Jump to content
Dogomania

Biały średniak oszustwo kwitnie


puzzle

Recommended Posts

chyba zaraz to zrobię, a zobaczcie co znalazłam w opisie "rodowodowych mini sznaucerków"

Cytuję z alegratka:
"DOSKONALE ODCHOWANE PRZEPIĘKNE SZCZENIACZKI SZNAUCERKI MINIATURKI PIEPRZ I SÓL, PO DOSKONAŁYCH UTYTUŁOWANYCH RODZICACH.OBOJE RODZICE POSIADAJĄ WYSZKOLENIE PT (PSA TOWARZYSZA) -NIEZBYT CZĘSTO SPOTYKANE U TEJ RASY A ŚWIADCZĄCE O DOSKONAŁEJ, ZRÓWNOWAŻONEJ PSYCHICE, WIELKIEJ INTELIGENCJI DAJĄCEJ SZYBKOŚĆ UCZENIA SIĘ ([B]NAWET DZIECKO Z ŁATWOŚCIĄ NAUCZY JE WIELU RZECZY[/B] SAMODZIELNIE), SĄ WESOŁE DOSKONAŁE NA TOWARZYSZA ZABAW DLA DZIECI JAK I [B]DO TOWARZYSTWA DLA OSOBY STARSZEJ[/B]. PONADTO POSIADAJĄ DOSKONAŁE CECHY STRÓŻUJĄCE, NIEWIELKIE WZROSTEM- ZMIESZCZĄ SIĘ W KAŻDYM MIESZKANIU, O WIELKIM SERCU-[B]SĄ W STANIE NAWET ZASTĄPIĆ PSA OBRONNEGO[/B]. OPRÓCZ ZALET CHARAKTERU POSIADAJĄ TEŻ PIĘKNĄ ,NIENAGANNĄ BUDOWĘ ANATOMICZNĄ ODZIEDZICZONĄ PO RODZICACH. OJCIEC-CHAMPION POLSKI, IMPORT Z ŁOTWY (W RODOWODZIE NAJLEPSZE EUROPEJSKIE LINIE SZNAUCERÓW), MATKA MŁODZIEŻOWA CHAMPIONKA POLSKI (W RODOWODZIE ZW.ŚWIATA, WICE ZW. ŚWIATA I MNÓSTWO INNYCH UTYTUŁOWANYCH PSÓW. PIESKI DLA OSÓB W KAŻDYM WIEKU OD MAŁEGO DZIECKA DO "ZŁOTEJ JESIENI". ZAPRASZAMY DO KONTAKTU TEL. (...)"

włos się jeży na głowie - znajomość rasy tych "hodowców" jest powalająca.....

czyli mamy do czynienia z wszechstronnym psem bojowym, które może wyszkolić dziecko, i będzie super kompanem dla osoby starszej...
nie wiem, czy się śmiać czy płakać ;-)

Link to comment
Share on other sites

[url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1036259_sznaucerki_miniaturowe_pieprz_i_sol.html[/url]

Przeczytajcie sobie ten opis:roll:, co ludzie robia tym biednym psiakom. Sznaucer to naprawde nie jest kanapowiec, ktory zawsze kocha dzieci. Juz lepiej jest je zareklamowac ze sa wredne i nei lubia obcych potrafia ugryzc w kostke i sa okropnie uparte niz napisac cos tajkiego, pozniej ktos kupuje idealnego psa, ktoremu my pozniej musimy szujkac domu bo pogryzl laczki....

i jeszce te....
[url]http://www.allegro.pl/item324180522_sznaucer_miniaturowy.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

ja bym była za tym, żeby nie wklejać linków do tych wstrętnych ogłoszeń :angryy: bo w ten sposób można napędzić im też chętnych na psy - różni ludzie czytają dogo :shake:

a to pierwsze ogłoszenie mnie załamuje tym bardziej że to w moim mieście :placz: :angryy: i nic im nie można zrobić - widzieliście co jeszcze sprzedają? kundelka jako papillona, HOVARTY :shock: a to nie jest zabronione bo przecież ludzie wiedzą, że jak kupują psa bez papierów to różnie im może wyrosnąć... ile to takich "yorków" u mnie na osiedlu, ehhh

