Jump to content
Dogomania

"Zabił psy bo drażniło go szczekanie"


carolinuss

Recommended Posts

Najprawdopodobniej to mieszkaniec Blachowni zabił psy, które znaleziono w poniedziałek w tamtejszym lesie. - Zabił, bo drażniło go szczekanie - twierdzą mieszkańcy miasteczka.

- Chwalił się, że zabił psy - mówią mieszkańcy ulicy Sosnowej o mieszkającym w sąsiedztwie mężczyźnie. To w pobliskim lesie dzieci znalazły w poniedziałek dwa martwe zwierzaki w reklamówkach. Trzeciego odkrył lekarz weterynarii, którego dzieci zawiadomiły o makabrycznym znalezisku. Dwie suki i pies - kilkuletnie - miały rany na głowach po uderzeniach tępym narzędziem. Największy był mieszańcem owczarka niemieckiego, miał na szyi łańcuch. Najmniejszy - przypominał rozmiarami spaniela. Pierwszego zabito około sześciu tygodni temu, ostatniego najwyżej kilka dni przed odkryciem zwłok. Jedno z dzieci rozpoznało swojego zaginionego pupila.

Weterynarz natychmiast zgłosił sprawę policji. Oficjalnie podejrzanego jeszcze nie ma, ale mieszkający w pobliżu lasku nie mają wątpliwości, że psy zabił ich sąsiad. - Przeszkadzało mu szczekanie. Psy przychodziły tu do suczki z cieczką - opowiadają. Twierdzą też, że jednego z czworonogów zabił na zlecenie innego mieszkańca miasteczka.

Sugerują, że martwych zwierzaków może być więcej, bo w pobliżu zniknęło kilka innych psów. - Przeszukaliśmy teren i nie znaleźliśmy innych martwych zwierząt - mówi aspirant sztabowy Jarosław Szmit, zastępca komendanta komisariatu w Blachowni. Mówi, że wiele wskazuje na to, że to mieszkaniec Blachowni zabił psy.

Za zabicie zwierzęcia grozi grzywna lub do roku więzienia. Jeśli sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem, może za kratami spędzić nawet dwa lata.

Źródło: [URL="http://miasta.gazeta.pl/czestochowa"][COLOR=#0000ff]Gazeta Wyborcza Częstochowa[/COLOR][/URL]


Skąd się biorą tacy ludzie :/ :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Jedno z dzieci rozpoznało swojego zaginionego pupila:angryy: jezu chryste!!! to jest nieludzkie! ja nawet nie moge sobie wyobrazic bolu tych psow. przeciez on je zabijal jakims tepym narzedziem!:shake: [sam pewnie jest tepy]... Co Ci wlasciciele musieli przezyc?!:-o
Grozi mu [B]nawet[/B] do 2 lat... co to za kary? przeciez on nie zabil jednego psa w dosc humanitarny sposob tylko po glowie . . .
ja bym wybierzyla mu conajmniej 5 lat

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olka_Olga']Jedno z dzieci rozpoznało swojego zaginionego pupila:angryy: jezu chryste!!! to jest nieludzkie! ja nawet nie moge sobie wyobrazic bolu tych psow. przeciez on je zabijal jakims tepym narzedziem!:shake: [sam pewnie jest tepy]... [B]Co Ci wlasciciele musieli przezyc?!:-o[/B] [/quote]
Mogli pomyśleć o tym wcześniej, zanim puścili swoje psy samopas, żeby wałęsały się po okolicy. Kto mądry puszczałby swojego psa, wiedząc, że ginęły inne i nie było to dziełem przypadku?
A temu potworowi oczywiście do głowy nie przyszła sterylizacja suki... Zapewne uznał, że to wbrew naturze. Ciemnogród:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='carolinuss']Najprawdopodobniej to mieszkaniec Blachowni zabił psy, które znaleziono w poniedziałek w tamtejszym lesie. - Zabił, bo drażniło go szczekanie - twierdzą mieszkańcy miasteczka.

- Chwalił się, że zabił psy - mówią mieszkańcy ulicy Sosnowej o mieszkającym w sąsiedztwie mężczyźnie.
Za zabicie zwierzęcia grozi grzywna lub do roku więzienia. Jeśli sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem, może za kratami spędzić nawet dwa lata.

