Jump to content
Dogomania

Giant, standard, miniature, toy, teacup


puzzle

Recommended Posts

[quote name='Agnieszka K.']
Ja tez wole wieksze, mocniejsze o grubej kosci, jestem przeciwna takiemu "rozmnazaniu" w kierunku mini mini - a takie własnie mozna spotkac ogłoszenia na allegro. A najsmieszniejsze jest to, ze tacy rozmnazacze uwazaja i tak wypisuja w ogłoszeniach, ze tp "prawdziwe" sznaucery miniaturowe.
[/quote]

O tym, że sznaucery krzyżuje się z yorkami, dowiedziałam się od jednego pseudohodowcy :angryy: - robią to właśnie po to, żeby pieski były jak najmniejsze... Uważam, że rozmnażacze, którzy potem próbują sprzedawać takie kundelki czy to przez allegro czy inaczej, i reklamują je jako sznaucerki, mocno oszukują niczego nie świadomych ludzi...:mad: :mad: :mad: ...wrrr... oj cięta jestem na pseudohodoffców, oj bardzo...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A te czekoladowo podpalane sa "legalne"? Ja tez jestem bardzo cieta na psudohodowcow! Lubie sobie popodziwiac takie cuda bo to mimo wszystkio pies, ale szukam gdzie akie psiaki mozna nabyc "legalnie".. JNieprzyczyniam sie i nei chce zeby byly rozmnazane psy bez rodwodow, dlatego narazuie tylko podziwiam a takiego sznupka kupie dopiero gdy beda zarejestrowane jako rasa. Ciekawe czy gdzies sa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='haniago']O tym, że sznaucery krzyżuje się z yorkami, dowiedziałam się od jednego pseudohodowcy :angryy: - robią to właśnie po to, żeby pieski były jak najmniejsze... Uważam, że rozmnażacze, którzy potem próbują sprzedawać takie kundelki czy to przez allegro czy inaczej, i reklamują je jako sznaucerki, mocno oszukują niczego nie świadomych ludzi...:mad: :mad: :mad: ...wrrr... oj cięta jestem na pseudohodoffców, oj bardzo...[/quote]

Tylko w takim wypadku, beda problemy z kolorem.
Niektórzy celowo kryja maleńką suke małym psem, i częsc wychodzi mała (dla normalnego hodowcy maleńkie suki / psy sznaucera) nie maja wartosci hodowlanej. I takie własnie psy - dla psudohodowców - sa "idealne", bo mozna uzyskac małe szczeniaki, zachowując "czysośc rasy:diabloti:"

Mnie wkurza, jak ktos po takich "doswiadczeniach" (lub widziała u kogos psedu sznaucera) widzac normalnej wielkosci miniature, mówi "ale wielka, to chyba sredniak" - mimo ze średniaka na oczy nie widział.

A co do reszty to sie z Toba zgadzam w 100%.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']
Mnie wkurza, jak ktos po takich "doswiadczeniach" (lub widziała u kogos psedu sznaucera) widzac normalnej wielkosci miniature, mówi "ale wielka, to chyba sredniak" - mimo ze średniaka na oczy nie widział. [/quote]

Dokładnie tak jest !... Niestety wizerunek pseudosznaucera jest dość mocno rozpowszechniony, też na spacerach spotkałam się z opinią "znawców wszystkich ras", że moja Heidi to średniak (fakt, ma chyba z 36 cm ale do średniaka jej daleko...)

Raz też znajomy prawnik, przyglądając się z wybałuszonymi oczami na to jak Heidi macha swoim naturalnym ogonem, skomentował: "Moi znajomi też takiego mają, ale [B]ich jest rodowodowy[/B], bo nie ma ogona..." :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']wczoraj taki tekst uslyszalam przy ringu w Lesznie podczas oceny pieprzaczkow mini :evil_lol: - zobaczcie taki jak nasza ale to chyba sredniak bo taki duzy :diabloti:[/quote]

