Jump to content
Dogomania

Guzek w okolicach odbytu


ewasia

Recommended Posts

[quote name='asher']
[B]Ewasia[/B], może po prostu zasugeruj lekarzowi własnie próbę przepchania gruczołów? Jak widzisz, czasem niestety trzeba być "mądrzejszym" od weterynarzy... Nasz lekarz dał ciała, bo mimo regularnych badań - przegapił stan zapalny (zresztą to właśnie, że przecież regularnie badał spu gruczoły było jego argumentem, że to jednak nowotwor, a nie stan zapalny...). Dr Galanty - bo zamiast wykorzystać najpierw najprostszą metodę, od razu chciał walić z grubej rury i usuwac gruczoły (słowem przy tym nie wspominając o mozliwych powikłaniach, a pytalam o nie!). Trzeba było zwykłęgo przypadku, żeby trafić na kogoś, kto zrobił banalną, ale skuteczną rzecz - przepchał zatoki...[/QUOTE]

wet niby juz cos tam probowal przepchac ale moze sie nie staral za bardzo :roll: Przeplukiwal tylko, nie przebijal.
Mam juz wizyte u innego umowiona i zobaczymy co powie.
Tym bardziej, ze operacja narazie i tak nie wchodzi w gre bo jak juz pisalam Cichy ma wade serca i dopiero od dwoch tygodni bierze leki. Najpierw trzeba poczekac i zobaczyc jak zareaguje. Zreszta i tak ewentualna operacja przy chorym sercu bedzie wiazala sie z ryzykiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ula_czarnuszka']Rodzaj guzka, o którym ja piszę jest wg naszego weta związany z zachwianiami hormonalnymi u starszych samców i jest przypadłością występującą występującą wcale nie tak rzadko... :shake:
Twoja sunia ma zapewne coś innego. Ja bym nie ruszała skoro nie rośnie.[/QUOTE]

Też na pewno nie będę ruszać bez sensownych powodów.

[quote name='eurydyka']ja bym sie skonsultowala np przez strone [URL="http://www.bialobrzeska.waw.pl"]www.bialobrzeska.waw.pl[/URL] z dr Jagielskim, tam jest na stronie forum, chwile trwa rejestracja, dr DJ odpowiada rzadko, ale najlepiej jak opiszesz i zalaczysz fotke

a jesli mozesz to przyjedz do Warszawy i mu psiaka pokaz, ja teraz wole dmuchac na zimne i sprawdzac ze specjalista i to takim, ktoremu wierze w 100%[/QUOTE]

Jak zrobię fotkę, to tam zajrzę i napiszę. Za pół do półtora roku tak czy siak będę jechać z sunią do W-wy na oznaczenie hormonów tarczycy, więc przy okazji zapytam o tą zmianę; albo tam gdzie radzisz, albo u kogoś poleconego na SGGW (tam jeżdżę na badania).

Link to comment
Share on other sites

Na zabieg jeszcze się nie umówiłam... Popsuło mi się auto i ma być zrobione w przyszłym tygodniu:shake: Sprawa poważna -silnik i to "ma być" nie oznacza, że będzie... Umawiać się mogę dopiero jak będę mieć transport:cool1: Nasze zmagania z tym guzkiem trwają już ok.roku, więc jeszcze tydzień -dwa chyba nie zrobi różnicy. Psisko jest teraz na tym leku hormonalnym i stan się nie pogarsza: nie wylizuje okolicy guzka, nie saneczkuje, co się zdarzało na początku i powodowało powstawanie otwartej ranki.
Dam znać jak się umówię.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ula_czarnuszka przepraszam ze dopiero teraz odpisuje ale nie mam ciągłego dostępu do internetu :/
Przed operacja pies nie miał robionych badań ale chyba dlatego ze wcześniej już miał robione testy na wątrobę itd , serca tez nie badaliśmy, powikłania po operacji zdarzają sie rzadko. Mój pies jak i wielu znajomych ktorych psy były operowane miały co najmniej 8 lat. Zresztą przy zabiegach stosuje sie narkozę wziewna która jest dozowana i jak lekarz widzi ze coś jest nie tak może w każdym momencie zaprzestać jej podawania, do tego podczas operacji pies podpięty był pod EKG tak ze było widać jak jego serce pracuje :)
Kołnierz pies nosi do momentu ściągnięcia szwów czyli 10 dni. Przed operacja 12h pies nie może nic jeść jak i po operacji tylko pic :)
I jeśli chodzi o guzy odbytu to bardzo często sa one wynikiem działania hormonów dlatego też wskazana jest kastracja .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angelka'] Zresztą przy zabiegach stosuje sie narkozę wziewna która jest dozowana i jak lekarz widzi ze coś jest nie tak może w każdym momencie zaprzestać jej podawania, do tego podczas operacji pies podpięty był pod EKG tak ze było widać jak jego serce pracuje :)[/quote]

Angelka nie zawsze pies ma narkoze wziewna. O tym czy jest taka potrzeba decyduje anestzjolog po wstepnym zbadaniu psa i zalezy to rowniez od dostepnosci sprzetu. Takie znieczulenie jest drozsze.

Co do EKG to zalezy to tylko od dostepnosci sprzetu;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

moj piesek ma mnostwo guzkow w okolicach odbytu. Jeden z lekarzy zasugerowal zeby usunac jadra, drugi, ze to nowotwor i trzeba usunac guzki, ale niestety piesek nie bedzie trzymal 'kupki'. Zaden mnie nie przekonal. Czy znacie dobrych weterynarzy w Krosnie woj. Podkarpackie? bede wdzieczna za informacje.

Irma

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irmkap']moj piesek ma mnostwo guzkow w okolicach odbytu. Jeden z lekarzy zasugerowal zeby usunac jadra, drugi, ze to nowotwor i trzeba usunac guzki, ale niestety piesek nie bedzie trzymal 'kupki'. Zaden mnie nie przekonal. Czy znacie dobrych weterynarzy w Krosnie woj. Podkarpackie? bede wdzieczna za informacje.

Irma[/quote]

Marta Gutowska...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Właśnie u mojego psa stwierdzono guz w odbycie (w środku). Guzek jest jak to określiła vetka na szypule. Krwawi, gdy pies oddaje stolec. Za dwa tygodnie będe operować, a potem histopatologia i okaże się, co za gadzina....
Dodam, ze pies po kastracji (wiosną tego roku), średnio młody (ponad 8 lat). I u jego rodziców były nowotwory.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...