Jump to content
Dogomania

Czarna Samba - sznupkowa galeria;)


LeCoyotte

Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Karolina_Nett']Zobaczymy, jak pojedziemy i się uda to będziemy przełamywać "pierwsze lody" ;)[/QUOTE]

dacie radę!:cool3:


dzisiaj na spacerze Samba pierwszy raz szalała za frisbee:cool3:

[IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/PICT5028x640.jpg[/IMG]

dzisiaj na spacerze Samba pierwszy raz szalała za frisbee:cool3:


[IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/PICT5039x640.jpg[/IMG]



[IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/PICT5048x640.jpg[/IMG]

zdjęcia oczywiście nieostre, AF nie nadąża za nią

Link to comment
Share on other sites

ja dopiero zaczynam i tylko to co jej dobrze wychgodzi to bieg za frisbee, a reszta nie za bardzo;) jeszcze nie potrafi łapać w powietrzu, podnosi z ziemi, a o przynoszeniu mozna zapomnieć:shake: na zdjęciach to biegła do cienia, żeby się w nim położyć i obgryzać nową zabawkę, a ja się sprytnie usadowiłem w tym cieniu:cool3: więc przybiegała prawie do mnie - innego wyboru nie miała:diabloti:


[IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/PICT5052x640.jpg[/IMG]

[IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/PICT5101x640.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

A ja mam dla Ciebie radę:cool3::cool3:
nasze problemy z przynoszeniem skończyły się odkąd zakupiłam dwa talerze : P bo po co uciekać z jednym skoro pańcia ma drugi, fajniejszy? jak było jedno frisbee przynosił za smakołyki, teraz nie potrzebuję ich:cool3:
a na łapanie w powietrzu jest małe ćwiczonko- trzymasz talerz dość wysoko, na poziomie, na którym powinna go złapać, i jeżeli jest nakręcona spróbuje go dosięgnąć, jak złapie zębami ty puszczasz i mocno nagradzasz(ja nagradzam przeciąganiem i klaskaniem : P)

Link to comment
Share on other sites

cenne rady:cool3:
Dwa talerze to mam, ale jeden został w domu. Następnym razem wezmę wszystkie trzy, każdy inny:evil_lol: Łapania uczyłem kiedyś w domu klikerem, najpierw samo trzymanie zębami, potem łapanie podrzuconego frisbee. Przeciąganie też było. Ale wiadomo, że na dworze są inne warunki, więc musze zacząć od podstaw.
Jakiś miesiąc temu nauczyłem ją obrotu - w domu. Na dworze pies ogłupiał:lol: więc jeszcze się uczymy, a jak się nauczymy to filmik nakręcimy;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']cenne rady:cool3:
Dwa talerze to mam, ale jeden został w domu. Następnym razem wezmę wszystkie trzy, każdy inny:evil_lol: Łapania uczyłem kiedyś w domu klikerem, najpierw samo trzymanie zębami, potem łapanie podrzuconego frisbee. Przeciąganie też było. Ale wiadomo, że na dworze są inne warunki, więc musze zacząć od podstaw.
Jakiś miesiąc temu nauczyłem ją obrotu - w domu. Na dworze pies ogłupiał:lol: więc jeszcze się uczymy, a jak się nauczymy to filmik nakręcimy;)[/quote]
ja się wkurzałam tylko na te klikanie i smaki przy zabawie, bo mi ręce zajmowało, teraz jest tylko dobry pies/Gram entuzjastycznym głosem i nawet nic innego nie potrzebuję : P i uczę tylko na dworze, już mamy jedną zabawkę którą on w domu ubóstwia, na dworze ignoruje ; )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tinka:)']ja się wkurzałam tylko na te klikanie i smaki przy zabawie, bo mi ręce zajmowało, teraz jest tylko dobry pies/Gram entuzjastycznym głosem i nawet nic innego nie potrzebuję : P i uczę tylko na dworze, już mamy jedną zabawkę którą on w domu ubóstwia, na dworze ignoruje ; )[/QUOTE]

etam martyna! mowie Ci ze kwestia wprawy i mozna miec w rece i kliker, i smaki, i targecik plus jakies frisbee a nawet aparat foto ;)
ale skoro udaje Ci sie jak sie udaje to czemuby nie :) sa w koncu rozne metody.

Fajnie ze Sambik lata za talerzem na dworze :) niedawno to nawet za pilka nie chciala :)

Link to comment
Share on other sites

O raju jakie tu nauki odchodzą :multi: Gratki wielkie za nakęcanie Samby, nie od razu Kraków zbudowano !!!

Jeśli chodzi o obrót - czekam :razz: Ja powinnam Galine nauczyć w drugą stronę, bo ona umie kręcić się tylko w lewo :lol:
A i nie ucz szczekania na komende ! U sznaucera nie jest to najlepszy pomysł ;)

A fotki już nie przesadzaj, że nieostre :-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']etam martyna! mowie Ci ze kwestia wprawy i mozna miec w rece i kliker, i smaki, i targecik plus jakies frisbee a nawet aparat foto ;)
ale skoro udaje Ci sie jak sie udaje to czemuby nie :) sa w koncu rozne metody.

