Jump to content
Dogomania

.:: Pitbullka RUDA - MA DOM - u Arjuny ::.


doddy

Recommended Posts

Słuchajcie nie ma co gdybać i se pisać. Po prostu Iszmir zadzwoni w PL i dowie się jak to wygląda i jest prośba by Scoobi to samo uczyniła w Holandii.

I wtedy przynajmniej info będzie sprawdzone.

Jeśli będziemy posługiwać się netem - to ja Wam mogę podsyłać linki amstaffów w Anglii, które tam żyją a dawno powinny byc uśpione według przepisów.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 586
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wlasnie weszlam na forum i jestem przerazona tym co czytam,oczywiscie bede sie dowiadywac jak to jest z amstafowymi,ja mam kolezanke ktora ma pit bula ktorego przywiozla tu jako szczeniaka i piesek ma sie rewelacyjnie,piesek jej niejest zameldowany ale chodzi tu z nim na szczepienia itp.wiec naprawde niewiem,gdzie prawda.Z tego co wiedzialam to amstafy sa dopuszczona rasa w Holandi.Ale w poniedzialek bede sie dowiadywac jak to jest naprawde.

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę się wcinać między wódkę i zakąskę, rozumiem postawę Doddy, by wyjaśnić u źródła. Wkleję jednak ostatnią rzecz, jaką mi podesłano:

"(...) komunikat ambasady NL w Niemczech dot. wjazdu pitbullow oraz podobnych, jest tez link podajacy "parametry" psie - jesli pies takim odpowiada, to nie wolno go do kraju importowac :
[URL="http://www.niederlandeweb.de/de/content/community/News/1183564171"][COLOR=#0000ff]http://www.niederlandeweb.de/de/content/community/News/1183564171[/COLOR][/URL]"

Link to comment
Share on other sites

Majga, specjalnie pisałam że nie ma sensu zaśmiecać wątku. Bo ja mogę wkleić dla odmiany:

[quote]saddam siedzi w holandii juz prawie rok. nie bylo problemu z wwozem psa patrza krzywo co najwyzej na ciete ucho czy ogon ale majac papiery ze jet to pies z adopcji nei czepiaja sie niczego[/quote]

Dlatego uważam, że trzeba po prostu sprawdzić u źródła a nie w necie. :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Ciotka, nie masz za co przepraszać ;)
Ja czasami jestem przeczulona na to co się pisze na forach.
Ale z prostego powodu - gdyby wszyscy czytali ze zrozumieniem, co się pisze to ok... Ale większość czyta po łepkach i kończy się to tym, że później piszą - a bo tam było tak a tak siak - a w rzeczywistości było zupełnie inaczej tylko ktoś czegoś nie doczytał bo było za dużo stron :lol:

Link to comment
Share on other sites

Musiałam tabletkę nasenną łyknąć - bo się naoglądałam zdjęć z psiego pogrzebu, które dałam w linku wyżej- ja sie bardzo o Rudą boję. Jutro bedę dzwonić do ambasady holenderskiej tu w Polsce i sie dowiem (moze jak będzie papier, ze to pies z adopcji to pozwolą )

Link to comment
Share on other sites

Prawda jest taka, ze amstaffy nie sa zakazane w NL. Ale jezeli twoj psiak kogos ugryzie mozesz byc pewna, ze go uspia. Tak zrobili z dwoma amstaffami moich znajomych z bloku na przeciwko. Saddus nawet ma znajomego policjanta odpowiednik naszego dzielnicowego. Zaczepil nas kiedys na ulicy jak spacerowalysmy z Sadzikiem, bo chcial zapytac czy czujemy sie bezpieczne w tej dzielnicy. Poniewaz Sadzik to sama slodycz-przywital sie z dzielnicowym bardzo ladnie. O psa zero pytan-tylko sie smial z imienia. Tez go nie zameldowalam tutaj-weta mamy, wystarczyl tylko nr z paska kodowego, ktory dostajesz przy czipowaniu. Mozesz brac smialutko to nieszczescie i kochaj mocno.Dodam, ze jak jechalam do NL z Sadkiem mialam dwie kontrole anty narkotykowe w niemczech i NL. W niemczech pokazalam paszport i ksiazeczke a w NL pierwsze pytanie bylo gdzie czip, sprawdzili dane w czipie i na tym koniec. Zadnych problemow nie mialam tutaj... O uszy nikt nie pytal, mam na mysli wladze.

