Jump to content
Dogomania

Hodowla - tylko jaka?


MARS

Recommended Posts

[quote name='martynkao']Nie porozmiamy :] Oj nie.. i mam nadziej ze nasza przygoda z wystawami skonczy sie jak najszybciej to mozliwe :cool3::crazyeye:[/quote]

przykro mi :cool3:
to po co sie wogole 'meczyc' tymi wystawami :crazyeye: :roll: :evil_lol:
albo sie to lubi albo nie :cool1:


[quote]Nie napisalam ze sucza glowa to super ekstra zajebongo .. spokojnie nie nadinterpretuj. Uwazam ze wyglad to poprostu nie wszytko[/quote]skoro tak to ty tez nie rob swojej nadinterpretacji :roll:
gdzie ja napisalam ze wyglad to wszystko ? :crazyeye:
fajnie jak pies i wzorzec trzyma i temperament ma :evil_lol:
ani nie mam suczych glow u samcow ani samczych glow u suk a i na brak temeramentu nie narzekam wiec u mnie luuuuuuz :diabloti:

[quote]Cieszy mnie ze jesli mielibysmy stawke dwoch psow . to wygra np. ten ktory ma nieco gorsza glowe ale ma "kurwiki" w oczach .:)[/quote]pod warunkiem ze wlasnie o 'kurwiki' chodzi na wystawach ;-)
no i jak to sie mowi nie chwal dnia przez zachodem slonca, jedna jaskolka wiosny nie czyni i takie tam... :eviltong:

[quote name='prittstick08']Ale w takim razie psy z lini pracujacych nie roznia sie wygladem od tych wystawowych? Ja sie za bardzo na tym nie znam, dlatego pytam. Chodzilo mi glownie o jej wyglad, no ale pochodzenie tez.
pozdrawiam[/quote]

widzialas filmik ?
jak ja ci ta suke opisze jak widac tylko cos malego co skacze ?
skad ja moge wiedziec jak ona wyglada ?! :roll: oprocz tego ze skacze w eMkach czyli wiadomo jakiej granicy wzrostu nie przekroczyla ;-)

[quote name='prittstick08']No ok, moge zapytac o to hodowce, wczesniej nie mialam potrzeby to nie pytalam (a pytalam duzo i czesto), ale pomyslalam, ze skoro juz sie to przewinelo w temacie, to zapytam tu, w koncu nie jest to jakas dla mnie super potrzebna wiedza. pozdrawiam[/quote]

chyba ci odpowiedzialam ?
oprocz tego co pies ma w rodowodzie na pierwszy rzut oka widac najczesciej roznice :
w budowie
umaszczeniu
kolorze oczu
dlugosci wlosa

moge wiecej...
working typ wcale nie jest czesciej niski ale raczej wysokonozny i bardziej 'charci' ale nie wszystkie i nie zawsze
umaszczenie - dowolne moze byc caly bialy
kolor oczu - dowolny, nie wazne w jakim jest umaszczeniu
wlos - raczej krotkowlosy ale to tez nie regula
po prostu linie working maja WYPASAC przede wszystkim i takie jest zalozenie hodowli psow ISDS
ISDS nie ma wzorca a psy klasyfikowane sa albo dlatego ze sa po zarejestrowanych przodkach z rejestracja ISDS albo dlatego ze zalicza proby pracy on merit
mozesz przyprowadzic psa znalezionego wczoraj na ulicy, moze nie miec zadnych papierow ale jak zaliczy proby pracy on merit to jego potomstwo dostanie papiery ISDS

wystawy to wzorzec, i albo pies miesci sie w jego zalozeniach albo nie, albo lepiej albo gorzej i stad oceny, lokaty, tytuly
jestesmy w Polsce w Europie i zrzeszeni w organizacji zwanej FCI i taki wzorzec obowiazuje na wystawach w Europie
w UK masz Kennel Club i wzorzec z kraju pochodzenia rasy ( wzorzec FCI i Kennel Club najmniej sie od siebie roznia )
masz jeszcze wzorzec AKC - obowiazuje w US
masz wzorzec NZKC - obowiazuje w Nowej Zelandii
masz wzorzec ANKC - obowiazuje w Australii

