Jump to content
Dogomania

Zakopane- problem z wladzami...


Fruzia

Recommended Posts

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Frotka']Powołujecie art. 184 kc i twierdzicie, że właściciel ma prawo odebrać psa w ciagu 2 lat od dnia znalezienia a jednocześnie nie popieracie prawa właściciela do odbioru swojego psa w ciągu dwóch lat od chwili znalezienia. Jak to rozumieć?[/quote]
a co ty jako prawnik ( tak się przedstawiasz ) bys powiedziała? ; czy KC jest obowiązującym prawem w Polsce czy też nie? to jak w Krakowie ten paradoks rozwiązujecie w praktyce?? Jak po miesiącu od adopcji przychodzi własciciel to co mu mówicie? że jest zły i pies do niego nie wróci? wątek ten sama wywołałas przypisując nam nieprawdziwą wypowiedż , zasłyszaną zapewne od kogoś; skoro już ustalilismy, [B]że nie jest to prawda ( kontekst) ani nie dotyczy sprawy jaką zgłosilismy na wątku , to czy to będziesz dalej jątrzyć?[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Czyli podsumowując sprawę "znikających psów" nie macie dowodów, ze jakiekowliek psy zniknęły?[/quote]
ty się teraz i tutaj tego nie dowiesz....Choćby z uwagi na twoją bliską znajomosc z włascicielką schroniska ( my do niej nie mamy tel. komórkowego a ty masz)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']proszę o odpowiedź: jakie jest Państwa stanowisko w sprawie oddania psa poprzedniemu właścicielowi po 14 dniach kwarantanny i wydaniu go do nowego domu?[/quote]
[B]z niecierpliwoscią czekamy na twoją poradę prawną[/B] ;
doradź nam cos w tym temacie , bo inaczej będziemy mysleć, że nas tu tylko atakujesz (intencje: wykazać, że jestesmy głupi, nic nie wiemy i z gruntu ... działamy na szkodę zwierząt, w przeciwieństwie do reszty swiata)
[B]a tymczasem nara, bo idę na spacer z psami; [/B]
[B]a tego wątku kopania się ( bycia kopanym) po kostkach kontynuowac nie chcę...[/B]

Link to comment
Share on other sites

Frotka, fakty sa takie, ze wg polskiego prawa właściciel ma do niego prawa do dwóch lat od czasu zaginięcia.To sa fakty i dlatego w schronisku powinna istniec dokumentacja dotyczaca przyjętego i wydanego do adopcji psa...Dla nas liczy sie dobro zwierząt i dlatego nikt nie wpadl na tak absurdalny pomysł, zeby przetrzymywac psa w schronie tyle czasu...Dlatego na twoje pytanie postawione powyżej odpowiadam, że oczywiście jestesmy za tym, żeby schroniskowe psiaki znajdowały nowe domy jak najprędzej, ale znamy przypadki,kiedy psy były wydawane przed upłynięciem 2-tygodniowej kwarantanny i kiedy trafiały w niepowołane ręce, stąd wzięły sie nasze prośby o mozlwośc skontrolowania dokumentacji. Czy nie uwazasz, ze gdyby wszystko bylo w porządku, to schronisko nie wzbraniałoby sie przed wydaniem dokumentacji?...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Nie mogę stwierdzić, że cos jest w porządku lub nie w porządku dopóki nie porozmawiam o całej sytuacji w gminie, nie przejrzę dokumentacji schroniska i nie skontroluję psów wydanych z Waszej gminy.[/quote]
No i nareszcie mówisz tym samym jezykiem co my. Od wielu miesięcy własnie o te mozliwośc usiłujemy sie doprosić!
[quote name='Frotka']Czyli wdł Was w polskim systemie prawa dawny właściciel psa ma prawo odebrać go nowemu właścicielowi w ciągu 2 lat od daty zgubienia? Tak?[/quote]
Zarówno ja, jak i wiele osób w ten sposób interpretuje ten przepis (co nie znaczy, ze sie z tym zgadzam). Jesli się mylę to mnie popraw. Czy powołując sie na ten przepis własciciel psa nie mógłby na drodze prawnej dochodzić swoich praw własności?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Jestem pewna, że nie mówimy tym samym językiem.
[/quote]
Owszem mowimy, chcesz zrobic dokładnie to, o co nam chodzilo, może masz lepsze metody na dokonanie tego, ale cel jest ten sam...
A co powiesz na to? Czy to nie jest przepis, ktory uprawnia nas do starań o mozliwośc kontroli psów wyłapywanych na terenie naszego miasta?
Art. 11.
1. Zapewnianie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie należy do
zadań własnych gmin.
2. Minister właściwy do spraw administracji publicznej w porozumieniu z ministrem
właściwym do spraw środowiska określi, w drodze rozporządzenia, zasady
i warunki wyłapywania bezdomnych zwierząt.
[COLOR=blue]3. Wyłapywanie bezdomnych zwierząt oraz rozstrzyganie o dalszym postępowaniu[/COLOR]
[COLOR=blue]z tymi zwierzętami odbywa się wyłącznie na mocy uchwały rady gminy podjętej[/COLOR]
[COLOR=blue]po uzgodnieniu z powiatowym lekarzem weterynarii oraz po zasięgnięciu opinii[/COLOR]
[COLOR=blue]upoważnionego przedstawiciela organizacji społecznej, której statutowym celem[/COLOR]
[COLOR=blue]działania jest ochrona zwierząt.[/COLOR]
4. Organizacje społeczne, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt,
mogą zapewniać bezdomnym zwierzętom opiekę i w tym celu prowadzić
schroniska dla zwierząt, w porozumieniu z właściwymi organami samorządu terytorialnego.