Skąd się biorą tacy ludzie :/ :angryy:[/quote]


[B]Po pierwsze: jak to zabił, bo drażniło go szczekanie? :/[/B]
[B]Psy szczekają, ludzie mówią... I co?! Ktoś kogoś zabija za to, że go drażni, że rozmawia...? :/ SZCZYT ;/ :angryy:[/B]

[B]Po drugie: Czym się tu chwalić...?! :angryy:[/B]
[B]Ciekawe, ze to jest fajne zabić zwierze i jeszcze się tym chwalić pzred sąsiadami...[/B]

[B]Po trzecie: Co to za kara ?! Tylko 2 lata ?! Co za kraj... :shake:[/B]
[B]Czy to się kiedyś zmieni...? :-(:placz:[/B]

Link to comment
Share on other sites

:shake:!!!! Może by tak:
*TOZ?
*Sąd?
*Policja?
*Psychiatryk?
*Zabić faceta? Bo jak zwierze może to człowiek też...
Czasami mam ochote powiedzieć komuś co o nim myśle! Nie, czasami mam aż powytykac od najmniejszego blędu takim palantom ! (przepraszam za wyrażenie)
Już lepiej by było zabić siebie, bo jak sie zabije to sie nie słyszy. I wice wersa niestety ... eeeeeh! ja to bym do stanów Zjednoczonych na wyrok śmierci pozwała!! 2 lata? 2 lata?! te dwa lata to niech sobie do ... nosa wsadzą!
Dokładnie AneQ. Nie wiem jak to wyglądalo i nie chce wiedzieć bo bym zabiła. Np coś takiego? : "Hej zabiłem psa bo szczekał" ...?
Hej zabiłam człowieka bo grzędził ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cocker']:shake:!!!! Może by tak:
*TOZ?
*Sąd?
*Policja?
*Psychiatryk?
*Zabić faceta? Bo jak zwierze może to człowiek też...
Czasami mam ochote powiedzieć komuś co o nim myśle! Nie, czasami mam aż powytykac od najmniejszego blędu takim palantom ! (przepraszam za wyrażenie)
Już lepiej by było zabić siebie, bo jak sie zabije to sie nie słyszy. I wice wersa niestety ... eeeeeh! ja to bym do stanów Zjednoczonych na wyrok śmierci pozwała!! 2 lata? 2 lata?! te dwa lata to niech sobie do ... nosa wsadzą!
Dokładnie AneQ. Nie wiem jak to wyglądalo i nie chce wiedzieć bo bym zabiła. Np coś takiego? : "Hej zabiłem psa bo szczekał" ...?
Hej zabiłam człowieka bo grzędził ...[/quote]

Jak można zabić drugą osobę/zwierzę? I to o [SIZE=3]NIC[/SIZE] ?! :angryy:
Naprawde trzeba mieć już nieźle w główce...
Ale takiego to bym skazała na śmierć! :angryy: W ogóle, czemu nikt nie stosuje kary śmierci u nas? Jak ktoś kogoś zabije, to niech jego zabija. Po co utrzymywać morderce.. ? ... :angryy: :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cekinka13*']Właśnie, oko za oko, ząb za ząb....:evil_lol:[/quote]

Dziękujemy, [B]Cekinka13*[/B] za poparcie! :lol::diabloti:
Widzę, że nie tylko ja mam taki pogląd na ten temat... :roll:
Zmieniajmy świat na lepszy. :p

Link to comment
Share on other sites

Zmieniać świat na lepszy możemy sterylizując i szukając domów zwierzakom oraz edukując ludzi. Świat nie zmieni się na lepsze bez Boga, a jakoś nie spotkałam się dotychczas w Słowie Bożym z metodą "oko za oko". Ten człowiek uczynił już wystarczająco dużo złego, nie pozwólmy, żeby swoją nienawiścią zniszczył to co dobre i ludzkie w nas. Może wypłynie z tej historii jakiś morał i ludzie będą lepiej pilnować swoich zwierząt? Szkoda tylko, że polscy prawnicy wciąż jakby się uparli, by chronić zwyrodnialców:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lemoniada']Zmieniać świat na lepszy możemy sterylizując i szukając domów zwierzakom oraz edukując ludzi. Świat nie zmieni się na lepsze bez Boga, a jakoś nie spotkałam się dotychczas w Słowie Bożym z metodą "oko za oko". Ten człowiek uczynił już wystarczająco dużo złego, nie pozwólmy, żeby swoją nienawiścią zniszczył to co dobre i ludzkie w nas. Może wypłynie z tej historii jakiś morał i ludzie będą lepiej pilnować swoich zwierząt? Szkoda tylko, że polscy prawnicy wciąż jakby się uparli, by chronić zwyrodnialców:shake:[/quote]