jedne sa bardziej rozbudowane inne simple
wstukaj w net i zobacz wszystkie po prostu i porownaj sobie roznice
generalnie duzo sie nie roznia ani wzrost, ani base zalozenia jaki ma byc BC
ale np taka ciekawostka ze w Australli nie dopuszcza sie takiego koloru w hodowli i na wystawach jak red merle a w Europie, US czy UK tak
ciekawostka ze kiedys we wzorcu w US bylo dopuszczalne zeby bialy dominowal ale juz nie jest
kolejna ciekawostka to ze ew dopuszcza sie w US niebieskie oko u nie merle psow ale nie jest to preferowane
to naprawde caly wyklad musialby byc aby opisac kazdy wzorzec wiec jak cie to naprawde interesuje to zobacz sama w wolnej chwili
wyszukaj sobie wzorce BC z FCI, Kennel Club(UK), AKC, NZKC, ANKC i porownaj sobie

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok do Twoich bc właściwie nic nie mam ale sorry Fanta jest efektowny ale wygląda jak aussie:roll:
A najbardziej na Twojej stronie podoba mi sie z Twoich psów Misha(tak syn Fanty ale nie jest tak nisko osadzony jak tata i ma bardziej proporcjonalna głowę)
A w ogóle to ideałem dla mnie jest ojciec Toffki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']Ok do Twoich bc właściwie nic nie mam ale sorry Fanta jest efektowny ale wygląda jak aussie:roll:
A najbardziej na Twojej stronie podoba mi sie z Twoich psów Misha(tak syn Fanty ale nie jest tak nisko osadzony jak tata i ma bardziej proporcjonalna głowę)
A w ogóle to ideałem dla mnie jest ojciec Toffki.[/quote]

niestety w aussie nie jest idealem bycie dluzszym niz wyzszym a u BC to zaleta i Fanta ta zalete ma ;-) zreszta nie tylko ta bo zaraz przeczytam jak na forum BC ze moja najlepsza suka hodowlana z nim i kazdym innym z jej trzech 'mezow' dala tylko szczeniaki z zajebistymi oczami ROLLING EYES
Misha jest 'przerosniety' wg niektorych bo ma 'az' 54 cm w klebie ;-)
ojciec Toffki moglby wg mnie jak na samca miec mocniejszy kosciec ;-)
ale i tak dzieki, nie ocenilas nas az tak zle :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote=Q'CELTIC;9793911]
mozesz przyprowadzic psa znalezionego wczoraj na ulicy, moze nie miec zadnych papierow ale jak zaliczy proby pracy on merit to jego potomstwo dostanie papiery ISDS[/quote]

To nie jest prawda. Zanim sie cos napisze, powinno sie to sprawdzic, zeby nie wprowadzac ludzi w blad. I nie udawac ze wszystko sie wie o ISDS, podczas gdy tak napradwe nie wie sie nic :roll:

'The dog that is the subject of the ROM must be a Border Collie over two years old and have a clear ophthalmic certificate for the eye diseases CEA and PRA (CPRA) and must additionally have a DNA blood test result from Optigen for CEA/CH showing a Clear or Carrier result (this DNA CEA/CH test requirement replaces the need for parent dog eye tests).'

'Supply a history of the breeding of the dog with full details of its sire and dam giving owners and ISDS registration numbers wherever available in the pedigree (although it is not a requirement that parents be ISDS registered).'

'A colour photograph of the dog seeking registration, showing colour and markings.'

'Written confirmation by a currently serving Director of the Society that the dog seeking registration is a Working Sheep Dog and is true to type. This means that, irrespective of its coat style, colouring or size, the dog is a Border Collie as accepted by this Society.'

Nastepnym razem polecam zaznajomienie sie z ta strona, zanim sie wypowiesz o ISDS:
[url]http://www.isds.org.uk/society/index.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[B]I-w-o-n-a napisala [/B]
[quote]To nie jest prawda. Zanim sie cos napisze, powinno sie to sprawdzic, zeby nie wprowadzac ludzi w blad. I nie udawac ze wszystko sie wie o ISDS, podczas gdy tak napradwe nie wie sie nic :roll:[/quote]


owszem, bylo tak jak ostatni raz odwiedzialam strone ISDS jakis czas temu, zdecydowanie PRZED zmianami jakie wprowadzili ;-)
widac uznali ze maja juz zbyt duzo psow ''tylko w typie'' Border Collie i zaostrzyli reguly ;-)
jak znajde wczesniejsze reguly ROM to wstawie ;-)
moze sa jeszcze gdzies dostepne on-line a jak nie to poszukam w swoich materialach o BC ;-)

a skoro juz wpadlas tutaj to w miedzy czasie przybylo troche stron z pytaniami do hodowcy, zerkniesz ?
wiec moze poprosisz ja aby odpowiedziala a moze odpowiesz na nie jako osoba wspolpracujaca z hodowla ?

