Jump to content
Dogomania

becia

Members
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

About becia

 • Rank
  Member
 • Birthday 07/27/1988

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.bigcats.glt.pl

Converted

 • Location
  Libiąż
 • Interests
  zwierzęta, fotografia, muzyka, piłka nożna
 1. becia

  Stan zdrowia bardzo starych psów

  Strata psiaka jest bardzo bolesna. Ale ważne żeby odchodził bez bólu, a nie w ogromnych cierpieniach. Wtedy jest być może nieco lżej... nie wiem, jak się kiedyś pogodzę z tym, że moja Misia odejdzie. Ma obecnie 16 lat i 5 miesięcy. Na ogół była zdrowym psem, 2 lata temu zaczęły się problemy z zatokami przyodbytniczymi, a rok temu miała operację z powodu ropomacicza, które błyskawicznie się rozwinęło i było duże prawdopodobieństwo, że nie przeżyje operacji. Ale udało się. Twarda babka z niej :)
 2. becia

  Misia, mały aniołeczek ;)

  A co tam, też się pochwalę foteczkami :P Misia urodziła się w marcu 2000 roku. Jest ze mną od kiedy skończyła 3 miesiące. Po 10 latach mogę stwierdzić, że jest pieskiem przeważnie niekłopotliwym, słuchanym i grzecznym. Ale żeby Misia stała się takim aniołkiem, musiałam się przez ten czas troszkę napracować ;) bo to stworzonko jednak uparte. Poza tym w nowych sytuacjach i w kontakcie z obcymi od początku była niepewna siebie. To było największe wyzwanie - nauczyć jej ufności do świata. Nadal ma wrażliwą psychikę, ale zdecydowanie teraz to inny pies. Szkoda tylko, że nie udało mi się jej przyzwyczaić do odgłosu wystrzałów... Misia jest bardzo wylewna i uwielbia pieszczoty. Ciągle się ich domaga ;) nie skrzywdziłaby muchy. Stąd z resztą tytuł tematu :cool1: wygląd pasuje jak ulał do jej charakteru :razz: Wystarczy spojrzeć ;D [IMG]http://i1213.photobucket.com/albums/cc467/bacchi88/Misia/mmm.jpg[/IMG] [IMG]http://i1213.photobucket.com/albums/cc467/bacchi88/Misia/mis.jpg[/IMG] chwila zadumy ;) [IMG]http://i1213.photobucket.com/albums/cc467/bacchi88/Misia/photo03.jpg[/IMG]
 3. Ehh za nic nie chce mi się post edytować :/ Dlatego tutaj podaję ceny: - Cavalier King Charles Spaniel - wyd. Galaktyka, 2005. 9 zł - John Fischer - Dlaczego mój pies...? - wyd. Galaktyka, stan bdb, wydanie II, 2003. 18 zł - Desmond Morris - Dlaczego pies szczeka, czyli jak zrozumieć przyjaciela - wyd. Amber, 2000. 10 zł - Małgorzata Caprari - Przesadnik kynologiczny, czyli jak wytrzymać z każdym psem - wyd. KDC, 2003. 15 zł - Pies - Rasy, pielęgnacja, zachowanie, szkolenie - wyd. KDC, 2001, stan bdb. 25 zł - Karen Pryor - Kliker - skuteczne szkolenie psa + płyta DVD - wyd. Galaktyka, 2005. 20 zł
 4. becia

  Agresja lękowa, pomocy!!

  Myślę że dobrze byłoby zaangażować jakiegoś znajomego do pomocy. Przekonać pieska, że nic mu nie grozi ze strony mężczyzn. Przyda się na pewno dużo smakołyków. Możesz spróbować na przykład czegoś takiego: będąc na spacerze w jakiejś cichej okolicy niech umówiony kolega czeka w jakimś miejscu - Ty w tym czasie idziesz z Czarkiem na smyczy w pewnej odległości. Jeśli pies będzie spokojny, nawet jeśli widzi obcego - dajesz mu smakołyk. Jeśli warczy, to wołasz go odwracasz się i idziecie z powrotem. Jak się uspokoi, to znów zmieniasz kierunek i idziesz w stronę kolegi. I znów - jeśli nie warczy, nagradzasz. Tylko nic na siłę. Trzeba dać mu czas. Potrzebnych będzie pewnie kilka takich sesji, a przede wszystkim dużej cierpliwości. Kiedy będzie się dało podejść na tyle, żeby kolega mógł rzucić psu smakołyk, niech to zrobi. Pies powinien nauczyć się, że kiedy zachowuje się spokojnie, to dostaje coś dobrego. I później, że od mężczyzny nie dostanie lania, tylko też smakowite jedzonko. Tylko absolutnie nie nagradzać za agresywne zachowanie. Taka mała próba poradzenia sobie z problemem. Niestety czasochłonna. Może ktoś inny doradzi coś lepszego :)
 5. becia

  Spotkania innych psów na spacerach

  Ja także obawiam się spotkań z innymi psami. Nigdy nie jestem pewna, jakie zamiary ma nadchodzący pies. Ale zwykle wszystko przebiega dobrze, jeśli tylko właściciel jest odpowiedzialny. Misia jest dość małym psiakiem i boi się dużych psów, między innymi dlatego, że 2 razy zaatakowały ją właśnie takie zwierzęta. Jednak dalej do takich ciągnie, piszcząc. A kiedy jakiś pies się oddala a ona tego nie chce, to czasem zaczyna szczekać ;)
 6. becia

  skąd masz swojego kundelka?

  Moja Misia została kupiona na ulicy. Z wielką miłością lizała swojego pana po twarzy. Mojemu tacie od razu spodobała się ta mała, puszysta, słodziutka kuleczka. Miała wtedy 2 miesiące. Nie było mnie tam, kiedy Misia była kupowana. Byłam w szkole, a kiedy przyszłam, zobaczyłam maleńką kuleczkę biegającą niesfornie od miseczki z wodą do ławki, na której siedzieli rodzce. Zanim zobaczyłam Misię byłam bardzo smutna, bo coś stało się w szkole. Ale widok szczeniaka uradował mnie bez reszty :)
×