No tak, w sumie. Sterylizacje też popieram, [B]Lemoniada[/B] ;-) Ale jeśli by były np. kary śmierci za zabijanie, to ludzie bali by się to robić i na pewno zmniejszyła by się ilosc takich przypadków.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, przypuszczam, że nawet w zwichrowanej Ameryce nie wymyślą czegoś takiego jak kara śmierci za zabicie zwierzęcia;)
Wiesz, mnie strasznie drażni to, że wpakują takiego skazańca do celi i on tam sobie siedzi w ciepełku, ma co zjeść, ma gdzie się umyć, ba, nawet rozrywkę mu zapewnią. Człowiek, który popełnił jakąś zbrodnię z zimną krwią! A tymczasem schroniska zasługują raczej na miano umieralni, a domy dziecka też na nadmiar pieniędzy nie narzekają. Moim zdaniem ci bandyci powinni zrobić coś dobrego dla ludzi, przynajmniej po części spróbować naprawić zło, które wyrządzili. Gdzieś czytałam artykuł o polskim więzieniu, którego mieszkańcy prowadzą życie na wsi, opiekują się rzadkimi gatunkami owiec i kóz. Takie małe gospodarstwo, oni uczą się cierpliwości i wyciszają, a ich praca daje efekty w postaci mleka, wełny i jaj. Albo był kiedyś taki program na Animal Planet, w którym wybierano kilku więźniów z najlepszymi predyspozycjami, a oni potem szkolili psy. Psy były ze schroniska, przechodziły kursy posłuszeństwa, a na końcu trafiały do nowych domów. Wzruszające i bardzo pożyteczne, z tym, że nie każdy się nadaje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lemoniada']Hmm, przypuszczam, że nawet w zwichrowanej Ameryce nie wymyślą czegoś takiego jak kara śmierci za zabicie zwierzęcia;)
Wiesz, mnie strasznie drażni to, że wpakują takiego skazańca do celi i on tam sobie siedzi w ciepełku, ma co zjeść, ma gdzie się umyć, ba, nawet rozrywkę mu zapewnią. Człowiek, który popełnił jakąś zbrodnię z zimną krwią! A tymczasem schroniska zasługują raczej na miano umieralni, a domy dziecka też na nadmiar pieniędzy nie narzekają. Moim zdaniem ci bandyci powinni zrobić coś dobrego dla ludzi, przynajmniej po części spróbować naprawić zło, które wyrządzili. Gdzieś czytałam artykuł o polskim więzieniu, którego mieszkańcy prowadzą życie na wsi, opiekują się rzadkimi gatunkami owiec i kóz. Takie małe gospodarstwo, oni uczą się cierpliwości i wyciszają, a ich praca daje efekty w postaci mleka, wełny i jaj. Albo był kiedyś taki program na Animal Planet, w którym wybierano kilku więźniów z najlepszymi predyspozycjami, a oni potem szkolili psy. Psy były ze schroniska, przechodziły kursy posłuszeństwa, a na końcu trafiały do nowych domów. Wzruszające i bardzo pożyteczne, z tym, że nie każdy się nadaje.[/quote]

Masz racje, zgadzam się z Tobą. :)
Ale gdzieś tam są stosowane kary śmierci, ale nie za zabicie zwierzęcia tylko osoby. Ale przecież... zwierzę też czuje, cierpi.. a tu zaledwie daja karę grzywny albo 2 lata więzienia! żal i szok. :shake::placz:
Mnie też to denerwuje...
Czemu mamy utrzymywać [COLOR=red][B]morderców[/B][/COLOR]? :angryy::angryy::angryy:
Lepiej te pieniądze przeznaczyć np. na schroniska, albo domy dziecka.
Zabił kogoś - czemu mamy [FONT=Palatino Linotype][SIZE=3][COLOR=red][U]utrzymywać[/U][/COLOR][/SIZE][/FONT] takiego zwyrodnialca...?! :angryy:
Nie rozumiem tego! :/

Link to comment
Share on other sites

Według mnie on powinien dożywotnio siedzieć :shake:.
Albo go zabić dlatego że mówi..

