Jump to content
Dogomania

Trymowanie? Czy aby rzeczywiście trzeba?


Mango_zakofana

Recommended Posts

Hejka! Jutro dostaję nowego piesia. Będzie to cocker spaniel. Niedawno w jednej z gazet czytałam, że szczenięta wystawowe trzeba trymować. Co Wy o tym myślicie? I w ogóle opiszcie mi ogólnie te trymowanie (bo raczej tak wiem, ale nie do końca) Za wszystkie porady i odpowiedzi z całego serduszka dziękuję. :D

Link to comment
Share on other sites

Trymowanie to usuwanie martwych włosów. Wiem, że robi się to sznaucerom. Przy czarnej maści widać to wyraźnie, bo ponoć te martwe włosy są siwe. Nie wiem jak to jest w przypadku innych psów, ale ktoś na pewno będzie wiedział.

Link to comment
Share on other sites

Zaraz- ale trymować cocker spaniela? Pierwszy raz słyszę. Trymuje się rasy szorstokwłose, żeby ...nieważne, za dużo pisania, ale spaniela? Z jego jedwabistą sierścią?

Cos się dzieje dziwnego chyba trzeba :scared:

Pozdrawiam- Gosia

Link to comment
Share on other sites

Trymowanie odbywa się przez ręczne wyrywanie martwego włosa. Często robi się to specjalną rękawicą. Najlepiej wykonać to w salonie dla psów.

Trymowanie spaniela - może chodzi o usuwanie martwuch włosów na grzbiecie, po to, żeby był gładki. Tak się czasami robi.

Link to comment
Share on other sites

hejka!mam foksteriera szorstkowłosego jest to pies który wymaga trymowania dla zachowania ładnej sylwetki, tzn. usuwam mu martwe włosy specjalnym grzebieniem z żyletką w środku ( taka jakby brzytwa). Wygląda jakbym go czesała, a go obcinam, grzebień wyczesuje martwe włosy, a żyletka je przycina. Dzięki temu urządzeniu pies nie ma po obcieńciu tzw. schodów jak po nożyczkach. jest to proste i wygodne. Pies nie zarasta jak maliny w lesie, nie chodzi kudłaty jak małpiszon, tylko wygląda tak jak powinien i nie nosi zbędnego futra. Marte włosy są zazwyczaj siwe. Nie sądzę jednak abyś musiała trymować spaniela. Chyba że ręcznie, co polega na tym, że skubiesz jego sierść tak jak się skubie np. kurczaka, i zwyczajnie wyrywasz martwe włosy. pola

Link to comment
Share on other sites

Moja mama ma czteromisiecznego teriera airedala.

Wiele slyszla o trymowaniu ale poprosila o pomoc pania w zaufanym sklepie zoo, ktora twierdzila ,ze sie na tym zna

(ona zna sie zreszta na wszystkim co dotyczy psow...)

Pani wcisnela nam przyrzad za 30 zeta i pokazala jak go uzywac.

Wielka radosc byla bo wizyte u psiego fryzjera mielsmy zarezerwowana dopiero na za miesic. A tu ... raptem termin przeskoczyl no i juz dzis byl TEN dzien, wielki dzien kiedy nasza sliczna owieczka mila zaczac przypominac rasowca i przestac wzbudzac wybitne wspolczucie wsrod przechodniow :lol:

Niestety pani az krzyknela jak zobaczyla "uszkodzona" siersc maluszka i umowila sie z nami za dwa i pol misiaca :o kiedy odrosnie to co nie powinno nigdy zostac usuniete...

Dla mnie osobiscie to nie jest tragedia i piesek tez pewnie nie specjalnie zaluje :wink:

ale dla mauski ,ktora ma aspiracje wystawowe to powazny problem i wielkie rozczarowanie :cry:

Okazuje sie wiec,ze trymowanie to prawdziwa SZTUKA ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Moim zdaniem spaniela napewno nie trzeba trymować.On ma zupełnie inną sierść niż np. airedale,lakeland czy terierek walijski :-)Chyba nie musisz się tym problemem martwić.A do trymowania potrzebny jest cały zestaw różnych rzeczy hehe,zupełnie jak w sałonie piękności. :dog:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

W Olsztynie najlepszym psim fryzjerem jest Adam Ostrowski, niestety aktualnego nr nie posiadam, ale możesz zapytać w tamtejszym związku. Masz cocera? A to się trymuje? Jeśli chcesz to mogę podać namiary na psią fryzjerkę - jego uczennicę (jest dobra, a pewnie będzie taniej)

Link to comment
Share on other sites

na Boga, oczywiscie, ze cockery sie trymuje, no co wy, jedwabista siersc uzyskuja wlasnie po takim zabiegu, nie sa takie, niestety, same z siebie. Mango, najlepiej chociaz na 1 raz umowic sie z fryzjerem , najlepiej takim, ktory przygotowuje wlasnie cockery do wystaw, pokaze Wam, jak to sie robi, pokaze zapewne trymer (Najlepiej "Mars coat king nr 5082.6" mozna kupic na wystawie, albo zamowic w internecie) ktorym robi sie to dosyc latwo. Oprocz tego siersc na uszach- do 1/3 dlugosci sie goli lub strzyze takim specjalnym urzadzeniem, na lapach podobnie, a tzw "pioro" przystrzyga nozyczkami, zwyklymi lub degażówkami.

Ja tez mam w domu niewystawowego cockera, ale nie widze powodu, zeby gorzej wygladal ;)

duzo zalezy od umaszczenia- najobfitsza szate maja czarne, a Twoj piesek jakiego jest koloru? rudy jak na emblemacie? moze bedzie mial mniej wlosa ;)

glowa do gory, zabieg u fryzjera kosztuje (Krakow- 70zl) trymowania samemu trzeba sie nauczyc, zeby robic to dobrze, ale arto- pies wyglada tak, jak powinien, oraz NIE GUBI SIERSCI W DOMU. co jest dla mnie cudowna zaleta 8)

mozesz na poczatek kupic sobie metalowy grzebien o gestych zebach, przewlec przez te zeby recepturke-gumke i takim go czesac, bedzie to takie delikane trymowanie, zobaczysz ile siersci zostaje na grzebieniu. Mimo, ze to szczeniak- trzebago przyzwyczaic, ze to nic strasznego, ze ma grzecznie czekac na koniec i pod koniec dac mu jakas nagrodke :wink: pozdrowienia cockerowe :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...