i wyjdą nim najlepsze zdjęcia?
posiadam takie:
- KIT (Sony 18-70mm f3.5-5.6)
- Tamron 55-200 f4-5.6
- Sony 50mm f1.8
- Minolta 35-70mm f4

Myślałam, że mogę jeszcze zabrać lampę błyskową, bo nie wiem jak jasno tam będzie.
Ale który z tych obiektywów najbardziej nadaje sie do fotografowania na jakiś uroczystościach?? :) Może ktoś z was się na tym zna?
Z góry dziękuję za pomoc ;)[/QUOTE]
55-200 :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][COLOR=#000000]Hej[/COLOR]:smile:
[COLOR=#000000]Mam pytanie[/COLOR]:-D
[COLOR=#000000]W niedzielę idę na komunię i zostałam poproszona o robienie zdjęć. Zastanawiam się tylko jaki obiektyw będzie najpraktyczniejszy i wyjdą nim najlepsze zdjęcia? [/COLOR]
[COLOR=#000000]posiadam takie:[/COLOR]
[COLOR=#000000]- KIT (Sony 18-70mm f3.5-5.6)[/COLOR]
[COLOR=#000000]- Tamron 55-200 f4-5.6[/COLOR]
[COLOR=#000000]- Sony 50mm f1.8[/COLOR]
[COLOR=#000000]- Minolta 35-70mm f4[/COLOR]

[COLOR=#000000]Myślałam, że mogę jeszcze zabrać lampę błyskową, bo nie wiem jak jasno tam będzie.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Ale który z tych obiektywów najbardziej nadaje sie do fotografowania na jakiś uroczystościach?? [/COLOR]:smile:[COLOR=#000000] Może ktoś z was się na tym zna?[/COLOR]
[COLOR=#000000]Z góry dziękuję za pomoc [/COLOR];-) [/QUOTE]

Nie zdziw się jak Cię ksiądz wyprosi, bo np. na ślubach często tak jest, że wymaga jakiegoś tam papierka. Też robiłam zdjęcia na komunii, ale jestem w KSMie, więc tak czy inaczej często przychodziłam do kościoła z aparatem.


[QUOTE][COLOR=#000000]nie będzie ci działała automatyka, chyba że kupisz przejściówkę z przenoszeniem napędu, ale to już niezłe koszta[/COLOR][/QUOTE]
Ale np. jakieś szkiełko z manualnym ostrzeniem mogę kupić? Wiesz może ile taka przejściówka kosztuje? Mam kompakta z matrycą aps-c i chciałam kupić coś ponad kit, myślałam nad stałką (jakby miała coś takiego jak przełącznik do wyboru między AF i MF, to już w ogóle fajnie), ale nie chcę wydać więcej niż 600zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']Nie zdziw się jak Cię ksiądz wyprosi, bo np. na ślubach często tak jest, że wymaga jakiegoś tam papierka. Też robiłam zdjęcia na komunii, ale jestem w KSMie, więc tak czy inaczej często przychodziłam do kościoła z aparatem. [/QUOTE]

Wiem i nie zdziwiłabym się. W kościele ma być jakiś fotograf, ale później mam jakieś zdjęcia zrobić na sali. ;)

Link to comment
Share on other sites

No cóż. Ja chodzę po ślubach, roczkach i innych duperelach. Zawsze, ale to zawsze biorę ze sobą lampę błyskową. Ona jest przedmiotem mojego codziennego użytku.
Foce zazwyczaj jak najaśniejszymi obiektywami, np. 50 mm f/1.8 i jestem bardzo zadowolona.
Nie dorobiłam się szerokiego kadru, ale gdy takiego potrzebuję na gwałt używam kita 18-55 i mocniej błyskam lampą. Zdzięcia są poprawne, a jak coś nie wyjdzie, to poprawiam w RAWach.

A co do papierków. Tak są potrzebne. Sama taki sobie wyrobiłam. Zawsze przed taką "imprezą" pierwsza zgłaszam fakt, że taki papierek mam, plakietkę doczepiam i dreptam po kościele ;)

BTW. co powiecie na taki zestaw:

(chciałam się zamknąć w 10 tys, ale nic z tego nie będzie....)

[FONT=century gothic][SIZE=2][B][COLOR=#000000]Canon 7d
Sigma 18-50 f/2.8
Sigma 50-150 f/2.8
[/COLOR][URL="http://www.e-fotojoker.pl/product/lampy-beyskowe/canon/canon-speedlite-430-ex-ii/"][COLOR=#000000]Canon Speedlite 430 EX II[/COLOR][/URL][/B][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='necianeta89']No cóż. Ja chodzę po ślubach, roczkach i innych duperelach. Zawsze, ale to zawsze biorę ze sobą lampę błyskową. Ona jest przedmiotem mojego codziennego użytku.
Foce zazwyczaj jak najaśniejszymi obiektywami, np. 50 mm f/1.8 i jestem bardzo zadowolona.
Nie dorobiłam się szerokiego kadru, ale gdy takiego potrzebuję na gwałt używam kita 18-55 i mocniej błyskam lampą. Zdzięcia są poprawne, a jak coś nie wyjdzie, to poprawiam w RAWach.

A co do papierków. Tak są potrzebne. Sama taki sobie wyrobiłam. Zawsze przed taką "imprezą" pierwsza zgłaszam fakt, że taki papierek mam, plakietkę doczepiam i dreptam po kościele ;)[/QUOTE]

Dziękuję za odpowiedź ;)
Bardzo mi pomogłaś w wyborze ;)
W późniejszym terminie mam też weselę na którym mam robić zdjęcia na sali, także potrzebowałam pomocy, bo to mój taki pierwszy raz ;)

Link to comment
Share on other sites

Canonem 50mm chyba 1.8 ale ręki nie dam se uciąć bo nie pamiętam ;)
[URL="http://i1069.photobucket.com/albums/u471/Gorzejta/IMG_9026.jpg"]http://i1069.photobucket.com/albums/u471/Gorzejta/IMG_9026.jpg
[/URL]
[URL]http://i1069.photobucket.com/albums/u471/Gorzejta/IMG_8935.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

no kurde nie wiem :roll: adapter na pewno jest dobry, do kazdej alfy, styka sie z obiektywem wszytko cacy, mam ustawione na M tak jak przeczytalam, zamontowany, ale ni to zdjęcia zrobić nie chce nie wiem o co chodzi :niewiem:

Edited by westie_justa
Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']no kurde nie wiem :roll: adapter na pewno jest dobry, do kazdej alfy, styka sie z obiektywem wszytko cacy, mam ustawione na M tak jak przeczytalam, zamontowany, ale ni to zdjęcia zrobić nie chce nie wiem o co chodzi :niewiem:[/QUOTE]
Dziwna sprawa.. na pewno wszystko dobrze zamontowane?..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']

Ktoś pytał o ten papierek upoważniający do robienia zdj w kościołach, żeby go uzyskać trzeba być wierzącym i zazwyczaj uiszcza się opłatę ok. stuzłotową.Ale gdzie i jak to nie wiem.[/QUOTE]

Ja robiłam kilka lat temu w Bielsku, nie pamiętam ile się płaciło, było kilka spotkań i dostałam legitymację. Opinia od proboszcza była potrzeba;):D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...