Jump to content
Dogomania

cavaliery (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 11 months later...

Ja niedawno bylam na odbiorze miotu tych psiakow Sa genialne a miot, ktory ogladalam wyjatkowo udany Gdyby ktos byl zainteresowany kupnem psiaka z okolic Poznania to dysponuje namiarami:) Sama sie zastanawiam, ale...co za duzo, to...:)

Link to comment
Share on other sites

Nata, jak do tych przecudownych mopsików dokupisz sobie jeszcze cavaliera, to ja padne trupem na miejscu. Z zazdrosci, of kors :wink:

Cavaliery sa zaraz za mopsami, które z kolei są za rottkami :D Ale tylko blenheim.

PS. Zdjęcia fasolątek PRZE-CU-DOW-NE :D

Link to comment
Share on other sites

Gosiaq Ceny Cavisiów wahają się od 1500-3500zeta. Zależy jakiego chcesz szczeniaka czy tylko do towarzystwa czy dobrze zapowiadającego się psiaka wystawowego. Przeciętne maluchy lub z drobną wadą np. zgryzu są naturalnie tańsze niż wybitne rodzeństwo.

Ja kupiłam Tajgę właśnie za 1500 bo miała lekki przodozgryz (który nota bene sam się nieco skorygował :) ) Jeśli baaardzo będzie ci zależało na piesku hodowca też może nieco spuścić z ceny :D

To ile razy dziennie wychodzić na spacer i jak intensywny ma on być zależy od temperamentu psiaczka. Ogólnie nie potrzebują tak intensywnych ćwiczeń co np. jack russel, ( w naszym przypadku 40 min dziennie starcza). Cavisie wbrew pozorom lubią sporty i są naprawdę świetne w agility, uwielbiają też pływać. Nie pogardzą zabawami z innymi psiakami (u nas niestety idzie to baaaardzo kiepsko nad czym ubolewam :bigcry: ) i pogoniami za piłeczką :D. Dobrze zsocjalizowany psiak jest otwarty,ciekawy świata i bardzo przyjacielski.

Powodzenia w wyborze pięknego Cavisiulka-pysiulka :lilangel:

Link to comment
Share on other sites

Bezwzględnego posłuszeństwa można oczekiwać tylko od robota a pies miewa czasem swoje humory. Czasami wszystko wychodzi dobrze a następnego dnia do kitu. Cavisie jak wszystkie spaniele są posłuszne i lubią sprawiać właścicielowi przyjemność. Żeby Cavalier był posłuszny trzeba odpowiednio się do tego zabrać. Bez szarpania, krzyczenia,. Należy być łagodnym w odniesieniu do tego pieska żeby coś osiągnąć.

Moja niunia jest np. na tyle wrażliwa że samo podniesienie głosu ją stresuje. Pewne nieposłuszeństwo może wynikać z tego że Cavisie są czasem za bardzo rozpieszczane ;). Zupełnie inaczej podchodzi się do kwestii rozpieszczania ON-a a inaczej do takiego Cavisia-pysia :iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

Witajcie:-)

Hejka Aniu ,jak tam słodka Tajgunia?

To prawda co pisze Ania ,cavalierki to najkochańsze pieski pod słońcem.

Moj Bertuś uczy się bardzo szybko ,motywacja to kawałek dobrej, smacznej nagrodki;-)

Cavisie są bardzo pojętne !Berto np. nauczył sie siusiu w jedno wyznaczone do tego miejsce(na folię i szmatkę) w domu w tydzień!

Miał wtedy tylko 9 tygodni...

Ta rasa ma to do siebie ,że nie można jej nie kochac i nie rozpieszczać .

Te ich przymilne ,słodkie spojrzenie ...wierzcie mi trudno mu się oprzeć ,zwłaszcza ,kiedy chce coś dobrego na ząbek wycyganić .

Ania może coś pewnie o tym opowiedzieć;-)

Trzeba uważać zeby tych słodziaków nie utuczyć a mają do tego skłonność .

Pozdrowienia

Bogusia i Bertuś

Link to comment
Share on other sites

Hej Bogusiu :D Tajga :iloveyou: ma się świetnie dziękuję. Dzielnie trenujemy do zawodów agility które odbędą się pod Płockiem 18.09.