Registration On Merit
[IMG]http://www.isds.org.uk/images/title_lines.gif[/IMG]
[B]Updated February 2008.[/B]
[B]Puppies over two years old will not be accepted for registration by the normal route. However, there is a scheme whereby the details of dogs of good breeding and sufficient working merit can be submitted to the Stud Book Committee for Registration on Merit (ROM). This is of interest to many people with unregistered dogs, but the process is somewhat complex and needs some explanation. It is not supposed to be an easy option for those who did not register pups at the right time.[/B]

Firstly, have the owner and dog ever competed in a sheepdog trial? If the answer is yes then one route to ROM is by success in competition and an award of one first prize or two seconds or three thirds at an Open Trial, with a minimum of 25 dogs competing. This is difficult to achieve in some overseas countries. However, the Society also accepts selection for that Nation's team, for example to compete at the Continental Championship, as sufficient standard.

[B]Another route is by a Working Test. Anyone can take a working test, previous trialling is no longer a bar. Currently, the Working Test can only be taken in the UK or Ireland, or by an ISDS Associate Club. The dog must pass a test of skill in Outrun, Lift, Fetch and Driving and general farm duties on packet of sheep at a test location nominated by the Society or Associate Club and assessed by two Directors, or one Director plus an approved Examiner if it is an Associate Club test. Both Directors/Examiners must be in agreement with the result. This test is not supposed to be a sheepdog trial; it is a test of the ability of the dog to undertake typical farm work, and not the skill of the handler. The nature and detail of the test will thus take account of the land, surroundings and conditions. If you need a Working Test then there will be help putting you in touch with some friendly faces to gently take you through the process.[/B]
Once you have selected one of the above, confirm that you can fulfil or supply all the following:
[LIST]
[*]The applicant must be the owner of the dog and must be, or become, a member of the International Sheep Dog Society on submission of the application.
[*]The dog that is the subject of the ROM must be a Border Collie over two years old and have a clear ophthalmic certificate for the eye diseases CEA and PRA (CPRA) and must additionally have a [B]DNA blood test result from Optigen for CEA/CH showing a Clear or Carrier result (this DNA CEA/CH test[/B] requirement replaces the need for parent dog eye tests).
[*]Supply a history of the breeding of the dog with full details of its sire and dam giving owners and ISDS registration numbers wherever available in the pedigree [B](although it is not a requirement that parents be ISDS registered).[/B]
[*]A colour photograph of the dog seeking registration, showing colour and markings.
[*][B]Written confirmation by a currently serving Director of the Society that the dog seeking registration is a Working Sheep Dog and is true to type. This means that, irrespective of its coat style, colouring or size, the dog is a Border Collie [COLOR=red]as accepted by this Society[/COLOR].[/B][/LIST]Your application should be made on the [URL="http://www.isds.org.uk/society/dog_registration/documents/registration_on_merit.pdf"][COLOR=#0000ff]attached form[/COLOR][/URL]. If all the information is available, and any Working Test has been reported, the registration process will be considered by the Stud Book Committee within 28 days. The current fee must accompany the application and is not refundable if the registration is not accepted. However, we will help ensure your details are all there before we try to arrange a Working Test.
If you require advice or assistance in collecting any of the evidence please contact the office or your Associate club Secretary. A dog successfully Registered on Merit has a Certificate issued, is entered in the current Stud Book and has full rights for its progeny to be registered and to enter Society Trials under the rules applicable. Note that this also means that pups sired by or whelped from the ROM dog are retrospectively eligible for registration if they are less than two years old.

