Jump to content
Dogomania

Hodowla - tylko jaka?


MARS

Recommended Posts

[quote name='Asti']Ja też tak uważam. Bardzo chciałam i pracowałam z Kulką 2 lata (nadal sie staram, ale ona ma problemy zdrowotne teraz). Ale się nie dało odchudzić do normalnej wagi, nie dało się spełnić marzenia o zawodach. Postępy były bardzo małe (gdy oglądałam np. blog sheltie Groty to dostawałam załamki, że ona po paru treningach TAK BIEGA, a ja nawet w połowie tak nie mam po tylu miesiącach). Czasem się nie da. I czasem nie można naprawić tego, co sie zepsuło (socjalizacja przykładowo).
O tym psie "w odstawkę" i sprawieniu sobie innego to o mnie pisałaś? Może to tak wyglądać, ale z perspektywy czasu ja widzę, że nie każdy pies się jednak do danego sportu nadaje.[/quote]
Nie do Ciebie Asti ale do Martyny.
Jakos tak to co napisała było nie w porzadku wobec jej psa.
Ty nie miałas ani mozliowsci pracy od małego, ani wiedzy ani instruktorów.
Ale dla kogoś kto juz siedzi w agility od paru lat, ma kolejnego któegos tam psa wymaga sie czegos wiecej, a nie pisanie: ze jest tłusty i jego wybór ze taki jest i nie nadaje się do współpracy. Tym bardziej ze to nie jest jakas rasa niezwykła dla agility. Beagle biegaja i to dobrze biegają i widac z jaka pasją potrafia biegać.
Wiec od takiej osoby która siedzi od kilku lat w agility, startowała z czterema psami wymaga sie wiecej a nie zwalania na psa ze to jego wina.
Biorac psa nawet do sportu nikt nam nie zagwarantuje ze bedzie łatwo i bez trudnu. Ale nawet jak jest trudniej to szuka sie tej drogi aby dogadac sie z psem i isc do przodu. Gdyby hodowczyni tego psa przeczytała jak własciciel sie wypowiada o psie, to pewnie pożałowałaby ze sprzedała go.
Ale byc moze jest to specyficzny język Martyny, jednak troche obraza to hodców jej psów. Bo namiejscu hodowcy bc gdyby usłyszała ze pies z mojej hodowli ma ciotowata głowe, to by mnie tez mocno zabolało. Jestem ciekawa czy hodowczyni zna tę opinie o swoim psie. :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='LALUNA']Nie do Ciebie Asti ale do Martyny.
Jakos tak to co napisała było nie w porzadku wobec jej psa.
Ty nie miałas ani mozliowsci pracy od małego, ani wiedzy ani instruktorów.
Ale dla kogoś kto juz siedzi w agility od paru lat, ma kolejnego któegos tam psa wymaga sie czegos wiecej, a nie pisanie: ze jest tłusty i jego wybór ze taki jest i nie nadaje się do współpracy. Tym bardziej ze to nie jest jakas rasa niezwykła dla agility. Beagle biegaja i to dobrze biegają i widac z jaka pasją potrafia biegać.
Wiec od takiej osoby która siedzi od kilku lat w agility, startowała z czterema psami wymaga sie wiecej a nie zwalania na psa ze to jego wina.
Biorac psa nawet do sportu nikt nam nie zagwarantuje ze bedzie łatwo i bez trudnu. Ale nawet jak jest trudniej to szuka sie tej drogi aby dogadac sie z psem i isc do przodu. Gdyby hodowczyni tego psa przeczytała jak własciciel sie wypowiada o psie, to pewnie pożałowałaby ze sprzedała go.
Ale byc moze jest to specyficzny język Martyny, jednak troche obraza to hodców jej psów. Bo namiejscu hodowcy bc gdyby usłyszała ze pies z mojej hodowli ma ciotowata głowe, to by mnie tez mocno zabolało. Jestem ciekawa czy hodowczyni zna tę opinie o swoim psie. :shake:[/quote]

Laluna daruje sobie komentarz bierz dalej tak wszytko do siebie dosłownie ... Znam swojego psa , i gdybym miala go gdzies nie robilabym z nim nic ograniczajac sie do spacerow na zalatwianie potrzeb ... a z wyboru ..tak bo on gdy nie jest "najedzony" niechce wspopracowac.. zadne "przeglodzenia" i super smakołyki go wtedy nie kreca.. on musi zawsze postawic na swoim . Ale jesli uwazasz ze jako posiadaczka i przewodniczka jedynego poki co beagla (a przeciz tak ich mnowtwo super w Polsce) ktory doszedl do A2 jestm zla i nie dobra i zwalam wine na psa , i to ze mimo ze beagl kupiony przez rodzicow nie spelnia moich potrzeb czekalam na moment kiedy bede miala z nim umierkowany kontakt i porozumienie w wielu kwestiach . esli to dla Ciebie zwalanie winy na psa i odstawianie go .. to dalej ni widze zadnych argumentow dla ktorych tak twirdzisz.