Oj tak Tajga jest strasznie łakoma i tylko by jadła te swoje czekoladki i ciasteczka. A do tego jest nieco leniwa i jest problem z utrzymaniem hmm...odpowiedniej wagi ;)

Tajga jest nawet aż za grzeczna. Na spacerku zawsze lubi być blisko mnie i ciągle patrzy co robię, reagując na każdy mój ruch. Wszędzie można ją zabrać i zostawić bez obawy że coś zniszczy. Czasem ma pewne opory przed wykonywaniem pewnych czynności bo niestety jest powściągliwa i nieco bojaźliwa. Dlatego potrzebuje silnej motywacji. Ale strachliwość Tajgi jest chyba ewenementem wśród Cavisiów. Zwykle te psiaki są otwarte i odważne. Cavisie muszą wylegiwać się na fotelach, spać w łóżku i być pieszczone bo do tego zostały stworzone (ale mi się zrymowało). Przecież nie można mu tego odmówić wszakże to królewska rasa która wylegiwała się na kanapach samego Karola II. :grins:

Ale mają też duszę sportowca w końcu to jednak spaniele.

Całuski dla Bercika :calus:

Link to comment
Share on other sites

yorki&cavaliery,

To, ze cavisie sa piekne nie trzeba mnie przekonywac. A jeszcze piekniej niz na wystawach, wygladaja cavisie pracujace. Mialam ostatnio mozliwosc ogladanie jednego z nich na Mistrzostwach Polski w PT w Zyrardowie. I mimo, ze cavis nie popisal sie nadmierna precyzja wykonywania komend, to i tak wygladal uroczo. Mam nadzieje, ze w przyslym roku bedziemy go ogladac w lepszej formie.

Anulka,

Jesli czas pozwoli to przyjade Wam kibicowac! Moj york tez trenuje agility, jednak z nadmiaru zajec nie moge na treningi poswiecac tyle czasu ile bym chciala. Jednak klasa S jest mi szczegolnie bliska, wiec mocno sciskam kciuki za powodzenie na Zawodach! :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Małgosiu zdjątka są przepiękne a Cavisie jak zwykle prezentują się doskonale. A Papa niedawno był taki malutki a teraz proszę już wyrośnięty dżentelmen :D Jak w końcu zrobię to prawko to będę sobie jeździć na wystawy i podziwiać cavisie ale jak narazie z transportem jest ciężko. Zwłaszcza że te wystawy są zawsze tak daleko od Wawy :(

O rany caviś na Mistrzostwach PT! ale szkoda że go nie widziałam :wallbash: Kiedyś widziałam zdjęcie cavisia pracującego (Amerykanie wszystko dzielą na pracujące i wystawowe). Wyglądem przypominał raczej miniaturowego springera walijskiego niż cavalierka. No i nie miał tej pięknej skróconej mordeczki :iloveyou:. Też myślałam nad zapisaniem Tajgi na PT ale na razie się wstrzymam bo co za dużo to niezdrowo.

Dzięki Wind, będziemy się starać jakoś pokonać ten tor;) A duże grono kibiców zawsze mile widziane :D Być może za jakiś czas w zawodach będzie startować jeszcze jeden cavalier bo w grupie początkującej pojawiła się dziewczynka blanheim Fiona. Niech klasa S rośnie w siłę!! :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

yorki&cavaliery,

To, ze cavisie sa piekne nie trzeba mnie przekonywac. A jeszcze piekniej niz na wystawach, wygladaja cavisie pracujace. Mialam ostatnio mozliwosc ogladanie jednego z nich na Mistrzostwach Polski w PT w Zyrardowie. I mimo, ze cavis nie popisal sie nadmierna precyzja wykonywania komend, to i tak wygladal uroczo. Mam nadzieje, ze w przyslym roku bedziemy go ogladac w lepszej formie.

pozdrawiam,

Och Wind, strasznie Wam zazdroszczę możliwości trenowania z pociechami w psich sportach i uczestnictwa w zawodach. Mnie niestety ciągle brakuje czasu. Jednak chętnie pokibicowałabym Wam, proszę daj znać kiedy odbedą się zawody w W-wie.

Jak w końcu zrobię to prawko to będę sobie jeździć na wystawy i podziwiać cavisie ale jak narazie z transportem jest ciężko. Zwłaszcza że te wystawy są zawsze tak daleko od Wawy

Oj Aniu, Aniu :( przecież mieszkamy w jedym mieście, mogłabyś zabrać się z nami gdybyś napisała tylko słówko, że masz chęć jechać.

Może do Wrocławia? ale uprzedzam pobudka o 4 rano. :roll:

Bogusia się nie chwali, a wczoraj we Włocławku Berto zdobył zw. mł. Gracja przywiozła piąty srebrny medal 8)

Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie:-)

Wspaniale ,że dodałaś fotki cavisi Gosiu:-)

Ślicznie wygladają , słodkie mordeńki ,prawda?:-)

A juz foto Berta i Papy w zapaśniczym uścisku jest rewelacyjne!

Gosiu jakoś zapomniałam się pochwalić tym Z.Mł. Bertunia;-) dziękuję ,że mi o tym przypomniałaś :D

Już nie moge się doczekac następnych wystaw i spotkania z Wami.

Cavisiomaniacy łączcie się!!!!!!

Pozdrawiam

Bogusia

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...