Ale w Polsce raczej mu nic nie zrobią bo mają "ważniejsze" sprawy na głowie niż taki który zabijał psy.. Tak nie powinno być.. No ale co jak na to poradzę, życzę mu żeby on kiedy będzie umierał cierpiał więcej niż te wszystkie pieski razem.. :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lemoniada']Mogli pomyśleć o tym wcześniej, zanim puścili swoje psy samopas, żeby wałęsały się po okolicy. Kto mądry puszczałby swojego psa, wiedząc, że ginęły inne i nie było to dziełem przypadku?
A temu potworowi oczywiście do głowy nie przyszła sterylizacja suki... Zapewne uznał, że to wbrew naturze. Ciemnogród:angryy:[/quote]

niekoniecznie puszczali psy w 'samopas". równie dobrze psy mogly same uciec, czując sukę z cieczką. mogły sie podkopać np. A właściciele mogli szukać swoje zguby i ich nie znaleźć...zabicie psa temu "czlowiekowi" na pewno nie zajęło kilku dni. więc owi właściciele swoich psów już nie odnaleźli...żywych.

a co do tego "człowieka". prawda jest taka: nie on pierwszy i nie ostatni zabił psa/psy, swojego czy cudzego. wiele takich spraw pozostaje w "ukryciu". dobrze, że przynajmniej w tym przypadku wyszło to na jaw. i oby sprawca poniósł karę. no na pewno będzie to za niska kara..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lemoniada']. Świat nie zmieni się na lepsze bez Boga, a jakoś nie spotkałam się dotychczas w Słowie Bożym z metodą "oko za oko". [/quote]
ja się spotkałam z karą śmierci w starym testamencie.

"Jednak jedynie za zabójstwo stosowanie kary śmierci jest nakazane w [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Biblia"][COLOR=#0000ff]Biblii[/COLOR][/URL] wielokrotnie; nakaz taki pojawia się w każdej z ksiąg [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Pi%C4%99cioksi%C4%85g"][COLOR=#0000ff]Pięcioksiągu[/COLOR][/URL] [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Moj%C5%BCesz"][COLOR=#0000ff]Mojżeszowego[/COLOR][/URL], co jest rozwinięciem pojawiającej się na początku [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Biblia"][COLOR=#0000ff]Biblii[/COLOR][/URL] zasady, iż: [I]kto przelewa krew człowieka, przez człowieka zostanie przelana jego własna krew[/I] ([URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99ga_Rodzaju"][COLOR=#0000ff]Ks. Rodz.[/COLOR][/URL], roz. 9, wers 6)
Zabójstwo nieumyślne miało być także karane śmiercią (aczkolwiek z licznymi wyjątkami, jak np. zabicie złodzieja kradnącego przed wschodem słońca [ [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99ga_Wyj%C5%9Bcia"][COLOR=#0000ff]Ks. Wyjścia[/COLOR][/URL], roz. 22, wers 2] ), jednak sprawca zabójstwa nieumyślnego zawsze mógł uniknąć kary śmierci udając się na określony czas na wygnanie jednego do kilku wyznaczonych w tym celu miast, a gdy zdecydował się na taką [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Banicja"][COLOR=#0000ff]banicję[/COLOR][/URL] krewni ofiary nie mogli go zabić. W odniesieniu do rozmyślnego zabójstwa istnieje bezwzględny nakaz pozbawienia sprawcy życia, przy czym mordercy nie przysługuje nawet prawo azylu świątynnego: [I]jeśliby kto umyślnie przeciw bliźniemu swemu zasadziwszy się zdradą zabił go, i od ołtarza mego weźmiesz go i zabijesz![/I] ([URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99ga_Wyj%C5%9Bcia"][COLOR=#0000ff]Ks. Wyjścia[/COLOR][/URL], roz. 21, wers 14). "
dopiero stosunkowo niedawno mozliwosci stosowania kary smierci sie "uszczuplily".
[URL]http://pl.wikipedia.org/wiki/Kara_%C5%9Bmierci#Historia_kary_.C5.9Bmierci[/URL]
troche off sie z tego zrobil :cool3: przepraszam :razz:
ale jakby nie było..kary śmierci za zabicie nawet tysiąca zwierząt siekierą, bo komuś przeszkadzały, nie będzie chyba w żadnym kraju..