a Hodowca mysle ma taki sam ubaw po pachy jak ja z Waszego przejmowania sie ciotowatoscia mojego psa. :) :loveu::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asti'](gdy oglądałam np. blog sheltie Groty to dostawałam załamki, że ona po paru treningach TAK BIEGA, a ja nawet w połowie tak nie mam po tylu miesiącach).[/quote] Musisz wziąść też pod uwage fakt że Grote jest szeltem, chodzi na treningi, spedza wakacje w miejscu gdzie może biegac biegac i jeszcze raz biegać :) Nie martw sie Nona tez jej nie mogla dogonić ;)
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=eVTZhOD4nis[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']Laluna daruje sobie komentarz bierz dalej tak wszytko do siebie dosłownie ... [/quote]

To nie ja wyhodowałam tak okropnego psa. A dosłownie musze brac Twoje słowa skoro tak je piszesz
[QUOTE]Tak mam obsejsie wystarczy mi Beagl ktory jest za gruby , [B]wyglada jak kloc[/B] , nie jest do konca sprawny ,[B] tyle ze to jego wybor[/B] , [B]on nie zostal wyhodowany do pracy[/B] , wspopracy az tak bliskiej z czlowiekiem . [B]a i Tak wyglada okropnie ..[/B] [/QUOTE]

[QUOTE] Ale jesli uwazasz ze jako posiadaczka i przewodniczka jedynego poki co beagla (a przeciz tak ich mnowtwo super w Polsce) ktory doszedl do A2 jestm zla i nie dobra i zwalam wine na psa , i to ze mimo ze beagl kupiony przez rodzicow nie spelnia moich potrzeb czekalam na moment kiedy bede miala z nim umierkowany kontakt i porozumienie w wielu kwestiach .[/QUOTE]
Byc moze A2 to wszystko do czego mozesz dojsc z psami. Ale to nie znaczy ze w innych rekach byłby taki sam. Widocznie nie miałas serca do pracy z tym psem.
Co do tego mnóswto w Polsce to chyba naciagasz maja wypowiedz.
Ja pisałam tak
[QUOTE]Znam wiele beaglów które bardzo chętnie współpracuja na agility, a jeden czy dwa nawet w obedience.[/QUOTE]
A o Polsce pisałam o tym w Rzeszowie i na to jak ten pies współpracuje z człowiekiem, to chowasz sie z tym co zrobiłas ze swoim psem, mimo tego A2

[QUOTE]
a Hodowca mysle ma taki sam ubaw po pachy jak ja z Waszego przejmowania sie ciotowatoscia mojego psa. :) :loveu::crazyeye:[/QUOTE]
Dobrze ze zaznaczyłas ze to Twoje mysli. Bo ja nie sądzę aby miał taki ubaw po pachy. Okreslenie w sposób obraźliwy psa nie jest miła reklamą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']Z tego co pamietam byłas na border collie forum za tamtych czasow , mi tamte wydarzenie wystarczaja do własnej oceny . Własnej !

Jesli Ty nie widzisz problemu to Twoje zdanie. Ja mam swoje .[/quote]

tez chetnie sie dowiem
zgadza sie, Ajrusz byla, ty chyba nie, no ale archiwum mozesz sobie poczytac, ach byla tez czarna15 a to przeciez skarbnica wiedzy na ten temat
tak tak, czarna15 - hodowca twojego psa i osoba ktora tak bardzo chciala ponad 3.5 roku temu miec szczeniaka po 'tych of course' z miotu w hodowli Q'Celtic i miala

[quote name='wix']taaak, po 150-180 :cool3: no to chyba nie pogadacie, no to sie martyna zmartwi...:cool3:[/quote]

tyle nie wymagam, przeciez mowimy o adekwatnym porownaniu wiec taka sama ilosc wystaw bedzie wystarczajaca

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']To nie ja wyhodowałam tak okropnego psa. A dosłownie musze brac Twoje słowa skoro tak je piszesz



Byc moze A2 to wszystko do czego mozesz dojsc z psami. Ale to nie znaczy ze w innych rekach byłby taki sam. Widocznie nie miałas serca do pracy z tym psem.
Co do tego mnóswto w Polsce to chyba naciagasz maja wypowiedz.
Ja pisałam tak