Link to comment
Share on other sites

a ja uważam, że trzeba takie kwiatki wyciągać na światło dzienne i uświadamiać ewentualnym potencjalnym nabywcom szczeniąt którzy czytają to forum, że od pseudohodowców (a bywa, że pseudohodowcami są i osoby zrzeszone w ZK, z legalnymi przydomkami, wrrrr....) nie kupi się wartościowego i zdrowego rasowego psa... Pseudohodowcy są zmorą i na każdym portalu ogłoszeniowym zamieszczają swoje anonse, czasami próbując wcisnąć ludziom taki kit, jak "biały sznaucer średni" albo "sznaucerki ultra-miniaturowe beżowe" WRRR.........
JAk ktoś chce naprawdę mieć psa rasowego, to mam nadzieję, że zna upatrzoną przez siebie rasę na tyle, że nie da się nabrać na oszustwa pseudohodowców........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niedzwiadek:)']Sznaucer to naprawde nie jest kanapowiec, ktory zawsze kocha dzieci. Juz lepiej jest je zareklamowac ze sa wredne i nei lubia obcych potrafia ugryzc w kostke i sa okropnie uparte niz napisac cos tajkiego, pozniej ktos kupuje idealnego psa, ktoremu my pozniej musimy szujkac domu bo pogryzl laczki....[/quote]

No właśnie..... pamiętam, że jak do mnie dzwonili potencjalni nabywcy, to chyba z 20 osobom odmówiłam sprzedaży szczenięcia, bo miał to być "prezent dla córeczki/synka" (chodziło o dzieci 4-12 letnie)
Otwarcie mówiłam, że sznaucer, nie szkodzi że miniaturowy, nie jest psem dla dziecka :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Prawda jest taka, ze zaden pies nie jest dla dziecka. Psy sa dla doroslych, a dzieciom to moga towarzyszyc w zabawach. Nie rozumiem sformulowania na prezent dla dziecka, przeciez dziecko nie jest na tyle odpowiedzialne, zeby sie samo psem zajmowalo. Zawsze chcialam psa, ale dostalam sopeiro w wieku 14 lat. Bede miala psy, ale na pewno nie wypuszcze dzieciaka samego z psem do parku, zeby jemu albo psu stala sie krzywda.... Takie cos mnei denerwuje czy ludzie mysla, ze pies to zabawka?:angryy:Pies to jest zwierze osoby doroslej, ktore ma tolerowac dzieci swojego pana i w zaleznosci od rasy byc towarzyszem zabaw, ale nigdy nei wlasnoscia dziecka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niedzwiadek:)']. Sznaucer to naprawde nie jest kanapowiec, ktory zawsze kocha dzieci. [/quote]

Moje obydwa sa kanapowce, młody nawet bardziej niz starszy:evil_lol:. Ale niestety młody troche boi (nie jest zachwycony) sie dzieci - po prostu siada i cichutko siedzi, (a jak ma sie gdzies schowac to chowa np. pod stół), ale on nie był przyzwyczajony do dzieci, bo nie miałam takiej mozliwosci - zna jedynie mała córeczke sąsiadów, ale do niej sie zawsze cieszy i lize. Ale jej rodzice pod wzgledem psów są "normalni" :evil_lol: bo sami jeszcze do niedawna mieli spora suke znajde.

Bo z innymi - to róznie bywa - od wrzasku juz z daleka, jakby przynajmniej którys rzucał sie już do gardła, do złapania ostatnio z prędkościa światła:evil_lol: dziecka stojacego miniumum metr od zewnętrznej strony płotu osiedla (po mojej stronie trawnik jest połozony ok. 40 cm nizej , tak ze jak psy stana na dwóch łapach opierając sie o murek, to widac im prawie tylko głowy.

