Jump to content
Dogomania

Labrador i alergia


Asiulka

Recommended Posts

"Od urodzenia" marzę o psie a konkretnie o Labradorze. Niestety mój młodszy (o 2 lata) brat ma alergie akurat na SIERŚĆ PSÓW :-(. Właściwie to 5 lat temu mieliśmy kota i on zaczą się dusić w nocy i okazało się że ma alergię na sierść zwierząt. :shake: Myśleliśmy jednak że mu przeszło i na wakacje (2007 roku) planowaliśmy kupić psa. Niestety na testach alergicznych wyszło że on (choć mało) nadal jest uczuluny ale TYLKO NA SIERŚĆ PSÓW. :placz: Czy jest możliwość że do tych wakacji nie będzie miał już tej alergi? Albo czy mogę mieć jakiegokolwiek innego psa? Byle nie Yorka!!! Albo czy można jakoś wyleczyć alegrię? POMOCY!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Serdecznie współczuję Asiulka. Te wszystkie wymienione wyżej pieski są może i ładne, ale gdzie im do labradorka. Właśnie przeczytałam, że jakiś labek ze Szkocji zeżarł 13 piłeczek golfowych. No i jak nie kochać tych głupoli:)
Co do sierści to niestety, smutna prawda jest taka, że tracą ją przez cały rok, raz intensywniej raz mniej. Chyba jednak trzeba iść do lekarza z bratem.
Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Witaj! Jestem mamą. Mam 14 letnią córkę i 12 letniego syna z alergią. No i właśnie nie mieliśmy psa z powodu tej alergii. Syn jest głównie uczulony na roztocza kurzu i sierść kota. I to bardzo! Kocia sierść ma bardzo silne alergeny, dużo silniejsze niż sierść psa. Mimo to w końcu zdecydowaliśmy się na psa - taka sunia w typie labradora. Syn nie miał jakichś objawów (ale jest stale na lekach z powodu tego kurzu). Po 6 miesiącach zrobiliśmy testy. Wyszło małe uczulenie na psa, ale nie daje ono objawów. Lekarka powiedziała też, że alergeny psa są rozpuszczalne w wodzie. A to znaczy, że jeżeli myje się podłogę, ręce po zabawie z psem i kąpie się psa, to zmywa się te alergeny. Ważne też, żeby psiak nie wchodził do pokoju alergika i absolutnie nie spał w jego łóżku- tego się da nauczyć.
Dobrym sposobem jest pożyczyć od jakichś znajomych psa, np. na tydzień i sprawdzić, czy będą kłopoty.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...