A o Polsce pisałam o tym w Rzeszowie i na to jak ten pies współpracuje z człowiekiem, to chowasz sie z tym co zrobiłas ze swoim psem, mimo tego A2


Dobrze ze zaznaczyłas ze to Twoje mysli. Bo ja nie sądzę aby miał taki ubaw po pachy. Okreslenie w sposób obraźliwy psa nie jest miła reklamą.[/quote]

Laluna zaczyna to byc smieszne. Tak Kloc kazdy beagl dla mnie nie jest wytarczajaco sprawy ruchowo.. dla mnie .. do tego co ja chce z psem robic. Nie mowie o bieganiu po laczce. Czy polowaniu bo te rzczy mnie nie rajcuja.. (chociaz gdyby byla mozliwosc polowan w sforze to by pewnie zaczęło)
Widzisz dla mnie az... bo ani od pierwszego ani od drugiego nie wymagałam nawet tyle. Wole swoje .. mimo wszytko w Polsce dokonaly przyklad jest ze majac a3 nie jest sie zadnym "autorytetem" czy osoba ktora zwracalaby uwage i przykuwała oko.

Tyle ze dla mnie okreslenie ciotowatosci wedlug mojgoe psa nie jest obrazliwe.. a Was tak strasznie to meczy...

[quote=Q'CELTIC;9804415]tez chetnie sie dowiem
zgadza sie, Ajrusz byla, ty chyba nie, no ale archiwum mozesz sobie poczytac, ach byla tez czarna15 a to przeciez skarbnica wiedzy na ten temat
tak tak, czarna15 - hodowca twojego psa i osoba ktora tak bardzo chciala ponad 3.5 roku temu miec szczeniaka po 'tych of course' z miotu w hodowli Q'Celtic i miala[/quote]

To sie dowiaduj , ale nie odemnie . Zakonczylam z Toba Q'CELTIC rozmowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Tak Kloc kazdy beagl dla mnie nie jest wytarczajaco sprawy ruchowo.. dla mnie .. do tego co ja chce z psem robic. Nie mowie o bieganiu po laczce. Czy polowaniu bo te rzczy mnie nie rajcuja.. (chociaz gdyby byla mozliwosc polowan w sforze to by pewnie zaczęło)
Widzisz dla mnie az... bo ani od pierwszego ani od drugiego nie wymagałam nawet tyle. Wole swoje .. mimo wszytko w Polsce dokonaly przyklad jest ze majac a3 nie jest sie zadnym "autorytetem" czy osoba ktora zwracalaby uwage i przykuwała oko.
[/quote]
A jeszcze pare postów wczesniej pisałas ze beagle z Czech są rewelacyjne
[quote]Czeskie beagle mialam okazje ogladac na zywo wiele razy w Lounach np. gdzie byly rewelacyjne .. [/quote]

A na tych filmikach nie podobały Ci sie beagle?
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=fbcizQENlgw&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=fbciz...eature=related[/URL]

[U][URL="http://www.youtube.com/watch?v=W1kuRknpvsM&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=W1kuR...eature=related[/URL][/U]

Tu jakie beagielki
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=MARJIL7hHfg&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=MARJI...eature=related[/URL]

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=gHpySKCkEVo[/URL]

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=LFXZDxSRfLg[/URL]

JA uwazam ze doskonale współpracuja ze swoimi przewodnikami. I kloców tam żadnych nie widzę.

A co do A3, wiesz na to tez trzeba zasłuzyć. Ale zawsze mogą Cie kręcic przebiegi na których nie można sie dogadac z własnym psem. Ot kazdy ma wybór to co uwaza za priorytety. Mi nie przeszkadza jak ktoś ma ochote na tym poziomie biegac. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']To sie dowiaduj , ale nie odemnie . Zakonczylam z Toba Q'CELTIC rozmowe.[/quote]

przeciez to ty twierdzilas ze tak malo mam teraz do powiedzienia i ze zapomnialam
przeciez to ty uznalas sie za skarbnice wiedzy na ten temat
przeciez to ty twierdzisz ze wiesz i ze tyle ci wystarczylo aby swoje zdanie sobie wyrobic
wiec nie pytam o to co bylo ? bo co bylo to wiem i dlaczego tak bylo tez wiem - w koncu to o moim zyciu mowisz wiec kto inny jak ja wiedziec to najlepiej powinien ?!
ja nie mam potrzeby dowiadywania sie od kogos o tym co sie u mnie wydarzylo

natomiast skoro zaczelas pisac ze wiesz, ze tyle ci wystarczylo, ze jestem na tyle bezczelna aby pisac jakies zarzuty do hodowli NNL a sama zapomniam do czego JA sama doprowadzilam moja hodowle to chce wysluchac co TY masz na ten temat do powiedzenia a i chetnie sie dowiem skad czerpiesz taka wiedze

