Jump to content
Dogomania

Człowiek pod wpływem alkoholu a zachowanie psa ...


zaba14

Recommended Posts

Dziś miałam nie miłą sytuacje, która mnie niestety, ale nie zadowala. Byłam na dworze z koleżanką i ona miała króliczka., Mikuś zawsze jej pilnuje, każde dziecko czy dorosły może podejść, ale rudzielec patrzy czy nikt krzywdy Emi nie robi, ale dzisiejsze reakcja była inna, chciał podejść do królika facet pod wpływem alkoholu... nie żeby się chwiał, albo coś, ale po prostu było czuć.. Emi pierwszy raz zwiała przed człowiekiem, a Mikuś zaczął warczeć na faceta, nigdy takie coś nam się nie zdarzyło..

Z tego, co zauważyłam dużo psów nie lubi osób, pod wpływem alkoholu.. dlaczego ?

Link to comment
Share on other sites

Ja też miałam kilka sytuacji zarówno z chwiejącymi się pijakami jak i popijającymi piwko młodziakami na ławeczkach. Kiedy tylko zbliża się taka osoba to moja psiunia od razu ogon pod siebie i przerażenie w oczach, czasami też szczeka (co się jej wyjątkowo rzadko zdarza).

Gorzej reaguje natomiast na gazownika który ma dość specyficzny zapach. Wtedy nawet zaczyna warczeć nawet jeśli gazownik jest w stosunku do niej wylewny.

Link to comment
Share on other sites

Mój Filip też nie lubił zapachu alkoholu. Ze wstrętem odsuwał się od butelki kiedy dało mu się powąchać (obojętne jaki napój alkoholowy był w środku) i warczał na ludzi pod wpływem. A już nie daj Boże żeby taki człowiek wyciągnął do niego rękę... :evil:

A Kreska jak na razie ciągnie do zapachu alkoholu 8) Wylizuje nawet butelki z piwa... A z pijanymi chyba jeszcze nie miała do czynienia. Zobaczymy jak podrośnie.

Link to comment
Share on other sites

Mika nienawidzi pijanych osób.

Generalnie jest to pies-anioł, a przy pijanym człowieku w diabła się zamienia. Ledwo ją odciągnąć mogę - tak szczeka i zęby szczerzy!

A Czatunia zbiera puszki po piwie i szklane butelki... na spacerach - jako aport (Tak sobie to tłumaczę... :wink: )

Link to comment
Share on other sites

Moja Maja robi tak samo. Do wszystkich ludzi jest bardzo przyjazna, merda ogonkiem, cieszy się, ale jak tylko spotka pijaka to szczerzy ząbki i warczy z wielką zaciekłością... :lol:

Też się nad tym zastanawiałam dlaczego psy nie lubią pijanych ludzi :roll:

A z drugiej strony to im się nie dziwię!

Dalmati & Maja

Link to comment
Share on other sites

:D

Wcale mnie nie dziwi, ze psy zachowują rezerwę wobec pijanych.

Przecież taki osobnik odbiega od normy sposobem mówienia,

poruszania sie.

W oczach psa jego reakcje nie sa 'typowe' (no chyba, ze przebywa cały czas z pijakami :wink: ) a co za tym idzie - nieprzewidywalne.

Naturalnym psim odruchem staje sie wiec wzmożona czujność,

która objawia sie szczekaniem i agresywna postawa,

ktorej nasilenie zalezy w duzym stopniu od temperamentu psiaka. :D

Proste jak drut :wink: .

Link to comment
Share on other sites

To moja „prosto jak drut” obszczekuje pijaka, a ostrość i zaciętość jej reakcji zależy od stopnia upojenia alkoholowego danego delikwenta :o :lol:

Evelina całkowicie się z Toba zgadzam, ale dodałabym jeszcze do tej listy zapach takiego gościa, przyznacie, ze specyficzny :wink: szczególnie jeśli mówimy o nałogowych pijakach.

Gdzieś słyszałam, ale nie wiem, czy to prawda, :niewiem: że po alkoholu wydziela się więcej adrenaliny, której zapach dla psa wyczuwalny, jest interpretowany, jako agresja stąd próby bronienia stada przed agresywnym osobnikiem.

Ale zaznaczam nie wiem, czy to prawda i nie pamiętam skąd wzięłam takie rewelacje :oops:

Link to comment
Share on other sites

Evelina zapraszam do Wawy na testa suni :wink:
Evelia to ja bedziesz w wawce to na Ząbkowska zapraszam

Tylko jak ja zniose te testy,

bo przeciez osobiscie musze sunie dostarczyc. :lol:

Za wlasne reakcje nie odpowiadam

i na dodatek nie mam na to papierka :-? .

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś słyszałam, ale nie wiem, czy to prawda, że po alkoholu wydziela się więcej adrenaliny, której zapach dla psa wyczuwalny, jest interpretowany, jako agresja stąd próby bronienia stada przed agresywnym osobnikiem.

tez o tym slyszalem, i to mi sie wydaje najbardziej prawdopodobne :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...