Link to comment
Share on other sites

Jestem nieco zaszokowana tym co przeczytałam. Dwa lata kwarantanny?:crazyeye: Czy ktos tu rozum stracił? Bo inaczej tego okreslic sie nie da... Nie jestem prawnikiem ale jako bioetyk i wolontariusz moge stwierdzic, że to jest jeden z takich absurdów, o których filozofom sie nie śniło...Dwuletni pies to pies dorosły, z okreslonymi nawykami, z ukształtowana osobowością! Kto takiego psa potem zaadoptuje? może jeszcze do tego przepisu rodem z absurdu Ionesco dodac, że po dwóletniej kwarantannie, po roku należy go uśpić? Czemu nie...?
Wiem, że niektórych denerwuje porownanie zwierzat z dziećmi - nic nie poradze, że odkąd straciłam moja córke to psy sa dla mnie trochę jak dzieci. Jestem szurnieta i już (ostatecznie jestem filozofem:evil_lol:) ale może w domach dziecka należałoby wprowadzic kwarantanne np 12 letnią?

Ten kto cos takiego wymyslił powinien sie leczyć - nie psychiatrycznie ale powinien odbyć kurs miłości do zwierzat. Obawiam sie jednak, że to moze byc jednak nieuleczalne:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwop']Jestem nieco zaszokowana tym co przeczytałam. Dwa lata kwarantanny?:crazyeye: Czy ktos tu rozum stracił? Bo inaczej tego okreslic sie nie da... Nie jestem prawnikiem ale jako bioetyk i wolontariusz moge stwierdzic, że to jest jeden z takich absurdów, o których filozofom sie nie śniło...Dwuletni pies to pies dorosły, z okreslonymi nawykami, z ukształtowana osobowością! Kto takiego psa potem zaadoptuje? może jeszcze do tego przepisu rodem z absurdu Ionesco dodac, że po dwóletniej kwarantannie, po roku należy go uśpić? Czemu nie...?
Wiem, że niektórych denerwuje porownanie zwierzat z dziećmi - nic nie poradze, że odkąd straciłam moja córke to psy sa dla mnie trochę jak dzieci. Jestem szurnieta i już (ostatecznie jestem filozofem:evil_lol:) ale może w domach dziecka należałoby wprowadzic kwarantanne np 12 letnią?

Ten kto cos takiego wymyslił powinien sie leczyć - nie psychiatrycznie ale powinien odbyć kurs miłości do zwierzat. Obawiam sie jednak, że to moze byc jednak nieuleczalne:angryy:[/quote]
To nie są ani nasze słowa ani kontekst ( 2 letnia czy trzy letnia kwarantanna???), tylko Frotka przypisuje je nam (za kims jako zasłyszane?) , aby nas wysmiać....i podważyć naszą wiarygodnosć; A prawdziwy problem jest taki że od kilkunastu lat schron wydaje psy każdemu i nikt tego nie weryfikuje; I może wrócmy do meritum....albo zamknijmy ten wątek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Sposród kilku pytań na które nie uzyskałam w tym wątku odpowiedzi przed podjęciem rozmów z gminą i schroniskiem potrzebuję z Waszej strony odpowiedzi na jedno: jak widzicie dalsze losy psów, których przyjęcia odmawia Nowy Targ? Ze schronisk Waszej gminie zostanie tylko Olkusz. Pytam o psy które będą potrzebowały schronienia w najbliższym czasie, bo to, że kiedyś wybudujecie schronisko już wiem.[/quote]
Naszym celem nie jest zerwanie umowy z Nowym Targiem, ale jeśli schronisko nie widzi mozliwości dalszej współpracy z nasza gminą, to gmina będzie zmuszona rozwiązac ten problem w jakis inny sposób. Może na poczatek dobrze by było przeznaczyć na ten cel kawałek ziemi gminnej, który powoli można zacząć zagospodarowywać jako miejsce przetrzymywania bezdomnych psów...Bedziemy sie w tej sprawie jeszcze konsultować z osobami, które mają doświadczenie w prowadzeniu schronisk i liczymy na ich pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Gmina nie może "stopniowo zagospodarowywać" kawałka ziemi, bo narazi się na poważne zarzuty. Lekarz powiatowy nie nada numeru indentykacyjnego gminnemu schronisku, które nie spełnia wymogów rozporządzenia o schroniskach.[/quote]

[B]Masz Frotka rację!!![/B]


[quote=Fruzia;]
[I]Naszym celem nie jest zerwanie umowy z Nowym Targiem, ale jeśli schronisko nie widzi mozliwości dalszej współpracy z nasza gminą, to gmina będzie zmuszona rozwiązac ten problem w jakis inny sposób. [/I]
[/quote]

A może to [B]nie schronisko[/B] nie widzi wpółpracy z gminą, tylko nie widzi współpracy z lokalnym TOZ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...