[URL]http://www.isds.org.uk/society/index.html[/URL]

pare spraw
pies ubiegajacy sie o rejestracje ROM [B]nie musi byc po rodzicach z rejestracja ISDS [/B]
co oznacza ni mniej ni wiecej ze moze byc niewiadomego pochodzenia
od kiedy dostepne sa testy CEA/DNA ?
co stoi na przeszkodzie aby psu niewiadomego pochodzenia zrobic badania oczu ?
[B]Working Sheep Dog and is true to type. This means that, irrespective of its coat style, colouring or size, the dog is a Border Collie [COLOR=red]as accepted by this Society'[/COLOR][/B]
ma byc prawdziwym working sheep dog, co znacza ze niezaleznie od jego typu wlosa, koloru i rozmiaru pies jest BC jakiego akceptuje ISDS
a jaki ISDS ma wzorzec ? jaki typ akceptuje ?
z tego co wiem nie ma zadnego - warunek jest jeden - pies ma wypasac w charakterystyczny sposob dla BC
w wielu miejscach wczesniej wstawialas zdjecia roznych pracujacych BC/Working Sheep Dog dla porownania jak skrajnie moga wygladac, wstaw jeszcze raz w takim razie

strona ISDS jest mi znana od blikso 20 lat, nawet jak byla jeszcze w innej formie, byc moze bylo to jeszcze przed twoimi narodzinami, choc moja czestotliwosc odwiedzin jej znaczenie sie przez te lata zmniejszyla ;-)

[quote]ISDS nie ma wzorca a psy klasyfikowane sa albo dlatego ze sa po zarejestrowanych przodkach z rejestracja ISDS albo dlatego ze zalicza proby pracy on merit
mozesz przyprowadzic psa znalezionego wczoraj na ulicy, moze nie miec zadnych papierow ale jak zaliczy proby pracy on merit to jego potomstwo dostanie papiery ISDS[/quote]

oprocz tych zmian ktore nastapily w miedzy czasie w ISDS tj np badania oczu masz jeszcze jakies zastrzezenia co do tresci mojej wypowiedzi ? ;-)
na ile jest ta tresc niewiarygodna ? biorac pod uwage jak ogolnie to napisalam
wybiorcze cytaty to chyba niezbyt dobry nawyk

ps sorry ze edytuje z doskoku ale mam troche zajec dzisiaj :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote=Q'CELTIC;9793911]przykro mi :cool3:
to po co sie wogole 'meczyc' tymi wystawami :crazyeye: :roll: :evil_lol:
albo sie to lubi albo nie :cool1:[/quote]
No wystawy moim zdaniemnie sa tylko dla rozrywki i dla tych ktorzy je lubia.

[quote]
skoro tak to ty tez nie rob swojej nadinterpretacji :roll:
gdzie ja napisalam ze wyglad to wszystko ? :crazyeye:
fajnie jak pies i wzorzec trzyma i temperament ma :evil_lol:
ani nie mam suczych glow u samcow ani samczych glow u suk a i na brak temeramentu nie narzekam wiec u mnie luuuuuuz :diabloti:[/quote]

Dla Ciebie luzzz.. dla mnie nie.. wole samcze , ciotowate glowy i zachowanie bordera. No i ruch.. nie molosa ... nie laleczki z obrazka ... miesnie..?? Nie przelewajace sie kawalki miecha... z tłuszczem.

pod warunkiem ze wlasnie o 'kurwiki' chodzi na wystawach ;-)
no i jak to sie mowi nie chwal dnia przez zachodem slonca, jedna jaskolka wiosny nie czyni i takie tam... :eviltong:[/quote]

Mnie ciesz ze jest chodz jeden taki sedzia...w mej "karierze" a to juz podnosi na duchu .:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']No wystawy moim zdaniemnie sa tylko dla rozrywki i dla tych ktorzy je lubia[/quote]

stad moje pytanie po co sie meczyc jak sie ich nie lubi ? rolling eyes
a dla rozrywki mozna w tym czasie 'popylac' na torze :cool3:


[quote]Dla Ciebie luzzz.. dla mnie nie.. wole samcze , ciotowate glowy i zachowanie bordera. No i ruch.. nie molosa ... nie laleczki z obrazka ... miesnie..?? Nie przelewajace sie kawalki miecha... z tłuszczem.[/quote]

niestety nie wiem jaka to jest zarazem samcza i ciotowata glowa ? :roll:
non stop piszesz ze BC ma nie miec ruchu molosa, nie byc laleczka z obrazka, ma miec miesnie a nie przelewajace sie kawalki miecha..z tluszczem
a ja zadalam ci juz dawno pytanie po co piszesz to ciagle do mnie ? :crazyeye:
mialas kiedykolwiek szanse dotknac jakiegos mojego psa, oceniasz go tak ?


