Jump to content
Dogomania

.:: Pitbullka RUDA - MA DOM - u Arjuny ::.


doddy

Recommended Posts

Dorotko ale to nie domnie nalezy decyzja...to nie ja podejmuje decyzje co do przyszlosci Rudej...odsunelam przyjazd do Polski o dzien dwa bo chce sie zorientowac co do tego moja ksiegowa a raczej je szef jest prawnikiem(holender) i poprostu maz mi podsunol zeby do niego zadzwonic i sie zapytac,jak to jest naprawde i jak w razie czego bronic prawa swojego pupila,jesli on powie mi cos co bedzie pozytywne to jeszcze raz napisze na PW do Izmir;)szczerze zrezygnuje z Rudej jak naprawde sprawdze wszystkie zrodla...zebym miala poprostu sumienie czyste,a jak co juz miedzy znajomych rozpuscila plotke ze jest taka cudna sunia do adopcji,Ci znajomi mieszkaja w polsce,naprawde Ruda niejest mi obojetna,ja mam znajomych na slasku ale jak co to nawet ja zawioze do domku na tym slasku jesli ktos by sie zdecydowal,jesli oczywiscie Izmir sie zgodzi;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 586
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mi się odechciewa:shake:
Z całym szacunkiem - może moje pomysły są głupie, może jestem mało poważna, może myślę nieracjonalnie, ale zarówno ja jak i inne osoby (w tym na pierwszym miejscu osoba, która chce adoptować Rudą!) zaangażowałam się w sprawę.
Nie należy nam się trochę szersze wyjaśnienie, niż "tak musi być i koniec"?
Jest kilka propozycji, można by na nie odpowiedzieć..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kama_i_ja']Mi się odechciewa:shake:
Z całym szacunkiem - może moje pomysły są głupie, może jestem mało poważna, może myślę nieracjonalnie, ale zarówno ja jak i inne osoby (w tym na pierwszym miejscu osoba, która chce adoptować Rudą!) zaangażowałam się w sprawę.
Nie należy nam się trochę szersze wyjaśnienie, niż "tak musi być i koniec"?
Jest kilka propozycji, można by na nie odpowiedzieć..[/quote]

Podpisuje sie 2 rekami pod tym....

z tych przepisow wynika ze w holandi nie powinno byc ani jednego asta... :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kama_i_ja']Mi się odechciewa:shake:
Z całym szacunkiem - może moje pomysły są głupie, może jestem mało poważna, może myślę nieracjonalnie, ale zarówno ja jak i inne osoby (w tym na pierwszym miejscu osoba, która chce adoptować Rudą!) zaangażowałam się w sprawę.
Nie należy nam się trochę szersze wyjaśnienie, niż "tak musi być i koniec"?
Jest kilka propozycji, można by na nie odpowiedzieć..[/quote]

Kama twoje pomysly nie sa glupie i jestes jedna z najpowazniejszych osob tutaj,naprawde ogromny szacunek dla Ciebie.Asty sa oczywiscie w Holandi i to jedna z najpopularniejszych ras,ale fundacja Ast wie lepiej...Z calym szacunkiem ale dziwie sie postawie ludzi pracujacych w owej fundacji...

Link to comment
Share on other sites

Ludziska!
Te bitwy pomiedzy roznymi osobami o Ruda nie maja sensu.
Jesli Holandia odpada (pomino "Schengen" i otwartych ganic) to szkoda i trudno, trzeba szukac nowego domu dla Rudej, ale przyznam, ze odrzucanie dobrego domu z powodu ewentualnej kontoli, to dziwne podejscie do sprawy.
A tak na marginesie, czy AST`y na pewno sa na liscie zakazanyc psow w Holandii? Bo moga byc tolerowane a nie zakazane (tak jak w UK), oczywiscie pod pewnymi warunkami, ale mimo wszystko.
Sprawdzcie kto moze w NL, prosze!

A co do pomocy, wplacilam troche pieniazkow dla Rudej, powinny juz byc na koncie Fundacji,

Serdecznie pozdrawiam milosnikow zoo!

;-)

Link to comment
Share on other sites

Kochani, ja jestem przeciwnikiem wydawania psów za granicę bo nie mogę dalej pilotować osobiście ich losu - dlatego psy przebywające BEZPOŚREDNIO pod moją opieką nie są oddawane poza granice PL (zdarzył sie jeden przypadek dobka - domek się bardzo napracował, by Nikiego od nas dostać ale trud się opłacał).