proponuje tez nie porownywac tego w takich kategoriach wogole, bo zasadnicza roznica jest tutaj taka, ze moje osobiste problemy nie byly wynikiem moich dzialan a z tego co wiem to hodowla NNL nie musiala sie przenosic, funkcjonuje w tym samym miejscu od poczatku, nie ma tez hodowca przymusu opuszczania jej podczas gdy zblizaja sie terminy porodow, nie ma przymusu jezdzenia na zawody i wystawy, kiedy mioty sa odchowywane itp itd

ja jestem zawsze z moimi psami i w mojej hodowli
moje suki nie rodza pod moja nieobecnosc, jak ja bawie na wystawach, zawodach czy w rozjazdach,
nie rozgrywaja sie u mnie dramaty ze suka traci wieksza czesc miotu albo ze umiera i 11 szczeniat razem z nia bo nie bylo opieki albo pomoc przyszla za pozno
moje szczeniaki nie zaczynaja zycia w nowych domach od pomocy weterynaryjnej i medykamentow,
wlasciciele szczeniat ode mnie nie wydaja fortuny na suplementy poprawiajace kondycje szczeniaka,
moje szczeniaki nie waza po 2.5 kg w wieku 6-7 tg
moje szczeniaki nie maja oczu wygladajacych jak u ras miniaturowych, nienaturalnych dla typowego szczeniaka BC
moje szczeniaki nie maja zaciekow dziwnych brunatnych pod oczami

a takie przede wszystkim ja stawiam zarzuty hodowli NNL i na takie pytania oczekuje odpowiedzi, to nie sa opowiastki czarnej15 ale to co nie tylko ja widze i o co nie tylko ja pytam a dowody chyba na to sa skoro ludzie pytajacy odnosza to do konkretnych zdjec, konkretnych psow i przypadkow szczeniat z hodowli NNL
ja nie uciekalam przed odpowiedziami jak mi zycie kopa dalo
jestem wiec ciekawa naprawde bardzo do czego ja doprowadzilam swoja hodowle ? czy te wszystkie pytania pozostajace bez odpowiedzi, ktore ja zadaje odnosnie szczeniat, ich wygladu i zdrowia w hodowli NNL odnosza sie wg ciebie tez do mnie ? zarowno teraz jak i wczesniej, na kazdym etapie funkcjonowania hodowli Q'Celtic ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']A jeszcze pare postów wczesniej pisałas ze beagle z Czech są rewelacyjne


A na tych filmikach nie podobały Ci sie beagle?
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=fbcizQENlgw&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=fbciz...eature=related[/URL]

[U][URL="http://www.youtube.com/watch?v=W1kuRknpvsM&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=W1kuR...eature=related[/URL][/U]

Tu jakie beagielki
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=MARJIL7hHfg&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=MARJI...eature=related[/URL]

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=gHpySKCkEVo[/URL]

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=LFXZDxSRfLg[/URL]

JA uwazam ze doskonale współpracuja ze swoimi przewodnikami. I kloców tam żadnych nie widzę.

A co do A3, wiesz na to tez trzeba zasłuzyć. Ale zawsze mogą Cie kręcic przebiegi na których nie można sie dogadac z własnym psem. Ot kazdy ma wybór to co uwaza za priorytety. Mi nie przeszkadza jak ktoś ma ochote na tym poziomie biegac. :lol:[/quote]

Rewelacyjne nie oznacza to ze ja osobisci ecchcialabym miec takiego psa i ze ten rodzaj wspopracy jest dla mnie ideałem. Zaczynasz czepiac sie słowek. Najprawde szkoda mijuz czasu w i tak zbyt duzo poswieciłam :/

No wlasniekazdy ma swoj wybor jedni wolno miec fun a ani dyrdajacego psa .. ze zniszczona motywacja.:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']Rewelacyjne nie oznacza to ze ja osobisci ecchcialabym miec takiego psa i ze ten rodzaj wspopracy jest dla mnie ideałem. Zaczynasz czepiac sie słowek. Najprawde szkoda mijuz czasu w i tak zbyt duzo poswieciłam :/

No wlasniekazdy ma swoj wybor jedni wolno miec fun a ani dyrdajacego psa .. ze zniszczona motywacja.:)[/QUOTE]