Link to comment
Share on other sites

bOże swiety co te dzieci musialy przezywac widąc martwe zwłoki tych psów...
Mało dla ludzi okrucienstwa dla zwieząt?!
A co z tym psem Ozzym? Też został zabity przez tepe narzędzie!
Jak ludzie moga tak postepować??
Nie mieści mi się to w głowie:angryy::angryy:; ((

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewuśś']bOże swiety [B]co te dzieci musialy przezywac [/B]widąc martwe zwłoki tych psów...
Mało dla ludzi okrucienstwa dla zwieząt?!
A co z tym psem Ozzym? Też został zabity przez tepe narzędzie!
Jak ludzie moga tak postepować??
Nie mieści mi się to w głowie:angryy::angryy:; (([/quote]
Wiesz to zależy od dzieci .... coraz częściej słyszy się o dzieciakach które wydłubały kotu oko albo skopały jakiegoś psa chociaż nie mówię że i te akurat takie są

a co do sprawy to może nie tyle kara śmierci ale np padł wcześniej fajny pomysł z pracami społecznymi chociażby schroniska mają mało wolontariuszy albo wcześniej wspomniane prace rolne dzieki którym nie musielibyśmy my podatnicy dawać kasy na ludzi którzy nie zasługują na miano człowieka bo więzienia mogłyby się utrzymywać z takowych prac niestety w polsce wątpię żeby to weszło przynajmniej nie za naszych czasów a jeśli chodzi o te 2 lata więzienia to stanowczo za mało to powinno być OD 2 lat pozbawienia wolności.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='carolinuss']padł wcześniej fajny pomysł z pracami społecznymi chociażby schroniska mają mało wolontariuszy albo wcześniej wspomniane prace rolne dzieki którym nie musielibyśmy my podatnicy dawać kasy na ludzi którzy nie zasługują na miano człowieka bo więzienia mogłyby się utrzymywać z takowych prac .[/quote]

zgadza sie. sam pomysl prac spolecznych czy inne tego typu jest dobry. ale nie wyobrazam sobie, aby np taki facet, ktory zabil psy i jeszcze chwalil sie innym, ze to zrobil, mialby odpracowac w schronisku kare.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Phoenix']zgadza sie. sam pomysl prac spolecznych czy inne tego typu jest dobry. ale nie wyobrazam sobie, aby np taki facet, ktory zabil psy i jeszcze chwalil sie innym, ze to zrobil, mialby odpracowac w schronisku kare.[/quote]
A kto mówi że musiałby się nimi opiekować? Mogliby np sprzątać boksy albo gotować im jedzenie (chociaż z tego raczej nie bo jeszzce by przytruł) a jak nie to to zawsze zostaje wyżej gdzies opisane "robienie w polu" przekopałby taki pole i się wyładowal to na głupie pomysły by siły nie miał

Link to comment
Share on other sites

[quote name='carolinuss']A kto mówi że musiałby się nimi opiekować? Mogliby np sprzątać boksy albo gotować im jedzenie (chociaż z tego raczej nie bo jeszzce by przytruł) a jak nie to to zawsze zostaje wyżej gdzies opisane "robienie w polu" przekopałby taki pole i się wyładowal to na głupie pomysły by siły nie miał[/quote]

no widzisz sama napisałaś, że gotować jedzenie nie "bo jeszcze by przytruł". jak na moje "oko" osoby z wyrokami za znecanie się nad zwierzętami nie powinny być dopuszczane do schronisk. to tak jakby pedofila wysłać do domu dziecka.
tak jak napisałam wcześniej (popierając to co ktoś przede mna napisał)- prace w polu itp jak najbardziej.
wiesz..nawet zmęczony "czlowiek' jest w stanie wpasc na głupi pomysl :shake: na głupote nie ma lekarstwa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Phoenix']no widzisz sama napisałaś, że gotować jedzenie nie "bo jeszcze by przytruł". jak na moje "oko" osoby z wyrokami za znecanie się nad zwierzętami nie powinny być dopuszczane do schronisk. to tak jakby pedofila wysłać do domu dziecka.
tak jak napisałam wcześniej (popierając to co ktoś przede mna napisał)- prace w polu itp jak najbardziej.
wiesz..nawet zmęczony "czlowiek' jest w stanie wpasc na głupi pomysl :shake: na głupote nie ma lekarstwa[/quote]
No niestety to też fakt ale jakby sami na siebie zarabiali to zamiast przeznaczać kasę z podatków na tych darmozjadów możnaby zrobić wiele dobrego dla chociażby domów dziecka a tak to oni mają kilkuletni urlop

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...