Nie uważam, by Ruda nie była psem adopcyjnym w PL, więc spokojnie mozemy jej szukać dalej domu.

Ponadto dostaliśmy odpowiedź od ambasady i jest ona dla nas ważna. Zadecydowała o tym, że żaden pies z ramienia fundacji AST będący amstaffem nie pojedzie do tego kraju.

Nie rozumiem z czego mamy się tłumaczyć.

Scoobie mnie zawsze dziwi, czemu ktos nie adoptuje psa od siebie z kraju. W Holandii nie ma ani jednego bezdomnego psa?

EOT

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krakowianka.fr']Ludziska!
Te bitwy pomiedzy roznymi osobami o Ruda nie maja sensu.
Jesli Holandia odpada (pomino "Schengen" i otwartych ganic) to szkoda i trudno, trzeba szukac nowego domu dla Rudej, [...]
[/quote]
[quote name='doddy']
Nie uważam, by Ruda nie była psem adopcyjnym w PL, więc spokojnie mozemy jej szukać dalej domu.
[/quote]
Z tym, że chodzi tu chyba o coś więcej niż wyadoptowanie psiaka. Chcemy, żeby pies był kochany, ale i żeby człowiek miał kogo kochać. A mamy ludzi, którym naprawdę, naprawdę, naprawdę zależy na Rudej. To dla nich jest coś więcej niż "nie ten to inny". Dla nich Ruda to TEN pies. I żaden inny:shake: Przecież mogą wybrać jakiegokolwiek innego psa.. Ale ja chciałabym połączyć ich z tym, w którym się zakochali..
[quote]
A tak na marginesie, czy AST`y na pewno sa na liscie zakazanyc psow w Holandii? Bo moga byc tolerowane a nie zakazane (tak jak w UK), oczywiscie pod pewnymi warunkami, ale mimo wszystko.
Sprawdzcie kto moze w NL, prosze!
[/quote]
Z tego co zrozumiałam to ASTy w Holandii nie są zabronione, tylko PittBulle. Problem w tym, że Ruda nie ma papierów na to, że jest amstaffem (albo mieszańcem amstaffa) i ktoś mógłby ją pomylić z pittem:shake: (albo mieszancem PittBulla)

Link to comment
Share on other sites

Doczytałam ten link który ktoś wkleił..
Yhh, strasznie poblematyczne..

Jedyna szansa to ten test...
[quote]z tego co wyczytalam... to takiego nie rasowego pieska mozna poddac testowi, ktory sie nazywa gedgragstest... i jesli pies przejdzie go pomysle to nie ma problemu... [/quote]
Doddy, a gdyby ktoś zdobył się na tyle wysiłków, żeby adoptować Rudą, nie byłby to dla Ciebie wystarczający dowód na to, że osoba poważnie traktuje psa i jest godna powierzenia opieki nad nim?

Osobna kwestia to czy pani Agata jest naprawdę aż tak bardzo nastawiona na Rudą.. No.. adopcja innego będzie duuużo mniej problematyczna.
No i druga sprawa to czy Ruda przejdzie pomyślnie test:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Doddy, a gdyby ktoś zdobył się na tyle wysiłków, żeby adoptować Rudą, nie byłby to dla Ciebie wystarczający dowód na to, że osoba poważnie traktuje psa i jest godna powierzenia opieki nad nim?[/quote]

Niki był dobermanem - staruszkiem z połamanymi łapkami - stąd zdecydowałam, że może się ekspediować z Zosią za granicę. Rok, bezskutecznie szukaliśmy mu domu w PL.

Co do Rudej. Wolę nie ryzykować. W końcu nie po to ją wyciągneliśmy ze schroniska przed uśpieniem, by uśpić ją w innym kraju.
Po prostu nie godzę się na wyjazd Rudej.

Ruda obecnie czeka na sterylizację i chip. Potem zgodziła się ją wziąć nasza znajoma na domek tymczasowy.

