Jump to content
Dogomania

Arthroflex


michał23

Recommended Posts

słyszałam same dobre rzeczy o tym preparacie, od lekarzy i własciceli pieskow. Postanowiłąm spróbować, podajemy psu 4 dzien i - wymiotuje białą pianą.:-(
Bardzo sie martwie, nigdzie nie wyczytałam o działaniach ubocznych, ale moj Ram zazwyczaj reaguje 'żołądkowo" przy lekach. Czy ktoś miał taki sam problem? na razie odstawiłam preparat

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiecie co, zaczęłam znowu podawać France ten Arthroflex i kurczę on działa cuda. Po tygodniu stosowania, zauważyłam dużo zmian w łapach, w ich zwartości. Normalnie cudo:loveu: Chyba nie będę robić przerw, tak jak pisze na opakowaniu, bo jak suka ma wyglądać tak jak teraz, a tak jak podczas przerwy, to zdecydowanie wolę obecny wygląd :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co, zaczęłam znowu podawać France ten Arthroflex i kurczę on działa cuda. Po tygodniu stosowania, zauważyłam dużo zmian w łapach, w ich zwartości. Normalnie cudo:loveu: Chyba nie będę robić przerw, tak jak pisze na opakowaniu, bo jak suka ma wyglądać tak jak teraz, a tak jak podczas przerwy, to zdecydowanie wolę obecny wygląd :loveu:

Link to comment
Share on other sites

nie trzeba stosowac przerw - to nie jest lek ;)
a ile dajesz z ciekawosci?
bo ja teraz daje caly czas 2,5 ml ale wydaje mi sie to straszliwie malo ;) przez 2 tygodnie na poczatku dawalam 5 ml i nie wiem czy nie za krotko:roll:wet tak zdecydowal, ale narazie efektow nie widze:roll:wlasciwie nie czuje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Wiecie co, zaczęłam znowu podawać France ten Arthroflex i kurczę on działa cuda. Po tygodniu stosowania, zauważyłam dużo zmian w łapach, w ich zwartości. Normalnie cudo:loveu: Chyba nie będę robić przerw, tak jak pisze na opakowaniu, bo jak suka ma wyglądać tak jak teraz, a tak jak podczas przerwy, to zdecydowanie wolę obecny wygląd :loveu:[/quote]
a nie sugerowalam ze nie trzeba robic przerw? Piszac, ze Gutek mial podawane do zakonczenia okrewsu wzrostu? Widzisz - to jest to!

Link to comment
Share on other sites

No i teraz przerw robić nie będę :)

Jak zaczęłam znowu podawać, to dawałam małej 5 ml. Ale teraz daję 2,5, no czasem 3, zależy jak strzykawka nabierze:) Ale raczej staram się przestrzegać 2,5.
Ona je dobrze zbilansowaną karmę, także myślę, że 2,5ml to wystarczy.
W każdym razie - widzę po tym jak biega, że problemów ze stawami nie powinno być - tzn. porównuję do jej mamusi, która nie ma oznak dysplazji (łącznie z wynikiem HD-A) :loveu:
A w sumie to jest najważniejsze - nie tylko pod kątem hodowli, ale pod kątem zdrowia i szczęścia psiaka, bo to jest dla mnie priorytetem:)

Link to comment
Share on other sites

Kasiu - mysle, ze faktycznie,jak piszesz - 2,5 wystarczy. Wiesz... ja histeryczka, wiec Gut jeszcze jadl - RC Digst& Osteo,ale to juz moja fanaberie.
Mozesz jeszcz ( obrzydliwe) gotowac kurze lapki i ten wywar, te galarete, podawac Franiszce, np polewajac karme.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']Kasiu - mysle, ze faktycznie,jak piszesz - 2,5 wystarczy. Wiesz... ja histeryczka, wiec Gut jeszcze jadl - RC Digst& Osteo,ale to juz moja fanaberie.
Mozesz jeszcz ( obrzydliwe) gotowac kurze lapki i ten wywar, te galarete, podawac Franiszce, np polewajac karme.[/quote]