No to widocznie jestes zakłamana w swoim słownictwie. Bo jak ktos pisze rewelacyjnie to znaczy ze naprawde podziwia ze doskonała i rewelacyjna prace i przebieg.
No własnie, tylko ze Ty jakos nie dochowałas sie w beaglu tego fun i jak sama piszesz ten pies nie chce z Toba ( z człowiekiem) wspłópracować.
Wiec faktycznie jest to Twój wybór. Ale zazwyczaj jest tak ze jak sie z jednym psem nie potrafisz dogadać, to z kolejnym tez moze być róznie.
Ale o tym zapewne przekonasz sie na zawodach, czy sie dogadujesz czy tez nie.
A pisac nie musisz, skoro tracisz tylko czas. Przeciez nie ma obowiazku wypowiadania sie na dogo. Robiłas to z własnej nie przymuszonej woli.
I w dodatku sama weszłas na temat swojego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']No to widocznie jestes zakłamana w swoim słownictwie. Bo jak ktos pisze rewelacyjnie to znaczy ze naprawde podziwia ze doskonała i rewelacyjna prace i przebieg.
No własnie, tylko ze Ty jakos nie dochowałas sie w beaglu tego fun i jak sama piszesz ten pies nie chce z Toba ( z człowiekiem) wspłópracować.
Wiec faktycznie jest to Twój wybór. Ale zazwyczaj jest tak ze jak sie z jednym psem nie potrafisz dogadać, to z kolejnym tez moze być róznie.
Ale o tym zapewne przekonasz sie na zawodach, czy sie dogadujesz czy tez nie.
A pisac nie musisz, skoro tracisz tylko czas. Przeciez nie ma obowiazku wypowiadania sie na dogo. Robiłas to z własnej nie przymuszonej woli.
I w dodatku sama weszłas na temat swojego psa.[/quote]

Dla mnie z moim beaglem jest fun i wydaje mis ie ze dla niego tez...wydaje misie ze mam jednkalepszy kontakt i czesciej rozmawiam z posiadaczmi eagle tych ktore robia obi czy agility nie tylkow Polsce i gwarantuje ci ze moj nie jest wyjatkiem w swoich fochach.

Mozna rozniez jezdzic na zawody pokopromitowac sie troszke i dac ubaw innym :) Takze Płocku witaj ;) No bo to kwalifikacje tylko jako expert przeciez na inne zawody nie raczysz przyjechac...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']Dla mnie z moim beaglem jest fun i wydaje mis ie ze dla niego tez...wydaje misie ze mam jednkalepszy kontakt i czesciej rozmawiam z posiadaczmi eagle tych ktore robia obi czy agility nie tylkow Polsce i gwarantuje ci ze moj nie jest wyjatkiem w swoich fochach.

Mozna rozniez jezdzic na zawody pokopromitowac sie troszke i dac ubaw innym :) Takze Płocku witaj ;) No bo to kwalifikacje tylko jako expert przeciez na inne zawody nie raczysz przyjechac...[/QUOTE]
No to widze ze szybko zmieniasz zdanie co do swojego beagla.
Jeszcze nie dawno było okropnym tłustym nie współpracujacym beaglem.
Czy inne fochy mają, pewnie jak kazdy pies, ale moze warto było sie skupic na tym dlaczego tamte tak rewelacyjnie biegaja.
I nie bardzo rozumiem o co ci chodzi z ta kompromitacja i ubawem, ale skoro tylko po to jezdzisz na zawody a nie po to aby miec radoche z biegania z własnym psem. To juz Twój ból i Twoje podejscie do zawodów.
JA mam troche inne podejscie wiec raczej nie musisz sie tak cieszyć bo raczej nam nie pod drodze.
I nie baw sie we wrózkę, piszac kto i z jakiego powodu wybiera takie czy inne zawody, bo bardzo źle to o Tobie swiadczy.
Nie mam obowiazku jezdzic na wszystkie zawody i nie pierwszy to rok kiedy nie zaliczam wszystkich zawodów. Ale na kilku jestem na tych których pasuje mi termin.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']No to widze ze szybko zmieniasz zdanie co do swojego beagla.
Jeszcze nie dawno było okropnym tłustym nie współpracujacym beaglem.
Czy inne fochy mają, pewnie jak kazdy pies, ale moze warto było sie skupic na tym dlaczego tamte tak rewelacyjnie biegaja.
I nie bardzo rozumiem o co ci chodzi z ta kompromitacja i ubawem, ale skoro tylko po to jezdzisz na zawody a nie po to aby miec radoche z biegania z własnym psem. To juz Twój ból i Twoje podejscie do zawodów.
JA mam troche inne podejscie wiec raczej nie musisz sie tak cieszyć bo raczej nam nie pod drodze.
I nie baw sie we wrózkę, piszac kto i z jakiego powodu wybiera takie czy inne zawody, bo bardzo źle to o Tobie swiadczy.
Nie mam obowiazku jezdzic na wszystkie zawody i nie pierwszy to rok kiedy nie zaliczam wszystkich zawodów. Ale na kilku jestem na tych których pasuje mi termin.[/quote]