[quote]pod warunkiem ze wlasnie o 'kurwiki' chodzi na wystawach ;-)
no i jak to sie mowi nie chwal dnia przez zachodem slonca, jedna jaskolka wiosny nie czyni i takie tam... :eviltong:[/quote]

[quote]Mnie ciesz ze jest chodz jeden taki sedzia...w mej "karierze" a to juz podnosi na duchu .:)[/quote]

uwierz mi, nie takie rzeczy i nie takie oceny ringi wystawowe widzialy juz i przezyly :roll:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]niestety nie wiem jaka to jest zarazem samcza i ciotowata glowa ? :roll:
non stop piszesz ze BC ma nie miec ruchu molosa, nie byc laleczka z obrazka, ma miec miesnie a nie przelewajace sie kawalki miecha..z tluszczem
a ja zadalam ci juz dawno pytanie po co piszesz to ciagle do mnie ? :crazyeye:[/QUOTE]

Moze Martyna ma jakas obsesje zwiazaną z tłuszczem :razz:
Bo ja też nie wiem które to w Polsce sa niby takie tłuste i laleczki.
Natomiast znam bardziej uzytkowe bc niż niektóre z tych co ich własciciele twierdzą ze są jedynie za uzytkowym charakterem. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote=Q'CELTIC;9795690]niestety w aussie nie jest idealem bycie dluzszym niz wyzszym a u BC to zaleta i Fanta ta zalete ma ;-) zreszta nie tylko ta bo zaraz przeczytam jak na forum BC ze moja najlepsza suka hodowlana z nim i kazdym innym z jej trzech 'mezow' dala tylko szczeniaki z zajebistymi oczami ROLLING EYES
Misha jest 'przerosniety' wg niektorych bo ma 'az' 54 cm w klebie ;-)
ojciec Toffki moglby wg mnie jak na samca miec mocniejszy kosciec ;-)
ale i tak dzieki, nie ocenilas nas az tak zle :lol:[/quote]
Może ale wydaje mi się Fanta za niski mimo to do długości ,ale ja się na bc nie znam napisałam tylko ,który MI sie podoba i tyle:-D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']Ok do Twoich bc właściwie nic nie mam ale sorry Fanta jest efektowny ale wygląda jak aussie:roll:[/QUOTE]
No błagam, z której strony on przypomina aussie? Jak border jest ciężki i futrzasty nie oznacza, że przypomina ozika:roll: Aussie ma być [U]delikatnie[/U] dłuższy niż wyższy, ma być [U]średniej[/U] kości, [U]średniej[/U] wielkości, [U]średnio[/U] ofutrzony. A nie długi, łeb jak sklep i taka klusia pusia... Najlepsze wystawowe psy na całym świecie nie są ani przefutrzone, ani wielkie, ani nie mają potwornych głów z pionowym, wysokim stopem, bo najnormalniej w świecie odbiega to od wzorca ;) Choć i takie mają porobione championaty, ale przez dobrych sędziów doceniane raczej nie są:evil_lol:
Sorry za wtrącenie, ale już nie mogę słuchac tego porównywania wszelkich klusiastych borderków 'aussie, aussie, aussie, to wygląda jak aussie, i tamto jak aussie'. Najpierw przeczytajcie wzorzec, potem porównujcie.
A ja to jestem zwolennikiem szczurowatych, czekoladowych bc więc w tej dyskusji odpadam:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewaf']hmmm niech pomyśle taką tłustą albo raczej lekko za ciezką ale znowu nie laleczke to znam :cool3:[/quote]
Pijesz do mojej :razz:
Na odwyku jest i wiosne przywitalismy prawie w normie. :eviltong:

No, ale kto po zimie nie ma troche kg w nadmiarze. I nie mówie o psach. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']Może ale wydaje mi się Fanta za niski mimo to do długości ,ale ja się na bc nie znam napisałam tylko ,który MI sie podoba i tyle:-D[/quote]

mam nadzieje ze widzialas Fante choc raz na zywo ? :roll:
Fanta ma 51 cm w klebie
czy jest za niski ? no raczej nie jest i z tym wzrostem odpowiada zalozeniom kazdego wzorca BC, choc wzrostu idealnego nie ma ;-)
moim skromnym zdaniem jako wielkiej fanki Fanty on ma wiele zalet a skoro ideal sie jeszcze nie urodzil nigdzie to odpuszcze sobie marudzenie ze ma 2 cm mniej niz 'ideal' :-D

[quote name='LALUNA']Pijesz do mojej :razz:
Na odwyku jest i wiosne przywitalismy prawie w normie. :eviltong:

No, ale kto po zimie nie ma troche kg w nadmiarze. I nie mówie o psach. :evil_lol:[/quote]


ja chetnie wezme jakies 5 kg jak ktos ma na zbyciu bo mi lekarz ciagle marudzi ze musze przytyc :roll: ze to dla mojego zdrowia bedzie lepsze :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote=Q'CELTIC;9799070]mam nadzieje ze widzialas Fante choc raz na zywo ? :roll:
Fanta ma 51 cm w klebie
czy jest za niski ? no raczej nie jest i z tym wzrostem odpowiada zalozeniom kazdego wzorca BC, choc wzrostu idealnego nie ma ;-)[/quote]
Nie po prostu ze zdjęcia zaznaczam mi sie nie podoba jest za masywny i ma za krótkie nogi,może inaczej bym stwierdziła widząc go ale ,tu na razie komentujemy wygląd psów na podstawie zdjęc ,prawda?;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']Nie po prostu ze zdjęcia zaznaczam mi sie nie podoba jest za masywny i ma za krótkie nogi,może inaczej bym stwierdziła widząc go ale ,tu na razie komentujemy wygląd psów na podstawie zdjęc ,prawda?;)[/quote]

nie tylko na podstawie zdjec jak dobrze zdarzylam sie rozeznac :roll:

[quote name='LALUNA']Moze Martyna ma jakas obsesje zwiazaną z tłuszczem :razz:
Bo ja też nie wiem które to w Polsce sa niby takie tłuste i laleczki.
Natomiast znam bardziej uzytkowe bc niż niektóre z tych co ich własciciele twierdzą ze są jedynie za uzytkowym charakterem. :lol:[/quote]

ma chyba wiele obsesji :roll: ciut za duzo jak dla mnie :roll:

[quote name='zakla']No błagam, z której strony on przypomina aussie? Jak border jest ciężki i futrzasty nie oznacza, że przypomina ozika:roll: Aussie ma być [U]delikatnie[/U] dłuższy niż wyższy, ma być [U]średniej[/U] kości, [U]średniej[/U] wielkości, [U]średnio[/U] ofutrzony. A nie długi, łeb jak sklep i taka klusia pusia... Najlepsze wystawowe psy na całym świecie nie są ani przefutrzone, ani wielkie, ani nie mają potwornych głów z pionowym, wysokim stopem, bo najnormalniej w świecie odbiega to od wzorca ;) Choć i takie mają porobione championaty, ale przez dobrych sędziów doceniane raczej nie są:evil_lol:
Sorry za wtrącenie, ale już nie mogę słuchac tego porównywania wszelkich klusiastych borderków 'aussie, aussie, aussie, to wygląda jak aussie, i tamto jak aussie'. Najpierw przeczytajcie wzorzec, potem porównujcie.
A ja to jestem zwolennikiem szczurowatych, czekoladowych bc więc w tej dyskusji odpadam:lol:[/quote]

ja rowniez ubolewam :roll:
tym bardziej ze wzorzec aussie i BC roznia sie od siebie :roll:
mnie sie nie chce juz wypowiadac co ja lubie, kazdy moze zobaczyc sobie co mam i jak hoduje - znaczy takie lubie :-D

Link to comment
Share on other sites

[quote=Q'CELTIC;9797334]stad moje pytanie po co sie meczyc jak sie ich nie lubi ? rolling eyes
a dla rozrywki mozna w tym czasie 'popylac' na torze :cool3:




niestety nie wiem jaka to jest zarazem samcza i ciotowata glowa ? :roll:
non stop piszesz ze BC ma nie miec ruchu molosa, nie byc laleczka z obrazka, ma miec miesnie a nie przelewajace sie kawalki miecha..z tluszczem
a ja zadalam ci juz dawno pytanie po co piszesz to ciagle do mnie ? :crazyeye:
mialas kiedykolwiek szanse dotknac jakiegos mojego psa, oceniasz go tak ?






uwierz mi, nie takie rzeczy i nie takie oceny ringi wystawowe widzialy juz i przezyly :roll:[/quote]

Chodzi o "sucza" głowe .. nie ma co.. bardzo trudno sie domyslec.