Kurze łapki nie zdają rezultatu - Franię "sra" po nich jak po truciźnie, ona gotowanego nie i koniec, taki typ.
Ale staram się, żeby jadła to co najlepsze, przeglądałam nawet ostatnio skład Ariona i RC - i nasz Arion przoduje :loveu: A ja jestem bardzo zadowolona, sierść piękna, kość gruba, proste łapy, nie jest za ciężka, tzn. nie ma takiej szybkiej tendencji do tycia - jak na 7-dmio miesięcznego szczeniaka - idealna.
I zostajemy przy dawce 2,5ml. Jeszcze przez jakiś rok :) I potem to będziemy myśleć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Kurze łapki nie zdają rezultatu - Franię "sra" po nich jak po truciźnie, ona gotowanego nie i koniec, taki typ.
Ale staram się, żeby jadła to co najlepsze, przeglądałam nawet ostatnio skład Ariona i RC - i nasz Arion przoduje :loveu: [U]A ja jestem bardzo zadowolona, sierść piękna, kość gruba, proste łapy, nie jest za ciężka, tzn. nie ma takiej szybkiej tendencji do tycia - jak na 7-dmio miesięcznego szczeniaka - idealna.
I zostajemy przy dawce 2,5ml. Jeszcze przez jakiś rok :) I potem to będziemy myśleć.[/U][/quote]
:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::multi::multi::multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

[B]panienkabubu[/B] nie musisz dawac tych gotowanych lapek - sam wywar wystarczy - a jak chces zdawac, to wprowadzac stopniowo i napewno nie bedzie zle reagowac - raczej. A jak nagle dasz taki glut to nie dziwota ze problemy pies ma ;) normalna rzecz ;)
A tak sie jeszcze zastanawiam...bo przy tej dawce 2,5 ml to takie opakowanie 500 ml starczy na....jakies pol roku - czy moze tak dlugo stac otwarty A?

Link to comment
Share on other sites

Doświadczeni hodowcy BX mówią, że artroflex nie tyle ochrania stawy o ile działa przeciwbólowo przy różnych zapaleniach, czy wspomogająco przy dysplazji.
Jednym z najlepszych preparatów, które sprawdzają się dla młodych dogów lub innych ras olbrzymich jest Gelakan Baby lub Chondrocan, które można kupić tylko [B][I][U][URL="http://orling.pl/"]tutaj[/URL][/U][/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja też muszę przyznać ze Arthroflex dziala cuda :loveu: Moja łaciata jest bardzo aktywna - biega przy rowerze, na agility - i niestety dość szybko daly o sobie znać problemy ze stawem w przedniej łapie :mad: Od razu siegnęłam po Arthroflex i zmiany byly widoczne od razu!!!! Podaję go tak jak poleciła mi wetka - 3m-ce i 1m-c przerwy. Zazwyczaj podaję 2,5ml/dzień a w wyjatkowych przypadkach jak np wyjazd w góry, lub intensywne treningi zwiększam tą dawkę do 5ml.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martyna_']Jednym z najlepszych preparatów, które sprawdzają się dla młodych dogów lub innych ras olbrzymich jest Gelakan Baby lub Chondrocan, które można kupić tylko [B][I][U][URL="http://orling.pl/"]tutaj[/URL][/U][/I][/B][/quote]

Próbowałam obu i niestety, u nas się BARDZO nie sprawdziły suplementy Orlinga. Po Gelacanie i Chondrocanie a próbowałam biosoli i proszku, były koszmarne sraczuchny, żygawki i tego typu udogodnienia. A efektów żadnych, choć męzyliśmy się z nimi długą chwilę (no bo skoro takie genialne to może psu przejdzie). A w marcu kupuję Arthroflex. Tylko czy to można podawać z jedzeniem??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']A w marcu kupuję Arthroflex. Tylko czy to można podawać z jedzeniem??[/quote]

mi wet polecal tylko z jedzeniem - ze wzgledu na smak. Chociaz mi ladnie pachnie:cool3::eviltong: Szczegolnie dawke 5 ml. Teraz daje 2,5 ml wiec malutko i moglabym do pyska - ale i tak daje do obiadu.

Link to comment
Share on other sites

No, stało się, zakupiłam butlę 250 ml za niezłą cenę chyba bo 77 zł w hurtowni zoo. Piesia dostała toto po obiedzie z takiej dołączonej miarki do ryjka i nie było problemu. Zobaczymy jak zareaguje żołądeczek, bo koleżanka mówiła, że Arthroflex lubi rozjechać psom żołądek. TFU!!! Nie u mojej suki :diabloti: Mam nadzieję, że WRESZCIE zobaczę jakiś efekt, bo jak do tej pory to dawałam różne specyfiki a różnicy żadnej, większą widziałam po Traumeelu.

Link to comment
Share on other sites

O wątrobę się nie boję tylko żeby nie wymiotowała, bo po większości psich i ludzkich stawowych wspomagaczy tak miała. Jedynie Caniviton był ok, ale ponoć to cudo to lipa. :crazyeye: Mam nadzieję, że na Arthroflexie psica zacznie fruwać :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...