a Ty przestan pisac siwtrdzenia o mnie .. ktore sa kompletnymi bzdurami. Ja wiem po co jezdze na zawody i jestesw totalnym bledzie moze gdybys bardziej uwazjnie czytała mojeposty to bys dojrzala wnich ze beagl egzemplarz ktoreogposiadam( a inne miewaja podobnie) jest psem tkory stawia na swoim.. i raz dla niego treng/zawody beda fun wszytkim czego pragnie a raz bede poprostu kolejna okazja do uzycia nosa. :)
EOT.
Zle swiadczyc moze to gdzie kto jezdzi bo dziwnym trafem tylko te "waznijesze" zawody Zawsze Ci pasuja. Moze wlasnie dla tego sie nie zrozumiemy .. dla mnie zawody kazde sa takie same.:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']
Zle swiadczyc moze to gdzie kto jezdzi bo dziwnym trafem tylko te "waznijesze" zawody Zawsze Ci pasuja. Moze wlasnie dla tego sie nie zrozumiemy .. dla mnie zawody kazde sa takie same.:)[/QUOTE]

Na przyszłosc postaraj sie bardziej myślec o tym co piszesz, bo te bzdury wynikaja wyłacznie z Twoich postów.

I dalej w swych domysłach, jestes bardzo arogancka. Ale jak troche dorosniesz to moze pojmiesz ze niektórzy maja jeszcze jakies obowiazki. Naprzykład pracę. I w niektórych pracach, sobota jest dniem pracującym. A dodatkowo jeszcze zostaje kwestia finansów. Nie kazdego stać na wszystkie zawody. Wiec jak wyrosniesz z garnuszka rodziców to wtedy mozemy na ten temat porozmawiać.
Dopóki nie, swoje osądy oparte jedynie na własnych infantylnych domysłach, bo napewno nie na moich postach, zachowaj dla siebie.

Link to comment
Share on other sites

Myślałam, że rozmowa już bardziej niesmaczna być nie może. Chyba się myliłam. Dziewczyny, weźcie sobie może WSZYSTKIE na wstrzymanie, co?
Bo z Waszych postów obraz świata borderów wyłania się co najmniej hmmm mało sympatyczny. Eufemistycznie rzecz ujmując.
I żeby nie było, ja w belgach też wszystkich nie kocham (ze wzajemnością), ale jakieś zasady dobrego wychowania obowiązują. Mimo wszystko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Na przyszłosc postaraj sie bardziej myślec o tym co piszesz, bo te bzdury wynikaja wyłacznie z Twoich postów.

I dalej w swych domysłach, jestes bardzo arogancka. Ale jak troche dorosniesz to moze pojmiesz ze niektórzy maja jeszcze jakies obowiazki. Naprzykład pracę. I w niektórych pracach, sobota jest dniem pracującym. A dodatkowo jeszcze zostaje kwestia finansów. Nie kazdego stać na wszystkie zawody. Wiec jak wyrosniesz z garnuszka rodziców to wtedy mozemy na ten temat porozmawiać.
Dopóki nie, swoje osądy oparte jedynie na własnych infantylnych domysłach, bo napewno nie na moich postach, zachowaj dla siebie.[/quote]
Infantylnie- okreslilabym tym cos zupelnie innego :)

Duzo o mnie wiesz , wiesz ze jestem na garnuszku rodzicow? Ciekawe skad masz takie info? od ostatniego egzaminu maturalnego utrzymuje sie sama , pomijajac tylko czynsz ( a i gdybym mial placic jego czesc tez dalbym rade). Wiec nie wyadaje mi sie abym wiele rozniła sie od zapracowanej Ciebie.. Wyobraz sobie ze ja sama na 3 psy studia praca.. tragedia.. w ogole nie powinnam jezdzic na zawody.. nic a nic..

Naparwde koncze .. bo jak do niczego nie prowadzila tak dalej nie prowadzi do niczego.. ta "rozmowa" .