Ja nie pisze o Twoich psach wyłacznie , wybacz ale jesli chodzi o "przelewanie" sie i ruch molosa to raczej macanie mi do tego nie potrzebne .

A Ty ciagle piszesz o suczej glowie.. Widzisz dla Ciebie moze to byc minus , nasmiewaj sie.. dla mnie moj pies moglby miec nawet o polowe mniejsza głowe a i ta z populacji Polskich borderow jest jednym z tych na ktore zwrocilabym w ogole uwage.

Pozatym jako hodowca podpisujesz sie pod psami z przydomniek Q'CELTIC takze roznie dobrze moze chodzic mi o nie.

Naprawde sucza glowa , brak, siersci czy kolor , nieco mniejszy wzrost , jasnijesze oko ..to dla mnie osobiscie pestka w porownaniu do za krotkich lap , szerokosci dwoch borderow, braku wciecia , wyglady laleczki wycietej z obrazka przelewajac sie , braku terperamentu, brak checi wspopracy (Tu najwieksza masakra)

Tak mam obsejsie wystarczy mi Beagl ktory jest za gruby , wyglada jak kloc , nie jest do konca sprawny , tyle ze to jego wybor , on nie zostal wyhodowany do pracy , wspopracy az tak bliskiej z czlowiekiem . a i Tak wyglada okropnie ..

Ogolnie widok bordera "patatajacego" za patyczkiem jest porpostu dla mnie żalosny ...

[quote]stad moje pytanie po co sie meczyc jak sie ich nie lubi ? rolling eyes
a dla rozrywki mozna w tym czasie 'popylac' na torze :cool3:[/quote]Po co sie meczyc ??, takie wymogi to je spelniam.. nie kazdemu psu potrzebny ch. multi ch. i te inne chinskie znaki 8)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Tak mam obsejsie wystarczy mi Beagl ktory jest za gruby , wyglada jak kloc , nie jest do konca sprawny , tyle ze to jego wybor , on nie zostal wyhodowany do pracy , wspopracy az tak bliskiej z czlowiekiem . a i Tak wyglada okropnie [/QUOTE]
Ale to chyba nie probelm beagla tylko własciciela który nie umiał zachęcic go do współpracy. Znam wiele beaglów które bardzo chętnie współpracuja na agility, a jeden czy dwa nawet w obedience.
No a jezeli chodzi o to zatuczenie, to chyba sam nie zaglada do lodówki? :razz:

[QUOTE]Naprawde sucza glowa , brak, siersci czy kolor , nieco mniejszy wzrost , jasnijesze oko ..to dla mnie osobiscie pestka w porownaniu do za krotkich lap , szerokosci dwoch borderow, braku wciecia , wyglady laleczki wycietej z obrazka przelewajac sie , braku terperamentu, brak checi wspopracy (Tu najwieksza masakra)[/QUOTE]

A o jakich borderach piszesz? Jakies konkretne masz na mysli czy tak jak te mediumy co to niby sie hodowle specjalizuja na całym swiecie :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Ale to chyba nie probelm beagla tylko własciciela który nie umiał zachęcic go do współpracy. Znam wiele beaglów które bardzo chętnie współpracuja na agility, a jeden czy dwa nawet w obedience.
[/quote]
Można prosić imiona i przydomki tych orłów :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Ale to chyba nie probelm beagla tylko własciciela który nie umiał zachęcic go do współpracy. Znam wiele beaglów które bardzo chętnie współpracuja na agility, a jeden czy dwa nawet w obedience.
No a jezeli chodzi o to zatuczenie, to chyba sam nie zaglada do lodówki? :razz:



A o jakich borderach piszesz? Jakies konkretne masz na mysli czy tak jak te mediumy co to niby sie hodowle specjalizuja na całym swiecie :lol:[/quote]

Pisze o tych samych konkretach jak Ty o beglach , moj jest pierwszym w PL ktory ma a2 dla mnie to strasznie duze osiagniecie jak na takiego psa .
A czy sam zaglada.. chcesz go na pare dni poznaj jego mozliwosci? Pozatym to nie jest tylko moj pies a glownie rodzicow, oni go kupili a ja mimo jego niekoniecznych predyspozycji staram sie zrobic i robic z nim jak najwiecej .