Fajnie ze Sambik lata za talerzem na dworze :) niedawno to nawet za pilka nie chciala :)[/quote]
z aparatem już przerabiałam, nawet w miarę ostre zdjęcie mi wyszło :evil_lol: właśnie mi się tak udaje to niech tak zostanie : P ale Grami pokaleczył sobie dzisiaj dziąsła... chyba jednak przetarcie papierem ściernym tych ostrych krawędzi co jakiś czas to nie jest zły pomysł... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tinka:)']ale Grami pokaleczył sobie dzisiaj dziąsła... chyba jednak przetarcie papierem ściernym tych ostrych krawędzi co jakiś czas to nie jest zły pomysł... :roll:[/QUOTE]

talerzem sobie pokaleczył?

[quote name='Justa']O raju jakie tu nauki odchodzą :multi: Gratki wielkie za nakęcanie Samby, nie od razu Kraków zbudowano !!!

Jeśli chodzi o obrót - czekam :razz: Ja powinnam Galine nauczyć w drugą stronę, bo ona umie kręcić się tylko w lewo :lol:
A i nie ucz szczekania na komende ! U sznaucera nie jest to najlepszy pomysł ;)

A fotki już nie przesadzaj, że nieostre :-o[/QUOTE]

Justa dzięki;) Samba o wiele bardziej woli frisbee niż piłkę, którą wtedy ignorowała (frisbee się przecież tak fajnie obgryza:evil_lol:)

Obrotu ciągle się uczymy, obraca się w lewo, ale kilka razy sama się obróciła w prawo:lol: jaki pomysłowy piesek:cool1: Na razie prędkość obrotu nie jest powalająca, czasami od niechcenia zrobi wielkie kółko o promieniu pół metra, łapka za łapką;) ale pracujemy też nad tym:cool1: szczekania na pewno nie będę uczyć, co najwyżej ciszę. Wiele rzeczy zacząłem ją kiedyś uczyć, ale nie skończyłem, np. kręcenie głową na boki, zamykanie drzwi (otwierać sama się nauczyła;)) chodzenia na przednich łapach, no i aport

[IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/PICT5084-1x640.jpg[/IMG]

[IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/PICT5094x640.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tinka:)']tak, zobaczysz sam na krawędziach talerza jak trochę Sambina go pogryzie ; )
Grami ma dokładnie takie samo podejście- piłka fuu, nie da się obgryźć, talerz fajny, mięciutki :evil_lol:[/QUOTE]

hehe;) przed chwilą wypróbowałem w domu dwa talerze i musze powiedzieć, że to nawet działa. Na sam widok Samba się mocno nakęciła, że aż szczekała;) Wieczorem spróbujemy na dworze.

[quote name='Justa']Dziwne te Wasze psy :lol:
Piłka jest fajna, bo super się toczy, super się odbija od ziemi i łapać w powietrzu też ją można :eviltong: w dodatku nie potykasz sie o nią jak o frisbee :diabloti:
same plusy ! :loveu:[/QUOTE]

powiedz to Sambie to dostaniesz ode mnie Nobla:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']hehe;) przed chwilą wypróbowałem w domu dwa talerze i musze powiedzieć, że to nawet działa. Na sam widok Samba się mocno nakęciła, że aż szczekała;) Wieczorem spróbujemy na dworze.[/quote]
a Grami się zniechęcił przez te dziąsło:shake: znowu od początku nakręcanie z jedzonkiem muszę zaliczyć...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tinka:)']a Grami się zniechęcił przez te dziąsło:shake: znowu od początku nakręcanie z jedzonkiem muszę zaliczyć...[/QUOTE]

Gala też się kaleczyła, mimo, że ścierałam papierem..
Daj się wygoić temu dziąsłu, zanim zaczniesz go nakręcać. Bo pewnie nie chce sie bawić, bo go boli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia bonnie']Kurde Kojocik cudne cykasz te foty :loveu: :loveu: :loveu:[/QUOTE]
:)
[quote name='Tinka:)']ciekawe, że jak się przeciągam z nim inną zabawką to go nie boli : P ale faktycznie, też pomyślałam że poczekać parę dni żeby się zagoiło.[/QUOTE]

pewnie się zraził do frisbee, skoro innymi się bawi:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tinka:)']dlatego teraz znowu rozpocznie się zabawa z klikerem ; )[/QUOTE]

i tak w koło macieju :evil_lol:

ja Wam powiem, że próbowałam z frisbee, z innymi bajerami do rzucania, ale na widok żadnej nie ma takiego obłakanego spojrzenia jak na widok piłki.
A skoro ją lubi najbardziej, to jej sprawa, mnie wsio ryba co rzucam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']i tak w koło macieju :evil_lol:

ja Wam powiem, że próbowałam z frisbee, z innymi bajerami do rzucania, ale na widok żadnej nie ma takiego obłakanego spojrzenia jak na widok piłki.
A skoro ją lubi najbardziej, to jej sprawa, mnie wsio ryba co rzucam ;)[/quote]
oby nie :evil_lol::evil_lol: w końcu się przyzwyczai:cool3:

mój piłki nie dotknie:cool1: a mamy różne warianty, różową twardą, niebieską miękką, tenisową... najlepszy jest lniany(chyba) koziołek z dingo, piszcząca kostka z pedigree i frisbee : P chociaż kostka zaczyna mu się nudzić, a koziołka ponad polowy już nie ma :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...