hihi... no tak - tacy "znawcy" są mądrzejsi nawet i od sędziów przecież....
a ciekawe co by powiedzieli, jakby zobaczyli prawdziwego średniaka i przy nim jeszcze olbrzyma... :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Czyli jezeli kupie sznaucera amerykanskiego z rodwodem AKC i on bedzie jakikolwiek (np olbrzym czarno-srebrny) i nawet mi go nasze FCI nie przyjmie, to on ma jakies tam papiery ameryksnskie tak? Poprostu chodzi mi o to czy oni w jakis sposob spisuja linie psow i wiem kto byl rodzicami/dziadkami itp? Mysle, ze kiedys bede sprowadzac z tamtad psa i jezeli nie bedzie to pies uznany przez FCI to porprostu dla siebie jako domowa maskotke, ale ceny psow tam sa duzo wyzsze niz u nas i nie chcialabym za takie pieniadze sciagnac psa, ktory zupelnie odbiega od standartow rasy, albo jest poprostu kundlem. Jakie sa tam inne organizacje? Prowadza jakies ksiegi/spisy hodowli? Kurcze nigdy sie tym nie interesowalam i jestem zupelnie zielona.

Link to comment
Share on other sites

Czarno-srebrny olbrzym nie zostanie u nas zarejestrowany, bo ten kolor nie jest uznany przez FCI, a wiec ZK jako członek FCI nie moze go zarejestrowac (jak i szczeniaka / psa z rodowodem AKC kazdej innej rasy czy nawet nieuznanego koloru). I odmowa jego rejestracji nie ma nic wspólnego z jego amerykańskimi papierami (oczywiscie pod warunkiem, ze FCI uznaje rodowody danej organizacji; rodowody AKC uznaje). AKC i CKC (kanadyjski związek) nie sa członkami FCI (ale sa odpowiednie umowy dotyczące wzajemnego uznawania rodowodów psów jak równiez uprawnień sedziowskich).

Jesli zas cz-s olbrzym urodziłby sie sie w u nas miocie czarnych olbrzymów, to jak najbardziej dostałby metryke ZK z adnotacja - wadliwe umaszczenie.

Działa to na zasadzie: metryki / rodowody ZK sa uznawane w Polskim Klubie Psa Rasowego, ale ZK nie uznaje rodowodów PKPR i szczenieta / psy z takim rodowodem nie moga byc zarejestrowane w ZK. I moze tez tak byc, ze jak bedziesz chciała sprowadzic psa z rodowodem innej organizacji niz AKC , to jego rodowód moze nie byc w ogóle uznany (z powodu braku współpracy tejze organizacji z FCI).

Przed sprowadzeniem psa - o ile ma byc wystawiany - trzeba sie dowiedziec, czy rodowód danej organizacji zostanie u nas uznany. Jesli zas pies nie bedzie wystawiany, to nie ma to wiekszego znaczenia - aczkolwiek dobrze byłoby sie zainteresowac przepisami hodowlanymi danej organizacji, by nie okazało sie, ze nie ma zadnej gwaracji, ze pies jest rasowy mimo jego rodowodu.

Link to comment
Share on other sites

Mysle raczej nad sprowadzeniem "egzotyku"(masci uznanej za wade w FCI), pies bedzie dla mnie (jalowka/kastracja) i nie bede go wystawiala (no bo nie bedzie uznany) , chcialabym tylko nie trafic na jakas amerykanska "pseudohodowle" no i nie zostac oszukana. Musze poczytac troche o obowiazujacych tam zasadach, zeby nie napedzac ich czarnego rynku i nie sprowadzic sobie kundla za spora kase. Chce kupic psa "legalnie" z papierami (takimi ktore cos znacza, daja mi jakies informacje o pochodzeniu, nie wazne czy ta organizacja bedzie wspolpracowala z FCI, bo to bedzie moj domowy pies i nie bede rejestrowac go w PL) ale to jeszcze spooooro czasu zanim podejme jakiekolwiek kroki w tym kierunku;).

Link to comment
Share on other sites

To w takim razie dobrze jest zapoznac sie z przepisami tych organizacji. Na chwile obecna, to papiery AKC "cos znacza", reszta nie ma wiekszego znaczenia.
Zupełnie inne sa zasady sprzedawania psów / szczeniat. Wiekszosc nie jest przeznaczona do hodowli, co potwierdzaja stosowne zapisy w umowie, zakazujace rozmnazania (obarczone wysoka kara). Niektórzy sprzedaja juz wysterylizowane / wykastrowane.

