Jump to content
Dogomania

Irma zwyciężyła.WIELKA RADOSC-MA DOM! :)


brazowa1

Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='akucha']

Ciotki nadmorskie ogłaszam konkurs! Pytanie brzmi:
O co zapyta Brazowa po obejrzeniu zdjęć?[/quote]

Akuszko :lol::eviltong: tak,masz swieta racje,zapytam,bo musze,bo to taka malutka rzecz,ktora ratuje czesto psu zycie lub chroni przed zyciowa trauma,przed klikoma dniami w schronisku,przed cierpieniem.Pozwala szybciutko wrocic psu do domu,w razie naglego wypadku lub zagubienia sie.I nawet najlepiej wychowany pies,najbardziej posluszny powienien miec ten swoj amulet-adresowke.
Zaden kochany przez wlasciela pies nie moze opuscic domu bez zabezpieczenia,jakim jest numer telefonu wypisany na obrozy plus blaszka z wyrytym numerem telefonu (zakrecane plastikowe pojemniczki sa do bani).Gdyby jeszcze mial czipa,to super.
Sytuacji w jakich moze sie zagubic pies jest wiele-atak innego psa,nagly wystrzal,w skrajnych przypadkach-wypadek,gdy pies moze poleciec przed siebie,pogonienie za zwierzyna w lesie.Na 100 psow,ktore przybywaja do schroniska,oznakowany jest JEDEN. Kochajmy nasze psy i dbajmy o ich bezpieczenstwo.To nie przesada-zaden pies nie moze opuscic progu domu bez nr telefonu,nawet,jezeli jest tylko wypuszczany do ogrodka.

ufffffffff,ale sie rozpisałam.

Link to comment
Share on other sites

Brazowa jeszcze tego nie zrobilam, ale w czwartek ide do pracy i kolo mnie jest zaklad w ktorym zrobia mi takie cos na blaszce :) narazie skupilismy sie najbardziej na leczeniu Malutkiej i pochania to wiekszosc naszego czasu i umyslu :)
Mozesz byc pewna, ze Malutka takie cos bedzie miala :)

Link to comment
Share on other sites

Malutka od jutra przechodzi na antybiotyk. I znowu pokazala jak donosny ma glosik :D Wraca do zdrowia :) Ale lecznie potrwa przynajmniej 3 tyg., to tylko dlatego zeby wyleczyc ja juz do konca, wyczyscic jej organizm ze wszystkich tych paksudnych wirusow :) Potem czekaja nas juz same przyjemnosci :)

Link to comment
Share on other sites

Dzis Malutka zostala pierwszy raz sama w domku ;) byla niesamowicie grzeczna! :multi: Jestem z niej dumna, a tak sie slicznie witala, ze az mi sie cieplutko na serduszku zrobilo. :loveu::oops:

Rano dostala pierwszy antybiotyk i tak co 12 godzin :-)
Kazdego dnia widac postepy, jeszcze jest slabiutka, ale juz probuje skakac i dokazywac na spacerach, biega i mnie zaczepia :sweetCyb: ja niestety musze jeszcze sie wstrzymac z szlenstwami z moja Niunia bo dostalismy zalecenia od Pani Doktor, ze Malutka nie moze narazie za bardzo szalec, musi wyzdrowiec.
Ale wszystko jeszcze przed nami:bigcool:

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo jej pasowal sposob, w ktory musialam go podac :( te tabletki sa dosc spore i trzeba je jej wkladac do gardla :( balam sie, ze nie dam sobie sama rady. Trzy razy wyplula, ale za czwartm polknela :)
Jest niesamowicie cierpliwa i znosi wszytsko. Pozwala sobie zakropic oczka i wycierac nosek, a podejrzewam, ze to tez nie jest dla niej przyjemne.
Mysle, ze ta madra Psina po prostu rozumie, ze to dla jej dobra. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Dobry sposób na niechęć do tabletek, to chowanie ich w paszteciku lub kawałku ryby. Może być inny przysmak. Ja chowam w kulce masła, wtedy wszystko pycha :evil_lol:

Myslę, że cierpliwośc Malutkiej bierze się z miłości do ciebie. Ona z tych psów, co dla swoich ludzi zniosą wszystko.
Ufa ludziom, w schronisku pielęgnowała ją Millarcka, obiecywała, że gdzieś czekają na nią dobrzy ludzie - nie puściła jej za Tęczowy Most, a był on już bardzo blisko...

I miała rację :multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

hmmm, ale trzeba ja rozgniesc na proszek, prawda?
Przed chwila dalam jej wieczorna dawke i poszlo juz lepiej :)

Malutka jest niesamowitym psem, z kazdym dniem jest coraz lepiej :multi: naprawde robi postepy, ktore widac golym okiem, jestem z niej strasznie dumna i wiem, ze bedzie moim towarzyszem zycia w tych dobrych i zlych chwilach.
Nie odstepuje mnie na krok, ide do lazienki ona za mna, do kuchnia patrze a Malutka juz tez jest :loveu:

Dzisiaj razem ze mna brala "kapiel" :P ja w wannie, a ona na dywaniku czuwala, zeby nic mi sie nie stalo :eviltong::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga@']Jestem pod wrazeniem - nie zdarzylo sie jej to ani razu. Bylam przygotowana na to, ze trzeba bedzie pare razy posprzatac, a tu nic :eviltong:
Jest bardzo grzeczniutka.[/quote]
Millarca ostrzegala,ze piesek moze nabrudzic (jak kazdy zreszta,bo zdarzyc sie moze),ale obie wiedzialysmy,ze bedziecie miec mila niespodzianke,bo Irma jest czysciochem.Najbardziej chora nie zalatwila sie w boksie,tylko domagala sie wyjscia.Ledwo stala na łapach i nikt by nie mial pretensji o kupe,ale ona nie-tylko na dworzu.

Link to comment
Share on other sites

noooo,jeszcze nie wiemy,jak pies reaguje na pozostawnaie w samotnosci.W schronie prawie wszystkie sa "grzeczne",tzn nie wyja i nie niszcza,bo sa zbyt przerazone.Mysle,ze bedzie OK,ale rzeczy wartosciowe i tak zawsze usuwamy,co po kusic los?
Warto małą przyzwyczajac,ze czasem zostaje sama,nawet,jak jestescie cały dzien w domu,niech pobedzie zamknieta w drugim pokoju.Wyjscie na krociutko z mieszkania (bez pozegnań),powrot.Pewnie zreszta to wiecie,wiec sie wymadrzam ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...