Link to comment
Share on other sites

To się porobiło:shake:
Od jakiejś godziny przeszukuję stronę Głównego Inspektoratu Weterynarii, ale o rasach "zakazanych" w NL nic nie znalazłam.
Też wysłałam PW do osoby, która mogłaby na ten temat coś powiedzieć, ale doddy ma rację - trzeba dzwonić, spytać jak to wygląda w teorii. Bo w praktyce, jak napisała Dorisben wszystko można przejść:p

A tak dla ścisłości to nie tak, że nikt nie zainteresował się wcześniej czy amstaffy mogą do Holandii.
Scoobie już na samym początku, tyle że na innym wątku pisała:
[quote]mam jedno wazne pytanie czy Ruda to amstafka czy pit bull to bardzo wazne bo ja naprawde nierozruzniam niektorych rasowych pieskow a szczegolnie ze te rasy sa bardzo podobne,jest to wazne gdyz w Holandi jest zabroniona hodowla pit buli,a ja musze Ruda tu zameldowac i placic podatki,prosze niech pani napisze ze to amstafka.[/quote]
A my wzieliśmy za pewnik te wiadomości.. Nic się jeszcze nie stanęło, zadzwonimy i sie dowiemy;)

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem krótko- Ruda to kundel!
Piernik wie czy to amstaff czy pitbull- mogę wstawić tu fotkę pitbullki jota w jotę jak Ruda- ale astka też sie znajdzie....
Więc nie wiem- w książeczce małej wpisałam amstaff. Jak bedzie źle wyrobimy nową - załatwienie paszportu to nie problem i chip też będzie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Nie chcę się wcinać między wódkę i zakąskę, rozumiem postawę Doddy, by wyjaśnić u źródła. Wkleję jednak ostatnią rzecz, jaką mi podesłano:

"(...) komunikat ambasady NL w Niemczech dot. wjazdu pitbullow oraz podobnych, jest tez link podajacy "parametry" psie - jesli pies takim odpowiada, to nie wolno go do kraju importowac :
[URL="http://www.niederlandeweb.de/de/content/community/News/1183564171"][COLOR=#0000ff]http://www.niederlandeweb.de/de/content/community/News/1183564171[/COLOR][/URL]"[/quote]

Majga - ale ja z tego zrozumiałam, że to jest komunikat dla obywateli Holandii, ktorzy chcą przyjechać do Niemiec z psami - a do Niemiec, Szwajcarii i Anglii psów w typie pita, asta wwozić nie wolno.

Link to comment
Share on other sites

Andziu, nie chcę już zaśmiecać wątku gdybaniem. Na cito dostałam takie info i linki od osoby mieszkającej w kraju niemieckojęzycznym. Zrobiłam wrzutkę by ktoś znający język wczytał się. Tak jak Ty to zrobiłaś.
(Ja mogę pomagać tylko w tekstach ang.). Pozostaje czekać aż Izmir wykona telefony i dowie się u źródła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorisben']wpiszcie jej najlepiej do ksiazeczki i do chipa, ze to mieszaniec-bedzie najlepiej!!!!!! Dla laluni oczywiscie[/quote]

dokładnie!!!!;)

co do znajomości ras...znajomi mieli pręgowanego asta...na zaświadczeniu o szczepieniu wet wpisał mu...bokser - normalnie padlam:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam do lecznicy- Ruda ma sterylkę we wtorek o godzinie 19.00 Wszystkich chętnych na poznanie rudej panny zapraszamy na ulicę Grobla 15 :loveu:
Koszt sterylki: 250 zł
Chip: 60 zł
paszport: 60 zł.

Wet powiedział, że Ruda nie jest astem bo nie ma papierów i na pewno nie bedzie wpisywał ast- tylko kundel.
Zobaczymy co na to w ambasadzie.
Kasiu jakie dane "wpisać" a chipa????

Link to comment
Share on other sites

u mnie dopiero mozna do ambasady dzwonic od13,wiec ja bede wiedziec cos na 100po13godz ale ja mysle ze niebedzie problemu bo tak jak wspomnialam wczesniej ze tylko pitbule niemoga tu byc i to tez widzac po watku sadzika niewiadomo czy to prawda.Tutaj prawo naprawde dba o zwierzeta sa mandaty za brak opieki lub nieodpowiednia opieke nad psem<za brak smyczy itp.Psa powinno sie zameldowac lub chociaz zglosic do Hemente ze jest i placic podatek,a astow jest tu na peczki to bardzo popularna rasa tutaj,mam nadzieje ze juz zadne niespodzianki na nas juz nieczekaj...

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam- ambasada w Polsce a musiałam po angielsku gdakać :angryy:
MAm zadzwonić za godzinę .
Już teraz wiemna pewno, że nie wolno wwozić tam pit bull terierów. Co do mieszańca amstaffa ( i boxera) Pani nie wiedziała.
Pani koniecznie chciała wiedzieć jakie dwie rasy są pomieszane wiec walnełam tego boxera :lol:.
Zobaczymy co mi odpowie za godzine .
Jeszcze napisze jej maila... Kciuki potrzebne

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...