Jump to content
Dogomania

Owczarek Niemiecki - POTRZEBNY LEK lub WSPARCIE FINANSOWE


Recommended Posts

Nie jest dobrze , ale dziś już się nie będę rozpisywać , jutro zabieram jego wyniki do SGGW , zobaczymy co doradzą , na pewno nie pozwolę by cierpiał :shake:
A to kopia z kliniki do SGGW :
[B]Czaruś’[/B]


pies ,owczarek niemiecki, 5lat

[U]wywiad:[/U]
wzmożone pragnienie i częstsze oddawanie moczu

[U]objawy kliniczne:[/U]
wzmożone pragnienie, wielomocz, kropelkowe oddawanie moczu, parcie na mocz, brak cech odwodnienia, apetyt zachowany, stan ogólny dobry, znacznego stopnia powiększenie obrysu powłok brzusznych

[U]badania dodatkowe:[/U]

[I]badanie biochemiczne surowicy[/I] (ALT 43mg/dl, AP 48mg/dl, glukoza 56mg/dl, kreatynina 1,1mg/dl)
[I]badanie morfologiczne krwi [/I](w granicach wartości referencyjnych )

[I]badanie moczu[/I] (barwa biała, przejrzysty, ph 7 , cw 1,002)

[I]badanie usg[/I] jamy brzusznej ; silnie wypełniony pęcherz moczowy zajmujący większy obszar jamy brzusznej, nerki obustronnie o zupełnie zaburzonej architekturze z wąskim zachowanym obwodowo obszarem warstwy korowej , wypełnione hypoechogenną zawartością ( obraz odpowiada obustronnemu wodonerczu)

[I]próba zagęszczania moczu z podaniem desmopresyny( w trakcie )[/I]
2 razy dziennie po 1 tabl (0, 1mg) test przeprowadzony przez 3 dni ( pomiar cieżaru właściwego przy użyciu refraktometru : 1,002,1,002,1,003 )

[I]próba zagęszczania moczu z odstawieniem wody [/I]
: po 12 godzinach cw moczu 1,003

[U]Diagnoza : [/U]
podejrzenie moczówki prostej ośrodkowej, atonia pęcherza moczowego , obustronne wodonercze

[U]Rokowanie : [/U]
ostrożne

[U]leczenie:[/U]
polstygmina
dalfaz
ceporex
essentiale forte
cewnikowanie

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Peter Beny']


[I]badanie biochemiczne surowicy[/I] (ALT 43mg/dl, AP 48mg/dl, [B]glukoza 56mg/dl,[/B] kreatynina 1,1mg/dl)
[/quote]

Nie jetem wetem ale wg. norm ma zaniski poziom cukru!! kreatynina, mocz, sa w normie.
Norma
Glukoza[mg/dl].........................79 -126

Link to comment
Share on other sites

wczoraj chlopak sikal z krwia..
dzis bylo nieco lepiej, mial mniejszy brzuch ale dlatego, ze byl wycewnikowany, aktualnie dostaje jeszcze antybiotyk na pecherz z powodu tego krwiomoczu wlasnie.

Israel!
mam prosbe:
podobno jutro Ty idziesz na spacer z czarusiem?
czu moglibyscie pojsc na spacer do parku?
to bardzo blisko, 5/7 min piechota, a tam jest dla niego sympatyczniej, chodze z nim po lisciach i trawie, i wydaje sie byc zadowolony.
jezeli nie wiesz jak dojsc do parku to napisz, nakresle Ci jak trafic.

Link to comment
Share on other sites

kako80 - niestety z bardzo ważnych powodów nie mogę być u Czarusia jutro - będę dopiero w czwartek - strasznie mi przykro :(

Peter dzisiaj konsultował wyniki Czarusia na sggw, niestety wrócił przed chwilą, jest pewnie bardzo zmęczony, jeżeli dzisiaj się nie odezwie na pewno napisze jutro.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kako80']wczoraj chlopak sikal z krwia..
dzis bylo nieco lepiej, mial mniejszy brzuch ale dlatego, ze byl wycewnikowany, aktualnie dostaje jeszcze antybiotyk na pecherz z powodu tego krwiomoczu wlasnie.
[/quote]

A moze on ma kamienie poprostu, w nerkach, i go zatykaja. Ja uczciwie powiem, ze nie kazdy wet jest specjalista od usg..i nie wiem czy u psow robi sie tez urografie...

A krew w moczu moze byc tez od cewnikowania i wodonercza :shake::shake: i stan zapalny tez od cewnikowania i wodonercza.

Moj maz tez mial latem wodonercze, myslalam, ze umre jak widzialam, co z nerek schodzi....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kako80']rozmawialam z pania technik, powiedzaiala ze dostaje antybiotyk na pecherz, wiec pewnie to zapelenie jeszcze sie przyplatalo..
wetka miala go ogladac dopiero po spacerze naszym, a ja musialam isc juz do mojej oneczki, zaliczyc drugi spacer.[/quote]

jasne ze sie przyplatalo albo juz wlasnie bylo, dlatego robi sie [B]posiew moczu [/B]a nie wali antybiotyki w ciemno, ktore nic moga nie dac:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']jasne ze sie przyplatalo albo juz wlasnie bylo, dlatego robi sie [B]posiew moczu [/B]a nie wali antybiotyki w ciemno, ktore nic moga nie dac:shake:[/quote]
Z medycznego punktu widzenia - " wali się" antybiotyki w ciemno, bo na wynik posiewu trzeba poczekać kilka dni ( jeśli jest ostre zapalenie lepiej dać antybiotyk o szerokim spektrum niż czekać na wynik posiewu - bo żywy organizm może nie doczekać).
Druga sprawa - jeśli Czaruś ma moczówkę prostą z następowym uszkodzeniem nerek ( co można wnioskować z postów), to " święty Boże" nie pomoże - pies jest "skazany"....I nie jest to sianie defetyzmu, ale prosty wniosek wynikający z rozpoznania - to a'propos długiego spokojnego życia....

Link to comment
Share on other sites

A podawanie wazopresyny nie pomoże?
Moja suka miała moczówkę,ale zbyt póżno rozpoznaną-też duzo piła,potem zapalenie pęcherza itp.
Jej się "rzuciło" na serce,bo nie leczona wazopresyną często daje taki efekt.
Serce tak słabe,że była woda w płucach. Niestety już było za późno!
Właśnie "lekkość" moczu jest pierwszą wskazówką! Wpadł na to ostatni z kilku wetów jakich nawiedzałam,ale było już za późno. Serce stanęło:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']A podawanie wazopresyny nie pomoże?
Moja suka miała moczówkę,ale zbyt póżno rozpoznaną-też duzo piła,potem zapalenie pęcherza itp.
Jej się "rzuciło" na serce,bo nie leczona wazopresyną często daje taki efekt.
Serce tak słabe,że była woda w płucach. Niestety już było za późno!
Właśnie "lekkość" moczu jest pierwszą wskazówką! Wpadł na to ostatni z kilku wetów jakich nawiedzałam,ale było już za późno. Serce stanęło:-([/quote]
Epe, bardzo delikatnie potwierdzasz to, co ja napisałam dość brutalnie :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...