Jump to content
Dogomania

Jakich dokumentów mogę oczekiwać od hodowcy psów bezrodowodowych???


Just_York

Recommended Posts

[quote name='Nikusia_94']Zapomniałam dodać,że piesek będzie bez rodowodu :-)[/quote]

chyba napisałaś w temacie ...

książeczke zawsze możesz dostać i to z wpisem z naklejką z opakowania szczepionki i podpisem weta, ale nigdy niebędziesz miała pewności czy książeczka należy do tego psa, ale jeśli bierzesz psa od znajomego to chyba Cię nie oszuka :cool1: ,

Link to comment
Share on other sites

Wiesz różni ludzie bywają ja np. szczepiłam moje szkraby dwa razy ,dwa razy odrobaczałam, wszczepiany miały chip i była podpisana umowa kupna -sprzedaży nie mówiąc ze dostawały wyprawke z karmy royal canin, szeleczki, miseczke i kocyk, a były bez papierów:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Ksiązeczkę zdrowia psa MUSISZ dostać, a nie możesz...jeśli hodowca był u weta, to psu na 100% założono książeczkę, wiec jakim prawem masz jej nie dostać, skoro to książeczka TWOJEGO psa z JEGO WPISAMI co mu podawano? Nie dostaniesz jej tylko wtedy, kiedy hodowca u weta nie był, bo nie był u weta czyli książeczki nikt nie wyrobił, czyli jej zwyczajnie nie ma...
Szczepienia, odrobaczania - masz prawo tego wymagać, ale zależy w jakim wieku szczenię odbierasz, bo rózne rzeczy robi się w róznym wieku...nie wiem dokładnie jak to jest, ale chyba przy np 7-tygodniowym szczeniaczku to za duzo tych szczepień nie bedzie, bo psiak za maly jeszcze na cokolwiek. Ale np przy odbiorze 4-5 miesięcznego szczeniaka, powinnaś wręcz żądać wpisu kompletu szczepień. jeśli ich nie ma, zaczy że hodowca "średnio" dba o swoje psy. Oczywiście nikt hodowcy do robienia szczeniakowi tych szczepień nie przymusza i prawem to chyba nakazane nie jest, ale kazdy szanujacy sie hodowca ( również ten "pseudo", hodujący bez papierów) odwiedzi ze swoimi szczeniakami weta chocby raz, zanim je puści do ludzi.

Ja jak kuowałam swojego bezpapierowego psiaka, to dostałam jego książeczkę zdrowia, kocyk, zabawkę, karmę i rożne np kaszki, którymi był karmiony

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kobieta zmienną jest...Byłam już u tej pani,co miałam kupić pieski.Wyglądały one co najmniej dziwnie....Jak jakieś nie Yorki.Były takie jasne.Mama stwierdziła,że nie kupimy psa z tego miotu i kupujemy rodowodowego na wystawie w Łodzi 3 maja :-) Tamta pani na szczęście nie ucierpiała,ponieważ zgłosiły się inne osoby po pieska,a mama powiedziała,że przez moje nie najlepsze wyniki w szkole nie dostanę teraz psa.Mam wszystkie oceny poprawić do końca kwietnia...Ale będę zakuwać...Także na fotki liczcie gdzieś tak najprędzej 5 maja.I jeszcze apeluję [B][COLOR=Red]Nie kupujcie psów z pseudohodowli !!! Ja sama w ostatniej chwili zmieniłam zdanie i dobrze się z tym czuję.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikusia_94']Kobieta zmienną jest...Byłam już u tej pani,co miałam kupić pieski.Wyglądały one co najmniej dziwnie....Jak jakieś nie Yorki.Były takie jasne.Mama stwierdziła,że nie kupimy psa z tego miotu i kupujemy rodowodowego na wystawie w Łodzi 3 maja :-) Tamta pani na szczęście nie ucierpiała,ponieważ zgłosiły się inne osoby po pieska,a mama powiedziała,że przez moje nie najlepsze wyniki w szkole nie dostanę teraz psa.Mam wszystkie oceny poprawić do końca kwietnia...Ale będę zakuwać...Także na fotki liczcie gdzieś tak najprędzej 5 maja.I jeszcze apeluję [B][COLOR=Red]Nie kupujcie psów z pseudohodowli !!! Ja sama w ostatniej chwili zmieniłam zdanie i dobrze się z tym czuję.[/COLOR][/B][/quote]

Na wystawie żaden hodowca nie sprzedaje piesków!!! Jak chcesz mogę na PW poprzesyłać ci namiary na hodowle w twoich okolicach i najlepiej pojeździć i tak poszukać pieska

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikusia_94']To chyba przed stadionem po lewo.[/quote]

Skoro zdecydowłaś się kupić pieska z rodowodem to kup go normalnie. Przejedz się do hodowcy zobacz w jakich warunkach są pieski itp. Wbrew pozorom ma to naprawde spore znadzenie w późniejszym rozwoju psa. Naprawdę warto!!!
Przemyśl to

Link to comment
Share on other sites

Popieram! To już taki malutki krok ci został.

A tak na marginesie, to nigdy by mi nie przyszło do głowy sprzedawać swoich szczeniaczków pod wystawą, choćbym była bardzo zdesperowana bo maluchy by mnie zjadały żywcem a chętnych a ni widu ani słychu... Po pierwsze maluchy są jeszcze w trakcie kwarantanny i przebywanie w miejscu gdzie są inne szczenięta, masa psów i ludzi nie wyjdzie im raczej na dobre, po drugie jaki hodowca sprzeda szczenię przypadkowej osobie, z którą ma kontakt pierwszy raz?

PS. Jesteś z Łodzi? Ja moją Di kupiłam w Łodzi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='Nikusia_94']Dzięki za pomoc.Znowu macie rację :-) W takim razie zaproponujcie mi kilka hodowli w Łodzi lub w okolicach.[/quote]Przejrzyj sobie różne bazy hodowli :)
toplisty, ogłoszenia:)

Link to comment
Share on other sites

Ja moją sunię mam z małej hodowli pod Łodzią.
Z babką mam doslownie kontakt netowy na codzień.
Jessi jest wg mnie ładną panienką, a przede wszystkim zdrową!
Babka bardzo dba o psiaki. Z tego co zauważyłam myśli o zdrowiu psiaków a nie tylko o kasie!
Przykład.... Ostatnio miała sunię szczenną i okazało się że ma kamienie w nerce czy pęcherzu(nie wiem dokładnie), wet powiedział : operacja konieczna, ale ciąża może nie być donoszona, albo poczekamy do porodu i wtedy operacja aleto może odbić się na zdrowiu suni. Kobitka wybrała operację - bo zdrowie suni jest dla niej najważniejsze.
Jeśli ktoś chce tel do hodowli to proszę o priw, bo nie chcę być posądzana o reklamę.
A to zdjęcie mojej suni
[IMG]http://http://img528.imageshack.us/img528/6037/jessinr3nc4.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...