[B]Proszę więc o pomoc w szukaniu domu dla Rudej. [/B]

Link to comment
Share on other sites

To może ja coś napiszę- nie będę szafowała życiem Rudej- Ruda w hoteliku wyrwała się opiekunce i pogryzła labradora- gdyby coś takiego miało miejsce w Holandii Ruda została by uśpiona bez wysłuchiwania wyjaśnień.
Po drugie - wystarczy, że komuś się Ruda nie spodoba i przyśle Pani Agacie policję w celu kontroli- Ruda od razu idzie do uśpienia.
Nie będę gdybać : a może się jej nic nie stanie, a może się uda.
Bo kiedy coś się stanie będę miała psa na sumieniu!
W celu wyjaśnienia- według prawa w Holandii mogą przebywać amstaffy ale tylko i wyłącznie z rodowodem! Natomiast mieszańce - gdzie nie mozna udowodnić pochodzenia, są automatycznie posądzane o domieszkę krwi pitbulla- co równa się uśpieniu! Wybaczcie ale nie zamierzam działać wbrew prawu tylko dlatego, że inni to robią

Link to comment
Share on other sites

dziwewczyny ja juz przyznalam racje Izmir ze niebede ryzykowac zycia Rudej jest to naprawde ciezka decyzja ale mysla ze najrozsadniejsza,jeszcze sprawdze jak wyglada ten test na pieska.Ale jak co to pomozmy wszyscy znalesc domek dla Rudej bo zasluguje na niego;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apbt_sól']Czyli nie mam szans za rok wziasc z polski zadnego psa z adocji :([/quote]

A to ty nie siedzisz w Polsce?:crazyeye:

Wracając do Rudej - nikt nie neguje, ze pani Agata to wspaniała osoba, ale nikt nie chciałby przeciez, żeby Rudej się cos stało (bo np. sąsiadowi nie spodoba sie jak na niego spojrzała i zawiadomi policję) - tu jest za dużo wątpliwosci więc nie ma co ryzykować!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='doddy']Kochani, ja jestem przeciwnikiem wydawania psów za granicę bo nie mogę dalej pilotować osobiście ich losu - dlatego psy przebywające BEZPOŚREDNIO pod moją opieką nie są oddawane poza granice PL (zdarzył sie jeden przypadek dobka - domek się bardzo napracował, by Nikiego od nas dostać ale trud się opłacał).

Nie uważam, by Ruda nie była psem adopcyjnym w PL, więc spokojnie mozemy jej szukać dalej domu.

Ponadto dostaliśmy odpowiedź od ambasady i jest ona dla nas ważna. Zadecydowała o tym, że żaden pies z ramienia fundacji AST będący amstaffem nie pojedzie do tego kraju.

Nie rozumiem z czego mamy się tłumaczyć.

Scoobie mnie zawsze dziwi, czemu ktos nie adoptuje psa od siebie z kraju. W Holandii nie ma ani jednego bezdomnego psa?

EOT[/quote]
Doddy poprostu troszke ludzi sie zaangazowalo w to wszystko a ja chcialam dla Rudej zrobic 1300km i to naprawde specjalnie dla Rudej gdyz auto moje zabral znajomy do naprawy i moja wizyta w Polsce jest zbedna jade tylko po psa.A dlaczego chce psa z Polski adoptowac bo jestem POLKA!!!!!!!!!!!czy to Ci sie podoba czy nie i tak zamierzam adoptowac psa z Polski!!!!!!!!!!Holandia jest tak bogatym krajem ze tu psom sie niedzieje krzywda tak jak w wielu schroniskach w Polsce,no widzac twoje nastawienie do osob chcacych adoptowac psa to z calym szacunkiem ale co TY tam robisz??jestes po to zeby odstraszac ludzi od tych biednych stworzen??zeby zniechecac chetnych do adopcji jesli tak to grtuluje calkiem niezle Ci to wychodzi!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Wracając do Rudej - nikt nie neguje, ze pani Agata to wspaniała osoba, ale nikt nie chciałby przeciez, żeby Rudej się cos stało (bo np. sąsiadowi nie spodoba sie jak na niego spojrzała i zawiadomi policję) - tu jest za dużo wątpliwosci więc nie ma co ryzykować![/quote]

Adziu zgadzam sie z Toba ja tez chce zeby Ruda byla poprostu kochana a przedewszystkim bezpieczna.

Link to comment
Share on other sites

Skoro już dobiegliśmy do meritum, zwracam się z prośbą o ogłaszanie Rudej. Bez tego będziemy jej dłuugo szukać domu. ;)

Scoobie - powodzenia w adopcji. Wierzę, że jakiś pies znajdzie u Ciebie dobry dom. Dalej komentować nie będę, bo nie poczuwam się.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...