Jump to content
Dogomania

Jaka szczotka?


Ishimaru

Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='sota36']1. No ta w "Hameryce" to wszystko jest the best!
2. A dziekujemy za komplementy a propos rozumu:)
3. Z tym dobrym radzeniem, jak piszesz, bylabym ostrozna![/quote]

no jak by nie patrzec, to ich poziom przygotowywania psow do wystaw jest nieporownywalnie wyzszy od naszego... i uwazam, ze jak sie nie widzialo pewnych spraw, to nie powinno sie wypowiadac :)

a co do radzenia, to umowmy sie, ze bylo do wszystkich oprocz ciebie, bo ty juz przeciez wszystko wiesz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enjoyeve']no jak by nie patrzec, to ich poziom przygotowywania psow do wystaw jest nieporownywalnie wyzszy od naszego... i uwazam, ze jak sie nie widzialo pewnych spraw, to nie powinno sie wypowiadac :)

a co do radzenia, to umowmy sie, ze bylo do wszystkich oprocz ciebie, bo ty juz przeciez wszystko wiesz :)[/quote]
I ja Cie kocham!
[I]I jak mawial S.A. Poniatowski "Szkoda czasu i atłasu". widzac ...marny wiersz...
[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzolandia']widzialam hamerykanskie wystawowe np briardy .....ich profesjonalnie zrobiony wyglad powalał na kolana :diabloti::diabloti::diabloti:........


ale jak to mowia jeden woli gruszke a inny pietruszke :eviltong:[/quote]
taaa, owe briardy ogolone i upindrzone:) rewelka! Tylko zyly ciac!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']taaa, owe briardy ogolone i upindrzone:) rewelka! Tylko zyly ciac![/quote]

na briardach swiat sie nie konczy...
i grooming tez nie... ale ja naprawde nie mam zamiaru sie klocic i udowadniac sobie jakis perdół... wy wiecie swoje, ja swoje i niech tak zostanie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzolandia']widzialam hamerykanskie wystawowe np briardy .....ich profesjonalnie zrobiony wyglad powalał na kolana :diabloti::diabloti::diabloti:........


ale jak to mowia jeden woli gruszke a inny pietruszke :eviltong:[/quote]

no jasne... ale patrzac na zdjecie, to niedaleko szukajac np. shih tzu i lhasa apso naprawde powalaja na kolana... ale co ja wiem :) chyba powinnam sie wzorowac na tych polskich, moze wtedy bylabym "ta fajna"...

Link to comment
Share on other sites

aha... i nie zauwazylam wczeniejszych postow... [tak - jest to miejsce w ktorym mozecie walnac cos pt: gratuluje spostrzegawczosci, czy bystrzak, czy co tam sobie chcecie]

po pierwsze, to nie musze sie jakos usilnie starac wychodzic z twarza, bo z nia jest wszystko w porzadku, a i dokladnie wiem o czym mowie...

poza tym to nie ja za wszelka cene staram sie cos udowodnic, a moj pierwszy post tutaj nie wiem czemu wywolal w was taki ogromny bunt i nerwy... ze ktos wam "na rewir" wszedl, czy co?? naprawde tego nie rozumiem...

chyba, ze fajnie jest sie z kims poklocic i negowac wszystko inne, to spoko... gratuluje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enjoyeve']aha... i nie zauwazylam wczeniejszych postow... [tak - jest to miejsce w ktorym mozecie walnac cos pt: gratuluje spostrzegawczosci, czy bystrzak, czy co tam sobie chcecie]

po pierwsze, to nie musze sie jakos usilnie starac wychodzic z twarza, bo z nia jest wszystko w porzadku, a i dokladnie wiem o czym mowie...

poza tym to nie ja za wszelka cene staram sie cos udowodnic, a moj pierwszy post tutaj nie wiem czemu wywolal w was taki ogromny bunt i nerwy... ze ktos wam "na rewir" wszedl, czy co?? naprawde tego nie rozumiem...

[B] chyba, ze fajnie jest sie z kims poklocic i negowac wszystko inne, to spoko... gratuluje..[/B].[/quote] nie wiem czy fajnie, dlatego nie bede odp. na Twoje "podgrzewania atmosferki".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Do rozczesywania sierści na uszach i ogonie dobry jest stalowy grzebień, bo pozwala rozplątać kołtuny. Włosiana szczotka układa sierść w odpowiednim kierunku. Kilka osób, które znam używają z powodzeniem pudlówki oraz gumowej szczotki z wypustkami (masuje skórę i jest dla psa relaksacyjna) i dbają o sierść nie tylko ją czesząc, ale również dają swoim goldenom, np. siemię lniane. ;) Do tego zakupili trymer, żeby usunąć nadmierną ilość podszerstka (głównie na szyi i grzbiecie) oraz degażówki (nożyczki) do wyrównywania sierści na łapach, uszach i ogonie. Miałam kiedyś goldena, ale nigdy go nie trymowałam.

Link to comment
Share on other sites

to moze i ja sie zapytam...mam suke ogaropodobna z "upierdliwym" podszerstkiem;) tzw puchem. Kupowalam juz rozne szczotki, ale po wielu probach uznalam ze najlepsze jest gumowe zgrzeblo - fantastycznie dziala i suka nie ma nic przeciwko ;) wszelkie druciaki odpadaja - nie lubi takich szczotek i juz. Ale - posiadam dokladnie taka szczotke
[IMG]http://www.krakvet.pl/images/szczotki_grzebienie/2336_g.jpg[/IMG]
jednak szukam czegos z dluzszymi tymi "igielkami" - bo to jest dobre na wyzlow np z krotka sierscia, a u nas jednak ciut dluzsza i nie do konca sie sprawdza.
Mialam tez taka
[IMG]http://www.krakvet.pl/images/trixie2/I_2338_g.jpg[/IMG]
i w zasadzie byla niezla, ale...moze dostane cos jeszcze lepszego?;) Bede wdzieczna za pomoc;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pomarancza']Jaką polecacie mi szczotkę/grzebień/zgrzebło dla Westa?[/quote]

średnią pudlówkę (bez kulek na końcach), sprawdź na własnym nadgarstku czy jest bardzo drapiąca, wybierz taką, która nie będzie Cię kłuć. Rozczesując sukienkę i łapki pudlówką czesz włos na dłoni aby nie ranić psiaka.
grzebień - metalowy (w żadnym wypadku obrotowych zębów) sprats 72 - do rozczesywania kołtunków.
szczotka np.: kw 3216 lub kw3218 - do końcowego uczesania całego psiaka.

Poprawnie prowadzonemu westie wystarczy jedno czesanie w tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Możesz zaopatrzyć się w szczotkę, która zarówno masuje skórę psa, dzięki czemu będzie ładna i lśniąca sierść. Ponadto taka szczotka szpilkowa również może być przydatna, usuwają one martwe włosy podszerstka, nie wyrywając włosów zdrowych zarówno z podszerstka jak i okrywowych. Tylko kupując je zwróć uwagę na rozmiar - sa zwykle do wyboru małe, średnie i duże szczotki. Widziałam takie szczotki w sklepie Krakvet, dobierz coś do sierści swojego pupila :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...