Ty znasz kilka beagl'i w na obedience i super w agility.. ?ktore??
Ja znam kilka borderow ktore oprucz umaszczenia i budowy nie maja nic wiecej.

Q'CELTIC no mloda.. mnie to cieszy ogromnie.. ponoc w mlodym pokleniu siła..a jak widac to mlode pokolenie w wiekszosci ma inne zdanie niz to stare ... dlatego mam nadzieje ze jesli dozyje Twego wieku bedzie w Polsce wiecej borderow ktore beda mi sie podobały.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wix']Fatma z Celestynowskiego Uroczyska, Bingo Koda z Boru :cool3:[/quote]


Wix to sa te super..? :D Nie zebym mowila ze sa zle znam oba i wiem ze sa dzielne i smigaja ale tak naparwde znasz beagla w Poslce ktory nie ma jazd? pozatym Fleciocha moglas wymienic ;P Poszedł ze zlosci do klatki i wpiernicza ucho ;P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']ale tak naparwde znasz beagla w Poslce ktory nie ma jazd? [/quote]

no.. nie :cool3:

[quote]pozatym Fleciocha moglas wymienic ;P Poszedł ze zlosci do klatki i wpiernicza ucho ;P[/quote]

chcialam, ale uznalam, ze jak tu jestes to sama nieskromnie go dodasz :D

Link to comment
Share on other sites

martynkao - drogie dziecko, widac nie potrafisz pisac wylaczajac swoje obsesje, a jezyk ktorego uzywasz za chwile moze stac sie juz naprawde nie do zakceptowania w dyskusji, do tego uzywasz okreslen, ktore wydaja mi sie malo poparte faktami, chocby cos takiego ze aby ocenic psa nie potrzebujesz go wogole dotykac,
piszesz ze 'nie piszesz o moich psach wylacznie' co znacza dla mnie ze takze o nich piszesz
zadalam ci juz pare razy pytanie czy mialas okazje dotykac je kiedykolwiek ???
zdania o tym pod czym sie podpisuje nie zrozumialam wogole niestety, jest nieczytelne w tej formie dla mnie przynajmniej
nie wiem tez o jakim 'wcieciu' piszesz ? gdzie ten 'prawdziwy border' powinien to wciecie miec ?
no i ta 'najwieksza dla ciebie masakra' - odnosze wrazenie ze nie obcujesz ze swiatem realnym zbyt czesto a twoje wypowiedzi o wiele zrozumialej by sie czytalo gdyby byly poparte jakimis faktami i realnymi sytuacjami
twoja wola jest zrobienie szybkiej 'hodowlanki' - twoja sprawa, wolno ci ale wydaje mi sie ze to troche male oczekiwania i wymagania jak na osobe posiadajaca jednego z nielicznych 'prawdziwych borderow' w Polsce
do tego z sucza glowa masz problem ty a nie ja, to twoja jak widac kolejna obsesja
czytac tez nie potrafisz, poniewaz napisalam wyrazie ze podpisuje sie nie tylko pod moimi wlasnymi psami ale takze wszystkimi z mojej hodowli - dla mnie to logiczne - biore odpowiedzialnosc za to jak hoduje
wiec moze zaoszczedzisz mi i sobie czasu poniewaz takie 'patataj' jakie robisz moze ci po prostu zaszkodzic, mowie to calkiem powaznie martwiac sie o ciebie, bo wiem ze 'tym ciezszym' zyje sie niezbyt latwo a nie chce aby ci jakas 'zylka' pekla jesli juz cie zółć nie zalala, moze nie bedziesz miala nawet okazji dozyc mojego wieku jak tak dalej bedziesz sie pienic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...