Link to comment
Share on other sites

Jak u nas najlepsze olbrzymy tylko, ze jeszcze w dolarach:evil_lol:. Dlatego mowie, ze do tego dluga droga, ale gorsza sprawa od pieniedzy to znalezienie jakiejs pewnej, dobrej hodowli ( w PL nieraz trudno sie rozeznac, a co dopiero Stany...), w koncu nie chodzi o sama masc, ale tez o ogolny wyglad, no i przede wszystkim charakterek..

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jakiej rasy psa chcesz Niedzwiadek sprowadzic, ale moze nie trzeba szukac az w Stanach. W niektórych krajach sa równiez hodowane kolory oficjalnie nie uznane, bo np. dany kraj dopuszcza taka mozliwosc - np. w Niemczech pudle mini (lub toy) w kolorach czarnym-podpalanych czy łaciate biało czarne czy tez kolorowe bolończyki (bolonka zwetna).

Czarno-srebrne sznaucery olbrzymy urodzily sie w Finlandii w 2003 roku:
[URL]http://www.elisanet.fi/diudis/bpentuee.htm[/URL]
w niektórych hodowlach tez sie czasem zdarzaja.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie, ze chce sznaucera;). Nie chodzi tu konkretnie o olbrzymy czarno-srebrne, mysle tez o czekoladowych miniaturach, albo czekoladowo-srebrnych i jednak chyba jako drogi kaprys, a nie psa hodowlanego bo nie bede odwiedzala jego ojczystego kraju zeby go tam powystawiac...

Link to comment
Share on other sites

W hodowlach rosyjskich mają czekoladowo-srebrne:
[URL]http://www.zwerg-schnauzer.info/search.php?srchid=&name=&Kennel=0&Color=5&Sex=0&Country=0&owner=&db1=&db2=&ordby=0[/URL]

czekoladowy pies w Finlandii:
[COLOR=#993300][COLOR=#000000]Alpats Chocolate Passion[/COLOR][/COLOR]
[URL]http://personal.inet.fi/private/kenneldarne/index_engl.html[/URL]

przegląd kolorków:
[URL]http://www.alpats.com/colors.aspx[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Agnieszka dziekuje bardzo za to info. Jak szukasz w necie tych hodowli? Ja znajduje tylko amerykanskie, bo tylko po angielsku potrafie cos napisac (no i przeczytac oczywiscie).

EDIT:

Tak sie zastanawiam dlaczego inne masci sznaucerow (wogole miniatur) nie zostaly w PL uznane? Watpie zeby watrobiane/czekoladowe sznaucery, czy laciate byly narazone na wiecej chorob niz np czarne... Jak patrze na te zagraniczne sznupki to ich wyglad jest prawidlowy, ze zdjec trudno jes to dokonca stwierdzic, ale skoro inne kraje je uznaly to dlaczego nie PL?

Link to comment
Share on other sites

W pierwszym linku masz baze sznaucerów tzn. to sa wyniki wyszukiwania, ale z lewej strony mozasz zmienic kryteria czy kolor. A do hodowli Alpats trafiłam przez strone hodowli D'Arne.
Natomiast - w D'Arne jesli będa rozmnazac czekoladowego to szczeniaki będa bez papierów - chyba, ze miot bedzie zgłoszony w AKC, to wtedy powinny dostac.

Aczkolwiek - jesli chodzi o szczeniaki z Alpats - byłabym ostrożna, przy niektórych jest info o "limited pedigree".

W Czechach jest tez jedna hodowla, która ma łaciate sznaucery.

A czasem szukam tez przez google - możesz wpisac kolory sznaucerów i szukac. Był już gdzies temat o innych kolorach sznaucerów.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='marisia'][FONT=Tahoma]Proponuję jeszcze wariant sznaucer pośredniak :evil_lol::evil_lol::evil_lol: – taki pośredni pomiędzy średnim a miniaturą a wtedy pozbędziemy się wszystkich kłopotów, jak wyrośnie za mały albo zbyt duży zawsze się gdzieś dopasuje :bigok: .[/FONT]
[/quote]

To coś dla mnie!!
Ja miałem Sznaucera Pośredniaka (37 cm), a teraz mam Sznaucera Olbrzyma Kieszonkowego (65 cm) :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...