A wszytkie "fakty" o mnie mocno interesujace ile to siemozna o sobie dowiedziec idiotycznych domysłow...:)

KONIEC.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']Zle swiadczyc moze to gdzie kto jezdzi bo dziwnym trafem tylko te "waznijesze" zawody Zawsze Ci pasuja. Moze wlasnie dla tego sie nie zrozumiemy .. dla mnie zawody kazde sa takie same.:)[/quote]

nie bardzo rozumiem ten zarzut ?
a ze nie startuje to odniose to do wystaw
nie jezdze na kazda byle jaka malo wazna krajowke w roku tylko po to aby pokazac psa, nie mam takiej potrzeby szczegolnie z psami ktore sporo juz osiagnely, po co mam jezdzic np z multi ch do pcimia dolnego ?
ma multi ilosc CWC z wystaw krajowych, ma x CACIBow i championaty paru krajow wiec wybieram w roku wystaw pare ale dla mnie waznych
bo
sedzia ktory nas jeszcze nie ocenial
termin mi odpowiada
nie mam innych planow czy pracy i zajec w tym czasie
nie mam aktualnie szczeniat albo rodzacej suki i moge sobie na to pozwolic
moge tak wymieniac i to samo odnosi sie do wystaw i do zawodow tez
czy to psi obowiazek brac udzial we wszystkich zawodach w roku bo inaczej znaczy ze sie z tego fun nie ma i nie ma sie dobrego podejscia do zawodow ?
a co np jak ktos nie chce tydzien w tydzien psa forsowac, bo zawody to nieco inna praca niz cwiczenie pare razy w tygodniu, na torze przerwy w przebiegu nie zrobisz....no mozesz mozesz ale punkty karne za czas poleca
a co jak ktos ma prace, dom, obowiazki, inne zobowiazania
wez ty sie dziewczyno opamietaj z ta swoja nadinterpretacja wszystkiego

[quote name='martynkao']
A wszytkie "fakty" o mnie mocno interesujace ile to siemozna o sobie dowiedziec idiotycznych domysłow...:)
[/quote]

zaczelas o mnie i moich sprawach i o moim zyciu
czy teraz czujesz sie dobrze jak czytasz o sobie ? :cool3:
zapomnialas juz ? oj nieladnie nieladnie :shake:
taka krotka pamiec w tak mlodym wieku :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote=Q'CELTIC;9805708]nie bardzo rozumiem ten zarzut ?
a z enie startuje to odniose to do wystaw
nie jezdze na kazda byle jaka malo wazna krajowke w roku tylko po to aby pokazac psa, nie mam takiej potrzeby szczegolnie z psami ktore sporo juz osiagnely, po co mam jezdzic np z multi ch do pcimia dolnego ?
ma multi ilosc CWC z wystaw krajowych, ma x CACIBow i championaty paru krajow wiec wybieram w roku wystaw pare ale dla mnie waznych
bo
sedzia ktory nas jeszcze nie ocenial
termin mi odpowiada
nie mam innych planow czy pracy i zajec w tym czasie
nie mam aktualnie szczeniat albo rodzacej suki i moge sobie na to pozwolic
moge tak wymieniac i to samo odnosi sie do wystaw i do zawodow tez
czy to psi obowiazek brac udzial we wszystkich zawodach w roku bo inaczej znaczy ze sie z tego fun nie ma i nie ma sie dobrego podejscia do zawodow ?
a co np jak ktos nie chce tydzien w tydzien psa forsowac, bo zawody to nieco inna praca niz cwiczenie pare razy w tygodniu, na torze przerwy w przebiegu nie zrobisz....no mozesz mozesz ale punkty karne za czas poleca
a co jak ktos ma prace, dom, obowiazki, inne zobowiazania
wez ty sie dziewczyno opamietaj z ta swoja nadinterpretacja wszystkiego[/quote]

Kobieto mam nick . Nie nie chodziło o wystawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']Kobieto mam nick[/quote]

i co w zwiazku z tym ? ja tez mam - Q'CELTIC
a do tego podpisuje sie pelnym imieniem i nazwiskiem
a nie jestes kobieta, dziewczyna ? nie masz na imie Martyna ?

[quote]Nie nie chodziło o wystawy.[/quote]

ale to to samo, na wystawy jezdzisz, poswiecasz czas i prace swoja z psem aby go przygotowac wiec dla mnie nie ma roznicy czy mowa o wystawach czy zawodach
i tak potrzebujesz i pieniadze na to i czas i motywacje i checi, ktore ci odpowiadaja i dlaczego chcesz jechac