Ale zgadzam sie z Hania, ostatnio coraz wiecej osób kupujacych przede wszystki tanie psy bez rodowodu - w przypadku ich choroby, nazwijmy to troszke powazniejszej po prostu chce je uspic. Bo po co leczyc psa, jak moza kupic nowego :angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

ano... jest też zadziwiająco sporo przypadków nagłego poszukiwania nowego domu dla pupila z powodu "choroby dziecka", a często gęsto za taką informacją kryje się po prostu nieprzemyślana decyzja kupna psa (dla rzeczonego dziecka lub niekoniecznie), któremu to zwierzęciu nikt nie poświęcił czasu aby je wychować i w momencie gdy okazuje się, że ze słodkiego szczenięcia wyrósł nieokrzesany rozrabiaka, nagle "okazuje się", że dziecko ma alergię... i też wydaje mi się, że taki los spotyka głównie psy kupione od pseudohodowców za kilkaset złotych...
...ależ jestem cięta na pseudohodowców :-D ale mam do tego prawo :-D

Link to comment
Share on other sites

dajcie sobie już spokój z tą sunią , bo źle o Was pomyślę. Czasami tak jest i lepiej , żeby znalazła dobry dom, niż wszyscy mieliby się męczyć. Zanim coś napiszecie zróbcie wywiad , pomyślcie a nie tylko ,,gryziecie".Problem pseudohodowli jest i będzie, dopóki będą chętni do kupowania.Nasila się w każdej rasie , a zgubą jest moda na rasę.Ciągle szukamy nowych domów dla piesków odnalezionych w schroniskach(moja ras to posokowce).Często w opłakanym stanie.Dobrze , że jeszcze są ludzie , którym się chce pomagać.

Link to comment
Share on other sites

bez obaw, nasza dyskusja dotyczyła ogłoszeń zamieszczanych przez pseudohodowców... A o tej suni, o której mówisz sporo czytałam - jest urocza i mam nadzieję, że w swoim nowym domku szybko się zaaklimatyzuje - to zupełnie inny przypadek :D

Link to comment
Share on other sites

Ale alergia na psa jest częstym powodem oddawania psa. Ja tez mam alergie na mojego młodego pieprzaka, na starszego czarno-srebrnego nie. I obydwa to sznaucery. Wiem w jakich sytacjach to wystepuje i staram sie ich unikac, co zreszta nie zawsze sie udaje. Ale póki nie wymaga to leczenia, to uznam, ze jest to mało szkodliwe ;) I nie wyobrazam sobie, abym oddała psa.
Moze ktos mi wytłumaczy dlaczego na jednego jestem uczulona a na drugiego nie??

A w sprawie suni sredniaczki - to mysle ze opieka i zywiołowośc psa po prostu przerosła włascicieli. I dobrze,ze znalazła nowy domek, gdzie bedzie miała dobra opieke. Mysle, ze decyzja o oddaniu psa była dla włascicieli równiez bardzo trudna, ale chyba to lepsze niz meczenie i siebie i psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='niedzwiadek:)']Prawda jest taka, ze zaden pies nie jest dla dziecka. Psy sa dla doroslych, a dzieciom to moga towarzyszyc w zabawach. Nie rozumiem sformulowania na prezent dla dziecka, przeciez dziecko nie jest na tyle odpowiedzialne, zeby sie samo psem zajmowalo. Zawsze chcialam psa, ale dostalam sopeiro w wieku 14 lat. Bede miala psy, ale na pewno nie wypuszcze dzieciaka samego z psem do parku, zeby jemu albo psu stala sie krzywda.... Takie cos mnei denerwuje czy ludzie mysla, ze pies to zabawka?:angryy:Pies to jest zwierze osoby doroslej, ktore ma tolerowac dzieci swojego pana i w zaleznosci od rasy byc towarzyszem zabaw, ale nigdy nei wlasnoscia dziecka...[/quote]

[FONT=Comic Sans MS]kompletnie sie z tym zgadzam:cool1:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ja też się z tym zgadzam. mam dziecko ale pies od zawsze był mój absolutnie nie dziecka. kochały się nie powiem ze nie, ale dziecko dzieckiem a pies psem trzeba umiec z jednym i drugim postępowac. na tym polega cała filozofia a to juz zadanie dla dorosłego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...