Jump to content
Dogomania

Tatuaże trzycyfrowe


bazylowa

Recommended Posts

Ania jeżeli pies wyglądana konkretną rase to tak jak pisze karenina pewnie w niejednym. Jedyne wyjście to pisac/dzwonić do związków kynologicnzych w ościennych krajach i pytac o taka rase i taki nr z zaznaczeniem czy w uchu czy w pachwinie i czy w lewej czy w prawej.
Jeżeli pies nie wyglada na jakas rase to moze miec tatuaz schroniskowy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Lady_Park']Moj był adoptowany.[B]Ma rozniez tatuaz 3 cyfrowy[/B] . Na koncu literkę R, co by wzkazywało na Wrocław. Ale w Polsce nie ma przecież 3 cyfrowych. Zastanawiam czy to moze być podrobka? A jezeli nie, moze orientujecie się jakie kraje moga mieś taki typ tatuowania:[B]dwie cyfry i litera[/B];)[/QUOTE]
To ilucyfrowy jest tak naprawde ten tatuaż?

Link to comment
Share on other sites

Zero nie moglo być pominięte, bo jezeli przed tym tauażem było by zero to pies mialby ponad 10 lat(dzwonilam do hodowcy). a tymczasem schronisko,w ktore go zachipowało twierdzi, ze pies jest z 2004 roku. Bardziej przychylam się do zdania schronu, bo pies nie wyglada na "staruszka", ma piekne biale zęby, zero siwizny...
Dlatego zastanawiam się...może to jest jednak podrobka?!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Prawidłowy tatuaż ZK to [B]TRZY[/B] cyfry i litera, umieszczona przed- lub po cyfrach.

Moje psy - np. 026J, 035K, 338J.

Niestety - często się zdarza, że tatuujący veci pomijają zera. A to błąd.

Tatuujemy w uszkach względnie w pachwinie.[/quote]

Wzglednie cztery cyfry i literka tak jak maja sznaucery miniatury z naszego oddzialu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Cztery? A gdzież to zmieścić?
Jaki to oddział?

U nas po zakończeniu numeracji zaczyna się od początku (ONy - ponad 1000).[/quote]
No jakto gdzie, w pachwinie :evil_lol:
A oddzial, no wiesz..... taki z J na koncu tatoo :eviltong:
Nie wiem jak ON-ki tych jeszcze nie tatuowalam. Wiem ze Dogi Niemieckie w Warszawie maja tatoo po przekroczeniu 1000 po prawej stronie. ( sama mam taka suke z tatuazem z prawej strony )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

[quote name='kasia14']Dziewczyny skąd może pochodzić ONek z tatuażem w prawym uchu, na początku literka, a następnie aż 4 CYFRY? W ZK powiedzieli, że w polsce takich tatuaży nie ma, ale widze, że jednak są... Pies przebywa w schronisku...[/quote]

a jaka literka??
Mysle, ze ZGZKwP nawet nie wie jakie sa teraz warianty tatoo u nas uzywane....
sa oddzialy gdzie sa juz w niektorych rasach tatoo z 4 cyframi i literka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia14']Dziewczyny skąd może pochodzić ONek z tatuażem w prawym uchu, na początku literka, a następnie aż 4 CYFRY? W ZK powiedzieli, że w polsce takich tatuaży nie ma, ale widze, że jednak są... [/quote]
może....
1/ pies jest importowany
2/ pies ma tatuaż ze schroniska (mam suczkę schroniskową, która ma w uchu tatuaż 2-cyfrowy)
3/ pies może być tatuowany w ramach PKPR lub jakiejs innej organizacji niemającej nic wspólnego z ZK

Link to comment
Share on other sites

Literka K lub H - tatuaż jest trochę niewyraźny....

Jeżeli zginą właścicielowi to pewnie do niego i tak nie wróci, raczej nie był dobrze traktowany w 'domu':( Ale istnieje możliwość, że został skradziony, mógł właśnie być gdzieś za granicą - chciałybyśmy to sprawdzić...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...