Link to comment
Share on other sites

[quote]od ostatniego egzaminu maturalnego utrzymuje sie sama , pomijajac tylko czynsz ( a i gdybym mial placic jego czesc tez dalbym rade). [/quote]
I psy zapewne też ale nie zawsze da sie coś pominac, albo płacic czesc. Wiec nie zagladaj do moich powodów dla których nie jeżdzę na wszytskie zawody, a ja nie będe zaglądac do tego kto Cię całkowicie czy częsciowo utrzymuje.
Już ponoć dawno zakończyłas rozmowe nie pamiętasz? [quote]I to juz z mojej strony koniec. Powiedzialam juz wszytko co mialam ochote powiedziec.[/quote]
[quote]Naparwde koncze .. bo jak do niczego nie prowadzila tak dalej nie prowadzi do niczego.. ta "rozmowa" .
[/quote]
[quote]Zakonczylam z Toba Q'CELTIC rozmowe.[/quote]
[quote]Najprawde szkoda mijuz czasu w i tak zbyt duzo poswieciłam :/
[/quote]
[quote]EOT.[/quote]
[quote]KONIEC. [/quote]
I szkoda ze nie dotrzymałas swojego słowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']I psy zapewne też ale nie zawsze da sie coś pominac, albo płacic czesc. Wiec nie zagladaj do moich powodów dla których nie jeżdzę na wszytskie zawody, a ja nie będe zaglądac do tego kto Cię całkowicie czy częsciowo utrzymuje.
Już ponoć dawno zakończyłas rozmowe nie pamiętasz?





I szkoda ze nie dotrzymałas swojego słowa.[/quote]

Nie zakonczylam tylko ze wzgleud na Was brak kultury i ciagle zadawaniepytan..skoro pytanie to jaodpowiadam.. nie dociera ze koniec... gdybym nie odpowiedziala to byloby zaraz ze nie mam juz nic do powiedzenia. Takze koncze bez zadawnia pytan . I mysle ze nikt mi juz takze nie zada. Bo nie wiem jak Wy mnie uczono aby odpowiadac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']Nie zakonczylam tylko ze wzgleud na Was brak kultury i ciagle zadawaniepytan..skoro pytanie to jaodpowiadam.. nie dociera ze koniec... gdybym nie odpowiedziala to byloby zaraz ze nie mam juz nic do powiedzenia. Takze koncze bez zadawnia pytan . I mysle ze nikt mi juz takze nie zada. Bo nie wiem jak Wy mnie uczono aby odpowiadac.[/quote]

chyba sie pofatyguje i powypisuje twoje wszystkie okreslenia garmazeryjne w stosunku do innych psow, ktorych czesto gesto nawet na oczy nie widzialas, nie dotykalas oraz to w jaki sposob sie do innych odnosisz i w jakim aroganckim tonnie odpisujesz
mnie zarzucilas ze nie mam nic do powiedzenia o swojej przeszlosci i ze to przykre ze zapomnialam, odpisalam wiec wlasnie dlatego zeby nie bylo ze sie wymiguje, no ale oczywiscie odpowiedzi nie mam
wypisalam ze wzorca pare istotnych spraw ale nie mam tez odpowiedzi
nie odpoowiedzialas do tej pory gdzie ma miec BC to 'slynne wciecie' ?
jak twoim zdaniem mocny pies ma miec mala glowe, przeciez wygladalby jak hybryda jakas albo duzy dinozaur z mala glowka na koncu labedziej szyi
proporcje chyba musza byc zachowane, jak sie ma mocnego psa to chyba musi miec dopowiednio duza, pasujaca do reszty glowe
nie odpowiedzialas tez o ktore to psy BC sie tak bardzo martwisz ?
a z twoich wypowiedzi wynika ze to sa prawdziwe kaleki we wszystkim
piszesz ze ze wszystkich BC w polsce zwrocilabys uwage tylko na swojego
co ja mam na to odpisac twoim zdaniem ?
piszesz ze z psow ktore widujesz tylko te zagraniczne ci sie podobaja i odpowiadaja wzorcowi i nie sa za ciezkie
zadalam tez pytanie czy w takim razie 'home of many champions' to tez kit jakich wiele ?

Link to comment
Share on other sites

To ja tylko jeszcze napiszę post dot. wypowiedzi Ewy od Nony

Wiem, że Grota to sheltie, że jest młodsza, że ćwiczy w Forcie, ma inną budowę itd. Ale tak w zasadzie porównując wiele psów - i efekty ich pracy - to wypadałyśmy z Kulką dosyć słabo ;) Choć w ten sposób nauczyłam się cieszyć z rzeczy małych i teraz tak szybka nauka Nexee komend jest dla mnie pozytywnym zaskoczeniem i zachwycam się tym każdego dnia :)

Z pozdrowieniami, Agata & Nexee (mały wytrzeszcz z nisko osadzonymi uszami :lol: - nie nawiązując do niczego)
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/195/5e1b262fd8cb7e14.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]to wypadałyśmy z Kulką dosyć słabo ;-) [/QUOTE]
Ale tez wiesz, ze był problem z socjalizacja i gdybys od początku wiedziała jak pracowac z psem, to napewno efekt byłby. TYm bardziej ze w domku ładnie Ci biegała po przeszkodach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...